Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 46 of 46

Thread: Campionatul mondial 2017

  1. #43
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Am zis de la inceputul campionatului ca Selby o sa castige la pas si asa a fost
    Sta prea bine psihic, lui ii plac astfel de lupte lungi. Isi diseca foarte bine adversarul, se vedea si ieri la Higgins ca era depasit si enervat de loviturile lui Selby.
    Personal cred ca in maxim 10 ani il depaseste pe Hendry la numarul de titluri mondiale.

  2. #44
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,375
    Reputatie
    1
    Selby va deveni un jucator de duzina dupa 40 de ani pentru ca inaintand in varsta scade puterea de concentrare. Ori el prin asta se impune in momentul de fata. De asta a scazut si Hendry cand a ajuns la o anumita varsta. O'Sullivan se mentine in top pentru ca el se bazeaza mai mult pe talentul nativ. Si sa nu uitam ca vin din urma multi jucatori de perspectiva care pot exploda in orice moment.

  3. #45
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Si eu cred ca Selby e singurul in acest moment cu sanse reale de a-l depasi pe Hendry la titluri mondiale.

    Probabil ca peste 10 ani Selby nu va mai fi in primii 15 jucatori ai lumii.
    Dar cred ca la un moment dat ti se cam duce elanul sa lupti cu incrancenare.
    Ai castigat tot, e greu sa gasesti motivatia sa mai stai ore in sir la batalie.
    Mai vrei si altceva, incep sa te doara shalele, ti se face dor sa mai stai cu familia, sa faci un gratar cu baietii samd
    Nu poti sta concentrat la infinit.
    O'Sullivan e un fenomen in sine. Se mentine in top pentru ca abia cu vreo 4 ani in urma a inceput sa iubeasca snookerul in mod constient. pana de curand si-a trait depresia, a anuntat de vreo suta de ori ca renunta ca mai apoi sa ramana anuntand ca o face pentru bani. A criticat jocul si a militat pentru variantele mai rapide cu bile mai putine si frameuri pe meci mai putine samd... cred ca e singurul mare campion care a urat atat de mult sportul in care a excelat si cred ca iubirea asta descoperita tarziu il face sa mai ramana la un nivel bun. Altfel era de mult legenda.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  4. #46
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    Am zis de la inceputul campionatului ca Selby o sa castige la pas si asa a fost
    Eh, cand esti condus cu 10-4 nu poti zice c-ai castigat chiar la pas.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •