View Poll Results: ???

Voters
14. You may not vote on this poll
  • Steaua

    9 64.29%
  • Victoria Plzen

    5 35.71%
Page 9 of 9 FirstFirst ... 789
Results 169 to 182 of 182

Thread: Steaua - Viktoria Plzen (turul 3 preliminar UCL)

  1. #169
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    sincer, nu am crezut in calificare. la 1-1 mi-am zis ca vor ceda fizic si psihic. felicitari Dica pentru tupeu, schimbari care sigur nu au fost pe placul finantatorului si nu in ultimul schimbarile pe posturi din mitanul secund. si cine cunoaste cat de cat fenomenul cu ballonul rotund stie ca antrenorul pur sange ia deciziile corecte in repriza secunda.
    felicitari DICANHIO!
    bravos baieti pentru atitudine si increderea in victorie!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #170
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    daca ati urmarit declaratia lui Alibec la finalul partidei. prostanul ala de la televiziunea guvernului o ardea cu fcsb in sus fcsb in jos. l-a corectat scurt Denis, "STEAUA domnule, STEAUA".

    respect DENIS ALIBEC!
    respect galeriei care scanda, "BUCURESTI, STEAUA BUCURESTI"!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  3. #171
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Sevilla (ESP) 112.999
    Napoli (ITA) 88.666
    Liverpool (ENG) 56.192
    CSKA Moskva (RUS) 39.606
    Sporting CP (POR) 36.866

    FCSB (ROU) 35.370
    Young Boys (SUI) 28.915
    Hoffenheim (GER) 15.899
    Nice (FRA) 16.833
    İstanbul Bașakșehir (TUR) 10.340


    Tragerea la sorti are loc maine. Steaua are cel mai mare coeficient din urna echipelor care nu sunt cap de serie. Diferenta mica intre Steaua si Sporting. Daca nu am fi avut sezonul acela ratat cand ne-a eliminat Rosenborg, am fi fost capi de serie.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  4. #172
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    bravo ba, ciocoflenderilor!
    bravo!
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  5. #173
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Sevilla (ESP) 112.999
    Napoli (ITA) 88.666
    Liverpool (ENG) 56.192
    CSKA Moskva (RUS) 39.606
    Sporting CP (POR) 36.866

    FCSB (ROU) 35.370
    Young Boys (SUI) 28.915
    Hoffenheim (GER) 15.899
    Nice (FRA) 16.833
    Ä°stanbul Bașakșehir (TUR) 10.340


    Tragerea la sorti are loc maine. Steaua are cel mai mare coeficient din urna echipelor care nu sunt cap de serie. Diferenta mica intre Steaua si Sporting. Daca nu am fi avut sezonul acela ratat cand ne-a eliminat Rosenborg, am fi fost capi de serie.
    Rosenborg, Ludogoret sau Partizan, diferenta fiind facuta de un singur meci pierdut de noi si unul castigat de Sporting.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  6. #174
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    ...sau Osmanlispor.
    Plzen reuseste a treia eliminare contra romanilor - dupa cum anticipam.
    Sevilla si Napoli sunt prea tari, dar cu Liverpool, TSKA sau Sporting se poate.

  7. #175
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    dar cu Liverpool, TSKA sau Sporting se poate.

  8. #176
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Ce bre, crezi ca Sturridge e mai bun ca Alibec? Sau Klopp mai bun ca Dica?

  9. #177
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    ...sau Osmanlispor.
    Plzen reuseste a treia eliminare contra romanilor - dupa cum anticipam.
    Sevilla si Napoli sunt prea tari, dar cu Liverpool, TSKA sau Sporting se poate.
    cum ai reusit tu sa scoti cea mai tare echipa de acolo ca una moale..idk man, teach me master.
    plzen la fel de moi ca pana acum, surprinzatori insa, ai lu' dica tinuti in viata de 2 fotbalisti. calificare meritata, 0 sanse in play off.
    retired.

  10. #178
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Fantastic bulanul echipei de la periferie, care s-a uitat cu binoclul la poarta berarilor pana in min 35, strangand din uger la vreo 3-4 ocazii cat casa -una cu poarta goala, in care acatistul de la Cernica a fost cel mai bun jucator metropolitan. Intr-un fel e bine, ca fcsb e o echipa cu priza la pulime si putin circ care sa ascunda ghiortaiala stomacului e binevenita. Astra lu' Sumidica a mai eliminat o data Plzenu', daca era dupa fcsb se facea de ***** inca o data, ea fiind sub nivel liga 2 din Elvetia fara Chivulete jr, arbitrul bricheta si slugile aservite mizeriei ghenciste.

    PS. Inspirat comentariul tvr. L-am remarcat pentru pupinlimbism pe marele patriot Lovin, care a fost inca o data hrana spirituala pentru fecesebistul lipit de rogojina si tevile de incalzire din subteranele capitalei.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  11. #179
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Da mah, de-aia a ajuns Steaua de 13 ori in grupe de competitii Europene in ultimii 14 ani (incluzand sezonul asta), ca au ajutat-o jucatorii de la Astra si Chivulete. Cand o sa ajungeti macar la un sfert din performantele Stelei pe plan European, atunci sa vorbiti.



    Steaua singura echipa romaneasca ce s-a calificat mai departe saptamana asta in Europa.
    Steaua singura echipa romaneasca ce a castigat saptamana asta in Europa.
    Steaua singura echipa dintre cele 5 romanesti care a marcat saptamana asta in Europa.
    Steaua singura echipa romaneasca ce are asigurata prezenta in grupele competitiilor europene.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  12. #180
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    nu te pune cu bagabontii care si-o ia in cur la trecerile pe ols. nu discutam de specimene incadrate la categoria pekinez. nu se merita, bre!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  13. #181
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    M-am contrazis de multe ori cu antistelistii pe tema banilor la Steaua. Spuneau ei ca Becali a facut bani multi din Steaua si eu spuneam ca nu-i chiar asa.

    Am ajuns sa sper ca o sa cheltuie mai putin, deci la asta s-a ajuns! A facut oferte de pana la 3 mil pentru Ivan si acum vorbeste despre 3 mil pentru Baluta. Avem mare noroc cu oltenii astia ca nu vor sa vanda la Steaua.

    Altii au devalizat cluburile dupa un parcurs european bun, iar Becali a bagat 13 mil euro in transferuri dupa prima calificare in grupele CL. 7 mil cu un an inainte si inca 8 la un an dupa. Sezonul trecut iar a bagat aproape 7 mil de euro in jucatori. Steaua este pe plus, dar banii sunt in conturile clubului, nu in buzunarul lu' Becali.

    Una e sa investesti si alta este sa irosesti banii.

    Cum e ma, dinamovistilor, sa-ti critici patronul ca baga prea multi bani in echipa?
    E o senzatie ciudata, nu?
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  14. #182
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    PS: poate se repeta istoria. In 2006-07 Steaua cheltuia 6.9 mil euro pe transferuri. Sezonul trecut s-au cheltuit 6.69 mil euro.
    Este aproape la indigo, asa ca poate ne calificam iar in grupele CL
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •