Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 157

Thread: Campionatul european de gimnastica artistica Cluj 2017

  1. #64
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    Parca spunea Alina Alexoi zilele trecute ca grafica e suportata de azeri...si eu am observat ca de multe ori au dat o in bara cu notele afisate si gimnastul/gimnasta din cadru

  2. #65
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by degetica View Post
    chiar nu e vina romanilor aici. UEG a renuntat la serviciile Longines si iata rezultatul.
    Nu decide tara organizatoare grafica transmisiei, este standardizat
    Nu este vorba de grafica. E vorba de apasat butonul corect. Te pomenesti ca ueg trebuia sa apese butonul. Ce am vazut acum e exact ce am vazut la nationale. Nu scoruri, nume anapoda talmes balmes

    Cind a inghetat ala pe bara tot de la ueg a venit ordin?

  3. #66
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Nici macar cand face TVR broadcasting nu isi vede Romania representantele ?!?!
    Grafic , transmisia e o catastrofa

  4. #67
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    cred ca e o confuzie aici. Nu tvr face transmisia, este transmisiune europeana.
    nu decid regizorii romani.
    aceasta transmisie este preluata de nenumarate tari europene.

  5. #68
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    asa rau imi pare ca mi-a fost imposibil sa merg
    si ma bucur sa vad tribunele pline. Imaginea salii goale de la Sofia a fost absolut dezolanta...

  6. #69
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by degetica View Post
    cred ca e o confuzie aici. Nu tvr face transmisia, este transmisiune europeana.
    nu decid regizorii romani.
    aceasta transmisie este preluata de nenumarate tari europene.
    Atunci de ce Alexoi tot repeta ca este o transmisiune productie TVR ?

  7. #70
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    Din ce am reusit sa aud de la crainicul salii pe feed-ul TVR HD intre rotatii, Crisan e a 7-a si Cimpian a 19-a inaintea rotatiei finale. Fetele noastre vor evolua la birna.

    P.S. Intr-adevar lipseste mult acea aplicatie minune care ofera rezultate in timp real.

  8. #71
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    campionatul e in coproductie tvr, caci au toate acele emsisiuni, promouri, practic e all over the place, toata ziua la Tvr campionatul

  9. #72
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Daca nici acum nu intelege federatia ca sistemul centralizat e mort atunci chiar ca nu mai au cand intelege .... Ungaria e acolo FARA sistem centralizat . Se antreneaza la cluburi !
    La fel si marea majoritate a lumii civilizate . Pregatirea centralizata e istorie pentru nostagici !
    Trezirea FRG !!!!

  10. #73
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Locul 13 mondial al Mariei Holbura nu e suficient pentru exigentele domnului Forminte...las ca sunt mai bune locurile 18 si 23 la europene organizate acasa

  11. #74
    sport legend florik2000's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    791
    Reputatie
    1
    Omul e pur si simplu un munte de nesimtire. Dar aici este exclusiv vina parintilor. De ce sunt de acord ca individul sa le antreneze copiii? Mai bine la club in conditii ceva mai proaste decat alaturi de un asemenea om. Si daca o sa spuneti ca dupa nu li se va mai permite sa concureze, nu cred asta. Pai presa si televiziunile abia asteapta. Suntem in anul 2017, desi unii se mai cred inca in 1977. Foarte slab per total acest concurs. Daca sanatatea ii permitea, Iordache trebuia sa incerce cu un sol si cu o saritura usurata. Ar fi castigat lejer (dar probabil inca e accidentata). Din pacate pentru ea, nu se va mai intalni niciodata cu sansa unui titlu la AA. Speram sa castige Sofia, dar probabil dificultatea mult mai mica si-a spus cuvantul.

  12. #75
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    Pe mine ma ingrijoreaza un pic declaratia aceea, ca nu ii convine ca Larisa si Cata se antreneaza singure, ca nici macar nu stie sigur daca i-au bagat sfaturile in seama... vrea si mai mare centralizare, cand e evident ca solutia e in directia opusa. Plus ca azi vorbea deja de fetele noi care vor fi adaugate... clar ca se gandeste deja la cele de la anul, respectiv Denisa...

    De la fetele mici, singura speranta e Ioana la paralele. E buna o a doua nota de 13 in echipa, sper ca cineva constientizeaza acest lucru si isi va pastra macar exercitiul asta (ca noua moda la romani e sa scazi de la an la an, la dificultate si executie)

  13. #76
    sport legend florik2000's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    791
    Reputatie
    1
    Poate sa faca si spume la gura ca nu are ce sa le faca lui Iordache si Ponor. Scandalul ar fi prea mare. Pacat ca alte fete, precum Maria Holbura nu au sansa de a se antrena cu niste oameni decenti. Si totusi de ce nu au fost sotii Moldovan alesi pentru a coordona lotul? Era clar din momentul in care a pierdut alegerile COSR ca nu lui Bellu nu ii pasa de fetele de la lot. Si atunci de ce sa nu sustina niste oameni cu mult mai competenti decat Forminte?

  14. #77
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    Eu nu pot intelege cum de nu s-a facut macar un centru paralel la Bucuresti. Sau de asta s-o teme marele antrenor? La Dinamo se antreneaza si Bulimar, Butuc, Paula, daca s-or mai antrena. Cred ca s-ar forma un nucleu frumos acolo si, cine stie, poate fetele alea vor ajunge sa demonstreze ca se poate si in conditiile acelea...

  15. #78
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Chiar a spus Alexoi ca Downie e supraponderala? Pe bune? In ce univers traieste ?

  16. #79
    incepator
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    30
    Reputatie
    1
    Atmosfera din sala a fost incredibila!!!!!!!!!Tribunele pline-ochi,comentatorul salii a pus aproape fiecarui sportiv cite o melodie specifica tarii sale,la aterizare,la ratari la fel,pentru incurajare.Am facut valuri de incurajare!!!!!!!!!!!!!Ce mai!!!!! Ceva deosebit care trebuie trait live!

  17. #80
    incepator
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    30
    Reputatie
    1
    Si ce??????? A spus un neadevar??Are alura de halterofila,nicidecum de gimnasta pentru gimnastica artistica!

  18. #81
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Frumoasa atmosfera din sala, buna alegere a fost Clujul.
    Sper ca si sportivii sa fi simtit ca romanii iubesc gimnastica de aici si patosul cu care sanctionam federatia proprie cind ia decizii proaste. Ar fi trebuit sa existe macar doua trei centre nationale ca sa fi concurat intre ele, de ex daca o fata din lotul de la Deva nu poate lucra cu Forminte pentru ca personalitatile lor nu se agreeaza atunci macar avea sansa sa aleaga altceva. Probabil totul pleaca de la bani, sau nu intereseaza pe nimeni soarta gimnastelor din acest ciclu olimpic. Se asteapta fetitele din programul Tara tara vrem campioane.

    Dar intreb o sa ii convina domnei Camelia Voinea si antrenorilor din Cta sa o lase pe Sabrina Maneca la Deva pe mina dl Forminte ? Un coordonator ar trebui sa se ocupe strict cu coordonarea lotului, poate mu se intelege ce inseamna de fapt coordonare.
    Sint multe probleme dar parintii simpli sint prinsi la mijloc financiar mai ales. E adevarat la Deva fetele termina un liceu, iau Bacul si fac sport de performanta daca doar asta se vrea atunci vorbim de " complicitatea" parintilor.

  19. #82
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Anda-Doinita View Post
    Si ce??????? A spus un neadevar??Are alura de halterofila,nicidecum de gimnasta pentru gimnastica artistica!

  20. #83
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Nu imi vine sa cred ca in anul 2017 inca nu stie diferenta dintre a fi supraponderal si a avea musculatura antrenata .
    De ani buni atrag atentia asupra inevitabilului . Asupra mentalitatii cu care se abordează gimnastica in România de acum .
    E pacat . E pacat de copiii care mai vin catre gimnastica sa intre într-un sistem defect .
    Nu medaliile , culoarea lor este importanta acum . Ci reformarea unui sistem , însănătoČ™irea lui . Pentru copii care vin . Pentru sanatatea lor fizica si psihica . Pentru ca habar nu aveti cum te poate marca un abuz fizic sau psihic din copilărie.
    E timpul sa dispara sistemul centralizat de tip comunist . Este anormal ca un copil sa stea departe de parinti in numele unor medalii .
    Asta deschide calea abuzului fizic si emotional . Am vazut asta in ani de stat aproape de gimnastica . Asta nu trebuie sa se mai întâmple.

    https://universulmeumagic.wordpress....u-am-dreptate/

  21. #84
    sport legend Marty R.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    745
    Reputatie
    1
    Bravo, Marian, felicitari! Imi pare foarte bine!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •