Page 7 of 13 FirstFirst ... 56789 ... LastLast
Results 127 to 147 of 260

Thread: ATP Wimbledon 2017

  1. #127
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    In setul 2 a dat si de la el, sunt de acord dar in primul set a fost total anulat de Muller

  2. #128
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Acum am vazut ce naspa au pierdut Mergea si Qureshi. Am crezut ca aveau meciul in mana.

  3. #129
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Da, de la 2-0 la seturi nu au mai fost in stare sa ia macar un set din trei. Ce sansa mare au ratat. Ar fi jucat in sferturi cu invingatorii dintre Daniell M./Demoliner M. si Skupski K./Skupski N.

  4. #130
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,919
    Reputatie
    0
    Asta e, dublu e sportul nimanui. Hai Tandal cu decisivul, nu te kk pe tine acum. Asta si prim set Djokovic si se mai poate trai dupa ce mi-a facut carpa aia imputita de Monfils in turu trecut.
    Ar fi culmea sa-i ia Bananalrino primu set sarbului si sa ma culce de 2 ori la rand la 30 de milioane ca ma duc in Londra si-i impusc familia in fata lui pe iarba, acolo pe teren.
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    In setul 2 a dat si de la el, sunt de acord dar in primul set a fost total anulat de Muller
    Prim set da, dar setu 2 a avut mula un bulan din ala de zabalos iesit din comun la 30= a dat retur pe prima serva in banda si-a trecut peste.
    E drept ca pe urma a kkt-o Nadal pe el in punctu urmator dar nu trebuia niciodata sa se ajunga la asa ceva in acel game.
    Dincolo de joc, nici ibericul nu mai are mentalul de otel de zgura si pe iarba si asta pentru ca e constient ca orice bp pe iarba valoreaza cat 10 pe zgura. O mai tremurici treaba asta.
    Last edited by Johnny D; 10th July 2017 at 20:30.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #131
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Mda, Nadal a prins varful de forma la RG, acum ca sunt 3 saptamani intre ele e probabil mai problematic sa joci impecabil 5 saptamani.

    Astea sunt aiureli ca e numai meritul lui Muller pentru ce a fost in primele seturi, asta nu ar putea explica ce s-a întâmplat pe serviciul lui Rafa. Spaniolul a servit slab si a jucat scurt. Destul noroc pentru luxemburghez care a returnat incredibil de bine niste servicii bunicele in corp.

    Cred ca lui Nadal nu i-a priit nici pauza aia de tenis pe care zicea ca o ia in weekend, astea sunt bune pentru Federer nu pentru el. Deocamdata asta l-a costat 2 seturi, nu e exclus sa si piarda azi.

    Are ceva probleme Rafa cu mingile joase, parca nu vrea/poate sa se aplece destul.

  6. #132
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,919
    Reputatie
    0
    Cat de bine a returnat Nadal in setul 4, pe tot parcursul sau. Acu in decisiv nu mai e acelasi jucator la retur, meciul devine complicat rau.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #133
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Muller serveste primul in decisiv. În mod normal avantaj pentru luxemburghez, poate mai putin valabil astazi cand break-urile sunt rara avis.

    Sa vedem cine "clipeste" primul, Rafa chiar risca sa iasa astăzi!

  8. #134
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Cat pe ce sa iasă Rafa Dar ce meci mizerabil, parca nici nu e tenis asta. Simti ca te uiti la alt sport, mult mai urat si aproape neinteresant. Daca asta inseamna tenis "adevărat" pe iarba, mai bine ma lipsesc de el.

    Aproape fara greseala a jucat Muller in setul 5, daca va continua asa castiga. Spaniolul iar scurt si cu multe greseli, idem set 1-2.

  9. #135
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,919
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cristi View Post
    Sa vedem cine "clipeste" primul, Rafa chiar risca sa iasa astăzi!
    A clipit Nadal, ba chiar a avut tremurici serios la ochi! A bagat 4 serve excelente la 15-40, asta pentru ochiul neavizat. Eu la a 2-a minge de meci i-am zis clar sa dea serva de stangaci cat mai in tusa laterala, deoarece de-acolo Muller nu poate lovi decat slice inalt sau riscant. Ei bine Nadal n-a ales asa in prima instanta, a ales sa-i serveasca in corp, luxemburghezul a dat retur slice razant cu fileul de rever din care sunt aproape convins ca Nadal o kk pe el si-o izbea de fileu apoi, insa fu netz si ibericul fu salvat! Pe urma la reluare a servit cum am zis si-a facut punctul salvand game-ul si ramanand in turneu inextremis.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #136
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,919
    Reputatie
    0
    Fraier rau Nadal, Muller avea tremurici maxim in acest game la 6-6, trebuia la 30-15 sa dea returu ca tot l-a avut in stanga plina tare si-n centru terenului, i-ar fi mutat racheta din mana luxemburghezului, ca urmare alege prost sa dea tare-n cross scurt extrem pentru direct winner, da-n crestetul benzii fileului si se face 40-15. Chiar si asa are un bp dar salvat, n-ar mai fi salvat nimeni nimic daca dadea retur normal in forta acolo si efect, fara nici un fel de plasament ca nu mai era nevoie.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #137
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Nu e sanatos Nadal azi. De unde vin greselile astea nu stiu

  12. #138
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,368
    Reputatie
    0
    Nu pot sa cred ca se chinuie atat cu amaratul asta de Muller.

  13. #139
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,919
    Reputatie
    0
    Daca ar fi jucat ca-n setu 4 l-ar fi batut demult, dar...
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Nu e sanatos Nadal azi. De unde vin greselile astea nu stiu
    Iti spun eu ce s-a intamplat, se vede ca nu mai e acasa si ca joaca-n deplasare.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #140
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    In plm, Sasha

  15. #141
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,919
    Reputatie
    0
    Nadal e de-a dreptul dobit.oc la mp. De ce sa vii in fata mah? Ti-e frica ca Muller e mai bun ca tine din spatele terenului!? Ai de plm...
    Mai are una, salveaza Muller, mai are una.... daca iar vine-n fata cred ca tre sa ne spanzuram cu totii! Pe asta o da afara cu stanga, bun de tot! Mai are una, a 4-a! Cat de bine joaca la egalitate, cat de praf la bp/mp! 2nd, daca nici acum... Deci nu cred ca-i da la ala iar prima serva, nu te cred! :| Ce porcarie... Si salveaza cu prima, tusier orb, mingea aia a prins toata tusa... jumate de minge dar pe toata suprafata tusei. Poftim... Asta se numeste furt regulamentar!
    Last edited by Johnny D; 10th July 2017 at 21:49.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #142
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Furat Rafa la minge de break, ca sa nu se mai planga atâta alde Goffin. Si asta la minge aproape de meci, nu 4-2 in primul set.

    Chiar merita sa iasa Nadal azi, prea isi bate joc de sanse, lasa mingea aia ca nu trebuia sa se ajunga la ea.
    Si de castiga, mai are resurse pentru partida urmatoare? Mai tin genunchii?

  17. #143
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Nu cred asa ceva. I-a mancat meciul arbitrul.

  18. #144
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,919
    Reputatie
    0
    Tusierul ala trebuia scos afara de Nadal din stadion in suturi. Da Cristi, exact cum a vrut sa faca Goffin cu centralul dar n-a fost lasat.



    E retardat complet in game-ul asta, nu mai stie unde e terenul. Mare minune daca mai scapa.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #145
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Iese Nadal in suturi de la Wimbledon imediat.

  20. #146
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,919
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cristi View Post
    Iese Nadal in suturi de la Wimbledon imediat.
    A scapat iar, 2mp salvate! Altu ar fi clacat demult dupa o asa eroare grosolana a arbitrului. E timpul sa clacheze Mula cum defapt s-a mai intamplat o data doar ca l-a scos tusierul.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #147
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Daca returna Rafa ca Muller de bine era demult gata meciul.

    Foarte imprudent Rafa sa ramana fara challenge, acu sa vezi furaciuni. Nu îl vor *****ii de britanici in semifinala cu Murray, deloc nu îl vor.
    Last edited by Cristi; 10th July 2017 at 22:04.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •