Page 4 of 17 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 344

Thread: ATP GS: Roland Garros 2017

  1. #64
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    Verdasco e fenomenal uneori. Ma intreb cum de nu a reusit mai mult in cariera.

    La alde Monflis-Brown e spectacol pe cinste

  2. #65
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by lalalilu View Post
    Verdasco e fenomenal uneori. Ma intreb cum de nu a reusit mai mult in cariera.
    Pentru ca e bolnav la cap.

  3. #66
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    M-am uitat la Querrey cu Chung azi si pot spune ca sud-coreeanul chiar e super subapreciat cand vine vorba de jucatori tineri. Mi se pare cam cel mai constant si puternic din punct de vedere mental. Chiar daca nu are talentul lui Zverev, e mult mai muncitor pe teren.
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  4. #67
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Tsonga e ca o moima, se comporta ca un debil mintal. Si tenisul la fel ii e pe zgura, varza de tot. Tre sa fii fraier sa nu-l bati daca esti zgurist de top!
    Quote Originally Posted by Srdjan View Post
    M-am uitat la Querrey cu Chung azi si pot spune ca sud-coreeanul chiar e super subapreciat cand vine vorba de jucatori tineri. Mi se pare cam cel mai constant si puternic din punct de vedere mental. Chiar daca nu are talentul lui Zverev, e mult mai muncitor pe teren.
    Nu-l subestimeaza nimeni, tocmai de aia, de munca. Muncitori sunt destui, cu talentul stam mai prost. Tocmai de aia nu e material de top 10 ca Zverev, Thiem sau Karagyos, se vorbeste mai putin de asa ceva. Oricum Thiem dincolo ca are de 3 ori mai mult talent ca si asiaticula ala, munceste si de 2 ori mai mult ca el. La mental sta f bine si el.
    Last edited by Johnny D; 30th May 2017 at 22:16.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #68
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Tsonga e cel mai bun jucator francez din istorie care nu a castigat nimic
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #69
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Ca nu e zgurist, dar si daca ar fi n-ar avea nici o sansa. Gandeste-te cu cine e contemporan: Federer, Nadal, Murray, Djokovic, Del Potro, Wawrinka. Cum dracu vrei sa ia ceva? A luat doar Cilic dar ala are mai mult talent ca jumate din top 100 la un loc, de multe ori am zis io treaba asta. Si a prins un turneu in care talentul i-a fost maximal. Tsonga n-are sanse. Daca ar fi fost contemporan cu Noah sau LeConte sau cum plm se scriu numele alea, mai mult ca sigur ii batea de se kku pe ei dar, asta ti-a fost norocul...



    Sa vina Haradau sa ne zica cum superHanescu l-a batut pe Tsonga in nu stiu ce turneu de kkt, la care francezul s-a dus probabil sa se relaxeze.
    Last edited by Johnny D; 30th May 2017 at 22:21.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #70
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Tsonga nu e zgurist? Probabil. Dar ce e?
    Pe vremea lui Noah si Leconte nu intra in primii 100 la ATP. Atunci erau Connors, McEnroe, Lendl, Wilander ... si inca vreo 20 care pretindeau la titluri majore. Si foarte multi care stateau la panda pe locuri 30-50 gata sa dea lovitura surpriza.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #71
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Olivo face meciul vietii lui! E adevarat ca-n primele 2 seturi Tsong aa fost parasuta-ntr-un picior, varza antizgura, dar in seturile 3 si 4 Tsongalezul a jucat decent! Meritul argentinianului mai ales in setul 4 sa revii de la break in spate cu ciufa ala si cu suporterii in spatele lui... bravo lui, excelent a jucat, cred ca setul asta 4 este cel mai bun set de tenis din viata lui!
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Tsonga nu e zgurist? Probabil. Dar ce e?
    Orice altceva.

    Ierbist! E singurul care l-a intors pe Federer de la 0-2 la seturi si asta si in turneul in care elvetianul e cel mai bun din toate timpurile: la Wimbledon!
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Pe vremea lui Noah si Leconte nu intra in primii 100 la ATP. Atunci erau Connors, McEnroe, Lendl, Wilander ... si inca vreo 20 care pretindeau la titluri majore. Si foarte multi care stateau la panda pe locuri 30-50 gata sa dea lovitura surpriza.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #72
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Ah, ce pacat c-a clacat aici la 5-3 cand servea pentru meci cu 2 nefortate la rand pe dreapta care i-a mers atat de bine!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #73
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    wifred asta cred ca a mancat maro toata viata, e a nu stiu cata oara cand nici el nu stie cum scapa de infrangere.Gretos jucator.Sper sa-l elimine maine argentinianul.Poate isi gaseste cohonesul si gata.

  11. #74
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Iti dai seama ca nu m-a enervat maxim chiar pe degeaba ca Nishikori si Berdych si-au batut joc de meciurile lor la RG cu el anu trecut sau acu 2 ani, nu mai stiu exact.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #75
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    Se face de cacao Tsonga. 70 de UE... Una peste alta, ireal de slaba partea asta de tablou. Toti jucătorii care nu sunt în forma sau care nu au treaba cu zgura sunt aici.

  13. #76
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    The commissioner of tennis: "They somehow lured Aggasi out of his lair in Nevada to come here to Paris of all places to coach Novak Djokovic. It's a bald, I mean a bold choice!"
    Tare omu asta, si asta pt ca, cam tot ce zice e si adevarat dar si foarte funny.
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Se face de cacao Tsonga. 70 de UE... Una peste alta, ireal de slaba partea asta de tablou. Toti jucătorii care nu sunt în forma sau care nu au treaba cu zgura sunt aici.
    Berdych si Wawrinka sunt aici, unu dintre ei face finala. Ar mai fi Murray dar il vad sub cei 2 in acest moment.
    Desi culmea, Murray mereu ii face pe cei 2 cand se intalneste cu ei. Ce poti sa mai zici, bulan de nr. 1 mondial la tragerea la sorti.
    Last edited by Johnny D; 31st May 2017 at 11:52.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #77
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Fraier Thiem, a ales sa primeasca si ca si rasplata pentru prostia sa incepe condus cu 0-3 si si-a facut singur meciu greu.
    Nu-nteleg niciodata de ce aleg unii sa primeasca, e cea mai mare prostie posibila.


    A rezolvat Dominic intre timp problema! Dar e prostie ce-a facut, noroc de adversar mai slab, cu adversar bun nu se face asa ceva!


    Si Olivo isi completeaza cel mai bun set de tenis din viata lui cu o victorie dupa doar un game din meci!
    Si avea cota de 2, ce fraier am fost ca n-am pus, si doar un game s-a jucat si-a castigat meciu!
    Last edited by Johnny D; 31st May 2017 at 14:03.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #78
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    In mod normal, alegi sa primesti numai atunci cand esti aproape sigur ca vei face break. Asa zicea Brad Gilbert.
    Sunt multi jucatori care incep mai slab, daca stii ca ai un astfel de oponent poti incerca sa profiti.

    La Nadal era fix invers, avea sanse mai mari sa faca break in primul game decat sa isi tina serviciul!
    De multe ori meciurile lui incepeau chiar cu un schimb de break-uri, deoarece la el dura cam 3 game-uri sa isi intre in ritm.
    De anul asta insa a renuntat la acest obicei, probabil datorita lui Moya serveste mai bine si e mai agresiv.

    Thiem cred ca il copiaza pe Nadal, dar in cazul lui e fix o prostie deoarece serveste foarte bine.

  16. #79
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Tocmai, si ce rost are sa risti te duci la 0-3, 1-4... Cand poti sta foarte bine la 2-3, 3-4 chiar daca-ti pierzi serva!? E o mare prostie sa alegi sa primesti!
    Nemaivorbind ca e prima presiune mare din meci daca se ajunge la 4-5 sau 5-6! Risti ca un magar sa pierzi setu si adversaru sa-nceapa iar cu serva!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #80
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Probabil Thiem crede ca asta a fost secretul lui Rafa sa castige 9 RG: a primit primul mereu

  18. #81
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Omu negru mananca napolitane la micu dejun, exact de ce-avea nevoie dupa inutilul in opinia mea meci de 5 seturi cu Rublev, cand trebuia sa-nchida in 4 la acele 5 bp de la 3-3 si 4-4.


    Djokovic v-am zis ca devine din ce-n ce mai de speriat, 6-0.... Dumnezeule ce tenis poate juca omu asta cand are chef! Bate Dgiok de adversari!
    Il va bate iar pe Thiem deoarece jocul austriacului i se potriveste manusa si vom avea iar un Djokovic - Nadal de poveste, dar fara trofeu pe masa.
    A tinut Sousa sa ma contrazica, sa ia un game de la 5-0 40-15! Si sarbul parca a fost pasiv exact in momentul cand il rupea pe micutz, ciudat! Inca pare nedecis sarbul daca sa fie in superforma sau sa nu fie, se pare ca alterneaza momentele de supertenis cu cele care ridica semne de intrebare, sa vedem cum va progresa in continuare.
    Last edited by Johnny D; 31st May 2017 at 15:26.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #82
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    mie nu mi se pare deloc de speriat Djoko. Are un fata o persoana care nu joaca tenis ci doar trimite niste mingi care se nimeresc uneori in teren.

  20. #83
    sport legend Gaia88's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Franta
    Posts
    698
    Reputatie
    1
    De acord cu lalalilu.
    Dragi forumiČ™ti cunoscatori într-ale tenisului... Apropos de big 4. Rafa e zgurist, Roger nu. Nole ce este?
    PS Murray no m'enteresa

  21. #84
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    Djoko este complet. Cel putin eu asa il vad intre cei 4. se adapteaza foarte bine oricarei suprafete

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •