Page 4 of 9 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 185

Thread: WTA Wimbledon 2017

  1. #64
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Vom vedea luni, nu maine. Maine nu se joaca la Wimbledon. Si eu am incredere ca Simona poate castiga.

  2. #65
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Da, am uitat un moment, sa-i fut. Singurul GS care nu prezinta meciuri in zi libera cand poti sa stai acasa sa te uiti de la cap la coada.
    Culmea ar fi si Turul Frantei sa aiba zi libera maine, da-o-as cu bomba talibanilor in ei sa dau! Asta ar fi culmea culmilor!

    LE: Muguruza buna la fileu, am auzit-o si pe ata! Comentatoare-o, asta e cel mult mediocra, si i-am facut un compliment. Doar pt c-a reusit un voleu cum nu se poate mai usor o data, nu-nseamna ca e buna! Sau c-a jucat nu stiu cand cu CSN castigand doar puncte de rutina de la plasa. E cea mai slaba jucatoare ce-a jucat mult dublu la fileu din istoria tenisului cred!
    Last edited by Johnny D; 8th July 2017 at 14:15.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #66
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Cum s-a salvat Kerber, condusa cu 4-6 2-4 0-30 a salvat cumva acel game si a reusit rebreak-ul, primul ei break din meci si a luat setul la tiebreak! Decisiv.


    Se mai salveaza o data Kerber si-n decisiv, dupa ce-a muncit la avantaje 2 game-uri si-a facut 2-0, salveaza minge de 2 break-uri la rand pentru adversara de 2-4 care are loviturile mai tari si acu face iar break si-l confirma 5-3! E una din gladiatoarele circuitului mondial, poate cea mai buna avand in vedere ca are 2 GS-uri castigate.


    Toata favoritele au batut azi lejer, pe niciuna n-am pus cu exceptia lu Kerber care a fost singura aproape sa iasa din turneu pana acum! A batut intr-un final cu greu 6-4.
    Aga lejer in decisiv si setu 2 fu fara emotii, restul celorlalte Kuza, Rybarykoa, Muguruza, Coco, toate lejer 2-0...
    Last edited by Johnny D; 8th July 2017 at 17:57.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #67
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,922
    Reputatie
    1
    Incredibil ce a revenit Wozniacki
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #68
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Eh, a cazut aia in decisiv, era de astepat.
    Wozniacki mereu in setul decisiv are o sansa-n plus fata de restul seturilor, e cea mai bine pregatita fizic jucatoare, si cel mai bun fizic de pregatit.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #69
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Cel mai bun fizic no doubt
    Last edited by Eddy DoubleD; 8th July 2017 at 20:37.

  7. #70
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,922
    Reputatie
    1
    Si mie imi place fizicul ei
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #71
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Ce bine era pentru Simona daca pierdea astazi Kerber. M-am uitat pe flashscore, si cand am vazut ca Shelby Rogers conducea cu 1-0 la seturi, iar in setul doi avea 4-2 si minge de dublu break, eram sigur ca pierde Kerber. Apoi cand am vazut ca s-a ajuns in decisiv, ma gandeam ca bate. Jucatorii experimentati intotdeauna sunt favoriti in decisiv.

  9. #72
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,903
    Reputatie
    0
    ?? de ce ar interesa-o pe Simona ce face Kerber? Ar trebui s-o intereseze doar meciul cu Vika.

  10. #73
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Daca pierdea Kerber, Simona scapa si de ultima contracandidata pentru locul unu mondial, si avea asigurata in mare masura cel putin pozitia a doua dupa acest turneu. Scapa de presiunea lui Kerber.

  11. #74
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    ?? de ce ar interesa-o pe Simona ce face Kerber? Ar trebui s-o intereseze doar meciul cu Vika.
    Evident, sa nu te intereseze cupa ci campionatul. Cupa o vei lua o data si o data, nu e problema. Cu campionatul tre sa ai tangenta.
    Meciul cu Vika de azi tre sa fie in mintea ei, sansele ei sunt mai mari decat a lu Kerber de-a trece mai departe, eu le vad pe ambele in sferturi.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #75
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Nebuna de Ostapenko continua marsul spre al 2-lea GS la rand, ea e pariul meu pt acest turneu inca de cand a iesit Pliskova din turul 2!

    Kerber si ea cum ma asteptam dispune de Muguruza pana in acest moment, hai si tu Halep, nu te lasa mai prejos!
    Last edited by Johnny D; 10th July 2017 at 14:26.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #76
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,861
    Reputatie
    0
    1-1 la seturi angie cu garbine...nebuniee
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  14. #77
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,861
    Reputatie
    0
    pff...elina a fost eliminata de nesuferita de ostapenko.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  15. #78
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Elina N-o opreste nimeni pe Ostapenko...

  16. #79
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Deja ma enerveaza Ostapenko. Ce basini are in cap

  17. #80
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,322
    Reputatie
    0
    Epic meci la Kerber cu Muguruza. Kerber în apărare e ca în zilele bune, de anul trecut.

  18. #81
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,861
    Reputatie
    0
    pff...a pierdut angie...f echilibrat...va pierde si fffff multe puncte...

    mda...zi oribila...am pierdut-o si pe elina si pe angie...
    imi mai ramane caro
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  19. #82
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Si de 2 ori a avut break avans Kerber in decisiv! Sa privim partea pozitiva, avantaj Halep! Daca bate azi, nu e pe 1?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #83
    junior
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    116
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Si de 2 ori a avut break avans Kerber in decisiv! Sa privim partea pozitiva, avantaj Halep! Daca bate azi, nu e pe 1?
    Nu, daca bate azi isi asigura locul 2. Ii trebuie semifinala ca sa fie pe 1

  21. #84
    junior
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    116
    Reputatie
    1
    Slab inceput pentru Simona, sper sa reuseasca sa se concentreze mai mult

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •