Page 3 of 17 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 344

Thread: ATP GS: Roland Garros 2017

  1. #43
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Pai 3mm nu e deloc asa de putin, de multe ori mingea e data la un fir de par pe linie sau in afara ei.

    Totusi, pe zgura se poate verifica urma si foarte rar se intampla sa greseasca arbitrul urma cu totul.
    Bine, si aici sunt probleme la mingi foarte grele, cand se cearta pe grauntele de zgura
    In plus jucatorul poate verifica si singur urma daca e la el in teren.

    Intre timp, Nadal a terminat cu joaca si nu mai dureaza mult, desi nu pare sa isi doreasca o umilire prea mare.
    Vad ca acum s-a transformat intr-un mic demonstrativ, pe final.

  2. #44
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    se pare ca gasquet are o sansa mare de a pierde azi.

  3. #45
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Neah, a tras putin pe nas si si-a revenit.

  4. #46
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1

  5. #47
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Nu stiu daca era adversar mai greu in primul tur decat Verdasco. Zverev trebuie sa se intrebuinteze serios.

    Ce panarama a ajuns Ferrer. Retragerea, bah!
    Last edited by Eddy DoubleD; 29th May 2017 at 22:06.

  6. #48
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    In alte cuvinte, maine Zverev si Verdasco trebuie sa joace un 2 din 3

  7. #49
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Il bate ciufalaul de Zverev, ii face break cand vrea mushchiu lui iar Verdasco e praf si pulbere in decisive! A avut Verdasco set si break avans.
    Sa nu uitam c-a avut 6-0(2) 6-1(3) 4-1(4) cu amaratu ala antizgura de Benny Becker care la acest RG a pierdut in primul tur al calificarilor si a pierdut meciul in acel prim tur de RG.


    Delbonis mi-a tras-o in primul tur, stiam ca nu trebuia sa pun pe el si sa fac biletu de 600, dar am pus ca prostu ca n-am vrut sa pun atatiea bani, doar 300 si mort. Idiot.
    Uneori tre sa risti mai multi bani si sa pui doar pe ce e sigur, ca si Ferrer azi! De batut, a batut, asta e important, nu mai conteaza cum.



    Aaa da, senzatia primului tur: DON FABIIIOOOOO!
    Am pus 3 bilete pe maine si-am zis sa adaug si 3 meciuri de la live asa din scurt pe Gasquet, Don Fabio si Zverev cand fu condus cu 2-4 in primul set.
    Am prins cota de 1.14 pe Don Fabio la 1-0 pentru el in setul 4, si meciu se desfasoara cam asa:

    1-0 cota 1.14 la victorie;
    1-6 cota 2 la victorie;
    6-0.

    Mi se pare normal daca pierzi 6 la rand in setu 4, sa iei 6 la rand in decisiv, e doar de bun simt!

    Idiot!
    Last edited by Johnny D; 30th May 2017 at 00:45.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #50
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Daca nu vrei sa mori de inima, nu pui niciodata pe Fognini.

  9. #51
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Dupa ce-a luat seturile 1 si 2 lejer, ma gandeam ca setu 3 l-a cedat din putina relaxare, deconectare, ca dovada a inceput cu 1-0 setu 4... ti-ai gasit!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #52
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Klizan se face de kkt de la 2-0 la seturi cu amaratu ala de francez!


    8 game-uri la rand a pierdut de la 4-4 din setul 3, si nici nu va servi primul in decisiv! Mai idiot decat Fognini, uite ca e posibil asa ceva!
    9 game-uri la rand. Bun jucator si asta, bine ca are joc de tenis online.
    Last edited by Johnny D; 30th May 2017 at 16:10.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #53
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Victorii lejer pentru Delpo si Kyrgios Dar Zverev are probleme. Nishikori a inceput si el prost.

  12. #54
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Retardat Zverev ala, a dominat setu 3, l-a ratat si in setu 4 a renuntat la meci. Slab mental, slab de tot.
    Cum dracu l-a batut asta pe Djokovic? Tre sa fi jucat sarbu slab de tot!


    Oricum si Verdasco e unul din misterele tenisului, joaca foarte bine cu jucatorii buni, foarte prost cu jucatorii prosti, genial om, genial de prost!




    Kokkinakis joaca excelent, desi n-a jucat nimic de mai bine de-un an incoace!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #55
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Urmeaza murray, probabil si nishikori

  14. #56
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Murray nu cred ca va iesi, cred ca se va regrupa pt acest RG avand in vedere traseul care-l are, insa e posibil.
    Daca nu e destept, Kuznetsov il poate rade de pe teren.


    Cred ca nu s-a intamplat niciodata la vreun GS sa iasa atat nr. 1 ATP cat si WTA din primul tur, ar fi ceva prea SF!
    Chiar ziceam treaba asta acu vreo 5 zile cand s-au facut tragerile la sorti.


    Nici Nikushor nu cred ca iese, 4K va scadea iremediabil nivelul in cele din urma si niponul daca nu se va accidenta, il va bate.
    Last edited by Johnny D; 30th May 2017 at 17:23.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #57
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Retardat Zverev ala, a dominat setu 3, l-a ratat si in setu 4 a renuntat la meci. Slab mental, slab de tot.
    Cum dracu l-a batut asta pe Djokovic? Tre sa fi jucat sarbu slab de tot!
    Acum am vazut ca a pierdut Zverev, eram chiar curios ce face la Roland Garros si se pare ca a facut praf. Djokovic a jucat slab in finala de la Roma asa dar, dar Zverev a servit foarte bine si a lovit foarte bine. Se pare ca de la Roma la Paris a uitat sa joace tenis.

  16. #58
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Eu am o regula: nu paria niciodata in primul tur pe jucatorii care au facut finala la cel precedent, mai ales pe castigatori.
    Insa regula asta nu prea mi-o respect la GS, era buna in acest caz.


    In mod normal un turu 2 se fac banii, dam o tura de totu sau nimic acolo.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. 30th May 2017, 17:29
    Reason
    Nush ce puii mei are siteu iar! :mad:

  18. #59
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Grande Zverev

  19. #60
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Zverev a ajuns din intamplare in finala de la Roma, in afara de Fognini (care probabil a prins una din nenumaratele lui zile proaste) a invins numai jucatori care nu prea au treaba cu zgura.
    Djokovic inca nu si-a revenit si la randul lui nu avea ce cauta in finala aia, a profitat de epuizarea mentala a lui Nadal si Thiem.

    Zverev poate produce cel mult surprize pe zgura, dar nu il vad vreodata castigand RG.
    Ma rog, e totusi posibil sa scada dramatic nivelul tenisului dupa retragerea "Big 4+1", cine poate sti ce se va intampla atunci?

  20. #61
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cristi View Post
    Djokovic inca nu si-a revenit si la randul lui nu avea ce cauta in finala aia, a profitat de epuizarea mentala a lui Nadal si Thiem.
    N-a profitat de nimic, l-a spart pe Thiem si l-ar fi spart si pe Nadal cum a facut-o de atatea ori in trecut daca se intalneau in SF.
    A prins un meci absolut exceptioanal acolo, chiar peste ce joaca el in perioada lui de gratie. N-avea nimeni nici o sansa la ce-a jucat in acea semifinala.
    Daca n-ati vazut meciul macar taceti din gura cu speculatii doar functie de jocul din finala.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #62
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Prea naspa sa pici cu Verdasco inca din primul tur, in special cand are chef de joaca. Eh, asta e, acum poate sa faca Delpo finala E bine si asa.
    Last edited by Eddy DoubleD; 30th May 2017 at 18:11.

  22. #63
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Eu am o regula: nu paria niciodata in primul tur pe jucatorii care au facut finala la cel precedent, mai ales pe castigatori.
    De ce nu? Pariaza contra lor decat deloc, mai ales daca ai regula asta.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •