Page 7 of 14 FirstFirst ... 56789 ... LastLast
Results 127 to 147 of 278

Thread: Renaste Rapid pe bani publici?

  1. #127
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,139
    Reputatie
    1
    Mie mesajul mi se pare chiar gingas, avand in vedere ca vorbim de Duba!
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  2. #128
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,271
    Reputatie
    1
    unde mai pui ca-i ultras de ala sub care tremura tramvaiul
    probabil ca se mai si autocenzureaza pe-aici
    granita la Orsova!

  3. #129
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,852
    Reputatie
    0
    Dubel e cel care vine sa comenteze verzi si uscate si sa se bucure de moartea altora, noi pe de alta parte ii dam seva vietii, nu vad care e problema, tratam raul cu bine, moartea cu viata, meritam mai mult decat insinuarile punitiv-beletristice ale dvs., d-le motanash de cimishoara!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #130
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    la ora asta nici unul nu e Rapidul veritabil.

    Rapid traieste!
    Nu pot sa nu observ o usoara contradictie

    Rapid la ora actuala nu exista, dar traieste...
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  5. #131
    sport legend
    Join Date
    May 2013
    Location
    Giulesti/Cismigiu
    Posts
    378
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Minciuni, minciuni si iar minciuni, asa cum le place celor care se identifica cu echipa decedată, infiintata la indicatiile COMINTERN-ului, sa propage non-stop.
    Dupa ceea ce spune singuratic83, rezulta ca acesta are pe putin '70 de coti sau pe acolo. Dumitru si Puiu Ionescu au jucat in deceniul 6 al secolului trecut, deci omu' ar trebui sa stie ca rapiduletul lui drag a fost infiintat in cel mai bolsevic cartier din Bucuresti - Grivita Rosie -, cum spuneam la sugestia si indicatiile COMINTERN-ului, in acelasi an de gratie, 1923, ca si surioara de la Moskva - Lokomotiv. Stranie coincidenta, nu-i asa????!!!!
    Spune domnia sa ca echipa decedata a 'jucat numai pe teren'. Ha, ha, ha!!!! Doar un copil sau un retardat, asa cum sunt din nefefericire pt. ei majoritatea suporterilor de sub pod, poate crede o asemenea minciuna. Pai mai tataie, mata nu stii cum ati promovat in '90? Cum fratiorii vostri dinamovisti au trimis tot ce trebuie in tiganie pt. ca echipa sarmana sa promoveze - antrenor, jucatori, arbitri, echipe care inca erau sub influenta M.I-ului acelor ani in divizia B etc. Chiar ne crezi ignoranti?????!!!!! Ai uitat mataluta cum echipa lu' tata Jean se dadea la o parte timp de mai bine de 10 ani atunci cand juca cu smecherii de la rapid???? Ai uitat cum castigati cu Pandurii pe Julesti, mi precis cu ajutorul flierasilor care faceau japca pe fata????

    Ar fi o mare problema tataie, pt. ca Bucurestiul, sectorul 1 in acest caz, are nevoie de acei bani pentru spitale, drumuri f. bune, renovari de cladiri si monumente istorice etc. rapid daca mai poate strange 3, hai 4.000 de suporteri, e mult, f. mult. Nu mai aveti reprezentativitate, ma-ntelegi dumneata. Daca insa PSD-ul doreste sa va intoarceti la origini, o poate face. Va rade toata tara de echipa de partid rapid, asa cum radeau si suporterii anilor '50, cand din, citez cu exactitate, 'omoara-l pe bolsevic', facand referire evident la jucatorii CFR-ului Bucuresti, apoi Locomotiva, nu va scoteau. rapid CFR, clasa muncitoare e! iti spune ceva tataie?
    In postul tau sunt niste neadevaruri cat Casa Poporului. Voi ati trait numai in minciuna si cu asa patron va identificati perfect. Falsitatea si ingamfarea sunt numai doua dintre "calitatile" voastre.

    Lokomotiv Moscova a fost fondata la cateva luni dupa infiintarea Rapidului. Nicio legatura, poate doar anul sa fie o coincidenta.
    Cum de Rapidul a retrogradat prima data in B atunci cand tara era sub ocupatie sovietica? Ca eram sprijiniti de Gheorghiu Dej, nu? Povesti becaliste!
    Comunistii nu ne-au desfiintat (desi ii batea gandul s-o faca atat in anii 50, cat mai ales in era lui Ceausescu) pentru ca Rapidul reprezenta echipa poporului, echipa celor multi, simpli, mai saraci, dar si vocali. Multi venusisti si oameni care tineau cu Carmen s-au indreptat spre Rapid dupa desfiintarea cluburilor lor. Si comunistii se temeau de un declin in fotbalul romanesc.

    Si-n '83, dar si in '90 am promovat numai pe teren, fara ajutorul nimanui.
    Fratiorii dinamovisti? In februarie 1990, Dinamo trecea prin cele mai grele momente din istoria sa. Mircea Lucescu si Vasile Ianul isi doreau sa joace un amical cu Rapid, care sa demonstreze identitatea echipei din Stefan cel Mare. Eu, Mincea si alti cativa suporteri am aflat mai tarziu, dar suficient cat sa ajungem la timp in Giulesti, echipa tocmai pregatindu-se sa plece catre stadionul Dinamo. Mai cu vorba buna, mai cu o amenintare de incendiere a autocarului (facusem rost de niste canistre, dar alea erau pline cu apa) am reusit sa-i convingem pe jucatori sa faca doar un antrenament pe stadionul nostru. Atat de "frati" am fost noi cu dinamovistii.

    Si, spre surprinderea ta, Primaria nu da nici macar un leu Rapidului din banii publici. Te las cu idolul tau din Pipera, eu plec spre Giulesti de acum ca diseara la 8 avem meci.

  6. #132
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Si cand ati incercat sa furati cu acel play-off inventat sa va tina in prima liga? Noroc ca s-a intors la TAS si v-au retrogradat.

    Acum existati doar pentru spalare de bani si campanie electorala. L-ati avut pe panalul de Copos si acum pe un alt condamnat, Gruia Stoica. Echipa marioneta pentru PSD. Lu' Valerii i-ati alergat nevasta si copii cu sabiile pentru ca nu a bagat bani in Rapid. Doar asta va intereseaza, sa se bage bani si sa aveti rezultate, chiar daca asta inseamna sa fiti echipa de partid. Nu exista onoare si demnitate la voi, cereti doar rezultate.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  7. #133
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Incredibil, ba, tocmai un fecesebist sa acuze suporterii de rezultat, cand la ei foamea (de trofee, si nu numai) se transmite ereditar. Voi nu ati blatuit 5 etape si stadionul era gol, isi punea lumea problema ca se dilueaza pedigriul de sub unghii

  8. #134
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,271
    Reputatie
    1
    rade ciob...
    la foamea de trofee nu va intrece nimeni,permiteti toa'se capitan sa va atrag atentia cu respect
    pai nu voi ati desfiintat gheata de aur cu duzii,camatarii si mateutii vostri?
    bine,e adevarat ca ati avut target la nivel european,aici trebuie sa recunosc ca nu prea era de joaca...
    Last edited by cip; 2nd September 2017 at 09:09.
    granita la Orsova!

  9. #135
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Vorbim despre secolul 21, io am crezut ca dupa 30 de ani putem sa ne delimitam de fantomele trecutului. Daca vreti sa ne intoarcem in perioada in care erati satelitul lu' Osmanlispor si Askisar Belediye, la care plateati haraci in natura si produse, e fix obsesia voastra Probabil, toate ghetele au fost ordonate de la centru. Diferenta era ca Rodion era un gorun care alerga cu doi fundasi in brate pe Uemblei, Piturca era un sulache pe care-l lovea in cap mingea degajata de portar.

    PS. Paltiniseanu era mitic, nu? Pai, bine Cipane, v-a invatat fotbal un mitic? Deci, marile voastre performante, de acum 130 de ani, au stat in suturile unui mitic
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  10. #136
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,852
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Nu pot sa nu observ o usoara contradictie

    Rapid la ora actuala nu exista, dar traieste...
    Nu exista decat prospectul, dar acest prospect traieste. In curand va trai si Rapidul, dupa ce i se da palmaresul inapoi. Ca sa clarificam



    Academia Rapid este lider dupa prima etapa cu golaveraj 13-0 dupa o victorie facila in fata Progresului 2005.
    Steaua este pe 2 cu o victorie 6-0 in fata habar n-am cui, irelevant.
    Iar AFC Rapid a pierdut la scor de neprezentare meciul cu a 3-a contracandidata, alta echipa inscrisa direct in liga a 4-a fara sa promoveze sportiv cum e normal din Liga a 5-a (lucru facut si de Academia Rapid si Steaua), si anume AFC Carmen. Carmen are un brazilian foarte bun care a inscris 2 supergoluri in meciul de ieri.
    Dinamo Badea va debuta azi, dar mai mult ca sigur nu va depasi scorul liderului.



    Partea ciudata e ca autoritatile sportive care guverneaza Liga a 4-a inca n-au dat nr. de echipe care vor promova, se stie ca se va face un mic play off de 4 echipe la final de campionat cu primele 4, dar nu se stie cate din ele promoveaza!

    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Si cand ati incercat sa furati cu acel play-off inventat sa va tina in prima liga? Noroc ca s-a intors la TAS si v-au retrogradat.

    S-a judecat dupa un regulament retardat care a fost scos in afara legii din sezonul urmator, dar retrogradarea aia abuziva ramane. Ti-am mai zis ca doar stelisti imputiti nu-si pot da seama de ce-nseama abuzuri de genul asta repetate. Si realitatea confirma spusele mele.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #137
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,271
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Vorbim despre secolul 21, io am crezut ca dupa 30 de ani putem sa ne delimitam de fantomele trecutului. Daca vreti sa ne intoarcem in perioada in care erati satelitul lu' Osmanlispor si Askisar Belediye, la care plateati haraci in natura si produse, e fix obsesia voastra Probabil, toate ghetele au fost ordonate de la centru. Diferenta era ca Rodion era un gorun care alerga cu doi fundasi in brate pe Uemblei, Piturca era un sulache pe care-l lovea in cap mingea degajata de portar.

    PS. Paltiniseanu era mitic, nu? Pai, bine Cipane, v-a invatat fotbal un mitic? Deci, marile voastre performante, de acum 130 de ani, au stat in suturile unui mitic

    pana la Paltinisanu au existat Ripensia si Chinezul,doua echipe de legenda ale fotbalului romanesc,la meciurile carora bunicul tau mergea la cravata,ca la teatru sau la opera...ca era spectacol
    deci nu ne-a invatat fotbal un mitic

    n-am vrut sa dezgrop nicio fantoma,ai zis tu cum ca nu stiu ce se transmite ereditar si brusc mi-am amintit niste chestii,ca sa nu zic direct ca mi-a sarit tandara...a fost din reflex
    Last edited by cip; 2nd September 2017 at 12:19.
    granita la Orsova!

  12. #138
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ziegler - Bauer (Szilágyi I), Szednicsek (Kondor) - Fenyvessy (Kovács S.), Tóth-Bedő, Koch (Rajnak) - Wurfer (Steiner B.), Frech I, Micsinay (Matek), Szidon (Schaller), Kinorai. Astia sunt timisoreni de-ai vostri? No, bine, hai ca nu te contrazic

    La mine nu s-a transmis nimic, decat o scarba ancestrala de a locui pe aceste meleaguri. Fapt pt care il felicit in primul rand pe tata, un observator obiectiv al fenomenului fotbalistic. Ceea ce razbate, sper, si din randurile de fata
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  13. #139
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,460
    Reputatie
    1
    De legenda

    Au castigat campionate,cupe,Cupe ale Campionilor,etc.

    Aaa ba nu,au fost doua echipe de 2 lei.

  14. #140
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Si cand ati incercat sa furati cu acel play-off inventat sa va tina in prima liga? Noroc ca s-a intors la TAS si v-au retrogradat.
    Voi vorbiti de penali?
    Acum existati doar pentru spalare de bani si campanie electorala. L-ati avut pe panalul de Copos si acum pe un alt condamnat, Gruia Stoica. Echipa marioneta pentru PSD. Lu' Valerii i-ati alergat nevasta si copii cu sabiile pentru ca nu a bagat bani in Rapid. Doar asta va intereseaza, sa se bage bani si sa aveti rezultate, chiar daca asta inseamna sa fiti echipa de partid. Nu exista onoare si demnitate la voi, cereti doar rezultate.
    Voi vorbiti de penali? La voi si femeia de serviciu e PENALA!

  15. #141
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Academia Rapid este lider dupa prima etapa cu golaveraj 13-0 dupa o victorie facila in fata Progresului 2005.
    Si cu cine ai tinut? Cu Progresul adevarat sau cu Academia care este posibil sa cumpere marca in viitor, dar care nu este Rapid inca?

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    S-a judecat dupa un regulament retardat care a fost scos in afara legii din sezonul urmator, dar retrogradarea aia abuziva ramane. Ti-am mai zis ca doar stelisti imputiti nu-si pot da seama de ce-nseama abuzuri de genul asta repetate. Si realitatea confirma spusele mele.
    Regulamentele erau incredibil de relaxate. Cluburilor le era permis aproape orice, inclusiv sa nu plateasca jucatorii cu lunile, chiar cu anii. D.p.d.v. moral, nu aveati ce cauta in prima liga. Falimentul oricum era inevitabil, sper ca esti de acord. Duru doar a grabit procesul. Rapidul a avut un management excrecabil, de la Copos, Cristescu si pana la Valerii. Nu exista absolut nici un plan de a plati datoriile.

    Nu Duru v-a dus la faliment, ajungeati acolo oricum cu vreo doi ani mai tarziu.

    Quote Originally Posted by petea View Post
    Voi vorbiti de penali? La voi si femeia de serviciu e PENALA!
    Ia spune tu, ati vandut sau nu meciul ala cu Lazio, care e parerea ta?
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  16. #142
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,852
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Si cu cine ai tinut? Cu Progresul adevarat sau cu Academia care este posibil sa cumpere marca in viitor, dar care nu este Rapid inca?



    Regulamentele erau incredibil de relaxate. Cluburilor le era permis aproape orice, inclusiv sa nu plateasca jucatorii cu lunile, chiar cu anii. D.p.d.v. moral, nu aveati ce cauta in prima liga. Falimentul oricum era inevitabil, sper ca esti de acord. Duru doar a grabit procesul. Rapidul a avut un management excrecabil, de la Copos, Cristescu si pana la Valerii. Nu exista absolut nici un plan de a plati datoriile.

    Nu Duru v-a dus la faliment, ajungeati acolo oricum cu vreo doi ani mai tarziu.
    Asta e corect, insa sportiv am ramas de 2 ori in liga 1, financiar nu. Insa criteriul financiar era irelevant din sezonul urmator, doar in acel sezon a fost relevant, ca sa-si bata joc de Rapid, normal. Si ce e enervant e ca in acel sezon precum si in multe altele criteriul financiar ce a devenit irelevant din sezonul urmator a primat celui sportiv, adica echipe care au retrogradat sportiv au ramas in Liga 1 abuziv! Asta e un abuz mai mare decat cel ramanerii Rapidului.

    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Si cu cine ai tinut? Cu Progresul adevarat sau cu Academia care este posibil sa cumpere marca in viitor, dar care nu este Rapid inca?
    Cu cele 2 Rapid am tinut asa cum am scris mai sus, ala nici macar nu e Progresul veritabil, cel adevarat e cel din 1944 cred, ca-s 2 Progres"uri" in Liga a 4-a acolo!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #143
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Pai performanta aia sportiva nu este falsa daca iei jucatori cu bani pe care nu ii ai si le promiti salarii pe care nu le platesti? In felul asta orice echipa poate sa faca performanta de un an, strange o datorie de 20 mil euro si ia un titlu. La anu' falimentu'.

    Acel criteriu sportiv a depins de criteriul financiar. Alea care au retrogradat sportiv nu aveau datoriile voastre. Te tii cu mana de pla si te lauzi de rezultatele sportive obtinute cu bani virtuali. Ce valoare are criteriul sportiv daca este obtinut in felul asta? Zero.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  18. #144
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,852
    Reputatie
    0
    Pai atunci:
    1. De ce s-a scos in afara legii criteriul financiar din sezonul urmator dar cel sportiv a ramas daca cel sportiv e inferior celui financiar?
    2. In cazul nostru datoriile erau de mai bine de 7 ani, nu aveau nici o legatura cu jucatorii prezenti in acel moment in club care au jucat gratis in tot acel sezon.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #145
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    1. Regulamentele se schimba tot timpul, irespectiv de o echipa sau alta. Nu s-a schimbat pentru voi sau din cauza voastra. Acum, de exemplu, echipele in insolventa au interzis in prima liga incepand cu sezonul 2018-2019. Lucru normal de altfel.

    http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/deci...ne-502646.html

    2. Mai important decat vechimea datoriilor este data scadenta. Poti sa acumulezi linistit datorii. Problemele incep cand trebuie sa-i dai inapoi.


    Daca Heerenveen nu si-ar fi batut joc de voi la vremea aia cu 4-0, poate mai traiati si voi cativa ani cu banii din Europa. Echipa slaba, de eliminat. Nu e vina lu' Duru sau a altcuiva ca va da Heerenveen 4-0 si ca in campionat terminati pe locul 9. Daca venea cineva serios, poate se remedia situatia, dar a venit Cristescu si apoi Valerii. Valerii oricum era zgarcit, da' dupa ce i-au alergat aia copii cu sabiile, chiar ca si-a propus sa va bage in faliment.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  20. #146
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Sevilla nu am stiut ca esti discipolul lui dubel!

  21. #147
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,852
    Reputatie
    0
    In sfarsit niste ratiune de bun simt si de la Sevilla, nu doar dubisme pe linie.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •