Page 5 of 13 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 260

Thread: ATP Wimbledon 2017

  1. #85
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Tsonga si Querrey mai joaca un epic la wimbledon.Era oarecum de asteptat, americanul are cateva turnee pe an cand isi ridica nivelul.Wimbledonul e mereu unul dintre ele

  2. #86
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Mai degraba si l-a scazut Tsonga teribil in seturile pe care le-a pierdut, in restul n-a fost deloc mai mult decat decent. Praf anu asta.
    Si credeam ca Murray urmeaza dar urmeaza Anderson la el, Anderson ii face praf p-astia ori cu care joaca, si pe urma o sa joace cu Murray.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #87
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Man, sunt optimi. Anderson pierde mereu in optimi. De obicei la Berdych

  4. #88
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Anderson a jucat doar cu un verdasco ca adversar serios, meci castigat doar cu serviciul si cam nemeritat daca ma intrebi.In rest, a avut nevoie de 2 seturi la tb sa treaca de bemelmans

  5. #89
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Bemelmans a fost foarte bun aici, nu l-ati vazut voi dar daca ar fi jucat cu Cilic de exemplu, pastranacul ala in seturi stranse, i-ar fi luat minim un set.
    Daca joaca cu Querrey sigur merge mai departe, cu Tsonga mai greu ca francezul va fi mai putin penibil ca ieri mai mult ca sigur si atunci e greu sa-i faci fata pe iarba.

    Desi as vrea sa meraga mai departe Anderson, trebuie sa tin cu Tsonga azi ca am pariu pe prost.
    Last edited by Johnny D; 8th July 2017 at 15:10.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #90
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Dobytoc imputit Tsonga! Acasa cu prostii! Meci mai usor pentru Anderson in turu urmator!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #91
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Tenisul lui Dimitrov din primul set de azi a fost impecabil
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  8. #92
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Sa vedem ce poate cu Federer, ne lamurim atunci ce si cum.

    Bolovan Tsonga. Asa a patit si la RG.

  9. #93
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Sa vedem ce poate cu Federer, ne lamurim atunci ce si cum.
    Ce sa ne mai lamurim. De parca nu stim ce si cum cu Dimitrov.

  10. #94
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Bolovan Tsonga. Asa a patit si la RG.
    Eh, acolo era cam pierdut meciu si era zgura, greu de facut serva in atare conditii.
    Pe iarba cand tre sa faci doar un break sa castigi meciu si sa tii de serva, tre sa fii prost rau de tot, incomparabil cu ce s-a intamplat la RG.

    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Ce sa ne mai lamurim. De parca nu stim ce si cum cu Dimitrov.
    Va avea un adversar prea bun, care e faza?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #95
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Bravo Mergea, arata-i nataraului de Tecau care nu te vrea cine-i sefu! Salveaza meciul dupa ce a fost aproape de 0-2 si-l intoarce exemplar alaturi de Quereshi! 3-1!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #96
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Monfils ne arata de ce e gunoi nativ.

    Set 1: 2-4 primu set, evident doar atunci joaca tenis ca pe zgura cand e condus cu break, rateaza minge de 6-4 de la 2-4, pierde in tiebreak.
    Set 2: singurul lui set normal, il castiga dupa ce salveaza mingi de break facand break pe final la randul sau.
    Set 3: 3-5 iarasi joaca tenis doar pe final dupa ce-si pierde serva. de data asta ii iese, 2 break-uri la rand 7-5.
    Set 4: 1-4 iarasi condus cu break inca din start, nu-i mai iese 3-6.
    Set 5: 0-2 handicapat.
    Si cu cine joaca? Cu Bananananalrino, francez de-al sau, unul dintre cei mai slabi!

    Nascut idiot, murit retardat.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #97
    sport legend quebec's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    EGGD + LROP
    Posts
    924
    Reputatie
    1
    The Lord Gulbis is back!

  14. #98
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Ce face Monfils de pierde la rahatul ala cu ochi?

  15. #99
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Monfils simuleaza tenis, de fapt nu mai are chef. Se mentine asa pe circuit sa mai incaseze bani de la sponsori dar se vede ca nu mai vrea nimic dpdv sportiv.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  16. #100
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Ce face Monfils de pierde la rahatul ala cu ochi?
    Vrea sa-mi piarda mie 29 de milioane si-a reusit. Gunoi de Franta. Plus cota mica pe Djokovic in turu urmator, cum nu se poate mai gunoi.



    Hai Donaldson, sa nu pierd doar pe un meci! Daca Ramanathan a putut, poti si tu! Fii pozitiv!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #101
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Sherbet si Mahut au pierdut la Clarke si Willis; what the fuck

  18. #102
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Cateva concluzii dupa prima saptamana:
    - Nadal a jucat formidabil, ajutat si de vremea favorabila. Cald si uscat la Londra toata saptamana. Loveste bine, pune forta in orice lovitura. Cred ca e favorit in momentul de fata.
    - Federer nu a jucat foarte bine pana acum. Se misca okdar ii lipseste putin boost in anumite lovituri. Trebuie mai multa rautate dar ma rog, turneul adevarat abia luni incepe.
    - Djokovic a jucat bine dar ramane inca o enigma forma lui adevarata.
    - Murray nu ia trofeul zic eu si daca ajunge in semifinale, va fi invins pentru a 4/4 de Nadal la Wimbledon
    Dintre ceilalti ramasi, doar Cilic ar putea avea sanse la trofeu.

    La femei e anarhie. Nu stiu cine va castiga si nici cine ar fi favorita macar (Kerber poate putin). N-am vazut-o pe Halep dar nu cred ca are sanse la Wimbledon.

    Apropo, am fost luni la Wimbledon dupa munca (cand nu mai sunt cozi). Mai mult am explorat clubul decat sa stau sa ma uit mult mai meciuri caci nu aveam timp la dispozitie.
    Am vazut insa buna parte din meciul Azarenkei cu Cici Bellis.
    Donna Vekic de aproape e super frumoasa.

  19. #103
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    am fost si eu joi la wimbledon. am fost si la meciul soranei..stateam langa sotul lui mattek cand s-a intamplat accidentarea...urata alunecare...i-am vazut pe ambii zverev, isner cu sela, sarafova...vreme f buna anul asta.
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

  20. #104
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Daca erai acolo, ne poti spune dupa cat timp au venit medicii sa o asiste ? Am auzit 15 (ceea ce nu cred si fara sa-mi confirme cineva) dar Wimbledon a zis 1 minut pana la primele ingrijiri.

    Am inregistrat un punct de joc si mi-a iesit bine (Bagnis cu Albot)
    https://www.youtube.com/watch?v=pnhxi6xZvHI

  21. #105
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    deci..matek a cazut, s-a uitat la picior si atunci cred ca s-a speriat..sotul a fugit, sorana era acolo..nu cred ca a durat 15 minute..probaabil intre7 si 10..dar nu pot zice exact..la 5 minute dupa ce a cazut mattek, a lesinat un tip la picioarele mele si eu strigam dupa doctor..si mai aruncam un ochi sa vad ce se intampla la mattek dar dupa o perioada am pierdut contactul
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •