Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 51 of 51

Thread: Floyd Mayweather vs Conor McGregor- 26 august, in Las Vegas

  1. #43
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Chestii de perceptie.
    Eu, spre exemplu, consider mult mai greu MMA-ul, din moment ce trebuie sa te aperi de mult mai multe tipuri de atacuri fata de box.
    De unde si faptul ca nu exista luptator de MMA sau kickboxing fara infrangere.
    Jon Jones e virtual neinvins. Ala e cel mai bun luptator din istorie in opinia mea. McGregor are momentul lui. Eu zic ca infrangerea asta l-a afectat psihic si ii va pune capat cat de curand carierei de top. My bet.

  2. #44
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Meciul a fost surprinzator de competitiv in primele reprize,Conor chiar castigand mai multe reprize.

    Sigur asta in parte si datorita faptului ca Mayweather a vrut sa-l lase sa-si traga toate gloantele si sa oboseasca dar chiar si asa Mayweather a aratat foarte slab.Picioare nu mai are de ani de zile insa acum a aparut absolut terminat,fara balans,fara jab,fara munca la corp,etc.
    McGregor parca imediat cum a ajuns la 25 de minute de lupta cum a terminat benzina -extrem de brusc.Probabil si o chestie mentala.
    Nu a fost decat un cash grab.Sunt curios daca bate recordul de PPVuri.
    De acord. Si eu zic ca McGregor a luptat mai bine decat ma asteptam.
    Nu a fost chiar usor pentru Floyd caci lupta impotriva unui luptator bun mai intai iar in al doilea rand unul care era mai tanar, mai mare (substantiala diferenta as zice) si cu un stil neortodox. Chiar i-a trebuit 3 runde sa-si impuna tactica si valoarea pe care o stim. Nu ma asteptam nici ca Mayweather sa fie atat de agresiv de asemenea iar aici cred ca a contat faptul ca e batran deja si nu se mai misca cum o facea candva. S-a vazut clar asta. Cred ca daca lupta cu lupii tineri din ziua de astazi pierde. Perfecta retragere as zice. O cariera superba. Poate cel mai profesionist dintre boxeri in istoria acestui sport.

    Ma rog, pana la urma l-a facut KO pe McGregor. In ultimele 2 reprize l-a lovit rau de tot si s-a vazut exact lipsa de experienta a irlandezului in ringul de box. Habar nu avea ce sa faca. Mi se pare un tip prea increzator iar cand nu-i iese treaba parca intra in panica putin. Am vazut asta si cu Diaz in primul meci.
    Floyd de pilda a fost de mai multe ori in dificultate si a stiut de fiecare data cum sa iasa din acele momente (cu Mosley a fost absolut genial cum si-a revenit dupa acele doua drepte puternice in repriza a 2-a). De aia spuneam si inainte de meci ca relativ la sporturile lor, Mayweather e la un alt nivel fata de McGregor.

  3. #45
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Chestii de perceptie.
    Eu, spre exemplu, consider mult mai greu MMA-ul, din moment ce trebuie sa te aperi de mult mai multe tipuri de atacuri fata de box.
    De unde si faptul ca nu exista luptator de MMA sau kickboxing fara infrangere.
    Ai dreptate in legatura cu faptul ca sunt mai multe forme de arta in MMA dar asta nu inseamna ca e mai greu dupa cum am vazut si sambata seara.
    Ca si contraargument nu ai zice ca pt a invata o singura forma de lupta si sa o duci la extrem(pt ca asta fac boxerii de elita) ai nevoie de cel putin acelasi aplicare-deci macar la acest nivel ai putea sa faci comparatia ca sunt macar apropiate?
    Da sigur in MMA trebuie sa te aperi de mai multe tipuri de atac insa cati din MMA sunt de elita la MMA?Foarte putini,caci este virtual imposibil sa fii si elita la judo,jiu-jitsu,box,kickbox,lupte greco-romane,etc de aceea multi arata hilar in unele meciuri.
    Eu nu vreau sa spun care e ''mai greu'' insa sa zici ca unul e ''mult mai greu'' ca altul mi se pare aiurea.
    Evident este aiurea comentariul cu nu exista luptatori MMA sau kickbox neinvinsi.
    Jon Jones e virtual neinvins(o regula tampita zicand altfel insa cusca nu),Joanna e neinvinsa,Khabib e neinvins,Cody Garbrandt e neinvins,etc.
    Stiind ca acolo bati insa sistemul este diferit in box si foarte putini termina o cariera nevinsi in box.

  4. #46
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    De acord. Si eu zic ca McGregor a luptat mai bine decat ma asteptam.
    Nu a fost chiar usor pentru Floyd caci lupta impotriva unui luptator bun mai intai iar in al doilea rand unul care era mai tanar, mai mare (substantiala diferenta as zice) si cu un stil neortodox. Chiar i-a trebuit 3 runde sa-si impuna tactica si valoarea pe care o stim. Nu ma asteptam nici ca Mayweather sa fie atat de agresiv de asemenea iar aici cred ca a contat faptul ca e batran deja si nu se mai misca cum o facea candva. S-a vazut clar asta. Cred ca daca lupta cu lupii tineri din ziua de astazi pierde. Perfecta retragere as zice. O cariera superba. Poate cel mai profesionist dintre boxeri in istoria acestui sport.

    Ma rog, pana la urma l-a facut KO pe McGregor. In ultimele 2 reprize l-a lovit rau de tot si s-a vazut exact lipsa de experienta a irlandezului in ringul de box. Habar nu avea ce sa faca. Mi se pare un tip prea increzator iar cand nu-i iese treaba parca intra in panica putin. Am vazut asta si cu Diaz in primul meci.
    Floyd de pilda a fost de mai multe ori in dificultate si a stiut de fiecare data cum sa iasa din acele momente (cu Mosley a fost absolut genial cum si-a revenit dupa acele doua drepte puternice in repriza a 2-a). De aia spuneam si inainte de meci ca relativ la sporturile lor, Mayweather e la un alt nivel fata de McGregor.
    De acord.

    In fapt doar stilul ciudat al lui Conor l-a mai scos pe langa declinul lui Floyd.

    Dar sunt de acord cu tine si cu Max Kellerman-Spence,Crawford(si Thurman zic eu) il bat pe Floyd acum.Kellerman chiar a zis ca primii doi il fac KO.

    Mayweather daca ar fi sa facem o comparatie mi se pare mult mia mult asemanator cu un Dominick Cruz sau Demetrious Johnson.

    Pe Cotto l-ai vazut?Sigur Kamegai a fost pus sa-l faca sa arate bine si inafara de prima repriza pana cand a iesit rugina asta a facut dar Cotto sub Roach arata bine in continuare.
    Sigur nu bate un Canelo sau Golovkin insa numele vehiculate pt retragere gen Marquez,Bradley,Khan-toti termina la podea.
    David Lemieux e wildcardul.Daca Cotto supravietuieste devreme cred ca il poate controla pe canadian.

  5. #47
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Jon Jones e virtual neinvins. Ala e cel mai bun luptator din istorie in opinia mea. McGregor are momentul lui. Eu zic ca infrangerea asta l-a afectat psihic si ii va pune capat cat de curand carierei de top. My bet.
    Intr-adevar, Jones e neinvins daca nu punem descalificarea la acest capitol.
    Si va mai ramane neinvins o vreme.
    Chiar sunt curios cat va fi suspendat. Pacat de el, ca individul e un fenomen.

    Cat despre McGregor, nu cred ca-l va afecta. In MMA a devenit mai puternic dupa infrangere.
    Tipul stie sa se motiveze, sa ajunga mai bun decat a fost.
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Ai dreptate in legatura cu faptul ca sunt mai multe forme de arta in MMA dar asta nu inseamna ca e mai greu dupa cum am vazut si sambata seara.
    Ca si contraargument nu ai zice ca pt a invata o singura forma de lupta si sa o duci la extrem(pt ca asta fac boxerii de elita) ai nevoie de cel putin acelasi aplicare-deci macar la acest nivel ai putea sa faci comparatia ca sunt macar apropiate?
    Da sigur in MMA trebuie sa te aperi de mai multe tipuri de atac insa cati din MMA sunt de elita la MMA?Foarte putini,caci este virtual imposibil sa fii si elita la judo,jiu-jitsu,box,kickbox,lupte greco-romane,etc de aceea multi arata hilar in unele meciuri.
    Eu nu vreau sa spun care e ''mai greu'' insa sa zici ca unul e ''mult mai greu'' ca altul mi se pare aiurea.
    Evident este aiurea comentariul cu nu exista luptatori MMA sau kickbox neinvinsi.
    Jon Jones e virtual neinvins(o regula tampita zicand altfel insa cusca nu),Joanna e neinvinsa,Khabib e neinvins,Cody Garbrandt e neinvins,etc.
    Stiind ca acolo bati insa sistemul este diferit in box si foarte putini termina o cariera nevinsi in box.
    Tu imi dai exemplu de luptatori neinvinsi in MMA, dar care mai au cel putin 10 ani de cariera in fata. Nici unul nu e trecut de 30 de ani si majoritatea se retrag dupa 40, chiar 45.
    Da un exemplu de un luptator retras. In box sunt cel putin 3.
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    De acord.

    In fapt doar stilul ciudat al lui Conor l-a mai scos pe langa declinul lui Floyd.
    Pentru primul lui meci de box, zic ca a fost chiar bine.
    Daca s-ar pregati fizic ca un boxer, zic ca in 2 ani l-ar bate pe Mayweather (ca s-a retras tanar ca sa ramana neinvins, asta-i alta poveste).
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  6. #48
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    Nu imi vine in cap unul retras.Si ce?Asta e reun argument ca MMAul e mai greu?

    Lasand la o parte sistemul complet diferit unde punem la socoteala ca boxul exista de peste 120 de ani iar MMAul de vreo 25?

    Eu zic ca Mayweather il bate 100 din 100.Unul ca McGregor nu va fi boxer niciodata,puteai fi la un moment dat cand a plecat pe drumul asta dar dupa o viata de MMA nu ai cum sa mergi pe alt drum acum.
    Per ansamblu s-a descurcat bine da.

  7. #49
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    Revenind la o discutie anterioara cu Doctor Satan Showtime a dezvaluit numerele de PPV pt gala.4,3 milioane iesind sub May-Pac asa cum credeam si era logic.

    http://www.boxingscene.com/mayweathe...owtime--123440

  8. #50
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Floyd Mayweather Jr. a inceput deja pregatirile pentru lupta din octogonul UFC.

    http://www.gsp.ro/sporturi/box/floyd...ul-535897.html

  9. #51
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Dar se mai zvoneste si ca nu va fi impotriva lui McGregor.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •