Page 14 of 14 FirstFirst ... 4121314
Results 274 to 278 of 278

Thread: Renaste Rapid pe bani publici?

  1. #274
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Nu uita ca, in urma cu cativa ani, s-a si organizat un baraj ilegal pentru voi care a fost intors la TAS.
    Furati si voi asa cum acuzati pe altii ca au furat
    Noi am fost furati acolo, am ramas in Liga 1 de 2 ori sportiv si ne-au retrogradat de fiecare data.
    Economic s-a gresit ca s-au dat salarii prea mari jucatorilor, e adevarat, dar ei au jucat gratis un sezon si-au fost de acord sa fie platiti doar in sezonul viitor cand vin banii din drepturile TV deoarece alti bani nu erau. Ne-au retrogradat in ciuda eforturilor lor duble si-n campionat si-n baraj si ne-au futut atat clubul cat si pe ei. Ce s-a intamplat acolo a fost o nedreptate crasa, si Rapidul si jucatorii ce si-au sacrificat un sezon intreg muncind fara bani luati si indeplinandu-si cu brio obiectivele fiind trasi in teapa de un sistem bolnav in frunte cu acel TAS care habar n-are de circumstantele cazului, s-a uitat doar pe niste foi pe care calculele nu dadeau conform reglementarilor in vigoare. Dar nu e atat de simplu.

    Tu esti greu de cap, d.p.d.v. al Iasului s-a comis o justete, din p. nostru d.v. ni s-a furat dreptul pt care am muncit degeaba atat la propriu (fara salarii) cat si la figurat (scopul muncii), pe cand jucatorii ieseni au fost si platiti, nu au fost instare sa ramana sportiv in Liga 1 si tot au ramas. E normal asa ceva? Si cum poti sa zici ca tot noi am furat? Vorbesti din cur, si din ala cu diaree, nu orice fel de cur, ca mai orice stelist dealtfel.
    Last edited by Johnny D; 26th June 2018 at 08:19.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #275
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Noi am fost furati acolo, am ramas in Liga 1 de 2 ori sportiv si ne-au retrogradat de fiecare data.
    Glasgow Rangers si altele nu au fost furate. Criteriul economic exista in toate campionatele si se tine cont de el.

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    dar ei au jucat gratis un sezon si-au fost de acord sa fie platiti doar in sezonul viitor
    Say what? https://www.youtube.com/watch?v=KQuBIt-zQWM
    Si-a mai primit vreunul banii din urma? Copos, ca si creditor majoritar, a renuntat la 90% din datorie, iar restul creditorilor au facut la fel automat. Asta e legea.

    https://www.sport.ro/liga-1/i-a-iesi...t-a-ajuns.html

    Jucatorii care aveau de recuperat bani de la club se vor alege DOAR cu 10% din sume.


    Asta se intampla inainte sa fie retrogradati. Jucatorii au fost folositi un sezon fara sa fie platiti, iar in martie 2013, au aflat ca mai recupereaza doar 10% sin sumele restante.

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Tu esti greu de cap, d.p.d.v. al Iasului s-a comis o justete
    pe cand jucatorii ieseni au fost si platiti, nu au fost instare sa ramana sportiv in Liga 1 si tot au ramas.
    Tu esti mai greu de cap. A fost Chiajna, nu Iasi. Chiajna!
    Last edited by Sevilla86; 26th June 2018 at 11:45.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  3. #276
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Talpan View Post
    PSD sustine Academia Rapid, iar federatia e controlata politic. Fac plangere la DNA pentru trafic de influenta. Sa fie verificate convorbirile!
    Daca si asta si-a dat seama ca sunteti sustituti politic ...

    DNA sa vina sa va ia, bolsevici ordinari!!!!!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  4. #277
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    nah Ionica,l-ai tot pomenit pe Duba in ultima vreme,semn ca ti-a fost dor...
    granita la Orsova!

  5. #278
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Duba saracu e ciudos c-am avut ajutor politic. Ajutor pe care echipele de provincie l-au avut mereu, si nu doar prin punere la dispozitie si facilitare de reglementari cum avem noi, ci cu bani propriu-zis. Bani ce primaria nu ni i-a dat cum le-a dat la altii, asa ca ciocu mic si ciuda mare.
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Glasgow Rangers si altele nu au fost furate. Criteriul economic exista in toate campionatele si se tine cont de el.
    Dar Glasgow Rangers nu joaca in Romania asa ca Chiajna, Timisoara, Pandurii si altele care nu si-au indeplinit criteriul financiar si tot au ramas. Si mai ales ca nu toate au fost pre cazul Rapid, ci si post, asa ca si-au gasit sa-si bata joc doar de Rapid, doar pt Rapid nu s-a putut face exceptie, prin urmare ciocu mic.
    Last edited by Johnny D; 25th July 2018 at 22:01.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •