Page 4 of 13 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 260

Thread: ATP Wimbledon 2017

  1. #64
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Apostolu Gulbis il elimina pe Del Potro. Amin.
    Quote Originally Posted by quebec View Post
    Gulbis si-a adus aminte cum e sa joace tenis.
    Apostolic beard upgrade. Gulbis 3.0, the Apostolic upgrade, after the Gulbis 2.0 upgrade became obsolete - the right wing(hand) of the Angel.
    Last edited by Johnny D; 6th July 2017 at 22:40.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #65
    sport legend quebec's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    EGGD + LROP
    Posts
    924
    Reputatie
    1
    Sper sa nu uite din nou tenisul pana sambata cand joaca cu Crocodilovic

  3. #66
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    L-a uitat azi! Si-a programat ziua perfecta, turu 2 e cel mai bun intr-un GS sa joci cel mai prost tenis al tau si sa bati lejer.

    Da nici Lajovic asta nu e minciuna, zici ca e un Federer mai mic, extrem de adaptat ierbii cu niste lovituri traznet, Federerul muritorilor de rand.

    Sock sarcu... joaca cu cel mai slab din turul 2 si si-o ia ca de la Murray sau Federer, poate mai rau. M-am lamurit si cu talentul lui de iarba!



    Cel mai mare talent a lu Sock e sa castige un turneu dupa ce are bye in finala, e cel mai bun la asta din tot ATP-ul!
    Last edited by Johnny D; 6th July 2017 at 22:46.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #67
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    mare jucator ciumetul de lajovic intradevar Baby federer

    Ofner e bun, batea multi jucatori azi, nu si pe sock.Rupe mingea fara stres, serveste puternic si cu al 2-lea, dar sock si-a reglat tirul din setul 2.Ala l-a pierdut aiurea, dar tot a reusit sa revina pana la urma.Dejavantajul lui e ca meciul se va termina maine

  5. #68
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    1-1 15-40, minge moale in careu, slice in fileu.Pierde gameul, pierde si meciul apoi.Un fraier...poate infrangerile astea il fac sa realizeze ca arata ca un pinguin si mai da jos totusi si din slanina aia de burta, arata ca un veteran.Azi a fost ultima data cand ma mai uit la pufos, nu are rost

  6. #69
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    sa nu uit...si ultima data cand mai pierd bani pe yankeul shaormist

  7. #70
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Roddicted View Post
    Ofner e bun, batea multi jucatori azi, nu si pe sock

    Ce ziceai?

  8. #71
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    pai nu trebuia sa ajunga acolo pufulici.A avut 2 mingi de break la 1-1. prima moale in careul de serviciul, dar slana aia de pe burta nu ii permite sa se aplece pe genunchi si a trimis sliceul in fileu.Daca esti shaormist, asa patesti.Degeaba ai mana buna, daca mai ai putin si arati ca nastase.

  9. #72
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Roddicted View Post
    Ofner e bun, batea multi jucatori azi, nu si pe Lajovic.
    Fixed.

    Quote Originally Posted by Roddicted View Post
    1-1 15-40, minge moale in careu, slice in fileu.Pierde gameul, pierde si meciul apoi.Un fraier...poate infrangerile astea il fac sa realizeze ca arata ca un pinguin si mai da jos totusi si din slanina aia de burta, arata ca un veteran.Azi a fost ultima data cand ma mai uit la pufos, nu are rost
    In sfarsit esti de-acord cu mine!



    Lasa ca recuperam maine banii, iar 2-1 Ostapenko cota de 4! SE STIE...TIE...tie....tie... cum ar zice Florin Salam!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #73
    sport legend quebec's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    EGGD + LROP
    Posts
    924
    Reputatie
    1
    Cred ca Don Fabio ii poate pune probleme azi lui Murray. Khacanov ii poate lua maxim un set lui Rafa.

  11. #74
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Sunt multe dueluri interesante azi pe tabloul masculin de la Wimbledon. Kei cu Bautista poate fi un meci de 5 seturi, in opinia mea.
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  12. #75
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Se pare ca Nadal are destula forma mentala si fizica si de sorti pana la urma sa faca semifinala la Murray!
    Chiar am zis acu ceva ani ca pe iarba clar Murray il bate pe Nadal, ca suprafata e clar pentru scotian, abia astept sa vad daca am dreptate.
    Dar pana acolo, pe ce parte e Tsongalezu? Ala e nasolie pe iarba...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #76
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Pot sa afirm cu toata raspunderea ca rusul e printre cei mai idioti jucatori din circuit cand vine vorba de alegerea loviturilor

  14. #77
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Cu astia mari, cu cei de teapa lui cred ca le alege mai bine. Are timp sa creasca si sa scape de trac sau complex sau emotii sau inhibitii sau ce dracu are el acolo.

    Nu e rau deloc pentru un debut la Wimbly, tur 3! Cum va ziceam anu trecut cand nu stiati de el, va fi jucator de top 20, poate chiar top 10 fara dubiu.
    Si-n plus daca mai si dai de unu din Big 4 care toti joaca cel mai bun tenis de iarba al lor in acest moment, chiar n-ai ce sa-ti reprosezi.

    Organizatorii de la Wimbly au observat foarte bine asta si l-au scos pe antiierbistul Stan in afara Big 4, cum dealtfel si trebuie pe iarba, nici in top 10 nu cred ca e.
    Last edited by Johnny D; 7th July 2017 at 19:46.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #78
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0
    A fost frumos meciul lui Rafa.
    Fognini serveste pentru set. Cand are chef e fabulos italianul.

  16. #79
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    fabulos de ghinionist...muratura primeste bye intr-un meci in care trebuia eliminat

  17. #80
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Nu prea mi-a placut ce-am vazut la Murray azi, daca va juca asa si cu Nadal, ii mananca ibericul urechile. Dar probabil nu va juca asa.
    Dar prima data sa treaca el de Anderson. L-a mai scos Anderson din GS-uri si acuma sud-africanul e in forma vietii lui!

    Tsongalezu cu neamu lui de prosti ajunge in decisiv cu handralaul ala amarat de Querrey... vai de capu si de sezonu lui.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #81
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    In viata mea n-am vazut asa ceva, Fognini serveste pt set, are minge de set 4, de set decisiv si cere challenge la o minge lunga a lu Murray oprind jocul dar nu mai are challenger-uri, pierde mingea, pierde game-ul si acum tot ce posibil sa piarda setul si meciul! Acu cred ca le-am vazut pe toate.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #82
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    nicio surpriza.Inca un mega choke fognini si prastia scotiana e deja in sferturi...

  20. #83
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0
    Ireal frate. Doar Fognini putea sa piardã setul asta.

  21. #84
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Muta-i bah dracu pe central cu tot cu public pe Tsonga cu Handralau! Mai corect e asa ca oamenii au platit bilet si nu vad meciu pana la capat?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •