Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast
Results 127 to 147 of 157

Thread: Campionatul european de gimnastica artistica Cluj 2017

  1. #127
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Acum... sa ne gandim la viitor, asa palid cum se anunta, ca nu ma pot abtine. De la elevele domnului Forminte nu astept nimic. Doar sa nu dispara si sa ramana sanatoase..oricum asa ii place domnului Forminte: cu usile inchise, fara fani, fara comentarii, fara opinii...
    Ponor nu stiu ce planuri are.
    La Larisa acum , ca de fapt postul asta e o scuza ca sa vorbesc despre ea. Eu sper ca pentru mondiale integralul la barna si pe cel de la paralele sa le lase in pace ca si alcatuire. La executie si la forma sa imbunatateasca..6.2 si 5.8 sunt note bune de plecare. DTY trebuie sa revina la ce era in 2014 iar la sol mi-as dori un integral asa:
    Silivas
    2.5 suruburi+ salt inainte grupat+ salt inainte grupat a la 2012 American Cup (de la 0.25 pentru cine nu mai tine minte https://www.youtube.com/watch?v=DFPmdoQfVBc) nu stiu daca primeste ceva pentru legare dar indeplineste cerinta de salt inainte si in plus e semnatura ei ca sa zic asa
    Tsukahara Echer
    Dublu echer
    La artistica : Memmel plus illusion daca ii mai iese combinatia asta, pirueta tripla si gogean.
    Nu stiu daca e posibil avand in vedere ca nu stim la ce nivel e, iar timpul e scurt. Dar dupa cate vad la barna toate sariturile ei au aratat bine, pirueta la fel, deci eu cred ca antrenorii ei se ocupa de ea si acorda atentie si pe partea de artistica.

  2. #128
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    Si Cata sa-si introduca tsuka la barna i-ar creste D-ul cu 0.4 dintr-un foc
    Si tsuka intins la sol...si..rachita micsunele

  3. #129
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Xtreem22 View Post
    Si Cata sa-si introduca tsuka la barna i-ar creste D-ul cu 0.4 dintr-un foc
    Si tsuka intins la sol...si..rachita micsunele
    ))) Nu, mai bine un dublu grupat intepenit decat o tsukahara joasa cu pasi....

    Acum serios vorbind. Campionatele mondiale de dupa olimpiada au fost mereu despre cine are dificultate decenta si nu rateaza castiga...Larisa cu elementele pe care le stie poate veni si cu ceva decent la sol...

  4. #130
    sport legend Marty R.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    745
    Reputatie
    1
    De Petrounias la inele ce ziceti? A avut un exercitiu f bun.
    Pentru ultimul an si pentru present, este cel mai bun din lume la inele. Face munca buna dar nu exceptionala in cea ce priveste elementele cu urcare din forta, iar elementele lui de elan sunt aproape perfecte. A gasit exercitiu echilibrat pentru el, care l-a urcat pe top.
    Totusi..ce a patit Berki la cal ieri cu penalizarea de 0.3? A avut un super exercitiu si totusi a terminat pe 2 :?
    Se spune ca n-a inceput exercitiu in 30 sec dupa semnul verde.

  5. #131
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    Mda, pacat pentru Berki, am auzit-o doar pe Alexoi spunand ca a facut o greseala de incepator, dar nu a zis ce
    Una peste alta am observat pe noul cod ca au egalat la dificultate Amanarul cu Rudi ul la VT (5.8)..de unde pe vechile coduri era diferenta de 0.2 intre ele...iar Cheng ul valoreaza acum 6.0 (+0.1 mai mult la diferenta fata de Amanar pe codul precedent)
    Si inca ceva, Victoria Moors trebuie sa fie mandra, tsukahara ei dubla intinsa la sol valoreaza 0.9 puncte, singurul element I la fete

  6. #132
    sport legend stere78's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,193
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marty R. View Post
    Si vreau membrii vechi acestui forum inapoi! Serios, unde sunteti, prietenii? Mi-e dor dor de forumul vechi.
    Tuturor ne e dor de forumul vechi, Marty. Lucrurile se schimba. Am mai imbatrinit si noi, facem diverse alte lucruri si avem din ce in ce mai putin timp, Facebook (sau ВКонтакте) au inlocuit multe dintre vechile discutii si te ajuta sa tii legatura direct cu gimnastii, iar pe-aici tot nimeresc cite unii (nu toti, ma grabesc sa adaug) care nu pot vedea dincolo de faptul ca tu esti rus si ca eu sunt român. Ca veni vorba, bravo si voua, cred ca ati strins cele mai multe medalii dintre toate delegatiile de la acest European. Dalaloyan a fost incredibil la sarituri si m-am bucurat mult sa aud sala intreaga incurajind-o pe Angelina la sol. Mолодец!

  7. #133
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by myrab3la_19 View Post
    ))) Nu, mai bine un dublu grupat intepenit decat o tsukahara joasa cu pasi....

    Acum serios vorbind. Campionatele mondiale de dupa olimpiada au fost mereu despre cine are dificultate decenta si nu rateaza castiga...Larisa cu elementele pe care le stie poate veni si cu ceva decent la sol...
    Larisa are potențial sa fie campioana la AA anul asta .

  8. #134
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marty R. View Post
    Mi-a placut foarte mult ce am vazut la TV in cea ce priveste sala si spectatorii. Tribune pline, foarte multe culori steagului romanesc, oameni entusiastici si respectuosi. Spectatori romanesti s-au prezentat cit se poate de bine. O sarbatoare adevarata de gimnastica, si sunt sigur, pentru presentati in sala i-a fost simtit si mult mai frumos. Felicitari tuturor!

    Bravo stelelor gimnasticii romanesti! Au prezentat cu succes, si s-au luat partea incredibil de mare la aceasta sarbatoarea a gimnasticii. Pentru azi, n-as vrea sa ma gindesc ca in curand se poate sa retraga ei, desi ar fi fost "la revedere!" foarte frumos. N-as vrea sa gindesc pentru azi ca n-au reusit prea bine sa le sprijini pe veterani cei tineri. Azi as vrea sa sarbatoresc campionatul reusit si frumos pentru Romania, si sper sa urce cit se poate de sus spiritul gimnasticii romanesti dupa el!

    Si vreau membrii vechi acestui forum inapoi! Serios, unde sunteti, prietenii? Mi-e dor dor de forumul vechi.
    Marty!


    nu gasesc inimioare , haha.

  9. #135
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Vad ca la datul medaliilor de bronz bellu m a dezamăgit. Nici un pumn sau macar o palma acolo sa dea si el. Ca poate

  10. #136
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,884
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    Deci il aveti in colimator pe Stoica care se perinda mindru prin fata voastră si nu l huiduiti sa il dati afara. La TV trebuie facut sa ai expunere masiva si voi dormiti in papusoi
    Dascalescule, Gaia si toata lumea e suparata ca tu acuzi niste bieti oameni care-si spun opiniile si se bucura sau se supara impreuna pe un amarat de forum de incompetenta de parca ei sunt cei angajati la federatia de gimnastica, de parca ei stau pe langa ministrul tineretului si sportului si-i spun ce sa faca!


    Felicitari Dragulescu si Ponor! N-a fost chiar atat de rau!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #137
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by stere78 View Post
    Dupa cum ziceam, nu-mi fac iluzii. Um om de aproape 37 de ani, o campioana de-acum 13 ani si singura gimnasta de AA de nivel mondial din ultimul ciclu olimpic (venita dupa o luna de antrenamente) reusesc cumva sa tina in viata o organizatie vetusta, opaca si incompetenta. Norocul ei ca anul asta nu sunt competitii pe echipe.
    M-am bucurat mult pentru reusitele gimnaștilor noștri, dar sa fim serioși am cîștigat cu trecutul, alții traiesc in prezent.
    Ne place sau nu viitorul gimnastica românești arată sumbru iar cauzele le știm cu toții.
    Dar asta nu nu înseamnă ca noi nu putem încuraja in continuare gimnastele noastre indiferent de realizări.

  12. #138
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by degetica View Post
    din pacate nu am vazut decat de la eythora. .
    Ma, tu esti in Anglia?

  13. #139
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by niagara64 View Post
    Fără paČ™ii aia era cred aur ... gapul dintre ea Č™i ponor a fost de 0.6 .... ptr aterizarea aia a pierdut mai mult de un punct .
    prostii. 0.8p

  14. #140
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by myrab3la_19 View Post
    Da sigur ca i-au luat...au fost 3 pasi mari acolo. Oricum avand in vedere ca a fost si accidentata si a avut pauza in pregatire barna si paralelele au fost bune.
    Eu stiu ca aici e un meci Ponor vs Larisa... insa cateva lucruri sunt certe: Nu din vina Larisei a facut Ponor singura finala olimpica praf anul trecut, .
    nu bre, undele negative au fost problema.

    ponor tine sa ma contradica. s-a tinut foarte bine si cu asa ocazie te poti retrage in toata Gloria, aur la tine acasa. bravo ei. probabil se va uita atent la ce concurenta mondiala va fi la birna si unde se claseaza exercitiul ei. totusi sansele sunt putine. lari cu aterizarea bunicica ar fi luat-o.

    in rest, mi-a placut clujul, sala si spectatorii au fost excelenti

    si uk devine forta continentala foarte serioasa. na, cu antrenorii aia romani idioti care au plecat in afara.

    lui marian sa-I faceti statuie.

    si unul din momentele mele preferate:
    Attached Images Attached Images

  15. #141
    sport legend lory's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    502
    Reputatie
    1
    Larisa acum pe tvr1
    Where there's a will, there is a way !

  16. #142
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Ce zice? N am acces din păcate
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  17. #143
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Marty R. View Post

    Si vreau membrii vechi acestui forum inapoi! Serios, unde sunteti, prietenii? Mi-e dor dor de forumul vechi.
    Pe baricade, in sala, Marty! Asa cum ne-ai cunoscut in 2011 la Onesti.
    Apropo. s-a strigat "davai" asa cum tu ne-ai invatat! Artur Dalaloyan este intrat in randul favoritilor! Extraordinar gimnast. Nu mai vorbesc de usurinta in acrobatica a lui Lankin. Frumoasa generatia rusilor la baieti. Nu trebuie sa-ti mai zic cat de mult mi-a lipsit Musti, nu? Dar a fost Verni, iar Clujul l-a rasfatat ca si cum ar fi fost un roman!
    www.fangymnastics.com

  18. #144
    sport legend lory's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    502
    Reputatie
    1
    @21mai : s-a terminat repede, am vazut doar vreo 10 minute, nu am prins nimic interesant

  19. #145
    sport legend lory's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    502
    Reputatie
    1
    si acum e Marian

  20. #146
    sport legend Marty R.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    745
    Reputatie
    1
    stere78, degetica, mikeyy, va multumesc pentru raspunsuri!
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Pe baricade, in sala, Marty! Asa cum ne-ai cunoscut in 2011 la Onesti.
    Apropo. s-a strigat "davai" asa cum tu ne-ai invatat! Artur Dalaloyan este intrat in randul favoritilor! Extraordinar gimnast. Nu mai vorbesc de usurinta in acrobatica a lui Lankin. Frumoasa generatia rusilor la baieti. Nu trebuie sa-ti mai zic cat de mult mi-a lipsit Musti, nu? Dar a fost Verni, iar Clujul l-a rasfatat ca si cum ar fi fost un roman!
    Oh, n-aveam nicio indoiala ca sunteti pe baricade! Si vroiam mult sa fiu si eu acolo, dar nu s-intamplat. Totusi, as vrea sa va vad mesagele mai des aici Sau cel putin pe vreun alt loc.

    Imi pare foarte bine ca ati sprijinit pe sportivi nostri, ca v-ati placut pe ei, si audeam 'davai' foarte clar de multe ori. Cit despre Aliya, n-a fost absenta complet, a fost comentatoare la TV, si a facut treaba chiar foarte buna!

    Sper sa revedem!

  21. #147

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •