Page 5 of 17 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 344

Thread: ATP GS: Roland Garros 2017

  1. #85
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Gaia88 View Post
    Nole ce este?
    Jack of all trades, master of none.

  2. #86
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Gaia88 View Post
    Quote Originally Posted by lalalilu View Post
    mie nu mi se pare deloc de speriat Djoko. Are un fata o persoana care nu joaca tenis ci doar trimite niste mingi care se nimeresc uneori in teren.
    De acord cu lalalilu.
    Sa nu joace doar cu Nadal cum a jucat cu Thiem la Roma, sa vedeti atunci poale peste casa si muci pe pereti!


    PS: Sousa joaca bine, de era acolo Serena Williams in locu lu Djokovic, nu stiu daca facea 3 game-uri. Asa par exemple.


    E adevarat si ca sarbul a scazut nivelul fata de primul set. A vazut cineva primul set sau iar vorbim doar din jumatati de meciuri ori de turnee?
    Last edited by Johnny D; 31st May 2017 at 17:47.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #87
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Dupa ce ca ieri mi l-a scos pe Zverev, azi Verdasco l-a scos si pe Mergea. ..|..

  4. #88
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    De aia la dublu e de jucat doar cotele mari, si mai ales pe zguristii de simplu pe zgura. Astia cu returu si jocu de teren rup orice dublist, si-i arata ce putin tenis stie. E in forma nebunu, e de pariat pe el ca ia set. Ca la meci nu prea e de riscat, bate unu bun si pe urma pierde ca eroul in 5 seturi cu unu slab si lovituri in fileu si afara din mijlocul terenului!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #89
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Cica in ultimele 4 GS-uri jucatorul care l-a batut pe Alex Zverev a pierdut la viitorul campion al turneului Deci cine il scoate pe Verdasco e asigurat campion la RG

  6. #90
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Serios? Stai asa ca-ti spun imediat cineva va fi...

    Murray, Berdych sau Nishikori!

    Din astia 3 am zis eu ca ajunge unul in finala, banii mei sunt pe pasarel latz lungel!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #91
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Nole e un contabil al tenisului. Nu e defel un zgurist. El nu are nicio arma deosebita care sa fie mai eficienta sau mai putin eficienta in functie de suprafata.
    E adevarat, nu are nici vreo slabiciune notabila, mai toate loviturile lui sunt de nota 9/10 (mai putin voleul care e de 5 insa nici nu prea il foloseste). Dar nici nimic de 10 nu are.
    De aceea va exista probabil mereu dezbaterea cine e GOAT, Nadal sau Federer, el insa va ramane la "si altii".

    Deplasarea lui Novak pe hard e exceptionala, cea mai buna, pe zgura si iarba sunt si altii mai buni.
    Djokovic joaca cel mai bine pe suprafete lente si previzibile, vezi indoor hard. Cu cat are mai putin timp sa anticipeze sau e mai greu sa o faca, cu atat mai greu ii este.
    Pe zgura timp are, dar se joaca mai mereu outdoor si in plus suprafata e imperfecta, de multe ori mingea sare imprevizibil.
    Probabil ca iarba e cea mai dificila pentru el: si rapida si imprevizibila.

    Revenind la meciul de azi, are chef sa faca circ Djokovic, abuzeaza racheta, se arunca precum in piscina, etc.
    Dar nu are meci chiar asa greu, Sousa in teorie nu are nici el prea multe "arme" sa ii puna probleme.

  8. #92
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cristi View Post
    Nole e un contabil al tenisului. Nu e defel un zgurist. El nu are nicio arma deosebita care sa fie mai eficienta sau mai putin eficienta in functie de suprafata.
    Al dracu de bun contabil a putut sa fie cand ti l-a batut pe Nadal de 2 ori in serie de cate 7 victorii la rand. Daca adaugi treaba asta fara sa fi vazut meciurile alea desi cred ca le-ai vazut la ce-am zis eu: pe Nadal nu poate sa-l bata nimeni mai defensiv decat el, lucru cu care esti de acord, iti rezulta clar falsitatea lucrului pe care tocmai l-ai spus.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #93
    sport legend Gaia88's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Franta
    Posts
    698
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristi View Post
    Nole e un contabil al tenisului. Nu e defel un zgurist. El nu are nicio arma deosebita care sa fie mai eficienta sau mai putin eficienta in functie de suprafata.
    E adevarat, nu are nici vreo slabiciune notabila, mai toate loviturile lui sunt de nota 9/10 (mai putin voleul care e de 5 insa nici nu prea il foloseste). Dar nici nimic de 10 nu are.
    De aceea va exista probabil mereu dezbaterea cine e GOAT, Nadal sau Federer, el insa va ramane la "si altii".

    Deplasarea lui Novak pe hard e exceptionala, cea mai buna, pe zgura si iarba sunt si altii mai buni.
    Djokovic joaca cel mai bine pe suprafete lente si previzibile, vezi indoor hard. Cu cat are mai putin timp sa anticipeze sau e mai greu sa o faca, cu atat mai greu ii este.
    Pe zgura timp are, dar se joaca mai mereu outdoor si in plus suprafata e imperfecta, de multe ori mingea sare imprevizibil.
    Probabil ca iarba e cea mai dificila pentru el: si rapida si imprevizibila.

    Revenind la meciul de azi, are chef sa faca circ Djokovic, abuzeaza racheta, se arunca precum in piscina, etc.
    Dar nu are meci chiar asa greu, Sousa in teorie nu are nici el prea multe "arme" sa ii puna probleme.
    mai spune-ne, Cristi



    Mda, abia acum ati vazut aia cu the Zverev curse... cam tarziu... de blestemul lu Rafa nici n-ati auzit presupun...

  10. #94
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Poate sa-ti spuna ce-o vrea el, adevarul e ca Djokovic are un joc cat se poate de ofensiv cand e in forma si l-a spart pe Nadal de multe ori cu el!
    Problema sarbului e ca atunci cand nu simte mingea joaca la fel ce joaca oricine cand nu-i ies talentele, si anume defensiv. In acest ultim an cam asta a jucat ca n-a avut incredere in jocul sau, dar o sa vina vremea cand o sa fie iar in forma si o sa joace iar extrem de agresiv, cum o face indoor. Ca nu e la fel de agresiv ca Wawrinka e normal, putini sunt, dar cand are chef - ori mai bine zis incredere in el, poate sa fie si el foarte bun pe lovitura decisiva, atat cu dreapta cat si cu reverul!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #95
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Al dracu de bun contabil a putut sa fie cand ti l-a batut pe Nadal de 2 ori in serie de cate 7 victorii la rand.
    tie asta ti se pare de ras ca l-a batut pe Nadal de 7 ori? Te-ai uitat la meciurile alea sa vezi in ce hal era Nadal? 2 ani nu a fost in forma, venea mereu dupa accidentari, etc. Dar faptul ca il prindea pe Federer in meciurile mari, finale de GS si mai ales la Wimbledon unde se presupunea ca Federer e favorit si ca era pe terenul lui, asta ce mai e ?

  12. #96
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    N-a fost mereu praf in acele meciuri, au fost multe pe zgura unde Nadal a jucat decent dar Djokovic l-a distrus cu un tenis superofensiv!
    Nu e corect la adresa sarbului sa zici ca sarbul e doar un contabil doar pentru ca de un an cam asa joaca, cand are multe meciuri unde a atacat grozav cand a fost in forma!

    Nu stiu ce legatura are cum il prindea Nadal pe Federer cu discutia argumentativa la marginea cuvantului "contabil" adresata de Cristi lu Djokovic.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #97
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Nu stiu ce legatura are cum il prindea Nadal pe Federer cu discutia argumentativa la marginea cuvantului "contabil" adresata de Cristi lu Djokovic.
    cum il prindea Djokovic pe Federer

  14. #98
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Pai... ala e un argument pentru Djokovic si nu in defavoarea lui, nu?


    Cat de penibil poate fi Raonic, isi bat Dutrele joc de el daca reusesc sa puna mingea in teren!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #99
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    eu nu m-am luat de conversatia voastra cu contabilitatea ci de rasul tau cu infrangerile lui Nadal la Djokovici

  16. #100
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Eu am ras doar de faptul ca l-a numit contabil, iar pe Nadal nu poate sa-l bata nimeni mai defensiv decat el. Sarbul are H2H pozitiv cu Nadal. Nu e comic?
    L-a mai prins cand ibericul juca si bine si l-a batut, vezi-ti de treaba, mai ales in finala aia de la AO, ambii au fost la maxim, sarbul a infrant, vorba aia.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #101
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Unu la mana ca nu vad de unde si pana unde am spus eu ca e Djokovic defensiv, ba mai defensiv decat Nadal!
    Ce, un contabil e automat defensiv? Am cunoscut eu niste unii care muscau din dusmani.
    Si nu am vrut sa zic ca e un jucator slab de tenis (e clar ca e foarte bun) ci ca este foarte eficient si total nespectaculos in joc.

    Nu, Djokovic e counter-puncher mai degraba, foloseste forta adversarului impotriva lui.
    E adevarat ca nu prea e capabil sa accelereze el insusi din pozitii relativ neutre, nu e deloc un "big hitter".
    Dar contraofensiva nu e defensiva.

    Djokovic l-a "spart" pe Nadal numai cand spaniolul a jucat slab sau pe o suprafata total defavorabila lui.
    In rest, au fost multe meciuri echilibrate, incepand din 2011.
    E adevarat ca a reusit sa il frustreze pe Rafa castigand de 2-3 ori la rand, apoi spaniolul a fost demoralizat si a continuat sa piarda la Nole.
    Cam ce i-a facut si Nadal lui Federer, de altfel.
    Bine, din 2014 incoace Rafa nu a mai jucat mare lucru, avand o gramada de probleme fizice si psihice.

    Ramane de vazut daca Nadal va reusi a treia revenire majora, dupa cele din 2010 si 2013. A intarziat deja un an cu ea
    Pare pe drumul cel bun, si cu toate ca a pierdut 3 finale la Federer, cred ca din punct de vedere tehnic joaca pe hard mai bine decat oricand anul asta.
    Increderea i-a lipsit, dar daca va castiga la RG sunt toate sansele sa triumfe la Wimbledon si/sau la USO.

  18. #102
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Astea-s povesti cu il batea pe Nadal doar cand era in forma slaba sau pe o suprafata defavorabila lui.
    L-a spart si la MC unde ibericul era neinvins, nu i-a dat nici o sansa pe toate loviturile posibile, Nadal la maxim a fost irelevant in acel meci.
    Quote Originally Posted by Cristi View Post
    Increderea i-a lipsit, dar daca va castiga la RG sunt toate sansele sa triumfe la Wimbledon si/sau la USO.
    Nadal n-are nici o sansa pe iarba daca un ierbist joaca bine impotriva lui macar 4 din 5 seturi. Asta nu s-a schimbat si nu se va schimba niciodata.
    Ca mai are si pe iarba meciuri exceptionale e adevarat, dar sunt putine. In genere a intalnit adversari penibili care s-au kkt pe ei si d-aia i-a batut.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #103
    sport legend Gaia88's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Franta
    Posts
    698
    Reputatie
    1
    mie strict din punct de vedere al fanului de rand care habar nu are detalii tehnice sau altele, tenisul lui Djoko mi se pare boring. isi face treaba mtematic si cam atat. nu are elementul 'wow'. bine ca e amuzant on court...

  20. #104
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Nu are de un an incoace excepatand meciul cu Thiem de la Roma. Dar mai avem tenis de vazut dupa el in acest turneu, de ajuns la Thiem ajunge garantat, sa vezi atunci!




    Ce pervers e Busta, condus cu 2 game-uri in mijlocul seturilor 1 si 2, trage pe final ca Hercule si-l sparge pe nipon de fiecare data!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #105
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Hopa, oameni noi, de 2 ori pe turneu avem si cate un Cristy, daca e turneu de GS, daca nu, o data la 3 Masters-uri devine din ce-n ce mai suficient.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •