Page 13 of 17 FirstFirst ... 31112131415 ... LastLast
Results 253 to 273 of 344

Thread: ATP GS: Roland Garros 2017

  1. #253
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Nole dupa ce a castigat anul trecut la RG tot in jos se duce.
    Face anul de cand face figuratie .
    A castigat 2 turnee din ultimele 16 jucate ohh boy .
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  2. #254
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,889
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Aha. Facuse Faker 4-2 si il vedeai si castigator.

    Hai coaie, mai invata-ne. Ca de la meciul de la Roma ne tot zici ce si cum.
    A avut 4-2 15-0 si-a facut 2 duble! Inexplicabil ce s-a intamplat cu el acolo, facuse 2 breakuri la rand.
    La 4-5 15-40 Thiem s-a tinut cu nervii absolut fabulos, sarbul a jucat excelent si trebuia sa ia setu dar cumva n-a reusit. Altfel batea el 3-0 nu Thiem.



    Surprinzator totusi cum a cazut mental. Ma asteptam macar sa ia set chiar daca pierde primul set.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #255
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    ce umilinta si-a luat djokovic
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  4. #256
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,889
    Reputatie
    0
    Cadere mentala si-a luat, a luptat in primu set si-n primele 2 game-uri din setul 2, o data ce s-a vazut invins de fiecare data la limita, a cazut cu totul pe urma. Neasteptat.



    Intrebat de meciu urmator dupa ce l-a batut pe Djokovic, Dominic spune "To beat a guy in the RG quater finals that has beaten you every time in the past it's a dream come true. But... It's not getting easyer on friday!*laughts*" Foarte tare Thiem!



    Nu degeaba e de ceva vreme preferatu meu intre jucatorii tineri, cel mai bun!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #257
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    dJOKEric
    Astept sa-i dea umilinta rafito, prea multe bulane a dat thiem la roma
    Deja va zic si finala:wawrinka vs nadal

  6. #258
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Sper ca ultimele 2 sferturi sa fie misto.

    Novak Djokovic will not feature in the ATP top two for the first time since July 2011 when the new rankings come out on Monday.

  7. #259
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,360
    Reputatie
    0
    Da iese din primii doi. Ba si ce cota a avut Thiem. Urmează niponul sa castige cu cota 4. Pentru Rafa se anunta cel mai greu meci, dacă ajunge în finala e câstigător.

  8. #260
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Djokovic a simtit ca nu poate castiga meciul si a abandonat lupta, ca in vremurile bune
    Cu siguranta putea castiga macar un set si se putea intampla orice (sa vina ploaia, sa oboseasca Dominic, sa se accidenteze).
    Poate si prefera sa il lase pe Thiem odihnit in lupta cu Rafa, in speranta ca macar il scoate si pe spaniol.
    Mentalitate balcanica, de aia nu o sa imi placa niciodata pacaliciul asta si de aia nu e el un jucator mare ci doar unul foarte bun.

    Cu Thiem ajuns neconsumat in semifinala, nu se stie ce se poate intampla.
    Este clar ca austriacul are o sansa reala cu Rafa. Acum vom vedea care pe care.
    Ma astept la un meci de 4-5 seturi. Thiem il ia pe primul, dar Nadal castiga.

  9. #261
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Retragerea bah Fix un an de cand n-ai treaba cu tenisul. Trebuie sa fie un record sau asa ceva, ca un castigator de GS sa se transforme peste noapte in de abia jucator profesionist.

  10. #262
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Cica efectele Meldonium, folosit in special de catre sportivii din Europa de Est (pentru ca sa reziste mai bine la efort fizic si in special mental - stress), dispar in circa 6 luni.
    Asta a fost interzis acum 1 an jumate si de cam un an Djoko e cu nervii in pioneze

  11. #263
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Retragerea bah Fix un an de cand n-ai treaba cu tenisul. Trebuie sa fie un record sau asa ceva, ca un castigator de GS sa se transforme peste noapte in de abia jucator profesionist.
    Sa vina Sascha sa salveze tenisul

    Perioada asta e un test important pentru Djokovic, acum vedem diferenta intre el si Rafa, care nu s-a debarasat in ruptul capului de unchiu'. Daca iese singur de aici e urias de tot.

  12. #264
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Este clar ca in 99% din cazuri un tenisman de top trebuie sa aduca un antrenor nou ca sa mai evolueze.

    Cazul lui Nadal este un exemplu ideal de cum ar trebui sa se produca o schimbare de antrenor: aduci pe cineva nou cu idei proaspete fara a renunta la antrenorul care te cunoaste la perfectie.
    Asa a fost cu Roig, apoi cu Moya.
    Apoi cand chiar schimbi un antrenor ai o lunga perioada de tranzitie in care noul venit are timp sa afle tot ce e de stiut de la cel care pleaca.
    Si in niciun caz nu iti concediezi antrenorul care te stie de cand erai copil si te-a adus in top 10 sau chiar pe locul 1!

    Asa a facut si Djokovic initial, pastrandu-l pe Vajda care il cunostea pe dinafara si aducandu-l pe Becker cu experienta de nr. 1 mondial si multiplu castigator de GS.
    Acum s-a suparat ca magarul pe sat si l-a dat pe Vajda afara.

  13. #265
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Apropo, Agassi unde a disparut? Ca nu l-am vazut vazut in loja lui Nole la ultimele meciuri.

  14. #266
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,889
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Da iese din primii doi. Ba si ce cota a avut Thiem. Urmează niponul sa castige cu cota 4. Pentru Rafa se anunta cel mai greu meci, dacă ajunge în finala e câstigător.
    Io am prins cand a fost mai mare, aseara la 3 si-am pus contra, am pierdut 11 mil ca n-a batut Djokovic dar o consider o victorie, initial n-am vrut sa pun. Daca Ostapenko sau Bachinsky nu bateau iar nu puneam c-am pus pe ele ca sa-mi maresc suma pentru contra, altfel nu puneam. Azi am facut bani pe Halep si Pliskova la live, e bun.


    N-am nimerit Djokovic dar am stiut ca meciu nu e sigur, altfel nu puneam contra, de ex la Halep n-am pus cu CSN si-am stat la 20 de mil la ea, ba am mai pus bilete pe ea in loc de contra! N-am nimerit-o cu Djokovic dar v-am zis-o cu Stan ca-l spulbera pe parasutu ala bulanos, si la fel si set Nikushor 1.55 era pe fata total, tupeu trebuia sa am sa pun ca si bate, dar n-am avut! Acum nu ma mai intereseaza, n-are decat Murray sa bata, Wawa abia asteapta o revansa cu el tot in SF, pentru SF de anu trecut cand s-a lasat cuprins de shmecheriile scotianului. Sincer, nu cred ca va mai fi cazul de data asta, loveste mult prea calm din orice pozitie si nu mai are presiunea titlului de aparat.

    Quote Originally Posted by Cristi View Post
    Poate si prefera sa il lase pe Thiem odihnit in lupta cu Rafa, in speranta ca macar il scoate si pe spaniol.
    20 de milioane pun pe Nadal si Halep in SF, mai sigure ca astea 2 meciuri mai rar gasesti!
    Last edited by Johnny D; 7th June 2017 at 18:35.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #267
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,889
    Reputatie
    0
    Cum a cazut acolo total Nikushor in tb set 3 si si-a aruncat toata munca din 3 seturi la gunoi...
    Degeaba ai talent si esti cel mai rapid jucatori din circuit daca iti bati joc de tine cu asa mental slab...



    A pus in urma cumva acel tb si a facut break in debut de set 4 iar cu jocul sau bun.
    Insa probabil iar va pierde in 5 seturi ca un erou, in loc sa castige in 4 cu un pic mai multa atentie in puncte usoare de tot la indemana.



    Exact asa si acum, mingi in mana construite perfect si aruncate afara cu o nonshalanta incredibila!
    Daca ar fi facut asa ceva cu Verdasco sau Chung, n-ar fi scapat din acele meciuri, nu-l inteleg de ce doar cu astia mari face din astea.
    Teoretic de clacat clachezi cu aia mici cand ai totul de pierdut si joci mai bine cu astia mari cand ai totul de castigat, dar sti-l truda pe niponu asta ca zici ca e fix pe dos!
    Last edited by Johnny D; 7th June 2017 at 19:50.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #268
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Se pare ca Zverev's curse nu mai e de actualitate.

  17. #269
    sport legend Gaia88's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Franta
    Posts
    698
    Reputatie
    1
    Nimănui nu-i e dor de Roger? ��

  18. #270
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Cine?

  19. #271
    sport legend Gaia88's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Franta
    Posts
    698
    Reputatie
    1

    Angry Bla

    [QUOTE=Eddy DoubleD;4378782]Cine?[/QUOT
    ]
    tie nu iti este, clar...
    Le: de ce merge atat de nasol forumul daca tastez de pe telefon? N-am voie sa fiu aroganta?
    Last edited by Gaia88; 7th June 2017 at 20:52. Reason: Bla

  20. #272
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    wawrinka vs murray
    Ce matchup.Sa vedem daca elvetianul are cohonesul sa-l bata pe scotian aici, dupa ce anul trecut a pierdut.Merg pe el deoarece pare cam de neoprit de altcineva decat nadal

  21. #273
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,889
    Reputatie
    0
    Da, am zis ca nu mai are presiunea sa-si apere titlul, dar in acest moment sunt 3 jucatori care au rupt fara set pierdut, toti in afara de Zombiliciunea vietii.
    Stan saracu si-a jucat si el primul sau tur abia acum in sferturi, ca avuse doar adversari incomozi pana azi. Azi a avut un mutalau anticlose combat cum am zis.
    Quote Originally Posted by Gaia88 View Post
    Nimănui nu-i e dor de Roger? ��
    Vine iarba si Djokovic nu mai reprezinta un impediment pentru el ca-n ultimele 2 finale de Wimbledon jucate, sa zic asa, nu e tocmai un favorit sa ia Wimbledonul in acest moment!
    Murray e foarte bine c-a ajuns departe in turneu, niciodata scotianul n-a jucat finala la Wimbly daca a ajuns cel putin in SF la RG din cate stiu eu. Deci viitorul arata promitator!
    Last edited by Johnny D; 8th June 2017 at 00:17.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •