Page 4 of 14 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 278

Thread: Renaste Rapid pe bani publici?

  1. #64
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,780
    Reputatie
    1
    Sa-mi spui ce jucator a fost format la Steaua in ultimii 5 ani si vandut in strainatate. Deci ce bani a adus Becali in Romania ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #65
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    @sevilla: tu vorbesti de efect, ca asta intereseaza fecesebistul: echipa cumpara, vinde, ruleaza milioane si rade orice concurenta. Eu ma refer la cauza, adica totul a inceput cu un mic avant de 50 de milioane. Sigur ca nu au fost bani lichizi de la inceput, a durat ceva pana i-a spalat gigi de tarana. Dar nici fcsb nu a dominat intern de la inceput, au luat titlul dupa ani buni de seceta. Insa ideea era ca acolo se construia ceva cu bani dobanditi neloial. Pai, atunci hai sa dam si Rapidului 50 de milioane, sa vedem daca astia ii dau la lautari pe toti , sau fac si ei performanta, nu? A, nu ne convine asa, ca hegemonia e numai una, nu ne trebuie concurenta la cascaval
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  3. #66
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Stai linistit, nu trebuie sa inventam scenarii. Exista exemple destule.

    CFR dupa 3 participari in grupele CL a ajuns in insolventa si chiar pericol de faliment. Trei prezente nu inseamna chiar 50 mil, dar nu e nici departe.
    Otelul, Urziceni, au facut vreo 10-15 mil rapid si au fost devalizate imediat. A urmat falimentul.

    Negoita a preluat Dinamo cu datorii de vreo 30 mil euro. Ori ca te imprumuti 30 mil, ori ca ii ai bani in banca, ideea e ca te-ai folosit de ei. Acumulezi 30 mil datorii si nu ai nici pe sfert performantele Stelei. Raopid la fel, a acumulat datorii de 24 mil euro si ce a facut cu ei? S-au dus si nu a ramas nimic.

    Hai sa presupunem ca Steaua nu ar fi avut banii aceia de inceput, dar ar fi luat vreo 50 mil imprumutandu-se de-a lungul timpului. Acum poate era in faliment, dar ar fi realizat performante cu banii aia. Avea macar o semifinala de Uefa, calificari in grupele CL, 5 primaveri in Europa.


    Parise, tot bati in retragere. Mai intai "care zeci de milioane" - ti-am demonstrat. Apoi ca nu e chiar asa cu jucatorii - ti-am demonstrat. Acum ca bine e asa, da' "au fost crescuti de Steaua"?.

    Ar fi Tosca si Vatajelu, ca nume mai sonore. Dar nu conteaza. Nu poti sa te agati de niste technicalitati de genul asta. Banii adusi in tara sunt bani adusi in tara, indiferent de ce academie a format jucatorul respectiv. Daca il cumperi pe Chiriches de la Pandurii cu 1 mil euro si il vinzi in strainatate pe 9 mil, aduci bani in tara. Mai conteaza ca s-a format la FC Scuipat in Dunare?
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  4. #67
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,780
    Reputatie
    1
    Sevilla, ce spui tu e speculatie. Adica Becali castiga bani pe jucatori formati de alte cluburi. Stiam asta
    De ce nu raspunzi la intrebare? vrei quote?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #68
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    delaparis stie cel mai bine ca orice sandrama este pusa pe roate si implicit in miscare doar cu bani. traim in capitalism si ne supunem legilor pietei. romanik este o tara saraca, avem un fotbal sarac si cred ca avem nevoie de cat mai multi indivizi gen becali care sa bage bani in sandrama.
    poate ca exagerez, nu chiar dupa chipul si asemanarea ciobanetelui ca la un moment dat ti se face lehamite.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  6. #69
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by singuratic83 View Post
    Cine mai e si Gigi Talibanu?
    Serios, tu chiar citesti Libertatea sau Click? Eu, ca bosorog, nu pot cumpara asa ceva... pot sa stea acolo pe tarabe cu miile de exemplare. Destul ca mai dau accidental pe vreun post tv si vad pustoaice cu aere de Hollywood sau frezati complexati si gretosi in gandire.
    Sursele de incredere si argumentele plauzibile mai plutesc deasupra liniei in prezent.
    Bine ai revenit, "bosorogule"!

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  7. #70
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Sevilla, ce spui tu e speculatie. Adica Becali castiga bani pe jucatori formati de alte cluburi. Stiam asta
    De ce nu raspunzi la intrebare? vrei quote?
    Ti-am mai spus ca nu citesti postarile pana la capat, tu si Johnny. Am mentionat acolo pe Vatajelu si Tosca, formati de Steaua si plecati pe sume decente in strainatate.

    Tottenham nu ar fi platit niciodata 9 mil euro pe un jucator de la Pandurii. Stim asta pentru ca... nu s-a intamplat niciodata doar de la echipele de top din Romania au plecat jucatori pe sume consistente.

    Iti repet, de cand a venit Becali s-au vandut jucatori de 70 mil euro, dar in aceeasi perioada s-au cumparat jucatori tot de 70 mil euro. S-au vandut in strainatate si s-a cumparat din tara, in mare parte. A existat un flux constant de bani din strainatate catre cluburile din Romania prin intermediul Stelei.

    Steaua nu este pe plus din transferuri pentru ca nu vinde intotdeauna mai scump decat cumpara. Unii jucatori genereaza profit, altii pierderi. Lege universala in fotbal, nu numai la Steaua.
    Last edited by Sevilla86; 18th August 2017 at 10:37.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  8. #71
    sport legend
    Join Date
    May 2013
    Location
    Giulesti/Cismigiu
    Posts
    378
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Hai ca dau eu nume. Zotta. Stiu ca avea multe combinatii si l-a jecmanit pe Copos de multi bani.

    Dar nu din cauza asta a cazut Rapid. Atat Rapid si Dinamo au ajuns mult prea rar prin grupele competitiilor europene. De acolo vine grosul banilor. Rapid a ajuns de trei ori in grupe de Uefa... si atat. Nu este suficient. Au clacat lamentabil cu Anderlecht cand dupa trei reprize aveau 2-0 la general si avantajul golurilor marcate in deplasare. Au luat 3 goluri intr-o repriza si au fost eliminati. Au clacat de prea multe ori chiar in prima runda, in timp ce Steaua mai reusea din cand in cand sa elimine un Ajax, Valencia, Galata, etc. Aici s-a facut diferenta,. performantele in Europa. De aceea Rapid a falimentat si Dinamo a ajuns in insolventa.
    Zotta...

    Si asta e cat se poate de adevarat. Bine, in 2003 cand am pierdut dubla cu Anderlecht, nu stiu ce sume se invarteau pe atunci daca nu te calificai in grupe. Oricum, noi mai aveam un play-off de trecut pana la grupele UCL atunci si cine stie peste ce adversar dadeam. Desi cu viteza lui Bratu, vulpoiul Ilyes, altruismul lui Godfroid si Niculae, puteam spera ca ne vom califica macar in prima faza a grupelor. N-a fost sa fie.
    In 2012 am clacat lamentabil. De acolo au inceput sa ni se traga problemele, desi nimeni nu prevedea prabusirea.

    Totusi, Rapid nu moare! Are o traditie de 100 de ani aproape, prinzand vremuri si mai cetoase.

  9. #72
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Titlul acestui thread ar fi trebuit sa fie: Renaste mama lui Duba pe bani pubici?
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  10. #73
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Aici nu ne luam de mame, decat daca e a lu' Paulica

    Nu moare, dar depinde si cum traieste mai departe. Voi, autointitulata echipa anti-sistem, ati ajuns sa fiti detinuti si finantati de primarie. Poate sa se desfiinteze echipa lu' Becali si tot nu as putea tine cu CSA, pentru ca din principiu nu vreau sa tin cu o echipa departamentala. Epoca aia a trecut si e bine ca s-a dus.

    Am spus bine ce am spus despre marca Steaua si asta este valabil si pentru Rapid. Marca se scoate la licitatie si ajunge la cine da mai mult. Licitatia nu face garantia unui lucru mai bun, poate sa vina cineva mai rau decat cei de dinainte.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  11. #74
    sport legend
    Join Date
    May 2013
    Location
    Giulesti/Cismigiu
    Posts
    378
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Novac View Post
    Bine ai revenit, "bosorogule"!
    Bine te-am regasit!

  12. #75
    sport legend
    Join Date
    May 2013
    Location
    Giulesti/Cismigiu
    Posts
    378
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Aici nu ne luam de mame, decat daca e a lu' Paulica

    Nu moare, dar depinde si cum traieste mai departe. Voi, autointitulata echipa anti-sistem, ati ajuns sa fiti detinuti si finantati de primarie. Poate sa se desfiinteze echipa lu' Becali si tot nu as putea tine cu CSA, pentru ca din principiu nu vreau sa tin cu o echipa departamentala. Epoca aia a trecut si e bine ca s-a dus.

    Am spus bine ce am spus despre marca Steaua si asta este valabil si pentru Rapid. Marca se scoate la licitatie si ajunge la cine da mai mult. Licitatia nu face garantia unui lucru mai bun, poate sa vina cineva mai rau decat cei de dinainte.
    E alegerea ta sa tii acum cu Fotbal Club "Faci Ce Spune Becali", eu nu-i vad bine nici pe unii nici pe altii. Dar daca s-ar inversa rolurile, sa fie CSA in liga 1 si FCSB in liga a 4-a sau a 3-a? Tot cu echipa oierului din Pipera a-i tine?

    Pentru mine, Rapid inseamna un fel de a fi. Dintotdeauna m-am identificat cu parcursul acestei echipe... poate si din cauza faptului ca m-am nascut chiar in Giulesti si locuiesc la doar cateva statii de stadionul Valentin Stanescu sau pentru ca am avut o viata mai boema. Nu m-a interesat niciodata performanta, orice loc mai sus in clasamentul Diviziei A a reprezentat un bonus, dar m-am bucurat mereu de arta pura facuta de Puiu Ionescu si Nichi Dumitriu, Goanta, Sava si Cojocaru, Sumudica si Pancu sau Ionita si Coman. Am sute de deplasari cu echipele de fotbal, handbal si volei ale Rapidului si am fost inconjurat numai de oameni in adevaratul sens al cuvantului. De pe Giulesti n-am lipsit nici cand am fost internat in spital, am fugit spunandu-i asistentei ca merg sa-mi cumpar ziarul doar ca sa fiu prezent in galerie.
    Pana-n '93 am fost un club departamental, si apoi partial, insa am jucat numai pe teren. N-am platit pe nimeni ca sa castigam noi ori sa castige altii.
    Rapid s-a nascut intr-o scoala primara din cartierul Grivitei. Rapidul are suporteri de la Ateneu pana-n Baneasa spre DN1. Care ar fi problema daca suntem echipa Primariei Sectorului 1?

  13. #76
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by singuratic83 View Post
    E alegerea ta sa tii acum cu Fotbal Club "Faci Ce Spune Becali", eu nu-i vad bine nici pe unii nici pe altii. Dar daca s-ar inversa rolurile, sa fie CSA in liga 1 si FCSB in liga a 4-a sau a 3-a? Tot cu echipa oierului din Pipera a-i tine?
    Da. Sau daca ar renunta Becali la echipa si ar fi preluata de MApN, acelasi lucru, ar renunta a mai tine cu ei. Echipa mea preferata trebuie sa ramana in proprietate privata si sa aiba continuitate sportiva.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  14. #77
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by singuratic83 View Post
    E alegerea ta sa tii acum cu Fotbal Club "Faci Ce Spune Becali", eu nu-i vad bine nici pe unii nici pe altii. Dar daca s-ar inversa rolurile, sa fie CSA in liga 1 si FCSB in liga a 4-a sau a 3-a? Tot cu echipa oierului din Pipera a-i tine?

    Pentru mine, Rapid inseamna un fel de a fi. Dintotdeauna m-am identificat cu parcursul acestei echipe... poate si din cauza faptului ca m-am nascut chiar in Giulesti si locuiesc la doar cateva statii de stadionul Valentin Stanescu sau pentru ca am avut o viata mai boema. Nu m-a interesat niciodata performanta, orice loc mai sus in clasamentul Diviziei A a reprezentat un bonus, dar m-am bucurat mereu de arta pura facuta de Puiu Ionescu si Nichi Dumitriu, Goanta, Sava si Cojocaru, Sumudica si Pancu sau Ionita si Coman. Am sute de deplasari cu echipele de fotbal, handbal si volei ale Rapidului si am fost inconjurat numai de oameni in adevaratul sens al cuvantului. De pe Giulesti n-am lipsit nici cand am fost internat in spital, am fugit spunandu-i asistentei ca merg sa-mi cumpar ziarul doar ca sa fiu prezent in galerie.
    Pana-n '93 am fost un club departamental, si apoi partial, insa am jucat numai pe teren. N-am platit pe nimeni ca sa castigam noi ori sa castige altii.
    Rapid s-a nascut intr-o scoala primara din cartierul Grivitei. Rapidul are suporteri de la Ateneu pana-n Baneasa spre DN1. Care ar fi problema daca suntem echipa Primariei Sectorului 1?
    Minciuni, minciuni si iar minciuni, asa cum le place celor care se identifica cu echipa decedată, infiintata la indicatiile COMINTERN-ului, sa propage non-stop.
    Dupa ceea ce spune singuratic83, rezulta ca acesta are pe putin '70 de coti sau pe acolo. Dumitru si Puiu Ionescu au jucat in deceniul 6 al secolului trecut, deci omu' ar trebui sa stie ca rapiduletul lui drag a fost infiintat in cel mai bolsevic cartier din Bucuresti - Grivita Rosie -, cum spuneam la sugestia si indicatiile COMINTERN-ului, in acelasi an de gratie, 1923, ca si surioara de la Moskva - Lokomotiv. Stranie coincidenta, nu-i asa????!!!!
    Spune domnia sa ca echipa decedata a 'jucat numai pe teren'. Ha, ha, ha!!!! Doar un copil sau un retardat, asa cum sunt din nefefericire pt. ei majoritatea suporterilor de sub pod, poate crede o asemenea minciuna. Pai mai tataie, mata nu stii cum ati promovat in '90? Cum fratiorii vostri dinamovisti au trimis tot ce trebuie in tiganie pt. ca echipa sarmana sa promoveze - antrenor, jucatori, arbitri, echipe care inca erau sub influenta M.I-ului acelor ani in divizia B etc. Chiar ne crezi ignoranti?????!!!!! Ai uitat mataluta cum echipa lu' tata Jean se dadea la o parte timp de mai bine de 10 ani atunci cand juca cu smecherii de la rapid???? Ai uitat cum castigati cu Pandurii pe Julesti, mi precis cu ajutorul flierasilor care faceau japca pe fata????

    Ar fi o mare problema tataie, pt. ca Bucurestiul, sectorul 1 in acest caz, are nevoie de acei bani pentru spitale, drumuri f. bune, renovari de cladiri si monumente istorice etc. rapid daca mai poate strange 3, hai 4.000 de suporteri, e mult, f. mult. Nu mai aveti reprezentativitate, ma-ntelegi dumneata. Daca insa PSD-ul doreste sa va intoarceti la origini, o poate face. Va rade toata tara de echipa de partid rapid, asa cum radeau si suporterii anilor '50, cand din, citez cu exactitate, 'omoara-l pe bolsevic', facand referire evident la jucatorii CFR-ului Bucuresti, apoi Locomotiva, nu va scoteau. rapid CFR, clasa muncitoare e! iti spune ceva tataie?
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  15. #78
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Mumia asta isterica de Buba face ce stie mai bine: delireaza in stil de mare campion al Spitalui Obregia.

    Coincidenta nu constituie in niciun caz o dovada decat poate la tribunalele aparute dupa sosirea in tara a Armatei Rosii (alea venite brat la brat cu generalul Lasscar...). In schimb la steaua nu este nicio coincidenta, Ilie Savu o spune clar si distinct ca a fost chemat sa creeze o formatie dupa model bolsevic. Ca steaua a fost asimilata inclusive de nomenclatura comunista ca fiind echipa emanatie a comunismului o dovedeste faptul ca aceasta echipa a fost cea care a beneficiat cel mai mult la nivel sportiv de aceea perioada si ca in ultima perioada a epocii de aur aproape monopolizase performanta. Sa crezi ca acest lucru este o coincidenta trebuie sa fii cel putin
Duba.

    Cat priveste chestiunea cu primaria, eu nu gust deloc treaba asta, cred ca banii alocati pentru sport ar trebui sa se duca spre sportul popwlar, neprofesionist in general, spre manifestari de mase, pt ca am ajuns o popwlar tie de trogloditi apatici.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  16. #79
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Voi ati fost primii cu soarele pe piept, ati facut propaganda bolsevica, i-ati ajutat sa ajunga la putere si acum e vina Stelei? Voi ati declansat o serie de evenimente iar acum va plangeti de rezultate.

    Bolsevici de la infiintare pana in mileniul 3. Infiintati in 1923 in acelasi an cu Lokomotiv Moscova, numele de Locomotiva pe care aveati sa-l adoptati ceva mai tarziu, primii cu soarele pe piept, imn comunist, comunistul de Copos ca patron pana si dupa Revolutie iar acum redeveniti echipa de partid. Nu scapati de vechile obiceiuri, de la infiintare pana in ziua de astazi. Steaua este in proprietate privata si asta este un lucru de admirat. Mai bine condusa de un cioban decat de un departament sau partid politic.

    Ni-s prieteni adversarii
    Sportul ținta noastră e
    Cu mai micii, cu mai marii
    Luptă, luptă C.F.R. !

    Hai culoare vișinie
    Hai Giuleștiul muncitor
    Pentru scumpa Românie
    Pentru steagul tricolor

    Cele doua strofe din imnul vostru comunist pe care nu le mai cantati acum de rusine.

    Voi nu sunteti pui de comunisti, sunteti mama comunistilor in Romania.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  17. #80
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Lol, adica in Romania comunismul a fost instalat gratie faptului ca in acel meci Rapidul a jucat cu sigla Blocul Partidelor Democratice si nu pentru ca Armata Rosie era instalata in Romania. Adevarul ca fotbalul in anii €˜50 avea o influenta considerabila asupra electoratului roman, nu cred ca se indoieste niciun sociolog de acest lucru.
    Nu-nteleg despre ce vina a Stelei vorbesti, tu urmaresti discutia sau dialoghezi cu personaje imaginare?
    Chiar nu ii iau apararea lui Copos, dar el era la fel de capitalist ca si Becali, Patriciu etc. Comunisti au ramas alde Merce, Plesita etc, adica oameni care nu au intrat in hora neoliberala postdecembrista. Puteai spune fost comunist, asa nu ai fi fost in eroare.
    Iar o dai in diverse, cel putin deocamdata Rapidul, nu este condus de vreun partid politic sau departament.
    Imnul ala a fost compus de Paunescu, nu de personajul colectiv rapidistii. Ai auzit tu cantandu-se vreodata ultima strofa pe Giulesti (personal, nu agreez decat ultimele doua strofe)?
    Cat despre comunism, eu sunt in continuare siderat de faptul ca un sustinator al filialei armatei sovietice in Romania, echipa de suflet a familiei Ceausescu (neanicu, ilie & valentin) are curajul sa ridice piatra. E destul de trist sa vezi ca anchiloza lui Duba (legitima pt varsta lui) devine contagioasa.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  18. #81
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Formularea mea a fost "i-ati ajutat". Ati pus umarul, ati fost parte a mecanismului. Ar fi ridicol sa spun ca doar existenta si suportul Rapidului au facut totul posibil. La randul meu ma pot intreba daca tu urmaresti discutia. Dar daca Steaua si Dinamo au fost rezultatul instalarii comunismului, voi care ati jucat cu soarele pe piept prin 1946, inainte ca Steaua sau Dinamo sa existe macar, ati fost la originea problemei. Este greu de stabilit acum gradul in care i-ati ajutat si cat de mare a fost influenta Rapidului. Deci daca tu numesti Steaua "echipa emanatie a comunismului", atunci Rapidul a fost samanta, mama comunismului, cel putin in domeniul fotbalului. Prin voi a patruns comunismul pentru prima para in lumea fotbalului, daca nu cumva ma insel. Poate au mai fost si alte echipe la acea vreme, dar Rapidul era numele cel mai mare si primii care si-au exprimat suportul public jucand cu soarele pe piept.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  19. #82
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Reactia lui Pancu dupa ce a aflat ca rapiduletul a fost evaluat la doar 406.000 euro!

    "Suma mi se pare mică. Chiar foarte mică pentru ceea ce înseamnă Rapid București. Gândiți-vă că societatea care va câștiga licitația preia un asemenea brand fără datorii, fără nicio problema financiară. Însă la vremurile pe care le trăim în România, în general, și în fotbal, mai ales, cred că este un preț corect. Jumătate de milion de euro nu este enorm, dar nici nu e puțin"
    Last edited by delaoltenia; 28th August 2017 at 17:56.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  20. #83
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Cam atat face Steaua din bilete la un meci cu Plzen
    Dar e normal, cea mai mare performanta a lor in Europa este o eliminare in fata Stelei.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  21. #84
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    Reactia lui Pancu dupa ce a aflat ca rapiduletul a fost evaluat la doar 406.000 euro!

    "Suma mi se pare mică. Chiar foarte mică pentru ceea ce înseamnă Rapid București. Gândiți-vă că societatea care va câștiga licitația preia un asemenea brand fără datorii, fără nicio problema financiară. Însă la vremurile pe care le trăim în România, în general, și în fotbal, mai ales, cred că este un preț corect. Jumătate de milion de euro nu este enorm, dar nici nu e puțin"
    Problema e ca palmaresul nu face parte din acea evaluare, aia habar n-au unde e palmaresul. Si acela e bunul cel mai de pret al Rapidului.

    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Cam atat face Steaua din bilete la un meci cu Plzen
    Dar e normal, cea mai mare performanta a lor in Europa este o eliminare in fata Stelei.
    FCSB-ului. Steaua fie ca-ti place, fie ca nu, nu ne-a eliminat din Europa niciodata.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •