Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 51

Thread: Floyd Mayweather vs Conor McGregor- 26 august, in Las Vegas

  1. #1
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0

    Floyd Mayweather vs Conor McGregor- 26 august, in Las Vegas

    sa curga sange!
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  2. #2
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    *****, floyd la 30% se pisa pe ala, am coaie sa spun chiar ca-i ko. Sau turbeaza connor si incepe sa-si arate centurile so dq.
    retired.

  3. #3
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    KO? Sa fim seriosi.
    Mayweather are prima sansa pentru ca lupta inteligent, cauta sa nu fie lovit in primul rand si abia apoi loveste. Dar de la a puncta pana la a-l face KO pe McGregor arata ca n-ai vazut luptele irlandezului.
    Ce sper eu e ca McGregor sa vrea sa-si bata joc de Mayweather si sa nu incerce sa-l loveasca, ci sa aplice si el aceeasi tactica, pe care, a aratat in cateva meciuri ca o stapaneste bine.
    Daca lupta s-ar da cu manusi de MMA, favoritul ar fi clar McGregor, dar asa, as pune banii pe Mayweather.
    Dar eu voi tine clar cu McGregor. E simpatic si face spectacol. Plus ca n-are in cercul lui de prieteni oameni precum Bieber.

    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    sa curga sange!
    Nu prea o sa curga, ca nu se lupta in stil MMA, ci box.
    Oricum, eram chiar curios daca se va disputa acest meci si ma bucur ca-l avem.
    Last edited by Doctor_Satan; 15th June 2017 at 12:53.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  4. #4
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Si crezi ca floyd la experienta lui nu stie sa abordeze un adversar cu tactica similara? connor (ca el a mancat rahat si a vrut meciu) si-ar dezamagi fanii daca nu s-ar comporta in stilul lui.
    Floyd neatins, ko si oricum la ce fizic are duce toate rundele.
    retired.

  5. #5
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Deci e box? Īl face chiftea Floyd pe circarul ala.

  6. #6
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Daca tu zici ca MMA-ul e circ...

    Quote Originally Posted by phife View Post
    Si crezi ca floyd la experienta lui nu stie sa abordeze un adversar cu tactica similara? connor (ca el a mancat rahat si a vrut meciu) si-ar dezamagi fanii daca nu s-ar comporta in stilul lui.
    Floyd neatins, ko si oricum la ce fizic are duce toate rundele.
    Tot ii dai cu Mayweather il face KO. Eu zic nici o sansa de asa ceva.
    Sper totusi ca, dupa atatia ani de MMA, McGregor sa reziste tentatiei de a lovi cu piciorul.
    Oricum va fi, acest meci va fi cel mai edificator la intrebarea "care e un boxer mai bun, luptatorul de MMA sau boxerul". Ca invers se stie clar ca un boxer n-are nici o sansa in MMA.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  7. #7
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    intrebarea defapt ar fi care-i cel mai bun luptator. acolo e clar raspunsul.
    mcgregor nu are defensiva de boxer, in mma a incasat putin si floyd nu e nate diaz. o sa fie frustrat ca nu o sa-l atinga pe floyd, o sa stea cu atat mai deschis, o sa ia somn.
    retired.

  8. #8
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Va fi o circoteca totala. Connor McGregor poate ca este unul dintre cei mai buni luptatori de MMA din lume la ora actuala, insa sa debutezi in box impotriva celui mai bun boxer din ultimii 25 de ani si sa te astepti sa si castigi? Mi se pare deplasat. Maywheather pana una alta, a reusit sa nu piarda niciun meci in cariera sa pana acum, invingand adversari multi mai periculosi in ring, decat McGregor.
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  9. #9
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Corect. Nu l-au batut boxeri adevarati si lumea sa asteapta sa il bata asta. Sanse mari de K.O.

  10. #10
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    E un circ la care se va uita toata lumea (inclusiv eu)

    Intrebarea e: cum va castiga Mayweather ?

  11. #11
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Oricum va fi, acest meci va fi cel mai edificator la intrebarea "care e un boxer mai bun, luptatorul de MMA sau boxerul". Ca invers se stie clar ca un boxer n-are nici o sansa in MMA.
    Nu exista intrebarea pe care o pui tu. Cum sa bati un boxer pe reguli de box practicand un alt sport ? Boxul e produsul a 100 de ani circa de evolutie de cand s-a nascut ca sport. Vorbim de atleti care fac asta de zeci de ani cu sute de meciurile oficiale e neoficiale la activ. Sa fim seriosi.

    Uite aici:
    https://www.youtube.com/watch?v=etWbCUQ_68w&t=12s

    McGregor face sparring cu boxer decent ca Chris Van Heerden. Nici nu se compara


    Alt exemplu, Lomachenko cu TJ Dillashaw
    https://www.youtube.com/watch?v=mxbRy_PO0vU

    Aici ma rog, Lomachenko si cu alti boxeri buni cam tot la fel arata incredibil boxer


    Totusi nu stiu daca Floyd il face KO pe McGregor. Daca vrea il face dar nu merita riscul (mic de tot totusi). Problema e ca Mayweather nu are o putere extraordinara si are probleme la maini. In plus cred ca McGregor este fizic mult mai mare. Ar putea incasa bine loviturile lui Floyd. De vazut. Daca nu e KO va fi o corida
    Last edited by Lucian86; 17th June 2017 at 14:01.

  12. #12
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,412
    Reputatie
    1
    Casele de pariuri de fac cadouri.Puneti bani buni pe Mayweather prin KO,cota este aprioape de 2.Incredibil.

    Astia care cred ca McGregor poate sa castige habar nu au pe ce lume traiesc.Aia care cred ca meciul va dura 12 reprize nu se pricep.

    Avem un all time great vs un debutant.Nici o secunda nu va fi competitiv,Floyd se va juca cu el si il va inchide sub 12 reprize sunt sigur.

    Insa mai ca toate cele trenduri din box este un cash grab vizibil pt amandoi asa cu mau fost si Canelo-Khan,Golovkin-Brook,Canelo-Chavez jr,etc.
    Mia trist ca in loc sa se vorbeasca de Kovalev-Ward II,Golovkin-Canelo,super gala de la super musca care doar ce s-a anuntat(Chocolatito-Sor Rungvisai II,Estrada vs Cuadras si Inoue vs un mexican) sau alte multe meciuri bune din acest 2017 senzational pt box se discuta de acest meci.
    Nu ca nu ma voi uita dar e pacat.

  13. #13
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by phife View Post
    intrebarea defapt ar fi care-i cel mai bun luptator. acolo e clar raspunsul.
    mcgregor nu are defensiva de boxer, in mma a incasat putin si floyd nu e nate diaz. o sa fie frustrat ca nu o sa-l atinga pe floyd, o sa stea cu atat mai deschis, o sa ia somn.
    Eu de faza asta ziceam: sa nu incerce sa-l atinga pe Mayweather si sa foloseasca eschivele la fel ca el. Atunci sa-l vedem pe Mayweather daca rezista psihic sa nu se descopere.
    Daca-si face jocul irlandezul, atunci are o sansa reala la victorie, daca abordeaza tactica pe care a abordat-o Pacman, pierde in unanimitate.
    Dar nu KO.
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Nu exista intrebarea pe care o pui tu. Cum sa bati un boxer pe reguli de box practicand un alt sport ? Boxul e produsul a 100 de ani circa de evolutie de cand s-a nascut ca sport. Vorbim de atleti care fac asta de zeci de ani cu sute de meciurile oficiale e neoficiale la activ. Sa fim seriosi.

    Uite aici:
    https://www.youtube.com/watch?v=etWbCUQ_68w&t=12s

    McGregor face sparring cu boxer decent ca Chris Van Heerden. Nici nu se compara


    Alt exemplu, Lomachenko cu TJ Dillashaw
    https://www.youtube.com/watch?v=mxbRy_PO0vU

    Aici ma rog, Lomachenko si cu alti boxeri buni cam tot la fel arata incredibil boxer


    Totusi nu stiu daca Floyd il face KO pe McGregor. Daca vrea il face dar nu merita riscul (mic de tot totusi). Problema e ca Mayweather nu are o putere extraordinara si are probleme la maini. In plus cred ca McGregor este fizic mult mai mare. Ar putea incasa bine loviturile lui Floyd. De vazut. Daca nu e KO va fi o corida
    Ala-i sparring, e altceva.
    Eu sper sa aiba o sansa irlandezul, pentru ca el are background de box si in ring utilizeaza mult acest stil.
    Plus ca ma bazez pe faptul ca are mainile mai lungi si Mayweather nu loveste tare.
    In rest, totul depinde de strategia si psihicul lui McGregor. Daca se arunca la lupta, va fi un fiasco si se va face de cacao.

    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Casele de pariuri de fac cadouri.Puneti bani buni pe Mayweather prin KO,cota este aprioape de 2.Incredibil.

    Astia care cred ca McGregor poate sa castige habar nu au pe ce lume traiesc.Aia care cred ca meciul va dura 12 reprize nu se pricep.

    Avem un all time great vs un debutant.Nici o secunda nu va fi competitiv,Floyd se va juca cu el si il va inchide sub 12 reprize sunt sigur.

    Insa mai ca toate cele trenduri din box este un cash grab vizibil pt amandoi asa cu mau fost si Canelo-Khan,Golovkin-Brook,Canelo-Chavez jr,etc.
    Mia trist ca in loc sa se vorbeasca de Kovalev-Ward II,Golovkin-Canelo,super gala de la super musca care doar ce s-a anuntat(Chocolatito-Sor Rungvisai II,Estrada vs Cuadras si Inoue vs un mexican) sau alte multe meciuri bune din acest 2017 senzational pt box se discuta de acest meci.
    Nu ca nu ma voi uita dar e pacat.
    Eu zic ca va fi cel mai vandur PPV din istoria boxului, va trece lejer de 5 milioane.
    Ca o comparatie, acel Canelo vs Khan de care zici, a vandut 600.000 de PPVs, in timp ce McGregor vs Diaz 2 a vandut 1.600.000 PPVs.
    Iar McGregor a vandut aproape 6.000.000 in 2 ani. Asta in 4 meciuri si l-a depasit la vanzari pe Mayweather in 2 meciuri, printre care si acel meci cu Pacman.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  14. #14
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,412
    Reputatie
    1
    Nu stiu ce sa zic,va fi interesant de vazut insa May-Pac a facut 4,4 miliaone iar circu lasta sa fac alejer peste 5 mi se pare exagerat.O sa aiba numere bune insa nu cred sa fie asa bune.
    Ma rog nu faceam comparatie cu celelalte ca box office ci ca trend-anume ca luptatorii din ziua de azi sunt atat de ahtiati dupa bani ca nici macar nu gandesc pe termen lung,accept meciuri unde evident nu au nicio sansa doar sa primeasca multi bani odata(aici exemplul Canelo-Khan merge bine).
    Plus ca un meci bun nu tot timpul se descurca bine la box office si invers.Mayweather si McGregor sunt deja vedete la box office deci vor vinde.
    Kovalev si Ward(cei mai buni p4p din lume in momentul actual) nu au facut in doua PPVuri numere asa bune ca astia in un singur PPV.
    Plus ca la maericani(unde vb de PPV0 este si o alta tendinta de marketing.Daca nu te promovezi ca un tip arogant si sfidator mai mare decat viata nu o sa ai succes.Ward nu a facut asta desi ca boxer este excelent.
    Referitor la celalalt comentariu trebuie sa iei in considerare ca UFCul are undercarduri bune de cele mai multe ori ori la box main eventul vinde PPVul de cele mai multe ori plus ca UFCul nu are rival pe PPV in sportul lor.Crezi ca PPul celor de la Bellator de luna asta o sa faca macar 500 de mii de vanzari?Ma indoiesc.Nici Coker nu are asa sperante.
    Referitor la comentariile adresate colegilor nu vad argumentele tale.
    Odata zici ca prestatia sub mediocra a lui McGregor in sparring(cu un boxer mediocru apropo) e ''doar sparring'' insa daca ''isi va face jocul'' are sanse sa castige?
    Care joc?Ca nu a mai boxat profesionist niciodata.Daca are vreun joc nu l-a vazut nimeni pana acum.
    Si nu ai cum sa compari cu ce arata in cusca,acolo e alta dinamica defensiva,alta dinamica ofensiva cu ce va fi in ringul de box.
    In box nu te aperi de takedownuri,de picioare,de lovituri din intoarcere iar asta nu este u navataj din moment ce toata viata ai facut asta.
    In MMA sunt multe arte la care nici cei mai buni nu exceleaza la toate pt ca pur si simplu nu poti,sunt prea multe.La box Mayweather cu siguranta exceleaza la singura arta unde se va disputa meciul mai mult decat oricare alt oponent intalnit de Conor pana acum.

  15. #15
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Eu zic ca trece de 5. La ultimul PPV McGregor a vandut 1,6 milioane, deci aici sunt sanse sa vina cu 2 milioane si Mayweather se poate apropia de 3.


    Referitor la jocul lui Mcgregor, ma refer la cel etalat in meciul cu Diaz. Eschive si joc pe asteptare la deschiderea adversarului. Exact ce joaca Mayweather.
    Aia-i singura lui sansa si trebuie s-o joace perfect pentru a reusi.
    Deci e clar ca el e outsiderul.


    Cat despre vanzarile UFC-ului, dupa ce se retrage Mayweather, boxul va deveni irelevant in cifre.
    Vor trebui sa pompeze din greu in imaginea si palmaresul unui nou boxer.
    A-propos de chestia asta. Era transmisa de curand o gala care se parea ca singurul ei scop era umflarea palmaresului boxerilor.
    Toti care se vedea clar ca trebuiau sa piarda, aveau palmaresuri de genul 4 victorii si peste 100 de infrangeri.
    Nici un meci n-a trecut de prima runda, toti abandonand dupa primul schimb de pumni.
    Radeau si comentatorii ca se menajeaza pentru ca meseria asta de jobber presupune sa lupti multe mecuri ca sa faci un ban si nu-si permit sa incaseze prea multi pumni.
    In MMA nu vezi asa ceva pentru ca-i un sport care prinde si fara palmares umflat.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  16. #16
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,412
    Reputatie
    1
    Va fi interesant de vazut cu vanzarile.Ar fi bine sa faca cat zici tu dar ma indoiesc,daca reusesc este un succes mare.
    Nu prea vrea sa intru in discutiile astea box vs MMA pt ca nimic bun nu ar iesi.Mie imi palc ambele sporturi insa mai mult boxul;consider ca este mult mai placut de urmarit din punct de vedere estetic.La MMA nici nu ma uit de atata vreme si nici nu ma pricep asa mult dar e o chestie de gusturi.Mai recent lumea a criticat Holm-Correia pt lipsa de actiune dar marturiesc ca mi-a placut mult probbail si datorita faptului ca au folosit mult striking.
    Cat despre box nu sta in Mayweather cum nici MMA-ul nu sta in McGregor,tot timpul exista o continuitate si vin alte vedete din urma.Toate treaba sta in promovabilitate unde nu tine numai de boxer cum am sspus intr-un post anterior.Pai daca era promovat ca lumea Rigondeaux devenea blockbuster dupa mine dar asa devine uitat.
    Din nou UFC-ul nu reprezinta MMAul ci doar o organizatie-intradevar cea mai mare dintre platformele sportului si cea mai de calitate dar uitandu-ma pe numerele lor de PPV nu vad mare lucru;inafara de vedetele consacrate9McGregor si Rousey in ultimii ani nu a fost un PPV care a sarit de 1 milion de vanzari) si asta in conditiile i ncare la box televizaiunile care produc PPV(in general HBO si Showtime) sunt obligate sa dea numerele lor.UFCul da ce numere vor pt ca nu-i verifica nimeni.
    Repet hai sa vedem ce numere face Bellatorul cu PPVul lor de debut.Nu o sa sara de 500 de mii de vanzari(si aia o cifra exagerata) desi gala este foarte buna.
    Si cu mam zis iei doar o portiune din marea schema a lucrurilor-PPVul in SUA care a cam inceput sa moara.Ia numerele de PPV din Anglia de la Sky Sports(luand in considerare si lipsa de calitate a multor gale) si vezi cat de po****r e acolo.In Canda multe gale slabe sunt PPV la fel.
    Ca sa inchei caci nu este un subiect care imi palce chiar recent cineva mi-a dat un link la un articol care era din 1906 sau 1907 cred care prezenta maortea boxului si plangea dupa James J. Jeffries ori de atunci multa vreme a trecut si boxul e bine mersi.
    Ceea ce nu o sa vezi in box este ca unul din WWE sa vina si sa castige titilul mondial la grei.
    In fapt dupa mine PPVul nici nu ar trebui sa existe.Toata lumea ar trebui sa aiba acces la preferatii lor.

    Cat despre meci repet nu poti sa compari meciul cu Diaz caci din nou nu poti compara un meci de box su unul de MMA chiar daca Nate este cel mai bun sa zicem boxer pe care l-a intalnit Conor.
    Eu am jucat minigolf ca un zeu pe 16.08.2016 dar aia nu inaseamna ca daca jucam golf cu Tiger Woods in acea zi l-as fi batut.
    O tactica defensiva(adica sa lupte tehnic) cu Mayweather este sinucidere curata pt McGregor.Pai daca cei mai buni ai erei sale nu l-au batut pe Floyd pe box tehnic crezi ca poate Conor?Sa fim seriosi.
    Evident ca singura sansa este sa mearga super ofensiv si sa spere ca poate se intampla vreo minune dar nici asa nu are nici o sansa.
    Il umileste Mayweather.Dar Conor tot castiga destui bani incat sa se merite si de aici ma intorc la punctul meu cu luptatorii ahtiati dupa bani rapizi fara ganduri de viitor.

  17. #17
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    La vanzarile PPV-urilor de MMA, te contrazic, pentru ca au mai fost luptatori cau au vandut peste 1 milion: Georges Saint Pierre, Lesnar, Silva, unele fiind si de acum 10 ani.
    Deci MMA-ul nu sta in McGregor, dar utia-te la box ca nu se vinde nici la ei daca nu-i Mayweather. Si chiar si el a avut gale care se invarteau la 1 milion, unele si sub.

    Despre discutiile in contradictoriu, le putem purta, daca suntem adulti civilizati. A avea pareri diferite nu presupune sa te certi. Plus ca pana-n 26 august mai e mult timp, fotbalul fiind si el in pauza, putem la fel de bine sa mai aruncam cate o parere si pe aici.
    Uite, mie-mi place MMA-ul pentru ca-i mai spectaculos. Luptatorii sunt liberi la aproape orice si atunci orice este posibil, motiv pentru care nu de putine ori favoritul a putut fi invins. Acest lucru se intampla foarte rar in box sau in alte sporturi de contact.
    Eu am asa o chestie pentru underdogs care reusesc sa invinga favoritii. Ca o paranteza, zilele trecute underdogul a castigat si la corida. Taurul l-a facut KO definitiv pe matador.
    In plus, in MMA luptele nu sunt aranjate pentru umflarea palmaresului.

    Si aluzia aia cu wrestlingul nu-i chiar adevarata, pentru ca omiti faptul ca Lesnar a fost multiplu campion la lupte in tinerete si jucator de fotbal american. Deci avea deja forta si agilitate.
    Un background de luptator si cu mult antrenament fizic ca-n wrestling te ajuta foarte mult sa poti porni in MMA.
    Dar cu provenienta doar din wrestling nu e posibil. Uita-te la debutul lui CM Punk. TKO lejer cu un luptator tanar. Si Punk s-a antrenat 2 ani pentru debut.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  18. #18
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,412
    Reputatie
    1
    Pai nici nu am zis ca nu au fost altii care au vandut bine,am zis ca in prezent(luand ca barometru anul 2016) doar McGregor si Rousey au vandut peste 1 milion iar Ronda e ca si retrasa.
    Din punctul asta de vedere literalmente sta in McGregor.Si luand in considerare ca nu au rival in materie de PPV in MMA;luand in considerare ca au undercarduri bune in general;luand in considerare ca ai luat doar piata SUA in discutie tot nu ies bine.
    Ti-am spus box officeul nu tine neaparat de calitate cat de produsul si abilitatile produsului de a se vinde.Altfel cum imi explici ca un meci de top precum Ward-Kovalev face 160 de mii iar un meci de 2 lei precum Canelo-Chavez jr peste un milion?
    Repet sunt si vor fi alte staruri,Anthony Joshua are potential masiv de superstar.Deja vinde foarte bine in UK unde e megastar.Vindea 350 de mii de PPVuri cand lupta cu panarame,iti dai semaa cand va lupta constant cu nume grele.
    Cum si in MMA o sa apara staruri noi,poate debutantul Aaron Pico,poate altcineva.
    In prezent cu siguranta Demetrious Johnson ar merita mai mult suport-nu inteleg cum unii nu il palc cand tipul e senzational.
    Altfel inafara de Jon Jones care mai mult face tusa de cativa ani paote sa vanda bine.
    Repet pt mine sistemul PPV e mort.Pt omul de rand nu e nici un beneficiu.
    Nu o consider discutie in contradictoriu doar pt ca avem parerei diferite;e vb si de gusturi.
    Oricat mi-ar placea meciurile tehnice de jiu-jitsu cand ii vad ca se rostogolesc la sol mai mult de 1 minut e ....urat de privit.
    Sigur mai dai de un Do Ho Choi vs Cub Swanson si te incanta.
    Pt mine o arta dusa la extrem e mai placut decat mai multe duse la un anumit punct.Plus ca este alta estetica la box PT MINE.Fiecare cu parerea lui.
    Ce vreau sa subliniez este ca acest circ fura lumina reflectoarelor multor meciuri de box SI MMA care ar merita mai mult.
    In weekend sunt doua gale de MMA-cea UFC si PPVul Bellator foarte bune.Nu se discuta de ele.Canelo-Golovkin e semnat,abia recent se mai discuta.
    Gala de la super fly e superba,gala cu Miura-Berchelt main event ca sa nu mai zic de World Boxing Super Series care va fi un fel de Super Six doar ca mai tare la doua categorii bune de greutate-cruiserii in special sunt o divizie sexy fara sa primeasca laudele meritate.
    Pai daca Kudryashov ar fi fost expus era vedeta internationala demult,asa banuiesc ca nici nu stii cine este.
    Dar vorbim de .....The Money Fight.

  19. #19
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    David vs Salido a fost anuntat pentru undercard
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  20. #20
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,412
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Srdjan View Post
    David vs Salido a fost anuntat pentru undercard
    Meci bun si o continuare naturala in progresul lui Davis care pana acum a aratat foarte bine.Salido e prea trecut sa mai castige la acest nivel.
    In acelasi timp nu pot decat sa-mi exprim frustrarea pt ca este a doua oara anul acesta cand Salido zice pas(daca se semneaza meciul caci din ce stiu inca nu e oficial) revansei cu Lomachenko.Acum 2 zile managerul sau a zis ca au ajuns la un numitor comun asupra contractului si acum sar la acest meci.La inceputul anului a facut acelasi lucru si Loma a luptat cu Sosa pana la urma.
    E frustrant caci Loma sigur ar vrea sa-si indrepte acea infrangere de pe record si cu sigurnata ar face acest lucru in momentul de fata.

    Tot pe acelasi undercard este ca si semnat Badou Jack vs Nathan Cleverly.

  21. #21
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Mai e putin pana la meciul secolului.
    As dori o parere de la cunoscatori. Vad ca gala incepe la 4, dar stiu ca mai sunt si alte lupte, care pentru mine nu reprezinta vreun interes.
    La cat ar trebui sa inceapa meciul?
    Tin minte ca pentru Mayweather-Pacman m-am trezit la 5 sau 5:30.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •