Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 185

Thread: WTA Wimbledon 2017

  1. #43
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    E o placere sa o vezi pe Rybarikova pe iarba. Ce jucatoare buna pe suprafata asta. Pliskova e out si Simona are acum inca o sansa sa devina lider mondial.
    Daca Simona nu ajunge in sferturi iar Kerber nu ajunge in finala lidera mondiala devine Pliskova care nu pierde puncte de ranking. Anul trecut tot in turul 2 a luat bataie.....
    THE TRUTH IS OUT THERE

  2. #44
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    E o placere sa o vezi pe Rybarikova pe iarba. Ce jucatoare buna pe suprafata asta. Pliskova e out si Simona are acum inca o sansa sa devina lider mondial.
    Da! Si inca de la 0-1 a intors! Hahalera noastra acum are o sansa buna dupa ce si Kvitova si Pliskova marile favorite au iesit in bloc! Cine ar fi crezut?

    Quote Originally Posted by Dorin View Post
    Daca Simona nu ajunge in sferturi iar Kerber nu ajunge in finala lidera mondiala devine Pliskova care nu pierde puncte de ranking. Anul trecut tot in turul 2 a luat bataie.....
    Ei dar e mult mai bine, toata lumea se astepta ca Pliskova sa fie lider mondial dupa turneul asta. E o sansa mare si total neasteptata.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #45
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Simonica noastra are iar sanse pentru locul unu mondial. Nu m-am asteptat sa piarda Pliskova in turul doi. Simonei ii trebuie minim sferturi. Totusi nu urmeaza meciuri deloc usoare pentru ea. Maine are cu Peng, fosta nr. 14 WTA. Chinezoaica joaca bine pe iarba, are o optime de finala in 2014. Apoi, daca trece de Peng, in optimi o va intalni probabil pe Azarenka, daca aceasta trece de Watson. Acesta ar fii traseul Simonei pana in sferturi. Speram sa facem calcule si dupa sferturi.

  4. #46
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Oricum ai da-o e favorita in toate meciurile chiar daca are adversare adaptate mai bine ierbii.
    E greu sa nu ai adversare mai ierbiste decat tine daca tu esti zgurista circuitului WTA!



    Watson e posibil s-o scoata pe Azarenka, si ar fi un adversar mai la indemana, cu mental de campion mult mai redus.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #47
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by marian buzoian View Post
    Simonica noastra are iar sanse pentru locul unu mondial. Nu m-am asteptat sa piarda Pliskova in turul doi. Simonei ii trebuie minim sferturi. Totusi nu urmeaza meciuri deloc usoare pentru ea. Maine are cu Peng, fosta nr. 14 WTA. Chinezoaica joaca bine pe iarba, are o optime de finala in 2014. Apoi, daca trece de Peng, in optimi o va intalni probabil pe Azarenka, daca aceasta trece de Watson. Acesta ar fii traseul Simonei pana in sferturi. Speram sa facem calcule si dupa sferturi.
    Halep a jucat Noua seturi la Eastbourne deci S-a antrenat destul. Pliskova a jucat si mai mult , a castigat , dar a consumat mai multa energin si emotii. Pentru mine era de asteptat ca nu va merge prea departe la Wimbledon. Halep joaca de pe linia de fund, asteapta sau forteaza gresala adversarului. Asa facea si Borg si a castigat de multe ori turneul. La psihic era de departe cel mai tare! Iceman!!!
    THE TRUTH IS OUT THERE

  6. #48
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Hopa, Halep-Borg, e prima data cand aud de paralela asta, mai ales la mental! Diferenta amice e ca Borg n-a dat niciodata de un Ostapenk la RG care sa se pishe si la propriu si la figurat pe ritmul sau "infernal", ca-l manca cu fulgi cu tot! Nadal a dat de Soderking... Si intre noi fie vorba Nadal e cu mult peste Borg pe zgura, pe restul suprafetelor nu ma pronunt dar probabil si acolo.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #49
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    ei eu am spus ca va castiga ori pliskova ori kvitova
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  8. #50
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    M-am uitat acum pe clasamentul virtual si am observat ceva ce nu stiam. Au fost scazute inclusiv si punctele din prima saptamana de dupa Wimbledon-ul de anul trecut. Adica Simonei i-au scazut punctele de la turneul castigat la Bucuresti. In atare conditii, Simonei ii trebuie minim semifinale pentru a spera la locul unu mondial. Sau, in functie de ce va face Kerber (sa nu treaca de semifinale), sferturi si apoi sa accepte un WC la Bucuresti si sa castige iar turneul.

  9. #51
    junior
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    116
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by marian buzoian View Post
    M-am uitat acum pe clasamentul virtual si am observat ceva ce nu stiam. Au fost scazute inclusiv si punctele din prima saptamana de dupa Wimbledon-ul de anul trecut. Adica Simonei i-au scazut punctele de la turneul castigat la Bucuresti. In atare conditii, Simonei ii trebuie minim semifinale pentru a spera la locul unu mondial. Sau, in functie de ce va face Kerber (sa nu treaca de semifinale), sferturi si apoi sa accepte un WC la Bucuresti si sa castige iar turneul.
    Mai mult ca atat, peste 3 saptamani Simona mai are de aparat 900 de puncte de la Montreal

  10. #52
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Cele de la Montreal se scad mai tarziu. Pana atunci, teoretic, s-ar putea bucura macar de doua-trei saptamani in fotoliul de lider mondial. Tot ce vreau este sa ajunga pe locul unu. Nu conteaza pentru cat timp, poate fii chiar o saptamana. In istoria tenisului va ramane consemnat faptul ca a fost numarul unu mondial.

  11. #53
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Da, dar daca ajunge nr. 1 si pentru doar o ora adica o saptamana, e indeajuns sa intre in istorie pe veci. A ajunge nr. 1 nu e putin lucru, echivaland cu fotbalul, daca a lua un GS e ca si cum ai castiga un titlu de campion, a ajunge nr. 1 e ca si cum ai castiga cupa.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #54
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    johnny, poate nu castiga azi ostapenka
    E prima data cand pariez pe aia.Poate fix azi pierd

  13. #55
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Meci sau scor exact ai pus? Daca n-ai pus scor exact, n-ai facut nimic! Ce-i drept si la meci are cota buna!
    Eu doar scor exact joc pe aia, ma jur, in veci amin 2-1 pun pe ea! Asa moare si asa o sa-i si scrie pe mormant peste 60 de ani, Ostapenko 2-1!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #56
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Merge pariat si set Giorgi, cota 1,47.

  15. #57
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Excelent Simonica, mama ce bine a jucat setu asta! Condusa mereu a reusit sa revina pe final cu o fortare enorma in joc si de caracter si asta pentru ca fondul de joc al adversarei care da bine de tot in minge mai ales cu reveru fu unul foarte bun! 6-4! Cahil are de ce fi mandru, intr-un fel e senzatia de regret ca n-a putut juca asa finala de la RG cu Ostapenko, insa pe zgura nu prea iti poti face asa avantaj cu serva si returul ca pe iarba sa poti ataca imediat dupa aceste doua lovituri ca si aici. Nu cu Ostapenko, asta e clar.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #58
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Pana acum au iesit Pliskova, Kiki, Cibulkova, Kvitova. Sta sa inceapa un meci intre doua jucatoare grele ale circuitului, Venus vs. Naomi, de vazut.
    Pentru Simona urmeaza Vika si trei saptamani de concediu.

    O finala Coco-Venus ar fi asa de frumoasa...

  17. #59
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Nu e sigur deloc c-o bate Vika, eu de exemplu nu cred ca poate juca atat de bine cat a jucat Peng azi, totul e Simo sa joace macar la fel si va invinge!
    Cel mai bun meci de departe pe iarba a lu Halep de pana acum, important e sa continue la fel si are sanse la ceva bun de tot aici.



    Roddicted, iti place de Ostapenko? Poti zice orice de ea dar nu ca ar avea vreodata un meci plictisitor!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #60
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Tenisul a ajuns la limita fizica la care jocul pe iarba nu mai e compatibil. Mai multi jucatori au semnalat asta de ceva timp. Acum a ajuns si la feminin. Bethanie este exemplul clar.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  19. #61
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Nu e sigur deloc c-o bate Vika, eu de exemplu nu cred ca poate juca atat de bine cat a jucat Peng azi
    dafuq?

    vika a jucat in meciul cu vesnina de vreo 3 ori mai bine decat peng in meciul cu halep. probabil si cu watson a jucat bine, pentru ca britanica era greu de batut la cum a rupt in ultimele saptamani.

  20. #62
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    A jucat bine Vika, e tot mai buna de la un meci la altul, dar tot pe Halep o vad usor favorita.

  21. #63
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post
    dafuq?

    vika a jucat in meciul cu vesnina de vreo 3 ori mai bine decat peng in meciul cu halep. probabil si cu watson a jucat bine, pentru ca britanica era greu de batut la cum a rupt in ultimele saptamani.
    N-am vazut acel meci, eu m-am referit la restul meciurilor. N-am vazut-o pana acum exceland. Eu tot cred ca Halep are prima sansa maine.


    PS: Exact ce zice Pistolashul. Are lovitura mai incisiva de retur sau dupa serva. Eu nu cred ca Vika poate da atat de tare ca Peng cu reverul inca. Vom vedea maine.
    Iar pe partea defensiva nu exista comparatie Halep >> Vika, nu doar >, ci >>.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •