Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 46

Thread: Campionatul mondial 2017

  1. #1
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0

    Campionatul mondial 2017

    A inceput CM si pe voi nici in cur nu va doare!
    Pe Reivan am inteles ca-i ia din meciurile de PL, dar nu e motiv sa nici nu ne intereseze ca Selby e defending champion si nr. 1 detasat!
    El si Trump, nr. 1 si nr. 2 sunt printre marii favoriti dar niciodata nu-i poti lasa afara din ecuatie pe Ronnie, John, Ding, Murphy sau Robertson!

    A inceput balul!



    Deja am avut o intoarcere incredibila de meci din primul tur, de la 2-7 si 5-8 Marco Fu, finalistul anului precedent, vicecampionul mondial a reusit inextremis in joc decisiv sa treaca de Luca Brecel si sa se mentina in turneu! Impresionanta forta mentala a chinezului!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #2
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    pai nu. ding a fost finalist anul trecut. e ca in seinfeld, cu sugar leonard. "I suppose we all look alike to you"
    altfel, mi-ar placea sa citesc in gsp cronici de la toate meciurile, cu titluri d-alea ca in anii 80. material ar fi: legile lui murphy; cei 4 evanghelisti erau 3: luca si marco; un altfel de trump

  3. #3
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Nu stiam de ce pe Fu il tineam minte... poate c-am pariat pe Selby in semifinale, atunci tre sa fi jucat cu el si-a fost meci greu.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #4
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Buna ziua

    M-a luat pe nepregatite si nu am stiut ca incepe Campionatul Mondial.
    Sa fie clar de la inceput: Selby castiga si anul acesta

  5. #5
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Chiar ziceau comentatorii ca la ce distanta are deja de locu 2, daca ia iar CM-ul ramane lejer nr. 1 mondial pana la urmatorul CM!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #6
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    sigur ca alt titlu retro s-ar impune dupa revenirea lui mcleod de la 0-4 la 5-4 cu judd trump. un titlu legat de clanul mcleod, al highlanderilor.

  7. #7
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Ce zici de 10-8 de la 0-4!? Trump era considerat unul dintre primii 2-3 favoriti la trofeu si-avea teoretic unul din cei mai accesibili adversari, cota 1.05 la unele case de pariuri chiar 1.03, cel mai mare favorit dintre toti din primul tur! Ei bine, tocmai am asistat la cea mai mare surpriza a turneului posibila care s-a si produs. Alta mai mare nu putea fi.


    Cu aceasta surpriza Selby isi consolideaza pozitia de lider, locu 2 mondial s-a dus...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #8
    sport legend
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    481
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Ce zici de 10-8 de la 0-4!? Trump era considerat unul dintre primii 2-3 favoriti la trofeu si-avea teoretic unul din cei mai accesibili adversari, cota 1.05 la unele case de pariuri chiar 1.03, cel mai mare favorit dintre toti din primul tur! Ei bine, tocmai am asistat la cea mai mare surpriza a turneului posibila care s-a si produs. Alta mai mare nu putea fi.


    Cu aceasta surpriza Selby isi consolideaza pozitia de lider, locu 2 mondial s-a dus...


    Trump iar are prestatie penibila la CM, ca in fiecare an in afara de finala din 2011, parca. E un fel de maguire care dupa multi ani acolo sus in clasament, la CM era pe langa tot timpul.

  9. #9
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Pfai de capu meu ce-a facut Maguire cu bietu Rory. 13-3. Asta l-a batut pe Trumpulete?
    Maguire dupa ce-n premiera s-a calificat si nu a fost prezent direct pe tablou la CM imi pare in foame mare de tot de rezultate!
    Ce-i drept pana acum cat a fost direct calificat, a pierdut in primul tur nu stiu cati ani la rand, acu parca e lup tanar si flamand venit din calificari din nou!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #10
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Faine sferturile. Prima parte a tabbloului e mult mai interesanta, dincolo cred ca ajunge Higgins in finala

  11. #11
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Dupa ce a jucat foarte bine cu Murphy, azi Ronnie joaca mizerabil si nici noroc nu are, ba chiar dimpotriva.
    Nici nu stiu cum a scos un egal in prima sesiune si continua in aceeasi nota si seara.
    E de neinteles scaderea asta de forma, iar e in depresii?

    Bine, la ce bani se castiga in snooker e mai rentabil sa joci la pariuri, poate Ronnie a primit un sfat de la Higgins

  12. #12
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Ce calitativa a fost prima sesiune dintre Selby si Fu. Cine va trece mai departe nu cred ca se va incurca in semifinale cu Ronnie sau cu Ding.
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  13. #13
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Sunt groaznici si Selby si Fu. Amandoi lenti, se gandesc 100 de ani pe un rahat de lovitura.
    Probabil meciul e de neprivit.
    Macar asiaticul se mai pierde cu firea, totusi sper sa il scoata pe Selby (pe care chiar nu il suport) si apoi sa plece si el acasa.

  14. #14
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Mda, Ronnie joaca sa piarda. Oricat de labil ar fi el psihic, sunt inexplicabile atatea greseli. Meci de anchetat.

    Nu a avut nicio deschidere buna in seara asta! Nici de dimineata nu-s sigur ca a avut vreuna.

  15. #15
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    O'Zbughiland o zbugheshte azi!


    In timp ce Higgins doar se distreaza cu ei! Hai John, poti sa-l egalezi pe Ronnie la nr. de titluri mondiale!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #16
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Sa fim seriosi, Selby castiga lejer titlul
    Desi recunosc ca in momentul asta m-as bucura mai mult pentru Ding.

  17. #17
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Break de 146 pentru Ronnie!!! Cat de aproape sa faca maximul.

  18. #18
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Cred ca e un premiu interesant si pentru cel mai mare break al turneului.

    Prea tare semifinala Ding - Selby, sper sa se ajunga in decisiv, sa fie spectacol pana la capat

  19. #19
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Break de 146 pentru Ronnie!!! Cat de aproape sa faca maximul.
    A reusit parca in primul tur cel mai rapid break din istorie depasindu-se chiar pe sine pe ceva record care-l facuse pe cand era un puradel!
    Si oamenii n-au crezut ca va fi depasit de nimeni vreodata recordul acela de 5 minute pe break-ul maxim!

    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    Sa fim seriosi, Selby castiga lejer titlul
    Desi recunosc ca in momentul asta m-as bucura mai mult pentru Ding.
    Higgins si Selby sunt favoriti pentru o reeditare a altei finale de CM in care s-a impus John dar inainte ca Selby sa fie CM, insa orice se poate intampla.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #20
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Selby a reusit ieri un 143 absolut epic. Cum s-a descurcat cu ultimele bile rosii. Wow.
    Il spulbera pe chinez.
    https://www.youtube.com/watch?v=bY8-Eq3s01E

  21. #21
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Higgins cu Selby zic eu ca va fi finala. Ambii par prea in forma sa fie invinsi, mai ales Higgins de Hawkins.
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •