Page 14 of 14 FirstFirst ... 4121314
Results 274 to 281 of 281

Thread: WTA GS: Roland Garros 2017

  1. #274
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    irelevant junioratul.

  2. #275
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Eh ... totusi. Nu e orice titlu Wimbledon si e aproape de zilele noastre. E continuitate deci confirma fata. E performanta si joaca un tenis modern, agresiv si ambitios. Cu timpul se va regla la constanta deci va fi irezistibil ... parerea mea.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #276
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    nu are cum sa regleze la constanta decat daca isi scade din forta tunului.Altfel va da iar 50 de winnere pe meci, dar nu va mai avea 48 de nefortate ci va merge asa cum e normal si logic la stilul asta de joc kamikaze spre 60 minim.Pur si simplu nu mi se pare ca gandeste deloc jocul, pot sa se supere cat vor fanii ei de aici.

  4. #277
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Cred ca va mai castiga trofee Ostapenko nu imi pare atat "brainless hitter".

    Daca este "brainless hitter" va fi citita de astea din top si o sa o execute la prima ocazie.
    Daca are ceva in spate cum spune dlp va rezista si va ajunge dupa mine in top 10.

    6-4;3-0 pentru Halep a pierdut o groaza de serve,nefortate o groaza ca nivel nu pare departe de Halep,este valoroasa dar riscul este
    ca daca i se gaseste o slabiciune este terminata.
    Last edited by iulian_1976; 12th June 2017 at 02:09.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  5. #278
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Sunt doua variante ori ce spui tu ori ca nivelul a fost scazut si a permis ce spui tu.
    Sau varianta 3, varianta in care cred eu. O data ce-a scapat de acel 0-4 in setul 2, n-a mai gresit atat de mult ca pana atunci, Simona jucand cam la fel.

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Halep a facut un meci bun. A incercat sa schimbe stilul cand a vazut ca adversara castiga teren pe final, a lovit tare, a incercat sa joace linia, a lovit decisiv in multe situatii dar nu a fost suficient. Adversara total superioara si care juca din ce in ce mai bine pe masura ce meciul avansa.
    Ar trebui sa te facem moderator pe tenis, ai talent!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #279
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Am ostenit citind cat de slaba e Ostapenko si cati darreni cahilli avem pe feisbuc si pro tivi. Adevarul e ca tenisul a devenit un sport in care fetitele alea de odinioara, care tineau intr-o mana umbrela si in alta racheta, nu mai pot castiga f multe turnee. Mintea ca mintea, dar fizicul e un dezavantaj greu de surmontat pe teren. Mie imi place Simona de vreo doua luni asa, de cand a scos Darren dracii din ea. Cred ca mai poate juca finale, si sper sa le si castige.
    ca cam asa ceva.

    Simona a crescut vizibil in joc si daca o tine tot asa va castiga si un GS in curand.
    A jucat trei finale de turnee tari in vreo luna si ceva, a castigat una, e deja o performanta si un salt mare fatza de inceputul anului.
    Indiscutabil ca schimbarea de atitudine e cauza si cred ca Darren a avut un rol important in a o convinge.
    Ii va fi greu sa sparga gheata, dar daca va reusi sa castige un GS anul asta (USO?) atunci va mai veni cu siguranta cel putin inca unul.

    Ostapenko e tanara, joaca cu entuziasm si are o lovitura de bata naprasnica.
    Nu poti spune ca e slaba si a avut noroc constant timp de doua seturi.
    Dar e cert ca a riscat un pic vazand ca Simona ii intra in joc.

    Simona nu e Williams si munceste din greu sa acopere deficienta de fortza (asta se vede cel mai clar la serviciu) si fizic.
    Alearga extrem de mult, are un joc tactic elaborat dar ii va fi mereu greu sa joace contra jucatoarelor mari cu fortza si fizic gen Williams si Sharapova.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  7. #280
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Ostapenko mi s-a parut lenta, dar Simona n-a profitat. S-a multumit sa returneze in teren si atat - fara sa caute tuse, fara sa alterneze scurte si lungi. In 90% din cazuri, a jucat fix pe pozitia adversarei.
    In schimb Ostapenko a riscat. A dat jumate din lovituri in plopi, dar cealalta jumate au fost winnere.

  8. #281
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Sau varianta 3, varianta in care cred eu. O data ce-a scapat de acel 0-4 in setul 2, n-a mai gresit atat de mult ca pana atunci, Simona jucand cam la fel.
    Nu Ioane , doua doua variante asta o sa vezi in urmatoarele turnee este simplu,ne este nevoie de atata analiza.
    In cazul ca nu o sa mai auzi de ea in urmatoarele turnee Roddicted a avut dreptate.

    @JJ astea se lucreaza,nu le stapaneste in momentul de fata,unii spun ca atata poate altii ca mine spun ca ar mai putea adauga pentru ca are o buna deplasare in teren.
    Subliniez inca o data nu are legatura cu psihicul ci cu ce arme deti in momentul acela.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •