View Poll Results: A avut dreptate Nasty?

Voters
15. You may not vote on this poll
  • Da

    7 46.67%
  • Nu

    8 53.33%
Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 49 of 49

Thread: Fed Cup: ROMANIA vs Marea Britanie

  1. #43
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    ai dreptate, la fotbal te scot afara din tribuna daca aprinzi fumigene sau arunci cu petarde - oanemi rai

  2. #44
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Elgorriaga View Post
    Bun, dincolo de toate astea, eu am sustinere totala pentru Ilie Nastase si pentru ce a facut in meciul asta.

    Nu le convine ioropenilor cu nasul pe sus? atita paguba! oricum Europa se duce dracului cu corectitudinea politica.

    Vad acuma ca si Serena a sarit de khiur in sus. (bine, probabil nu ea in sine, ci stafful ei care a postat pe fatzabuci un komunikat care il infiereaza cu minie proletara pe Nasty). si totul pentru "ciocolata cu lapte"? cica o inunda cu ura lui?!?

    Asta e, cu drogatizii nu e bine sa te pui.

    Uite, io sint si mai razizd si mai csenofoub decit Ilie, si intreb: oare bietul copil, adica ciocolata cu lapte, o sa iasa normal dupa toate porcariile pe care si le-a bagat coana ma-sa in roganism de-a lungul anilor?

    Sue me!
    A fi marlan nu e o calitate. Nastase nu e singurul fost mare campion, dar e cam singurul care se comporta grobian si asta in postura oficiala.
    A cobori discursul sub nivelul acceptabil al decentei nu e alternativa la excesul de corectitudine politica.
    Faptul ca renuntam la civilizatie nu ne face mai buni si nici nu aduce un viitor mai bun.
    E precum in Imparatul mustelor, nu cred ca e bine sa devenim o hoarda.
    Si nici nu cred ca e bine sa ajungem precum in videoul asta, nu e semn de evolutie.
    https://www.youtube.com/watch?v=Cx8ZKll6FAM

    Altfel meciul nu a fost castigat datorita marlaniei lui Nastase ci datorita jucatoarelor si a diferentei de valoare.
    Si da, arbitrul nu trebuia sa ii permita lui Konta sa faca pauza de plans.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  3. #45
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    Zic sa se inchida topicul cu o remiza ... sunt 7 voturi pentru fiecare parte/ e bine pentru engleji


    ps. Uti, de vina sunt cei care l-au numit in functia asta stiind foarte bine cine este, cat de coleric si cat de rau poate sa o ia razna. De exemplu daca Gabi Szabo, presupunand absurdul acum pentru ca ea este realmente O DOAMNA, o sa-si arate curul camerelor de filmare in fata ministerului sporturilor o sa fie 1 amendata pentru expunere indecenta/ dusa de urgenta la spitalul de nebuni si 2, musai asta! trebuie sa raspunda (politic, cum altfel) sefii sai ierarhici - au numit-o acolo pentru a trage foloase de pe urma reputatiei ei, reputatie dobandita in zeci de mii de ore de munca asidua (Km alergati in cazul ei).


    Le. si cu pretul catorva mii de bascheti d'aia sofisticati - o multime de bani. Recunoaste ca te bucurai cand o vedeai ca accelereaza cu tenacitate in ultimii 500 de metri
    si ca "le da fum" comptitoarelor Bravo Gabi, Bravo Ilie!
    Last edited by Novac; 25th April 2017 at 13:02.

  4. #46
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Novac View Post
    ai dreptate, la fotbal te scot afara din tribuna daca aprinzi fumigene sau arunci cu petarde - oanemi rai
    Bine, fotbalul e sport pentru golani, tenisul si snookerul sunt pentru gentlemen, n-ai auzit?

    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    A fi marlan nu e o calitate. Nastase nu e singurul fost mare campion, dar e cam singurul care se comporta grobian si asta in postura oficiala.
    Ai pus punctu pe i, si la varsta senectutii, vorba aia, nu oricand. E unul din cei mai prosti batrani din istoria omenirii!

    Quote Originally Posted by Novac View Post
    Zic sa se inchida topicul cu o remiza ... sunt 7 voturi pentru fiecare parte/ e bine pentru engleji
    8-7 am castigat! Il chem pe Dascalescu sa dea medaliile "engleji"-lor! E hobby-ul sau preferat!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #47
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    Am citit in istorie despre romani ca EL ... au fost multi care si-au tradat tara pentru un pumn de arginti sau chiar mai rau, cum vad ca o face, pentru o blida rece de terci/

    din pacate "analele" povestesc despre oameni educati nu ca, , bolintineanul nostru.


    (din Deal)

  6. #48
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Nu am o problema cu cei care-si tradeaza "tara", daca o fac pe ascuns, sunt doar niste granite, un teritoriu fara sange sau constienta de sine si pana la urma daca tradeaza ceva, tradeaza statul roman pe care si eu daca as putea l-as pisha in cur de sus! Problema e doar la cei care dezavantajeaza sau tradeaza, vorba ta, romanul de rand si-i face viata si mai grea decat e.

    Eu nu sunt patriot, ma doare in cur de traditiile si obiceiurile si numele romanesti. Ma intereseaza doar de oameni.
    Daca as putea sa le dau cetatenie germana romanilor si sa-i fac pe toti germani dar sa si aiba toti un trai de germani, azi le-as face actele.

    Unguri insa nu, chiar daca ar trai mai bine!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #49
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Sar englejii da pa vloguri sa apere rumanii, care in goana lor dupa lins cururi si moaste, au slugarit la straini si vichendu' asta, dupe cum spune si cronicarul parizian

    http://www.prosport.ro/alte-sporturi...omani-16246961
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •