Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 46

Thread: Campionatul mondial 2017

  1. #22
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Avem 2 semifinale, una de adevarat Campionat Mondial iar cealalta de Campionatul pe Sate al Romaniei. Din pacate ajunge Higgins in finala iar, partea a doua de tablou a fost mult sub prima parte

  2. #23
    sport legend
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    481
    Reputatie
    1
    Daca te uiti la statistici si la rezultat nu intelegi nimic. Ding mult mai bun la toate capitolele, si selby in finala.


    Daca si la el acasa publicul sustinea chinezul, iti dai seama ce iubit este Selby. Asta pacaleste snooker'ul cum pacaleste FCSB fotbalul.

  3. #24
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,507
    Reputatie
    0
    Sa-l pacaleasca azi John iar pentru un al 5-lea titlu mondial, sa-l egaleze in fine pe O'Zbughiland!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #25
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,507
    Reputatie
    0
    John conduce pentru prima data 3-2! Mental resilliance and though safety game!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #26
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,507
    Reputatie
    0
    4-2 John, 3 jocuri la rand! Asa da!


    Ar fi misto un 10-6 in seara asta ca si cu Hawkins dupa primele 2 sesiuni, sa prind o cota buna si sigura de 1.50 maine dimineata pe el!



    Avea 3 azi inainte de meci!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #27
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,507
    Reputatie
    0
    6-2, Higgie masterclass 5 la rand! Un 4-4 in sesiunea de seara ar fi foarte bun, c-un 5-3 il scoate din competitie din prima zi!
    Eu 4-4 vreau s-am o cota cat de cat decenta maine!




    Conteaza s-ai un meci usor in SF in timp ce adversarul consuma energii fizice si mai ales mentale! O'Sullivan, here comes Higgins again for you!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #28
    sport legend
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    481
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    6-2, Higgie masterclass 5 la rand! Un 4-4 in sesiunea de seara ar fi foarte bun, c-un 5-3 il scoate din competitie din prima zi!
    Eu 4-4 vreau s-am o cota cat de cat decenta maine!




    Conteaza s-ai un meci usor in SF in timp ce adversarul consuma energii fizice si mai ales mentale! O'Sullivan, here comes Higgins again for you!
    Sunt curios daca unul din ei poate ajunge la 7 titluri. Chiar nu merita sa ramana Hendry cu cele mai multe.

  8. #29
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    6-2, Higgie masterclass 5 la rand! Un 4-4 in sesiunea de seara ar fi foarte bun, c-un 5-3 il scoate din competitie din prima zi!
    Eu 4-4 vreau s-am o cota cat de cat decenta maine!
    Daca te-ai uita si tu din cand in cand la TV poate stiai ca a doua sesiune a finalei unui CM de snooker are 9 jocuri
    Selby a jucat cu o matura sau cu o crosa in prima sesiune, altfel nu imi explic acel 6-2

    Quote Originally Posted by 86 View Post
    Sunt curios daca unul din ei poate ajunge la 7 titluri. Chiar nu merita sa ramana Hendry cu cele mai multe.
    De cate ori l-ai vazut pe Hendry jucand? Nu a fost poreclit degeaba "The Golden Boy"

  9. #30
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,375
    Reputatie
    1
    9-10 de la 4-10 si foarte aproape de 10-10. Selby e maestru in reveniri.

  10. #31
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,375
    Reputatie
    1
    I spoke too soon

  11. #32
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Ce demonstratie de forta a lui Selby in a 3-a sesiune 13-11 pentru englez

  12. #33
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,375
    Reputatie
    1
    Nu mai revine Higgins

  13. #34
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,507
    Reputatie
    0
    Nu mai, gata, 9 din 10 a castigat Selby in prima sesiune de azi facand 13-11 de la 4-10, iar acum in prima repriza din sesiunea decisiva 3-1 ducand scorul la 16-12!

    Fabulos de tare mental e jucatorul asta! Isi va aparat titlul in seara asta dupa ce-a fost condus cu 4-10! Felicitari!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #35
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,375
    Reputatie
    1
    Si in prima finala castigata de Selby acum 3 ani a revenit tot de la 4-10 si a castigat cu 18-14 in fata lui O'Sullivan.

  15. #36
    sport legend
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    481
    Reputatie
    1
    Mda, nu ma asteptam sa intoarca scorul de la 10-4. Daca ronnie era mai visator, John de obicei stie sa tina de avantaj. Bine, nici Higgins nu poti sa zici ca este in mare forma, a ajuns mai mult din noroc in finala. Hawkins? Da, mare provocare pana in finala.

  16. #37
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,507
    Reputatie
    0
    Eh, ti se pare, a jucat excelent pana in sferturi inclusiv. Doar pentru ca-n SF n-a jucat bine nu-nseamna ca nu e in forma!


    Poftim forma in primele 2 jocuri din a 2-a parte a sesiunii decisive daca voiai!



    Incredibila faza cu faultu lu Selby la bila neagra din al 3-lea joc. Intr-adevar nu s-a miscat bila neagra dar si mie imi pare ca a atins usor desi clar eu am party prie cu Higgins nu cu Selby! Dar decizia e extrem de grea. Prostia lui c-a lovit atat de incet, nu trebuia. Si acel fault l-a costat jocul, 15-16 de la 12-16, GAME ON!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #38
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,507
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    Daca te-ai uita si tu din cand in cand la TV poate stiai ca a doua sesiune a finalei unui CM de snooker are 9 jocuri
    De aia a pierdut John titlu mondial, ca l-au lasat pe Selby sa mai joace un joc si-n loc de 6-10 cum am calculat noi, s-a terminat 7-10 dupa prima zi!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #39
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    In total, Selby - Higgins 18-15.

  19. #40
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Superba finala. Au fost multe momente de mare nivel create de cei doi.
    Nu sunt fan Selby, dar omul asta are nervi de otel si o ambitie fenomenala. Si cred ca a crescut mult si la nivel de exprimare, a inceput sa joace, e as la snookereala dar nu mai refuza jocul precum in trecut. A inceput sa riste cu lovituri dificile si i-au mai si iesit.
    John a pierdut si pe mana lui, dar a fost greu sa rezite taifunului Mark. Insa a jucat pana la capat si a avut cateva frameuri frumoase in final. Nu stiu cine putea sa-l bata pe Selby.
    Una dintre cele mai bune finale in opinia mea.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  20. #41
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,507
    Reputatie
    0
    A avut si putin mai mult noroc acolo la frame-urile 17-18-19, John cand a ratat singura bila ce putea fi lasata, a fugit pe alt buzunar, Selby cand a ratat n-a lasat. Pe urma ziceai ca norocul se-ntoarce si a lasat si Selby dupa anumite ratari, diferenta e ca i-a lasat masa aproape imposibila lu John pe cand John cand ii lasa masa, i-o lasa de inchis. In astfel de meciuri conteaza si norocul, pana la urma e factor determinant cand ratezi si bila ti se duce ghinionist pe buzunar, ce fel de masa ai ghinionul sau norocul sa lasi.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #42
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    exista si o doza de noroc, dar eu cred ca celelalte calitati au facut diferenta.
    Selby l-a batut pe Higgins aproape identic cu felul in care l-a invins pe Ronnie acum cativa ani in finala.
    Daca treaba se tot repeta se cheama ca o fi si altceva la mijloc care conteaza mai mult decat norocul.

    Eu cred ca John a ratat mai ales din cauza oboselii, era vizibil mai afectat de lupta "la baioneta" decat Selby.
    Spuneau asta si comentatorii BBC unde am urmarit finala. Iar comentatori erau Davis, Parrot, KenDo si inca vreo cativa la acelasi calibru.

    Selby e un Ebdon modern si cu mult mai talentat.
    Daca nu ai nervi de otel, zi de gratie si rezistenta fizica remarcabila atunci nu ai sanse sa castigi contra lui.

    Am fost suporterul lui John in meciul asta, dar pana la final nu am putut sa nu apreciez si jocul lui Selby.
    A fost mult mai precis si constant la loviturile de la distanta, a avut cateva lovituri dibace (dar si John a avut d'astea) si zic eu ca a indraznit cu mult mai mult sa joace decat in trecut.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •