Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 53

Thread: LIGA I/Sezon 2017-2018!

  1. #1
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0

    LIGA I/Sezon 2017-2018!

    Tragerea la sorti pentru viitoarea editie de campionat va avea loc la sediul LPF, pe data de 7 iulie, la ora 11:00.
    Noul sezon va debuta in weekend-ul din 15-16 iulie 2017 si se va incheia pe 3 iunie 2018.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #2
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    ETAPA 1 - FC STEAUA - FC Voluntari - 15 iulie
    ETAPA 2 - ACS Poli Timisoara - FC STEAUA - 22 iulie
    ETAPA 3 - FC STEAUA - CSU Craiova - 29 iulie
    ETAPA 4 - CS Concordia Chiajna - FC STEAUA - 5 august
    ETAPA 5 - FC STEAUA - CSM Politehnica Iasi - 9 august
    ETAPA 6 - FC STEAUA - AFC Astra Giurgiu - 12 august
    ETAPA 7 - Juventus Bucuresti - FC STEAUA - 19 august
    ETAPA 8 - FC STEAUA - FC Botosani - 26 august
    ETAPA 9 - FC Viitorul - FC STEAUA - 9 septembrie
    ETAPA 10 - FC STEAUA - CS Gaz Metan Medias - 16 septembrie
    ETAPA 11 - CFR Cluj - FC STEAUA - 20 septembrie
    ETAPA 12 - FC STEAUA - FC Dinamo - 23 septembrie
    ETAPA 13 - OSK Sepsi - FC STEAUA - 30 septembrie
    ETAPA 14 - FC Voluntari - FC STEAUA - 14 octombrie
    ETAPA 15 - FC STEAUA - ACS Poli Timisoara - 21 octombrie
    ETAPA 16 - CSU Craiova - FC STEAUA - 28 octombrie
    ETAPA 17 - FC STEAUA - CS Concordia Chiajna - 4 noiembrie
    ETAPA 18 - CSM Politehnica Iasi - FC STEAUA - 18 noiembrie
    ETAPA 19 - AFC Astra Giurgiu - FC STEAUA - 28 noiembrie
    ETAPA 20 - FC STEAUA - Juventus Bucuresti - 2 decembrie
    ETAPA 21 - FC Botosani - FC STEAUA - 9 decembrie
    ETAPA 22 - FC STEAUA - FC Viitorul - 16 decembrie
    ETAPA 23 - CS Gaz Metan Medias - FC STEAUA - 3 februarie
    ETAPA 24 - FC STEAUA - CFR Cluj - 10 februarie
    ETAPA 25 - FC Dinamo - FC STEAUA - 17 februarie
    ETAPA 26 - FC STEAUA - OSK Sepsi - 24 februarie
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  3. #3
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    FC Steaua Bucuresti anunta ca va pune in vanzare sambata, la case, biletele pentru partida cu FC Voluntari, din prima etapa a sezonului 2017-2018, care va avea loc duminica, incepand cu ora 21:00, pe National Arena.

    Tichetele vor fi disponibile la urmatoarele preturi:

    PELUZA - 10 LEI
    TRIBUNA 2 - 20 LEI
    VIP 3 - 50 LEI
    VIP 2 - 75 LEI
    VIP 1 - 100 LEI

    Programul caselor de bilete de la National Arena va fi urmatorul:

    SAMBATA - 11:00 - 20:00
    DUMINICA - 11:00 - 21:00
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  4. #4
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    ETAPA 1 - FC STEAUA - FC Voluntari 2-1
    Au marcat: Budescu 34-pen, Man 90+2/ Balan 55

    FC Steaua: Nita - Enache, Larie, Balasa, Junior Morais - Ov. Popescu (Teixeira '51), Pintilii - Man, Budescu, Fl. Tanase (De Amorim '77) - Gnohere (Alibec '46).
    Antrenor: Nicolae Dica.

    FC Voluntari: Balauru - Maftei, Balaur, M. Popescu, Acsinte - Rauta, C. Lazar (Tudorie '46) - G. Deac (Ivanovici '46), Marinescu, Olteanu - Ad. Balan (Tabacariu '75).
    Antrenor: Claudiu Niculescu.

    Cartonase galbene: Pintilii '6, Ov. Popescu '29, Gnohere '36 / Rauta '7, C. Lazar '32, Maftei '36, M. Popescu '65, Tabacariu '81.

    Arbitru: George Catalin Gaman (Craiova); arbitri asistenți: Ciprian Florin Dansa (Oradea), Daniel Mitruti (Craiova); arbitru de rezerva: George Radulescu (Bucuresti)

    Observatori: Aron Huzu (Sibiu) — CCA, Eduard Alexandru (Ploiesti) — LPF
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  5. #5
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    ETAPA 2 - Poli Timisoara - FC STEAUA 0-1
    Unicul gol al partidei a fost inscris de atacantul francez Eddy Harlem Gnohere (63), la doar patru minute de la introducerea sa pe teren.

    Poli: Straton – Crețu, Melinte, Cânu, Țigănașu – Artean, Soljic (Croitoru 78′) – A. Munteanu, Vașvari (Ciucur 46′), Bîrnoi – Bud (Doman 56′). Antrenor: Ionuț Popa.

    Steaua: Niță – Enache, Larie, Bălașa, Momcilovic – Pintilii (O. Popescu 68′), J. Morais – Man, Budescu, F. Tănase (Teixeira 46′) – D. Alibec (Gnohere 59′). Antrenor: Nicolae Dică.

    Cartonașe galbene: Țigănașu 5′, Vașvari 16′, A. Munteanu 35′, 45+1′, V. Crețu 80′, Melinte 90+5’/Alibec 22′, Larie 36′, O. Popescu 80′, Teixeira 88′, Budescu 90′, Man 90+3′.
    Cartonaș roșu: A. Munteanu 45+1′.

    Arbitri: Andrei Florin Chivulete (București); Marius Nicoară (Drobeta-Turnu Severin), Alexandru Vodă (Alba Iulia); rezervă: Horia Mladinovici (București).
    Observatori: Patrițiu Abrudan (Cluj-Napoca/CCA), Ioan Bogdan (Arad/LPF).

    Stadion: Dan Păltinișanu – Timișoara. La meci au asistat circa 20.000 de spectatori.
    Last edited by delaoltenia; 22nd July 2017 at 12:47.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  6. #6
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    Mai bine mă limitez la evaluarea pe scurt a prestațiilor jucătorilor Stelei în meciul cu ACS Poli Timișoara:
    1. Niță a avut o prestație sigură, cu excepția unei ieșiri pe sub o centrare periculoasă a timișorenilor.
    2. Enache a făcut cel mai bun meci din ultima perioadă, chiar și în apărare având intervenții bune.
    3. Larie a avut o prestație mai bună decât în meciul precedent, dar continuă să aibă probleme când lasă mingea să cadă. Astăzi chiar s-a și împiedicat.
    4. La Bălașa am remarcat două ezitări care ar fi putut crea faze periculoase pentru adversari. Dar îmi place de el că e hotărât și se sacrifică. Are potențial mare de creștere.
    5. Momcilovici a fost activ în prima repriză, dar ulterior nu a mai ieșit în evidență. Doman a încercat cîte ceva prin zona lui, dar fără succes.
    6. Pintilii a fost sigur, a pus piciorul ferm la minge și are calitatea de a intimida adversarii. Sper să nu se fi accidentat. În prima repriză a fost accidentat dur, la reluare rezultând că faultul asupra lui a fost spre roșu.
    7. Morais s-a descurcat pe noul post mult peste așteptări. De altfel e polivalent, postul de mijlocaș defensiv făcând parte din C.V.-ul lui. A fost rapid și de multe ori ferm în intervenții, devansându-și adversarii. Dintr-o asemenea fază a rezultat eliminarea lui Munteanu.
    8. Tănase a fost absent din joc. Am reținut două tentative de faze în careul advers și faptul că a fost ținta mingii șutate fără pic de sportivitate de Munteanu.
    9. Man a jucat bine vreo 30 de minute, după care a dispărut din joc. Parcă nici nu l-au mai căutat mingile. Când era să ajungă mingea la el și-a manifestat Budescu dreptul de preemțiune. Și bine a făcut că a centrat perfect pentru golul marcat de Gnohere.
    10. Budescu a fost mai activ decât în meciul precedent, a alergat mai mult și a făcut presing. Cu excepția unor momente când își trăgea sufletul!
    11. Alibec este ieșit din formă. Simte și el asta. Poate de aceea este nervos. A luat inutil un cartonaș galben pentru proteste. A riscat să fie eliminat când s-a ciocnit cu portarul advers, dar la reluare am constatat că a încercat să-l evite..
    12. Texeira a fost activ în banda stângă, dar fără prea mari realizări.
    13. Gnohere a marcat un gol și a mai avut o mare ocazie, la care nu a fost offside așa cum a arătat tușierul.
    14. Ovidiu Popescu vrea să se evidențieze, pierderea locului de titular l-a motivat și a avut o fază de gol.
    Cred că și Dică merită menționat pozitiv pentru faptul că a pregătit tactic acest meci, a făcut schimbări bune, a reușit să-i facă pe jucători să nu mai primească gol și echipa să câștige chiar dacă nu a strălucit.
    Autor Dang
    Membru Inregistrat fcsteaua.ro
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  7. #7
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    FC STEAUA BUCURESTI - CSU Craiova 1-1 (0-1)
    Au marcat: Gnohere 62/ Baluta 28

    FC Steaua Bucuresti: Nita - Enache, Balasa, Momcilovic, Junior Morais - Pintilii (Larie '46), Ov. Popescu - Man, Fl. Tanase, Teixeira (De Amorim '46) - Gnohere (D. Benzar '70).
    Antrenor: Nicolae Dica.

    CS Universitatea Craiova: Calancea - Dimitrov, Spahija (Rossi '77), Barthe, Ferreira (Kelici '78), Briceag - Screciu, Zlatinski - Gustavo, Baluta, Mitrita (Bancu '57).
    Antrenor: Devis Mangia.

    Cartonase galbene: Pintilii '39, Junior Morais '55, Larie '86, Balasa '90+4 / Mitrita '45+2, Baluta '55, Spahija '61, Gustavo '90+1, Dimitrov '90+2.

    Arbitri: Istvan Kovacs (central) - Vasile Marinescu, Ovidiu Artene (asistenti) - George Radulescu (rezerva).

    Observatori: Irina Mirt, Mihai Stancu.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  8. #8
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    Așa era acum 30 de ani… Necazul cu ăștia ca mine, care au prins campionate… fără umăr, fără număr, e că am văzut altceva decât azi. Steaua era Steaua. Nici nu intrau adversarii bine pe teren și… pac! Golul. Nu de-astea norocoase, ca aseară, nu, bre! Goluri din acțiune la care apărarea adversă nu știa unde-i mingea, goluri din lovitură liberă mai ceva ca ale lui Budescu. Că se mai prindea o zi proastă, că mai vedeam câte-o chiflă, câte-o ratare de la câțiva metri, se mai întâmpla. Dar nu era chinul ăsta cu Voluntarii, Recașul sau Craiolguța…
    Acu` băieții-s cu gândul la ”afară”, concurența-i doar la numărul de tatuaje iar jena față de spectatori a dispărut complet. Pe vremea aia nu venea ghinăraru` care răspundea de club să dea interviuri, băieții (mai toți internaționali) nu se dădeau în stambă pe teren și puneau osul. De-aia nu-mi place ce văd la alde Enache, Bălașa, Morais, De Amorim, Texeira, Tănase, ba chiar la Alibec sau Budescu.
    Pe băieți îi doare-n pix de Steaua, de tradiție. Am mai spus-o, în fotbalul de azi există doar mercenari, dar mercenarii adevărați își fac meseria cu conștiinciozitate. ”Până la moarte” suntem noi, ăștia care suferim când vedem indolența celor care câștigă într-o lună cât ia un român cu salariu bun în doi ani. Marko pare cel mai serios la ora actuală, chiar dacă o mai zbârcește și el. Dar mi se pare superior lui Morais, cam abulic în ce face. Sigur că mă scoate din sărite Pintilii cu faulturile lui, multe gratuite, dar e printre puținii care nu mimează fotbalul, așa că-l prefer unuia ca Texeira, infinit mai talentat, dar infinit mai puturos și ofticos. Că mai face câte-un dribling e bine, dar o face prea rar, și i-aș da-ntr-una numai castane-n frunte pentru faulturile alea de mitocan, de zici că-i frate cu Băluță. Bizonul e și el caraghios uneori cu simulările lui, dar e muncitor și, cu un servant ca lumea, i-ar întrista pe mulți portari. Dar unde să găsești așa ceva? Tănase, în care-mi pusesem speranțe, e din ce în ce mai șters, iar Budescu nici n-a apucat să joace că s-a și rupt. De altfel, tot lotul Astra pare să nu se simtă bine la o echipă cu pretențiile Stelei.
    Când l-am văzut pe Alibec căpitan am apreciat că-i o mică șmecherie, menită a-l disciplina pe zurbagiul de la Giurgiu. Și, la început, am observat o îmbunătățire a comportamentului. Ca acum, când i s-a urcat la cap că-i mare sculă, să revină la scălămbăielile învățate de la Marele Roz. De asta m-am temut, ca trioul Alibec-Texeira-Budescu să nu strice atmosfera. O să vedeți, dacă vor continua cu fițele astrale, o să-i huiduie galeria mai rău ca pe Enache. Și, la anul, iar o punem de-o remaniere.
    Aici 90% din vină e a lui GgB. Jos pălăria în privința finanțării, dar, băgăcios cum e, strică totul. E inadmisibil ca el să dicteze cine pleacă, cine vine, cine intră pe teren, cine rămâne pe bancă. Sigur, sunt banii lui, dar de ce vrea să-i piardă? Că, dintre toate afacerile lui, FCSB e singura rentabilă. Deocamdată… Mie mi-e simpatic Dică, dar să pui un antrenor fără mare experiență la o echipă cu pretenții la grupele UCL e hazardat. Să arunci bani ca să faci o echipă de mijlocași, dar n-ai niciun fundaș central ca lumea, să cumperi un Morais pe postul celui mai constant jucător din sezonul trecut, dar să nu găsești un fundaș dreapta țeapăn, asta ce mai e? Bun, mi-e clar că GgB nu urmărește decât să facă bani de pe urma echipei, dar proasta gestionare a finanțării, alegerea jucătorilor după cheful lui, toate nu pot duce decât la repetarea situației din ultimii doi ani. Și ce-i mai tragic e că totul se răsfrânge asupra fotbalului românesc. Pentru că, dacă alții ajung să se bată la titlu, ba chiar și să-l cucerească, asta nu e pentru că sunt mai tari ca Steaua, ci pentru că Steaua se-mpiedică singură. Și ar cam fi cazul să punem lucrurile la punct. Aici e necazul…
    https://sammuraysports.wordpress.com...07/31/necazul/
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  9. #9
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    ETAPA 4 - CS Concordia Chiajna - FC STEAUA 1-2 (0-0)
    Au marcat: Cristescu 50/ Benzar 75, Man 86

    CS Concordia: Balgradean – Feussi (Munteanu 78), Tipuric, Albu, Bucurica – Kortzorg, V. Gheorghe – Gradinaru, Cristescu (Zeba 83), Fota – Pena (Batin 66)
    Antrenor: Vasile Miriuta

    FC Steaua: Nita – Pleasca, Larie, Balasa, Momcilovic – Morais (Ov. Popescu 46), Achim – Grecu (Man 46), D. Benzar, De Amorim (Alibec 62) – Gnohere
    Antrenor: Nicolae Dica

    Arbitru: Alexandru Tudor (Bucuresti); arbitri asistenti: Ciprian Florin Dansa (Satu Mare), Gabriel Barjac (Zalau); arbitru de rezerva: Adrian Viorel Cojocaru (Galati)

    Observatori: Iosif Olah (Sfantu Gheorghe) — CCA, Catalin Cursaru (Ploiesti) — LPF
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  10. #10
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    ETAPA 5 - FC STEAUA - CSM Politehnica Iasi 1-1 (0-1)
    Au marcat: Gnohere 56/ Platini 9

    FC Steaua Bucuresti: Nita -€“ Enache, Balasa, Larie, Momcilovic -“ Pintilii (46 Teixeira), Morais -“ Man, Fl. Tanase (46 Gnohere), Golofca (69 D. Benzar) -“ Alibec.
    Antrenor: Nicolae Dica

    CSM Poli Iasi: Kelava -€“ Tiago, Cioinac, Frasinescu, Badic - Qaka (76 Moisi), Chelaru -€“ Platini (83 Spataru), P. Mendes, Sin -“ A. Cristea (65 Kizito).
    Antrenor: Flavius Stoican

    Cartonase galbene: Nita 90/ Qaka 18, Chelaru 82, Spataru 90+3

    Arbitru: Calin Iulian (Stefanesti-Arges) - asistenti: Valentin Avram (Bucuresti), Vlad Barleanu (Bucuresti). Rezerva: Adrian Comanescu (Rm. Valcea).

    Observatori: Adrian Vidan (Bucuresti), Marian Ivan (Brasov)
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  11. #11
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    ETAPA 6 - FC STEAUA - AFC Astra Giurgiu 1-1 (0-1)
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  12. #12
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    ETAPA 6 - FC STEAUA - AFC Astra Giurgiu 1-1 (0-1)
    Au marcat: Gnohere 64/ Moise 7

    FC Steaua Bucuresti: Nita - R. Benzar, Nedelcu, Balasa (46 Larie), Pleasca -€“ Achim, Ov. Popescu - Teixeira (10 Golofca), Man (46 Tanase), De Amorim - Gnohere.
    Antrenor: Nicolae Dica

    Astra Giurgiu: Iliev - Belu, Bejan, Polczak, Stan (46 Radunovic) - Mrzljak, Dandea - Gheorghe, Ionita, Moise (74 Pitian) - Abang (65 Nicoara).
    Antrenor: Edward Iordanescu

    Cartonase galbene: R. Benzar 69', Gnohere 83', Larie 83', Stancioiu 85'/Gheorghe 24', Dandea 30', Moise 70', Ionita 83', 83', Iliev 90+3'.

    Cartonas rosu: Ionita 83' - cumul de cartonase galbene.

    Arbitri: Adrian Cojocaru (Galati) - central, Sebastian Gheorghe (Suceava) si Vladimir Urzica (Piatra Neamt) - asistenti, Horia Mladinovici (Bucuresti) - rezerva.

    Observator LPF: Adrian Ionescu (Bucuresti)

    Observator CCA: Ioan Toma (Piatra Neamt)
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  13. #13
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    ETAPA 7 - Juventus Bucuresti - FC STEAUA 1-2 (1-2)
    Au marcat: Artur Jorge 1 - autogol/ R. Benzar 22, Man 35

    Juventus Bucuresti: R. Stoian - Calintaru, Wallace, Benga, Carabela - Mihaescu - Al. Zaharia (69 C. Petre), Sesar, Bajenaru (77 Barbulescu), Stoenac (46 Dzalamidze) - Mazarache
    Antrenor: Daniel Oprita

    FC Steaua Bucuresti: Nita - R. Benzar, Nedelcu, Artur Jorge, Pleasca - Pintilii, Filip (62 Budescu) - Man (80 Grecu), D. Benzar (46 Achim), De Amorim - Gnohere
    Antrenor: Nicolae Dica

    Cartonase galbene: Carabela 45 si 72, Sesar 45, / Man 17, Filip 62, Gnohere 74, Pintilii 85

    Cartonas rosu: Carabela 72

    Arbitru: Marius Avram (Bucuresti); arbitri asistenti: Mircea Orbulet (Bucuresti), Florin Paunescu (Ramnicu Valcea); arbitru de rezerva: Robert George Dumitru (Sfantu Gheorghe)

    Observatori: Irina Mirt (Bucuresti) — CCA, Mircea Calin (Bucuresti) — LPF
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  14. #14
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    Sebastian Coltescu va fi la centru cu Botosani. Acest fluireas ne-a anulat trei goluri valabile intr-un meci disputat cu Astra, viciind rezultatul final in defavoarea noastra.
    Sebi, pt cei ce nu stiu, a vrut sa se sinucioa in octombrie 2010, aceasta fiind a doua tentativa de suicid.

    Ce cauta la acest meci?

  15. #15
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Daca-si ia pastilele, poate sa se lege singur la sireturi.
    Dar in arbitraj nu mai are ce cauta.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  16. #16
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    Sebica l-a iertat pe Alibec de al doilea galben, sa fi avut remuscari?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  17. #17
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    ETAPA 8 - FC STEAUA - FC Botosani 2-0
    Au marcat: Budescu 18, Tanase 41

    FC Steaua Bucuresti: Nita – Benzar, Larie, Momcilovic, Morais – Nedelcu, Ov. Popescu – Golofca (Man 40'), Budescu (Teixeira 66'), Tanase - Alibec (Gnohere 46').
    Antrenor: Nicolae Dica.

    FC Botosani: Cobrea - Ungurusan, A. Miron, A. Burca, Musat - Bordeianu (D. Popa 62'), Tincu - M. Roman, Târsa, L. Bus (Serediuc 57') - Ciaccheri (Chitosca 89').
    Antrenor: Costel Enache.

    Cartonase galbene: Benzar 25', Ov. Popescu 30', Alibec 43' / Miron 17', Burca 43', Musat 89'

    Arbitri: Sebastian Coltescu (Craiova) - central, Radu Ghinguleac (Bucuresti) si Dragos Iliescu (Craiova) - asistenti, Andrei Antonie (Bucuresti) - rezerva.

    Observatori: Constantin Stefan (Bucuresti/FRF), Ion Catoi (Bucuresti/LPF).
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  18. #18
    sport legend cristy1110's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    zimnicea,bucuresti
    Posts
    1,883
    Reputatie
    1
    Echipa asta este zapacita si de antrenor si de patron .Jucatorii au prea multe fluctuatii in joc , alternand momentele bune cu momente de bezmeticeala . Sa aduca un antrenor capabil care sa nu fie controlat asa cum este Dica .

  19. #19
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    Mda, de preferat si un alt patron.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  20. #20
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    ETAPA 9 - FC Viitorul - FC STEAUA 1-0
    A marcat: Eric 31

    FC Viitorul: Rimniceanu - Lopez, Tiru, Horj, Ganea - Cicaldau, Mladen, Vina (Dragus 68') - Eric (De Nooijer 86'), Tucudean (A. Ciobanu 62'), Chitu.
    Antrenor: Gheorghe Hagi.

    FC Steaua Bucuresti: A. Vlad - Enache (Teixeira 46'), Planic, Balasa, Momcilovic - Pintilii, Junior Morais - Man (Coman 67'), Budescu (Golofca 46'), F. Tanase - Alibec.
    Antrenor: Nicolae Dica.

    Cartonase galbene: Tiru 37', Eric 45+1', Cicaldau 80', Dragus 82'/Budescu 17', Man 57', J. Morais 71'.

    Arbitri: George Gaman (centru), Sebastian Gheorghe si Daniel Mitruti (asistenti), Marcel Birsan (rezerva).

    Observatori: Liviu Ciubotariu (CCA), Eduard Alexandru (LPF).
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  21. #21
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    ETAPA 10 - FC STEAUA - Gaz Metan 4-0 (1-0)
    Au marcat: De Amorim 13, Tanase 48 si 55, Man 58

    FC Steaua Bucuresti: Nita - Enahce, Planic, Larie, Momcilovic - Achim (Nedelcu 46'), Ov. Popescu - Man, Fl. Tanase (D. Benzar 64'), De Amorim (Fl. Coman 46') - Gnohere.
    Antrenor: Nicolae Dica.

    CS Gaz Metan Medias: Greab - I. Voicu (Buziuc 65'), M. Constantin, Khubutia, De Vriese - Danci (Sg. Popovici 46'), Mitici - Curtean (R. Romeo 60'), Olaru, Bic - Golubovic.
    Antrenor: Cristi Pustai.

    Cartonase galbene: Planic 3', Achim 41'/I. Voicu 53', Mitic 89'.

    Arbitri: George Radulescu (centru); Mircea Orbulet si Imre-Laszlo Bucsi (asistenti); Daniel Calin (rezerva).

    Observatori: Cornel Sorescu (CCA), Viorel Ilinca (LPF).
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •