View Poll Results: A avut dreptate Nasty?

Voters
15. You may not vote on this poll
  • Da

    7 46.67%
  • Nu

    8 53.33%
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 49

Thread: Fed Cup: ROMANIA vs Marea Britanie

  1. #22
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Roddicted View Post
    britanicii sunt niste jeguri.Punct.

    Alta remarca, romanii sunt o natie de patetici.Raman socat cati idioti isi cereau scuze mizeriilor pe siterurile de socializare de parca nastase le-a luat pe konta, keotnahsvong sau cum o chema-o pe aia, stoarfa aia de ziarista si le-a tras-o in direct.Daca situatia era inversata la fel se punea oare problema?Chiar nu avem putina mandrie si demnitate?Lasam pantalonii jos de fiecare data in fata vesticilor fara sa comentam?Reactia publicului la fel de slaba, konta trebuia huiduita non stop.Nu trebuia sa fie lasata nici sa serveasca.E bine ca se simt furati de politicieni idiotii romanasi, se cred mari revolutionari, dar cand vin strainii sa le dea la botic deschid gura si zambesc
    Foarte bine zis.

    A nu se intelege ca sunt de acord cu marlania lui Nastase, dar era suficient sa il trimita in tribuna.
    Eu nu cred ca a injurat direct nici macar arbitrul, ce sa mai vorbim de Konta si capitana ei.

    Macar i-am batut fara drept de apel chiar si fara Nastase.
    Sa ii ia naiba de *****i de britanici care se mai cred si buricul pamantului.

  2. #23
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,937
    Reputatie
    1
    Putina moderare totusi. Nu toti britanicii sunt jeguri
    Sigur ca tendinta este in comportamentul lor de a fi superiori. Vine din educatie, fiind insulari au impresia ca doar ei cunosc bunele maniere. Dar majoritatea sunt constienti si nu trebuie confundati cu ... Dascalescu
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #24
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,767
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Roddicted View Post
    britanicii sunt niste jeguri.Punct.

    Alta remarca, romanii sunt o natie de patetici.Raman socat cati idioti isi cereau scuze mizeriilor pe siterurile de socializare de parca nastase le-a luat pe konta, keotnahsvong sau cum o chema-o pe aia, stoarfa aia de ziarista si le-a tras-o in direct.Daca situatia era inversata la fel se punea oare problema?Chiar nu avem putina mandrie si demnitate?Lasam pantalonii jos de fiecare data in fata vesticilor fara sa comentam?Reactia publicului la fel de slaba, konta trebuia huiduita non stop.Nu trebuia sa fie lasata nici sa serveasca.E bine ca se simt furati de politicieni idiotii romanasi, se cred mari revolutionari, dar cand vin strainii sa le dea la botic deschid gura si zambesc
    Tu ai fi bun de radical din ala - extremist sever, sa-i pui pe toti islamicii la zid si sa le colectezi organele pe urma. Sa fie si ei buni de ceva!

    Dincolo de asta, eu in viata mea n-am vazut o jucatoare sa planga pe teren fara sa fie din cauza jocului ei, adversarei sau arbitrului. Decat acum. A fost acolo un jeg in tribune care trebuia filmat, luat pe sus cu forta si aruncat in strada. Asta trebuia facut dar noi n-avem nici un fel de caracter, de promtitudine in decizii si de eficienta in a le executa. Aici sunt de acord cu tine, popor de martori si atat. Daca se facea asta imediat, poate nu se ajungea la prostiile scoase pe gura de Nastase si-n loc sa fim de rasul lumii, am fi fost aplaudati.

    Quote Originally Posted by Roddicted View Post
    Johnny, treaba unui capitan nejucator e mai mult sa tina moralul sus celor de pe teren.Sfaturile tactice nu sunt primordiale.Si asa meciurile de fed cup sau cupa davis se castiga mai mult cu inima decat cu planul tactic
    Absolut, dar eu mai ales d.p.d.v. moral ma refer. Cum sa ai pe banca unu mai mic decat tine, ce incredere iti confera acel individ? Trebuia sa vina Cosac!
    Ma rog, a iesit bine pana la urma. Adica in ziua decisiva, desi Irina a fost un car de emotii, nimic n-a putut-o scoate din starea aia si s-a vazut, a castigat c-a jucat cu o Watson care totusi a prins o zi buna dar se vedea ca nu e deloc adaptata la zgura in ciuda eforturilor britanicei in care s-a sesizat un progres de la o zi la alta, insuficient totusi.
    Despre acel meci, nervii s-au vazut la serva, rar o vezi servind atat de slab (procentaj pe prima serva) intr-un meci, mai ales pe zgura, dar a avut noroc ca adversarul a fost bunicel, ambitie de nordic sa-si depaseasca limitele, dar nu de calibru.
    Revenind la discutia initiala, capitanul nu s-a simtit deloc in prima zi dupa ce-a plecat Nastase, Carstea a fost vai de capul ei, a pierdut practic 5/5 game-uri si meciul dupa ce s-a revenit de la vestiare 3-1 3-6. Probabil n-ar fi fost vreo mare diferenta si daca era altcineva in afara lu Niculescu pe banca dar macar ar fi schimbat tactica pentru ultimele 2 game-uri si poate ar fi iesit un final de set mai strans.


    Am inteles si de ce n-a jucat Begu vineri, nimeni n-a zis nimic pana ieri, a avut o problema la gat, in atare conditii era normal sa joace altcineva. E ciudat ca ea n-a avut probleme tot anul cu nimic si-a cam pierdut tot in primele tururi deci motive de suprasolicitare in nici un caz. A fost un ghinion.

    Quote Originally Posted by Elgorriaga View Post
    Le doresc britanicelor drum bun către ultima divizie a tenisului feminin mondial, unde să joace cu fostele lor colonii de p-acolo, Zimbabwe, insulele Cayman, Bangladesh, Kenya, Cipru si alte animale asemănătoare. Altceva nu merită Plîngăcioasele / Crybabies (TM).
    N-au cum. Konta aia rupe tot. N-am crezut ca poate juca atat de bine si pe zgura, i-a facut fata 65-70% din meci unui Halep care a jucat spre maxim. Aia da.

    Quote Originally Posted by Novac View Post
    Important este ca a scos zdrentele din mintlile si "calmul lor englezesc"

    Bravo Ilie!!!!!!
    Nu cred ca Ilie a facut-o pe aia sa planga, faza cu Ilie a fost dupa. Cred ca ceva tembel semiretardat din tribune a avut niste comentarii in bataie de joc, asa cum am zis, niciodata n-am vazut o jucatoare sa planga din alt motiv decat cel sportiv ori arbitraj la vreun meci, niciodata.

    Pistolarul de ce nu mai comenteaza nimic, a fost sprinten rau sambata pe la amiaza, acu ii e frica de noua ordine nationala, de "popor"!?

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Dar majoritatea sunt constienti si nu trebuie confundati cu ... Dascalescu
    Chiar si Dascalescu, in sufletul sau e om bun. Insa are ceva probleme de exprimare, la toate capitolele.
    Last edited by Johnny D; 24th April 2017 at 08:26.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #25
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    N-au cum. Konta aia rupe tot. N-am crezut ca poate juca atat de bine si pe zgura, i-a facut fata 65-70% din meci unui Halep care a jucat spre maxim. Aia da.
    Da, rupe mai ales batiste si shervetzele umede.

    Nu i-a strigat nimeni nimic din tribune. De ce acuzi fara nici un fel de proba. doar dedragul de a acuza? Pur si simplu plingacioasa s-a ofticat pentru ca arbitrul de scaun nu a raspuns cum spera ea la interpelarea ei mai mult sau mai putin regulamentara. Si a reactionat defazat, la 10 minute, ca cum i se poate inimpla ei asa ceva, care este un copil special si britanic, stapina marilor, imperiala din tata in fiu, os de lord si de loarda, stiff upper lip and stuffruda de singe cu printul Sarla si cu Camila lui ... pai se poate asa jignire?!?

    Si, fiind un fulgusor de nea ca mai topate generatiile astea noi, a pishat ochii si a iesit de pe teren fara aprobarea arbitrului. Verdict corect? meciu pierdut de Marea Britanie.

    Hai ca fetele le-au unstiff the upper lip la Plingacioasele / Crybabies! Yesssss!

  5. #26
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,767
    Reputatie
    0
    Pai si Cruciat care e acolo intre ei a zis treaba asta, ca cineva din tribuna i-o fi zis ceva.
    Niciodata nu s-a pus problema sa fie de la arbitru. Si daca e de la arbitru, de ce i-a permis pauza pentru ceva ce-a facut el!?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #27
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1
    << Cozmin Gus™ă este de părere că Ilie Năstase nu merita nicidecum €ťipocrizia€ť jurnalistilor români care au comentat dur limbajul său. Scandalul de la FedCup în care marele tenismen a fost implicat s-a creat în jurul react›iei sale, care, este de părere consultantul politic, este cea a unui român adevărat, sincer, care stie adevărul despre lucrurile putrede din tenisul mondial, care a văzut că observator la această partidă este o englezoaică ce ar fi putut să nu fie obiectivă. Năstase a văzut react›ia spectatorilor, a vrut să apere spectatorii s™i a folosit nu un limbaj colorat, ci pe al lui Ilie Năstase, a completat Cozmin Gus™ă.

    Consultantul politic cataloghează react›ia jurnalit™tilor români la acest eveniment ca fiind ipocrit〝. >>

    https://www.dcnews.ro/gu-a-reac-ia-l...er_540600.html

  7. #28
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    sunt mai multe fatzete ale incidentului Nastase.

    1. E notoriu ca Nastase e foarte slobod la gura si mai nou e si un libidinos batran.
    Nu le-a hatzanit pe alea in direct dar nu interbi numarul camerei pe capitanul nejucator al adversarelor, nu strigi in gura mare ca jucatoarea adversa e curva (a recunoscut asta), nu te intrebi retoric la misto de culoarea viitorului bebe al lui Serena. Toate astea le-a facut in mai putin de 24 de ore si asta e o performanta in sine.
    Ce a facut el in calitate de capitan-nejucator nu se face daca tii un pic la blazon. E jenant si nu are nicio scuza.
    Si cine l-a numit in aceasta pozitie a gresit grav si s-a dovedit asta dupa cum multi anticipau.
    Cu siguranta ca va fi demis si era mai bine pentru toti sa nu fi fost numit (inclusiv pentru el).

    2. Pe de alta parte Konta a profitat excesiv de moment iar arbitrul i-a permis sa ia o pauza nelimitata ca sa pishe ochii pentru ca, vai, un boshorog i-a spus 'f...g bitch'. Ma lashi? Nici macar o liceana nu mai rosheshte la asa ceva, cu atat mai putin sa dea in plans si sa aiba nevoie de juma de ora ca sa-si revina.
    Ce sa spun, e prima oara cand auzea cuvintele. Sau e pentru prima oara cand un sportiv este injurat.
    Ca sa nu mai spun ca una mai tare-n spirit i-o intorcea pe loc: 'Yep, I'm a f...g bitch and I'm proud of that...you old fart and big asshole'.
    Mie mi-e destuld e clar ca Konta a profitat un pic ca sa revina la controlul meciului.
    Delegatia britanica s-a agatat cam mult de incidentele cu Nastase dar cand pierzi o scuza buna e binevenita.
    Aici Sorana i-a replicat frumos lui Konta dar din pacate nu au ascultat-o multi.
    Scuipatii si injuraturile groase indurate de sportivii romani din Franta pana in Ungaria nu preocupa pe nimeni, e ceva normal (e drept ca nici reprezentantii Romaniei nu reactioneaza precum englezii ci stau si indura ca prostii).

    3. in sfarsit, tabloidele britanice stiu extrem de bine sa faca stiri din mizerii.
    Ai nostri ziaristi sunt mici copii dar au progresat serios in ultima vreme.
    Asa ca au preluat stirile din The Sun, Daily Mirror etc si au amplificat constiincios conflictul.
    Si asa s-au ridicat patriotii sa apere monumentul Nastase Ilie, cei politically correct sa apere delegatia engleza si per total sa trecem tenisul pe locul 2.

    Pana la urma tenisul si victoria impotriva englezoaicelor e ceea ce conteaza.
    Si e chiar o victorie firesca din moment ce fetele noastre sunt mult mai bine clasate decat ale lor.
    Sa ne bucuram de asta.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  8. #29
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1
    este evident ca Nastase NU trebuia sa se comporte asa si ca a gresit dar toata lumea este de acord ca merita circumstante atenuante pentru ca a fost a tenis star, pentru ca toata viata lui a facut& spus ceea ce a gandit si nu in ultimul rand pentru ca are o varsta respectiv 70 de ani. Zic toata lumea pentru ca se mai gasesc iimbecili care se declara lezati ... vezi doamne ca a facut de rusinre "Romania lui iubita" - Mars mah!



    << "În momentul în care un jucător iese de pe teren din proprie vointa, pierde meciul! Ce e terenul de tenis, face fiecare ce vrea? Nu Č™tiu ce a spus domnul Năstase din tribuna, nici nu ma interesează pentru ca în momentul în care a părăsit suprafat›a de joc nu mai era persoana oficială! Ii ceri sa părăsească banca, o face, dar cum îsi permite un arbitru să-l scoată din arena? Asa suntem noi, abia as™teptăm să sărim pe ai nos™tri s™i le permitem străinilor sa facă ce vor la noi acasă!", a spus Tiriac, conform Dolce Sport.>>

  9. #30
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Lui Ilie Nastase nu ii va nega nimeni niciodata meritele incontestabile de mare campion.
    Dar asta nu are nicio legatura cu modul in care se comporta ca batran fost campion.
    Una e sa fii jucator excentric si alta e sa fii un batran care se acopera de penibil vorbind suburban din postura de capitan-nejucator intr-o competitie de tenis feminin.
    Si poate ca ar fi de iertat daca bagabontzeala asta ar fi un eveniment izolat. Dar sunt pline tabloidele de gesturile si spusele lui libidinoase care nu mai sunt de mult glume.

    Deocamdata vad mai multi care in mod eronat ii iau apararea decat cei ce il condamna "ca a facut de rusine Romania lui iubita".
    Nu e vorba ca face tara de ras, se face de ras in primul rand el si isi pierde pe mana lui respectul cuvenit unui mare campion.

    Ce sa zica si Tiriac despre un prieten de o viata?
    Care Tiriac nu e nici el un exemplu de civilizatie.
    Altfel e clar ca nu a fost in regula retragerea temporara de pe teren a Johannei.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  10. #31
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Pentru prietenul meu - Johnny

    De cate ori am fost in "state" i-am intrebat pe americani cam ce stiu despre Romanica. Raspuns invariabil : Nadia, Nasty, Dracula si Ceausescu. Despre Nadia stiu ca a fost prima gimnasta care a primit 10 si le-a ingenunchiat pe rusoaice. Pe Nasty il stiu "crazy but very funny". Cred ca asa a fost toata viata lui si nu trebuie judecat pentru asta. Asa a fost si in episodul cu englezoaicele de la tenis. Realitatea este ca ziarista aia era realmente urata ca dracu. Isi mai aduc aminte ca Tom Smith al lor l-a invins greu de cate ori au jucat. De Ceasca isi amintesc pt ca 2 presedinti americani au fost in Romania pe vremea lui. De Dracula stiu din filmul cu acelasi nume regizat de Bram Stocker. Cam la asta se reduce "cultura' americanilor ref Romania.

  11. #32
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1
    Uti, Tiriac chiar nu cred ca se risca sa o faca daca nu avea argumente solide. Eu stiu ca inca este organizator de turneu iar aparand-ul pe Ilie (cu care fie vorba intre noi nici nu este amic + ca ala este un sarantoc iar este la peste miliardul de euro, asadar dintr-o cu totul alta clasa sociala), fara temei, s-ar pozitiona gresit fata de partenerii de biznis. Nu-i el omul.

  12. #33
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Daca ceea ce ai citat tu este declaratia integrala a lui Tiriac se dovedeste inca odata ca omul e un abil vorbitor.
    Pentru ca el nu-l scuza pe Nastase ci o acuza pe jucatoare ca a parasit terenul si pe arbitru ca a acceptat asta fara sa o declare invinsa. Si asta e corect, am spus-o si eu mai sus.
    Deci nu se compromite defel ci cred ca dimpotriva.

    Tiriac si Nastase sunt prieteni, chiar daca n-or fi la catarama.
    Sunt 'binomul' de legenda a tenisului romanesc, in care Nastase a venit cu talentul sau enorm iar Tiriac cu munca si abilitatea de a-l completa pe Ilie la dublu.
    Tiriac nu ar fi existat fara Nastase si asta nu uita.
    Nu uita nici sa-l puna pe Ilie in fatza cand ii foloseste ca sa obtina ceva.
    Au facut mereu front comun inclusiv in legatura cu FRT. Cosac e omul lor, tine minte cat se luptau cu Drafomir cu cativa ani in urma.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  13. #34
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    A fost un eveniment din care a reiesit inca o data ce tampiti sunt acesti valahi care s-au imbujorat de la brau in jos in fata lacrimilor susurand din vaginul britanicelor. Nasty stie cum se alinta fetele din albion, ca a babardit vreo 3000 la viata lui: se bat pe crestet, pana se lovesc cu nasul de buric. Ca unele nu vor fi recunoscatoare dupa ce se vor trezi cu voma in par si rahatul curgand din sandale, e treaba lor. Da, Nastase nu va lua premiul oscar pentru diplomatie, dar istoria va consemna ca el si cu iobagele astea au castigat pentru Romania, in vreme ce pulifricii frumosi si *******i au demonstrat inca o data ca tara asta si asa de ***** nu se poate baza pe niste mizerii ca ei. Am analizat faptele cu discernamant si concluzia e ca mizeriile au fost omenite cu falusul care li se potrivea.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  14. #35
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1
    Iarasi ai dreptate dar nu poti sa contesti faptul ca o vorba buna conteaza enorm in astfel de momente cand esti direct vizat de presa de scandal (si nu numai) mai ales cand vine de la o somitate gen Tiriac.

    care mare om, fie vorba intre noi, este si el un jeg ca partener de afaceri sau ca persoana fizica. Ca sa-ti dau un singur exemplu el nu s-a jenat sa locuiasca pana acum cativa ani intr-o vila a RAPPS platind o chirie de nimic (+spaga aferenta politicului). Acum sta acasa, in carterul premiantilor ... Stejarilor.


    LE. uite d'aia te am io pe tine Dogule de prieten - ai discernamantul cu tine mai mereu
    Last edited by Novac; 24th April 2017 at 21:21.

  15. #36
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,767
    Reputatie
    0
    Mai da cat ati scris p-aici. Apreciez.
    Nastase nu e prea inteligent cum ziceam dincolo de restul libidinoaselor lui lipse de caracter la toate capitolele, pai cum sa vorbesti urat cand stii ca esti sub lupa unui observator englez? Tre sa fii extra carefull, cum ar zice engluju ca "se vaneaza"!
    Cata lipsa de tact chiar si pentru o persoana cu inteligenta scazuta rau!
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    2. Pe de alta parte Konta a profitat excesiv de moment iar arbitrul i-a permis sa ia o pauza nelimitata ca sa pishe ochii pentru ca, vai, un boshorog i-a spus 'f...g bitch'. Ma lashi? Nici macar o liceana nu mai rosheshte la asa ceva, cu atat mai putin sa dea in plans si sa aiba nevoie de juma de ora ca sa-si revina.
    Ce sa spun, e prima oara cand auzea cuvintele. Sau e pentru prima oara cand un sportiv este injurat.
    Daca a venit din tribuna ca act singular, nu trebuia sa se comporte asa chiar daca nu e normal, insa daca a venit de la un oficial, cred ca nimeni n-a mai auzit asta in acest sport, nu doar ea! Daca a venit din tribuna de la un handicapat care continua cu injuriile, ala trebuia evacuat instant.
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Scuipatii si injuraturile groase indurate de sportivii romani din Franta pana in Ungaria nu preocupa pe nimeni, e ceva normal (e drept ca nici reprezentantii Romaniei nu reactioneaza precum englezii ci stau si indura ca prostii).
    Doar pentru ca aia nu iau masuri impotriva dobitoacelor lor, nu-nseamna ca noi nu avem datoria sa luam masuri impotriva dobitoacelor noastre.
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Pana la urma tenisul si victoria impotriva englezoaicelor e ceea ce conteaza.
    Si e chiar o victorie firesca din moment ce fetele noastre sunt mult mai bine clasate decat ale lor.
    Sa ne bucuram de asta.
    Eu din start am zis ca va fi o victorie usoara, dificultatea a fost data de faptu ca Begu a fost accidentata pentru prima zi.
    De altfel e primul meci pe care-l jucam pe zgura dupa mult timp, de aia era sa retrogradam si din Grupa a 2-a valorica, daca am fi jucat pe zgura cu germancele, nu am fi avut nici cu alea probleme. Dar "ai nostrii" sunt prosti rau de tot.
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Deocamdata vad mai multi care in mod eronat ii iau apararea decat cei ce il condamna "ca a facut de rusine Romania lui iubita".
    Pe mine nu atat faptul c-a facut de ras tara ma derenjeaza, ci ca le confirma restul europenilor ca suntem un popor de tigani, daca mai aveau nevoie de confirmari. Era prea mult de cerut ca o situatie tensionata sa fie tratata cat de cat la nivelul unui taran de la sat de varsta 65 de ani care are de 2 mii de ori mai bun mult simt decat rechinul asta libidinos si fara pic de tact ori diplomatie. Rechin batran dar penibil. Stiu ca distins n-o sa fie nici la 100 de ani, dar macar sa nu dea motiv Europei nu sa rada de tine, ci sa-i fie scarba de tine si mai mult, de tine cetateanule roman. De Nastase o doare-n cur la o adica.

    Atreides, USA rade de Nastase ca nu trebuie sa traisca cu el ca si Europa, altfel nu stiu daca n-ar avea si ei motive de-a se plange. Aici e problema, ca fiind pe alt continent, poti sa-l privesti ca o treaba europeana, distanta si nu relativ personala. Oricum SUAlezii sunt un popor mai deschis la minte, probabil n-ar fi facut atata caz dintr-un fuck ici si colo si chiar jucatoarele americance, in frunte cu Wanderweghe sunt niste perverse, fac glume sexuale pe teren. Bine, aia nu e normala, dar probabil ea ar fi ras daca ar fi fost in situatia lu Konta.
    Last edited by Johnny D; 25th April 2017 at 07:24.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #37
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Bun, dincolo de toate astea, eu am sustinere totala pentru Ilie Nastase si pentru ce a facut in meciul asta.

    Nu le convine ioropenilor cu nasul pe sus? atita paguba! oricum Europa se duce dracului cu corectitudinea politica.

    Vad acuma ca si Serena a sarit de khiur in sus. (bine, probabil nu ea in sine, ci stafful ei care a postat pe fatzabuci un komunikat care il infiereaza cu minie proletara pe Nasty). si totul pentru "ciocolata cu lapte"? cica o inunda cu ura lui?!?

    Asta e, cu drogatizii nu e bine sa te pui.

    Uite, io sint si mai razizd si mai csenofoub decit Ilie, si intreb: oare bietul copil, adica ciocolata cu lapte, o sa iasa normal dupa toate porcariile pe care si le-a bagat coana ma-sa in roganism de-a lungul anilor?

    Sue me!

  17. #38
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1
    Serena are 100% dreptate sa se planga ref la declaratia "obraznica" a lui Ilie - ea are gene puternice (lucru usor de observat chiar si fara studii de specialitate ... am vazut ca'I o fatuca deosebit de priceputa pe forumul de gim - doctolita zice ea - o sa incerc un dialog pe tema asta * ) deci din mixul de rase chiar nu are cum sa iasa o progenitura ciocolatie :O:

    Viitorul halterofil o sa aiba o culoare frumoasa, deosebita, bine definita "gen"

    CAFEA cu LAPTE




    * mai degraba o sa-l rog pe cip sa abordeze subiectul ca-i mai moderator pe sectiune decat sunt eu

  18. #39
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,767
    Reputatie
    0
    Apropo de englezi, acuma la tenis se mai fac prostii dar la snooker sunt extrem de admirat. Cum il prind pe unu in tribune ca a facut ceva zarva, ca s-a miscat pe executie sau c-a facut poza cand nu trebuie, cum il scot afara cu bodyguarzii. Nici nu dau avertizment. Asta-mi place!
    Bai, daca esti taran, lasa-ne banii de bilet si du-te taica la tara. Acolo te misti cat si cum vrei tu!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #40
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1
    esti complet offtopic si faci asta ca sa denaturezi dialogul, nu-i frumos

    te-a bagat cumva francezul in programul ala vestit de taining pt suprmoderatori certificati?

  20. #41
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,767
    Reputatie
    0
    Nu e chiar offtopic, subliniam prin paralela la cazul de fata, ca in alte sporturi inventate tot de englezi, te scot aia in afara arenei pentru mult mai putin!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #42
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,035
    Reputatie
    1

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •