Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 157

Thread: Campionatul european de gimnastica artistica Cluj 2017

  1. #22
    sport legend Marty R.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    745
    Reputatie
    1
    Multumesc, vroiam sa-o vad.

  2. #23
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    O zi buna pentru Marian. Pe primul loc la sarituri si la sol era pe doi dupa a treia rotatie.N-am mai urmarit apoi. E cam greu fara live scoring. Adelin cred ca a avut emotii mari.
    Doamna Dragulescu s-a cam dat in spectacol...probabil ca a uitat ca sunt doar calificari azi...

  3. #24
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Am vazut eu bine niste fane tricolore fluturand steagul Greciei...Sa fi fost pentru Maras !?

  4. #25
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    Rezultate MAG AA+EF https://twitter.com/UEGymnastics

  5. #26
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Solid sol la Fragapane ....

  6. #27
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Crisan , emotii vizibile, muzica reciclata (cred ca o stiu de vreo 20 de ani de la naționalele romanesti ) . Coregrafia ... am vazut coregrafii de club pe muzica asta muuult mai reușite.
    Campian ... chiar nu se gaseste nimeni sã îi valorifice calitãÈ›ile pe partea artisticã, sa i le puna in valoare ?

  7. #28
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by niagara64 View Post
    Crisan , emotii vizibile, muzica reciclata (cred ca o stiu de vreo 20 de ani de la naționalele romanesti ) . Coregrafia ... am vazut coregrafii de club pe muzica asta muuult mai reușite.
    Campian ... chiar nu se gaseste nimeni sã îi valorifice calitãÈ›ile pe partea artisticã, sa i le puna in valoare ?
    nu

  8. #29
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    nu
    a ratat Ioana barna de 2 ori, 1 data la un salt lateral ...
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  9. #30
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Olivia a pus mana jos si a cazut de pe aparat, Forminte du-te tata acasa caci Larisa si Catalina nu sunt sportivele tale si ai fi doar un impostor daca ele ar lua medalii....
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  10. #31
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    Cat a primit Olivia Cimpian la sol?

  11. #32
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dumy84 View Post
    Cat a primit Olivia Cimpian la sol?
    Nu stiu la sol, eu ce am vazut era la barna
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  12. #33
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    Ioana Crisan: 12.566 sol, 13.600 sarituri, 13.033 paralele, 11.000 birna (cu doua ratari)

    Olivia Cimpian: 14.233 sarituri, 11.466 paralele, - sol, 11.816 birna (o ratare)

  13. #34
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dumy84 View Post
    Ioana Crisan: 12.566 sol, 13.600 sarituri, 13.033 paralele, 11.000 birna (cu doua ratari)

    Olivia Cimpian: 14.233 sarituri, 11.466 paralele, - sol, 11.816 birna (o ratare)
    Le trebuie multe concursuri ca sa scape de emotii pacat
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  14. #35
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    Daca la 15-16 ani Ioana si Olivia rateaza asa, ce o sa faca in 2-3 ani :|
    Din pacate de la Larisa incoace nu am mai avut gimnaste care sa confirme la trecerea junioare-senioare...pacat!
    Ma gandesc la Steliana Nistor, Sandra, Porgras, Racea (asta ca sa privesc dupa Atena2004)..pai la 15-16 ani muscau din barna; acum Dumnezeu cu mila
    Si presiunea propriilor suporteri nu mi se pare o scuza..e chiar patetica

    Bafta Cata si Lari diseara!

  15. #36
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Xtreem22 View Post
    Daca la 15-16 ani Ioana si Olivia rateaza asa, ce o sa faca in 2-3 ani :|
    Din pacate de la Larisa incoace nu am mai avut gimnaste care sa confirme la trecerea junioare-senioare...pacat!
    Ma gandesc la Steliana Nistor, Sandra, Porgras, Racea (asta ca sa privesc dupa Atena2004)..pai la 15-16 ani muscau din barna; acum Dumnezeu cu mila
    Si presiunea propriilor suporteri nu mi se pare o scuza..e chiar patetica

    Bafta Cata si Lari diseara!
    Oare s-au calificat pentru individual compus? Macar asa mai au inca un concurs si prind experienta
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  16. #37
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by 21mai View Post
    Oare s-au calificat pentru individual compus? Macar asa mai au inca un concurs si prind experienta
    Olivia Cimpian are o sansa sa prinda finala de 24. Dupa primele doua subdiviziuni e a 10-a la general. Ea se arata optimista ca va fi in finala la individual compus de vineri.

  17. #38
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Xtreem22 View Post
    Daca la 15-16 ani Ioana si Olivia rateaza asa, ce o sa faca in 2-3 ani :|
    Din pacate de la Larisa incoace nu am mai avut gimnaste care sa confirme la trecerea junioare-senioare...pacat!
    Ma gandesc la Steliana Nistor, Sandra, Porgras, Racea (asta ca sa privesc dupa Atena2004)..pai la 15-16 ani muscau din barna; acum Dumnezeu cu mila
    Si presiunea propriilor suporteri nu mi se pare o scuza..e chiar patetica

    Bafta Cata si Lari diseara!
    Nu e o regula ca ratezi pe masura ce inaintezi in varsta...stiu ca situatia nu e stralucita dar toate lumea face comparatii. Eu sincer nu le vad rostul. Nu prea muscau nici Porgras si nici Racea din barna...au muscat cand a contat si au ramas cu niste titluri. Nu as spune ca Porgras si Racea sunt exemple de constanta la barna. Fiecare gimnasta e alt om ...poate pe una o emotioneaza sa fie aplaudata asa tare si sa stie ca parintii sunt in sala si o urmaresc pe cand lui Iordache de exemplu chestia asta ii da curaj. Imi amintesc ca Raisman la un concurs intern a vazut-o pe maica-sa pe ecranul din sala si s-a batait pe barna. Ioana si-a pierdut concentrarea cred eu.

  18. #39
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Pe mine ma enerveaza compozitiile la barna....practic Crisan in afara de linia aia nu face nimic valoros. Nici o legare nici un element wow. La paralele Cimpian cred ca trebuie sa reinvete toate elementele raportat la inaltimea actuala...nu stiu.
    Last edited by myrab3la_19; 20th April 2017 at 17:32.

  19. #40
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    Larisa trebuie sa faca paralelul vietii sa mearga in finala se bate la ultimele 2 locuri, dupa cate 2 din Rusia, GBP si Germania zic eu deja atribuite

  20. #41
    junior
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    Bun, deci la baieti rezultatele sunt extrem de graitoare, nu cred ca mai e loc de comentarii. Sper ca vor fi luate masuri...
    Despre fete e un interviu in GSP http://www.gsp.ro/sporturi/gimnastic...te-508075.html
    In ce priveste concursul, mie nu mi se pare ca fetele au fost asa afectate de emotii. Poate barna Ioanei... Daca facem comparatie intre antrenamentul Catalinei sau Larisei si antrenamentul fetelor mici vom constata niste diferente, nu la dificultate, ci la constanta. In rest, la Cimpian cred ca mai e loc de imbunatatiri in ceea ce priveste conditia fizica, dar este doar o parere. Ca si structura... paralelul Oliviei pare a fi putin in cautari inca

  21. #42
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by axel rom View Post
    Bun, deci la baieti rezultatele sunt extrem de graitoare, nu cred ca mai e loc de comentarii. Sper ca vor fi luate masuri...
    Despre fete e un interviu in GSP http://www.gsp.ro/sporturi/gimnastic...te-508075.html
    In ce priveste concursul, mie nu mi se pare ca fetele au fost asa afectate de emotii. Poate barna Ioanei... Daca facem comparatie intre antrenamentul Catalinei sau Larisei si antrenamentul fetelor mici vom constata niste diferente, nu la dificultate, ci la constanta. In rest, la Cimpian cred ca mai e loc de imbunatatiri in ceea ce priveste conditia fizica, dar este doar o parere. Ca si structura... paralelul Oliviei pare a fi putin in cautari inca
    debitare de prostii pe secunda, pe cuvant pe orice la Forminte.....oribil...
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •