Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 66

Thread: STEAUA in Europa/sezon 2017-2018!

  1. #43
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    App, chiar asa, analfabeti si gigisti??!!
    Unii (poate chiar majoritatea), da. Din pacate sunt si oameni ok, printre ei.

    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Ti se pare un proiect serios?
    Tu efectiv pui problema gresit !
    Nu are NICI O RELEVANTA modul in care CSA se ocupa de marca, echipa samd intr-o discutie cu privire la adevaratul proprietar. Sunt subiecte separate, CSA poate sa fie compusa doar din oameni incompetenti, hoti samd, asta nu schimba faptul ca ei sunt proprietarii. E ca si cum as veni eu sa-ti spun ca FC Fcsb nu e Steaua doar pt s-a facut de ras cu Sporting Lisabona. Wtf, ce treaba are una cu alta ?!?!?! Serios, neserios, ei (CSA) sunt Steaua !

    1. Nu au cumparat doar de la Regal. Chiar si FC Fcsb a transferat de la Regal. Si sa nu uitam cum Becali a transferat la pachet jucatori de la Urziceni, Viitorul, Astra samd.
    2. Nu e un buget record, am inteles ca Academia Rapid are un buget chiar si mai mare.
    3. Spui ca nu stiu sa-l foloseasca... ai si argumente ? Ca din cate vad, sunt pe primul loc, la egalitate cu Rapid.
    4. Spui efectiv doar bazaconii legate de PSD Nu vezi padurea dincolo de copaci. Hotul e in fata ta (ciobanul), wake up ! Ma mir ca nu-mi spui de iluminati si reptilieni... Ce treaba are Burleanu, care apropo il sprijina 100% pe Becali ?(uita-te ce a zis initial despre palmaresul Stelei si cum s-a sucit brusc, cum nu mai tine cont de hotararile jud) Nu ma intereseaza celelalte echipe. Iar Mititelu... e un mic Becali.



    delaoltenia, mai bine ai citi/scrie pe Steaualibera. Oameni ca xray sunt de o calitate indoielnica. Cenzureaza cam tot, ataca neprovocat, dezinformeaza samd. Si ce mielusel era pe vechiul suportersteaua.net

  2. #44
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    Doar citesc Steaua libera, din pacate si acolo sunt mici xray care pe langa faptul ca cenzureaza jignesc ca la usa cortului.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  3. #45
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dante7 View Post
    Tu efectiv pui problema gresit !
    Nu are NICI O RELEVANTA modul in care CSA se ocupa de marca, echipa samd intr-o discutie cu privire la adevaratul proprietar. Sunt subiecte separate
    Stai ca nu ne intelegem. Eu prin asta argumentam de ce nu cred ca vor promova in prima liga. Propria incompetenta o sa-i opreasca. Pentru ca despre asta vorbeam in acea parte a postarii, despre promovare. Eu cred ca o sa-i opreasca si regulamentele Uefa, chiar daca tu nu esti convins. Cel putin, o echipa trebuie sa se sustina singura d.p.d.v. financiar. Nu poti sa ai infuzii nejustificate de bani de la stat. Vezi Fair play financiar.

    Pe langa asta, mai ai si confluctul de interese. Statul are marca Steaua, statul are marca Rapidului, statul controleaza CSU, Dinamo. Astea joaca intre ele, deci conflict de interese.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  4. #46
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    Dante, aici (OLS) nu vei fi cenzurat si jignit.

    http://forum.onlinesport.ro/threads/...chipa-Armatei)!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  5. #47
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    Doar citesc Steaua libera, din pacate si acolo sunt mici xray care pe langa faptul ca cenzureaza jignesc ca la usa cortului.
    Mda, m-au facut si pe mine oaie la inceput, dar pune-te si in locul lor. Sa tot explici aceleasi lucru de n ori, la un moment dat ti se ia... iti pierzi rabdarea...

    Pe cand fcsteaua s-a transformat in cuib de postaci. Se posteaza numai intr-o directie, dezinformeaza si provoaca/jignesc userii stelisti (daca le raspunzi pe masura, sar ca arsi) si desi se declara neutri, ei ironizeaza, denigreaza si terfelesc imaginea Stelei. Ca sa-ti dau un exemplu... articol cu Belo (sau Ienei, nu mai tin minte), titlu mare in ghilimele ,,Pt mine, FCSB e Steaua" (sau ma rog, ceva asemanator, nu asta e ideea) + un videoclip cu interviul. Bineinteles, daca urmaresti clipul, vezi ca persoana in cauza nu a zis niciodata ce aparea in titlu. Dezinformare marca sport.ro...

    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Stai ca nu ne intelegem. Eu prin asta argumentam de ce nu cred ca vor promova in prima liga. Propria incompetenta o sa-i opreasca. Pentru ca despre asta vorbeam in acea parte a postarii, despre promovare. Eu cred ca o sa-i opreasca si regulamentele Uefa, chiar daca tu nu esti convins. Cel putin, o echipa trebuie sa se sustina singura d.p.d.v. financiar. Nu poti sa ai infuzii nejustificate de bani de la stat. Vezi Fair play financiar.

    Pe langa asta, mai ai si confluctul de interese. Statul are marca Steaua, statul are marca Rapidului, statul controleaza CSU, Dinamo. Astea joaca intre ele, deci conflict de interese.
    Ok, my bad, poate n-am fost eu atent, in fine. Din pacate, f multa lume fix asa argumenteaza, Fcsb e Steaua pt ca Gigi baga bani.
    Ideea e ca UEFA le permite sa joace. Obstacolul consta in acea prevedere din legea sportului, daca nu ma insel. Fapt care e mai mult un obstacol aparent... totul se va rezolva cu o asociere intre CSA si un privat. Un nou AFC Steaua, poate. Sa speram ca atunci lucrurile se vor face corect. Legal, sportiv samd, Steaua are drumul deschis spre Liga 1 / Europa. Important e sa joace bine, frumos si sa castige meciurile !

  6. #48
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,950
    Reputatie
    0
    UEFA asimileaza FcsB cu Steaua ceea ce este normal.
    https://www.uefa.com/uefachampionsle...hes/index.html

    Sa ajunga acel club in liga a 2-a macar si discutam.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  7. #49
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Sa ajunga acel club in liga a 2-a macar si discutam.
    Adica "discutie" inseamna schimbare de punct de vedere ?
    Nu ma bag in "discutia" voastra dar mi se pare cam versatil sa spui asta...

    PS: pt mine Steaua si FCSB e tot una. Nu aici e prblema ci la Becali
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #50
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,950
    Reputatie
    0
    Mda daca ajungi ca patronul lui Hoffenheim adica inventezi ceva deosebit un soft-minune,un concept nu uita sa investesti la Steaua treaba este ca si rezolvata
    ...probabil ai baga bani in fu...l lui Mutu

    Discutia este prea ampla pe scurt in Romania greu apare un investitor sa bage bani intr-un club fie el si Steaua.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  9. #51
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    UEFA asimileaza FcsB cu Steaua ceea ce este normal.
    https://www.uefa.com/uefachampionsle...hes/index.html

    Sa ajunga acel club in liga a 2-a macar si discutam.
    http://www.prosport.ro/fotbal-intern...teaua-16685284

    Ziare.com le-a solicitat celor de la UEFA să răspundă la întrebarea dacă FCSB este Steaua. ”Doar FRF poate face comentarii despre acest subiect", a fost răspunsul UEFA.

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Nu ma bag in "discutia" voastra dar mi se pare cam versatil sa spui asta...

  10. #52
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    Etapa 1 EL: FC STEAUA - Victoria Plzen 3-0 (2-0)
    Au marcat: Budescu 21 si 44, Alibec 72

    FC Steaua Bucuresti: Nita - Benzar, Planic, Balasa, J. Morais - Pintilii, Nedelcu - Golofca, Budescu (D. Man 83'), Coman (O. Popescu 57') - Alibec (Gnohere 74').
    Antrenor: Nicolae Dica.

    FC Viktoria Plzen: Hruska - Reznik, Hejda, Hajek, Limbersky - Zivulic (Horava 61'), Hrosovsky - Petrzela (Zeman 80'), Kolar, Kopic - Reznicek (Bakos 61').
    Antrenor: Pavel Vrba

    Cartonase galbene: Budescu 55'/Hrosovsky 34', Bakos 90+3'.

    Arbitri: Andris Treimanis (centru); Haralds Gudermanis si Aleksejs Spasjonnikovs (asistenti); Aleksandrs Golubevs si Edgars Malcevs (aditionali); Raimonds Tatriks (rezerva) - toti din Letonia.

  11. #53
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    Etapa 2 EL: FC Lugano - FC STEAUA 1-2 (1-0)
    Au marcat: Bottani 14/ Budescu 58, Jr. Morais 64

    FC Lugano: Da Costa - Mihajlovic, Sulmoni, Golemic, Daprela - Sabbatini, Ledesma, Mariani (Culina 75') - Crnigoj (Bnou 75'), Gerndt, Bottani (Milosavljevic 71').
    Antrenor: Pierluigi Tami.

    FC Steaua Bucuresti: Nita - Benzar, Planic, Balasa, Morais - Pintilii, Ov. Popescu (Man 46') - Teixeira, Budescu (Filip 81'), Tanase - Gnohere (Coman 66').
    Antrenor: Nicolae Dica.

    Cartonase galbene: Daprela 15', Mihajlovic 85' / Pintilii 52'.

    Arbitri: Serhiy Boiko (centru), Oleg Pluzhnyk si Oleg Pluzhnyk (asistenti), Mykola Balakin si Oleksandr Derdo (aditionali), Oleksandr Korniyko (rezerva)
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  12. #54
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Suntem calificati in primavara din octombrie
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  13. #55
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    incredibil...

    victorie in elvetia si in israel...

    si jocul rezultatelor fac ca grupa sa arate 9 3 3 3

    calificare dupa 3 etape...wow...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  14. #56
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Vine, vine, priiiimavaaaaraaaaa....
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  15. #57
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    Etapa 3 EL: Hapoel Beer Sheva - FC STEAUA 1-2 (0-0)
    Au marcat: Cuenca 88/ Gnohere 70 si 75

    Hapoel Beer Sheva: Goresh - Bitton (Cuenca 74'), Taha, Elhamed, Korhut - Brown, Ogu (Radi 29'), Einbinder - Melikson, Sahar (Pekhart 68'), Nwakaeme.
    Antrenor: Barak Bakhar.

    FC Steaua Bucuresti: Nita - Benzar (Enache 25'), Planic, Balasa, Momcilovic - Nedelcu, O. Popescu - Man (F. Coman 58'), Budescu, Teixeira - F. Tanase (Gnohere 69').
    Antrenor: Nicolae Dica.

    Cartonase galbene: Melikson 90', Elhamed 90+2'/F. Tanase 52', Teixeira 62', Coman 72', O. Popescu 90+4'.

    Arbitri: Kevin Blom (centru), Charles Schaap si Joost van Zuilen (asistenti), Bas van Dongen (rezerva) - toti din Olanda.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  16. #58
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    Etapa 4 EL: FC STEAUA - Hapoel Beer Sheva 1-1 (1-1)
    Au marcat: Coman 31/ Ben Sahar 37

    FC Steaua Bucuresti: Nita - Enache, Larie, Balasa, J. Morais - Pintilii, Filip - Man (Teixeira 46'), Budescu, Coman (Tanase 65') - Alibec (Gnohere 71').
    Antrenor: Nicolae Dica.

    Hapoel Beer Sheva: Goresh - Elo, Vitor (Ohana 71'), Taha, Korhut - Radi, Elhamed, Einbinder - Cuenca (Melikson 77'), Sahar (Barda 82'), Nwakaeme.
    Antrenor: Barak Bakhar.

    Cartonase galbene: Man 45', Pintilii 83'/Elo 6', Vitor 15', Nwakaeme 25', Radi 36', Taha 74'.

    Arbitri: Halis Ozkahya (centru); Cem Satman, Ekrem Kan (asistenti); Ali Palabiyik, Yasar Kemal Ugurlu (aditionali); Kerem Ersoy (rezerva) – toti din Turcia.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  17. #59
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    Steaua Bucuresti a intrat in careul de asi al UEFA Europa League, alaturi de SS Lazio, Zenit Sankt Petersburg si Arsenal, acestea fiind singurele echipe calificate in primavara europeana a competitiei dupa primele patru etape ale grupelor.

  18. #60
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    Etapa 5 EL: Viktoria Plzen - FC STEAUA 2-0 (0-0)
    Au marcat: Petrzela 49, Kopic 76

    FC Viktoria Plzen: Hruska - Reznik, Hejda, Hubnik, Limbersky - Horava, Hrosovsky - Petrzela (Zivulic 88'), Kolar (Cermak 84'), Kopic - Reznicek (Bakos 66').
    Antrenor: Pavel Vrba.

    FC Steaua Bucuresti: Vlad - Enache, Planic, Balasa, Junior Morais - Popescu, Filip (F. Tanase 46') - Golofca (Nedelcu 46'), Man, Coman (Budescu 64') - Alibec.
    Antrenor: Nicolae Dica.

    Cartonase galbene: Man 45', Enache 67', Budescu 84'.

    Arbitri: Ivan Bebek (centru); Goran Pataki, Miro Grgic (asistenti); Mario Zebec, Goran Gabrilo (aditionali); Ivica Modric (rezerva) - toti din Croatia.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  19. #61
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    Etapa 6 EL: FC Steaua Bucuresti - FC Lugano 1-2 (0-2)
    Au marcat: 0-1 Daprela (3), 0-2 Vecsei (32), 1-2 Gnohere (60)

    Steaua: Vlad - Enache, Larie, Balasa, Morais - Popescu, Nedelcu - Golofca (D. Man 46), F. Tanase (Momcilovic 61), De Amorim (Gnohere 41) - F. Coman

    FC Lugano: Da Costas - Koffi Yao (Bnou-Marzouk 87), Kovacics, Golemic, Daprela - Milosavljevic, Piccinocchi (Sabbatini 41), Vecsei - Culina (Mihajlovic 74), Bottani, Mariani.

    Aribtri: Nikola Dabanovic (central), Milutin Djukic, Jovica Tatar (asistenti) si Vladan Todorovic (rezerva).

    Stadion: Arena Nationala, spectatori: 13.231.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  20. #62
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    incredibil...

    victorie in elvetia si in israel...

    si jocul rezultatelor fac ca grupa sa arate 9 3 3 3

    calificare dupa 3 etape...wow...
    Si locu 2 dupa alte 3 cu doar 1p.
    Si oprire in turul urmator datorita jocului cu echipa secunda in meciurile 4 si 5!
    Daca nu respecti competitia, te scoate afara imediat.


    Cu exceptia lu Arsenal care a dat 6-0 cu echipa a 2-a in ultima etapa jucand toate meciurile cu echipa a 2-a, dar ma rog, aia e de alt nivel, echipa a 2-a a lu Arsenal e peste nivelul de grupe EL cu mult.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #63
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    STEAUA - Lazio
    Turul pe 15 februarie, returul pentru data de 22 februarie 2018.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •