Results 1 to 6 of 6

Thread: CM 2017 - proba feminina

  1. #1
    DecanDeVārsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1

    CM 2017 - proba feminina

    Helsinki, Finlanda

    Campioana Mondiala en titre: Evgenia MEDVEDEVA, Rusia


    Programul competitiei feminine:

    - Programul scurt (SP): miercuri 29.03.2017 ora 10:40

    - Programul liber (FS): vineri 31.03.2017 ora 18:00

    Participanti: http://www.isuresults.com/results/se...7/CAT002EN.HTM
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  2. #2
    DecanDeVārsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Programul scurt

    Ordinea de start si rezultate-live: link
    Pentru etapa urmatoare se califica primele 24 patinatoare.


    Lifestreams;
    Match Arena: link1, link2
    CCTV 5 sau CCTV 5+: link1, link2 sau link1, link2.
    Raisport: link1, link2

    La TV pe Eurosport 1 se da inregistrare azi la ora 18:00.
    Cam la aceeasi ora British Eurosport 1 online: BESP1
    Last edited by Tracoromana; 29th March 2017 at 10:53.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  3. #3
    DecanDeVārsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Programul liber - Vineri 31.03, ora 18:00

    Ordinea de start si rezultate live: link

    Livestream-urile sunt aceleasi de mai sus. La tv transmite Eurosportul.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  4. #4
    DecanDeVārsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Top 6 feminin - la final

    1 Evgenia MEDVEDEVA RUS 233.41 1 1
    2 Kaetlyn OSMOND CAN 218.13 2 2
    3 Gabrielle DALEMAN CAN 213.52 3 3
    4 Karen CHEN USA 199.29 5 6
    5 Mai MIHARA JPN 197.88 15 4
    6 Carolina KOSTNER ITA 196.83 8 5 6

    Rezultate detailate: http://www.isuresults.com/results/se...7/CAT002RS.HTM


    - Bravo Medvedevei, singura care a reusit sa-si apere titlul obtinut anul trecut. Ii tin pumnii pentru la anul, e cea mai indreptatita pentru titlul olimpic.
    - Bravo Canada pentru medalii si nu in ultimul rand pentru 3 locuri la Oly si CM 2018.
    - Bravo Tursymbaeva si Dabin Choi petru locurile in primii 10 si deci 2 locuri la Oly.


    - Ghinion pentru Japonia ca tocmai s-a accidentat Satoko. Impreuna cu Mai Mihara care a terminat pe 5, ar fi putut asigura 3 locuri pentru Olimpiada. Dar japonezele s-au zapacit. Mihara a terminat SP-ul pe 15 si Wakaba a terminat FS-ul pe 12. Un loc 4 si unul 9 erau perfect posibile si le-ar fi asigurat 3 participari pentru la anul.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  5. #5
    sport legend florik2000's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    791
    Reputatie
    1
    Medvedeva e pur si simplu fenomenala. Nu ma omor dupa programele ei de anul acesta, ba chiar LP mi se pare la limita de jos a bunului gust, dar are o competitivitate iesita din comun. Presiunea nu o afecteaza absolut deloc. Sa patinezi asa dupa dezastrul Annei P. Mare pacat de cea din urma. Avea sezonul asta niste programe frumoase, iar sariturile ei sunt minunate atunci cand ii reusesc. Dupa dezastrul de la mondiale si-a pierdut insa orice sansa de a fi in echipa olimpica. Daca nu se intampla nimic spectaculos cu fizicul lor la anul le vom vedea pe Evgenia, Alina si Polina/Elena/Maria (cea din urma mult mai slaba decat primele care cu o antrenoare cu mare influenta in federatie). Cat despre Japonia. Doua locuri sunt suficiente. Au si ei o generatie mai slaba. Nu poti avea mereu doar fete precum Asada, Ando sau Arakawa.

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    Biata Pogo, am suferit pentru ea. Catastrofa de la liber nu putea veni intr-un moment mai nepotrivit al sezonului international. Avand in vedere competitia acerba din Rusia, parca vad ca multi isi ascut cutitele ca sa taie adanc in carne vie.

    Ashley e o patinatoare foarte derutanta pentru ochi nepriceputi ca ai mei. Urmarind-o, zici ca a patinat foarte bine, dar cand ii vezi scorurile iti dai seama ca au lovit-o iar subrotirile. Ea trece printr-o perioada proasta si pe plan personal, s-a despartit de iubitul ei si asta a afectat-o enorm, spun cei care o cunosc. A si slabit cateva kilograme.

    O canadianca pe podiumul mondial s-a mai vazut (Rochette in 2009), dar doua canadience e o premiera absoluta si un rezultat incredibil.

    Imi place Mariah Bell, nu cred ca am mai scris despre ea. Are linii si tinuta frumoase si pozitii elegante la piruete. Si nici sariturile nu arata rau. Sper sa urce in clasamente.

    Nu stiu de ce Mishin a aratat atat de dezgustat in K&C de performanta Carolinei, ca si cum ar fi spus: "Fata asta are ceva la cap, imi pierd vremea cu ea." La ce se astepta? Considerand toate circumstantele, Carolina a avut un rezultat cat se poate de onorabil clasandu-se in top 6.

    Japonezele din foarte tanara generatie nu-mi spun mare lucru deocamdata. Toate au SS foarte bune, dar aproape toate merg pe exact acelasi stil. Mie mi-e greu sa o deosebesc pe Mai Mihara de Marin Honda, de exemplu. Stiu ca Honda n-a fost la Mondiale, dar vorbesc in general. In generatia Asada, nu puteai sa o confunzi pe Miki cu Mao sau pe Mao cu Akiko, aveau personalitati distincte. Mi-a lipsit Mao.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •