Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 51

Thread: Floyd Mayweather vs Conor McGregor- 26 august, in Las Vegas

  1. #22
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    Nu ai de unde sa ghicesti asta,depinde foarte mult de cum merg celelalte.

    Tabiti-Cunningham cred ca merge la distanta deci 40 de minute,Ugas-Dulorme distanta sau KO pe la mijlocul meciului deci sa zic vreo 35 de minute,Davis ar trebui sa-l faca KO devreme pe Fonseca,deci 20 minute iar Cleverly-Jack cred ca merge 12 reprize deci inca 45 minute.
    La care adaugi cam vreo 10-15 minute intre meciuri.Deci sa zic sa nu te trezesti mai tarziu de 6 juamte la limita limitei pt ca nu stii ce se intampla,poate Ugas il face KO pe Dulorme foarte repede(se poate intampla),Davis poate sa termine reprede de tot cu Fonseca iar Cunningham are uzura mare si barbie de sticla(poate sa fie facut KO chiar si devreme si de limitatul Tabiti).
    Insa eu zic ca macar pe Davis sa-l vezi.Tipul e un tanar bun,care deja poate sa lupte cu oricine in divize.Sigur poate Lomachenko l-ar umili dar tot as vrea sa vad meciul.

    Pt circul asta chiar nu am urmarit All Accessul si alte materiale promotionale,chiar nu am putut,e prea penibil.Ceva interesant?Ma refer daca si-a baut cineva propria urina altfel nu ma intereseaza.

  2. #23
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Pe site-ul ProTv zice ca ar fi de la 7. Ca sa fiu sigur, ma trezesc la 6.
    Cat despre recomandare, iti multumesc, dar nu-mi prea place boxul. Adica am vazut integral doar 2 meciuri: May vs Paq si Klitschko vs Fury.
    La meciul asta ma trezesc pentru McGregor, ca dupa ce am vazut o gala cu jobberi mi s-a acrit de tot de acest sport.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  3. #24
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Pe site-ul ProTv zice ca ar fi de la 7. Ca sa fiu sigur, ma trezesc la 6.
    Cat despre recomandare, iti multumesc, dar nu-mi prea place boxul. Adica am vazut integral doar 2 meciuri: May vs Paq si Klitschko vs Fury.
    La meciul asta ma trezesc pentru McGregor, ca dupa ce am vazut o gala cu jobberi mi s-a acrit de tot de acest sport.


    Cat ghinion.Te-ai trezit pt meciul secolului care a avut loc 5 ani prea tarziu si una din prestatiile deceniului la grei insa un meci plictisitor pt cei care nu sunt cu adevarat hipsteri ai boxului.
    Stau doar si ma gandesc daca aveai norocul sa te trezesti pt Klitschko-Joshua sau Provodnikov-Matthysse(doua meciuri legendare recente) su presa multa inainte si dupa meci.

    Ai dreptate cu gala cu jobberi,se intampla in box prea des,mai des ca in MMA de exemplu insa te avertizez din nou-acest meci e un circ.
    Adevaratul meci al anului este i nseptembrie-Canelo vs Golovkin.
    Aici va fi doar o executie.

  4. #25
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Ma tenteaza sa pun ca se termina la egalitate meciul. O dau baietii la pace
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  5. #26
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    M-a pacalit si pe mine marketing-ul

    McGregor s-ar putea sa faca spectacol. Mayweather... in stilul lui obisnuit.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  6. #27
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nebunia clovnului a avut un final asteptat: Florică fecesebistu' minune se califică si e finalist.

  7. #28
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    May nici nu a boxat. Nici acum 100 de ani nu se boxa asa simplu.
    Mcdonald the hug machine, a fost iertat 6 runde...
    La 83 de ani sau cati are may sa nu transpiri in ring..
    retired.

  8. #29
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    Meciul a fost surprinzator de competitiv in primele reprize,Conor chiar castigand mai multe reprize.

    Sigur asta in parte si datorita faptului ca Mayweather a vrut sa-l lase sa-si traga toate gloantele si sa oboseasca dar chiar si asa Mayweather a aratat foarte slab.Picioare nu mai are de ani de zile insa acum a aparut absolut terminat,fara balans,fara jab,fara munca la corp,etc.
    McGregor parca imediat cum a ajuns la 25 de minute de lupta cum a terminat benzina -extrem de brusc.Probabil si o chestie mentala.
    Nu a fost decat un cash grab.Sunt curios daca bate recordul de PPVuri.

  9. #30
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Eu sunt curios daca May isi va pune la bataie centura in fața campionului fecesebist la mixed facial farts si aghiotant al voievodului, Fane Dediu.

  10. #31
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Steaua e dumnezeul vostru, si pe box doar despre Steaua vorbiti
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  11. #32
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Mai multe de 0..
    A luat-o pe prima ca nu a aruncat may nimic. Totusi ala e retras de ani de zile ( practic imediat dupa manny) si e old af - a stat 10 runde sus fara sa transpire.
    retired.

  12. #33
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Mayweather s-a jucat cu McGregor precum soarecele cu pisica.

  13. #34
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    va dati seama ca meciul asta a avut scenariul bine stabilit, exact precum un meci de wrestling...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  14. #35
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Eram sigur după începutul meciului ca ala va obosi rapid si îl termina Mayweather. Un meci făcut pentru bani si atat.

  15. #36
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    Ce dracu de pret au avut biletele de a fost sala asa goala? "But with only 14,623 people in the 20,000-seat arena, there will be criticism of high ticket prices - and the atmosphere suffered as a result."

  16. #37
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    va dati seama ca meciul asta a avut scenariul bine stabilit, exact precum un meci de wrestling...
    ce scenariu ma? un sportiv retras contra unui amator. cursul actiunii nu a fost suprinzator.
    daca mai vad pe cineva ca spune "boxerii nu ar rezista in mma ca mcgregor" bag cutitu. impotriva unui adversar mai ofensiv mcdonald nu auzea nici semnalu pentru ultimele 10 secunde.
    may a dovedit ca e atlet, nu a gazat, mai ducea lejer cateva runde, fitness - esenta sportului, boxul poate nu e sportul de contact superior sau mai spectaculos dar e sigur sportul superior. se tot plangeau astia ca e de pizzde ca se opreste meciu cand adversaru nu e la podea da nu poate sa se mai apere, ca in mma e pana la tap sau ko - unii oameni au ramas prin roma antica - vor sa se lupte actorii pana la moarte..
    retired.

  17. #38
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    Mie imi plac ambele sporturi(mai mult boxul insa-am mai zis,o arta dusa la extrem e mai placuta decat mai multe la un nivel ok),discutia e fumata demult si cu siguranta e mult subiectivism din partea unora sau altora dar...

    Meciul a demonstrat exact ce s-a intamplat.Un boxer de elita bate un mixed martial artist de elita pe reguli de box.Pune-i in cusca si McGregor il dezmembreaza pe Mayweather in sub 5 minute.

  18. #39
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,273
    Reputatie
    0
    McGregor a inceput bine dar a obosit repede , arbitrii judecatori aveau dupa 9 runde 89-81 pentru Floyd , totusi pentru cata promovare a fost , boxul a fost putin , Mayweather in stilul lui , a aratat ca si la 40 de ani mai duce in box cativa ani daca vrea .
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  19. #40
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by phife View Post
    Mai multe de 0..
    A luat-o pe prima ca nu a aruncat may nimic. Totusi ala e retras de ani de zile ( practic imediat dupa manny) si e old af - a stat 10 runde sus fara sa transpire.
    Nu stiu la cat se retrage un boxer, dar in MMA ar mai putea lupta cel putin inca 5 ani (vezi Henderson vs Bisping).

    McGregor era cam de asteptat sa termine benzina, pentru ca pregatirea lui fizica e bazata pe intensitate, nu pe rezistenta.
    Daca era mai bine pregatit fizic, garantat termina lupta in picioare si castiga cateva runde.

    Quote Originally Posted by Andrei_23 View Post
    Ce dracu de pret au avut biletele de a fost sala asa goala? "But with only 14,623 people in the 20,000-seat arena, there will be criticism of high ticket prices - and the atmosphere suffered as a result."
    Vazusem ca incepeau de pe la 1.200$.

    Quote Originally Posted by phife View Post
    ce scenariu ma? un sportiv retras contra unui amator. cursul actiunii nu a fost suprinzator.
    daca mai vad pe cineva ca spune "boxerii nu ar rezista in mma ca mcgregor" bag cutitu. impotriva unui adversar mai ofensiv mcdonald nu auzea nici semnalu pentru ultimele 10 secunde.
    may a dovedit ca e atlet, nu a gazat, mai ducea lejer cateva runde, fitness - esenta sportului, boxul poate nu e sportul de contact superior sau mai spectaculos dar e sigur sportul superior. se tot plangeau astia ca e de pizzde ca se opreste meciu cand adversaru nu e la podea da nu poate sa se mai apere, ca in mma e pana la tap sau ko - unii oameni au ramas prin roma antica - vor sa se lupte actorii pana la moarte..
    Sportul superior. Ma lasi? E superior pentru cei carora le place, ca asa pot spune unii ca sahul e mai sport decat handbalul.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  20. #41
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    nope, pe langa faptul ca boxerii imi par mult mai proaspeti fizici si chiar mai curati decat luptatorii mma - boxul e un sport unde, s-a dovedit, nu e nevoie sa omori gladiatorul pentru placerea multimii.
    retired.

  21. #42
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Chestii de perceptie.
    Eu, spre exemplu, consider mult mai greu MMA-ul, din moment ce trebuie sa te aperi de mult mai multe tipuri de atacuri fata de box.
    De unde si faptul ca nu exista luptator de MMA sau kickboxing fara infrangere.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •