View Poll Results: pronostic

Voters
11. You may not vote on this poll
  • victorie Romania

    3 27.27%
  • egal

    1 9.09%
  • victorie Polonia

    7 63.64%
Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 64 to 73 of 73

Thread: Polonia - Romania 3-1

  1. #64
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Trebuie sa fii defect sa mergi pe mana unui jucator care a facut golgheteri in playoff toti adversarii directi pe care i-a avut. Ba a mai si marcat o sumedenie de autogoluri. Nu ca am fi rezistat f mult in acel compact 1-9-1 care tragea sa omoare fotbalistii polaci ce se aventurau spre poarta noastra, dar daca ai venit sa joci o partitura, macar p-aia pune-o de mamaliga!

    Problema e ca se vorbeste de reconstructie si vedem aceiasi *****i flambati de la fecesebe si ex fecesebe, care au naparlit sub tricolor cu rezultate 0 si noi tot nu reusim sa mai scapam de ei. Jenant, jegnant, jenibil, o nationala si un fecesebe de tot rahatul.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  2. #65
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Il ai pe Hanca in lot, dupa ce ti-a facut un play-off fantastic si il bagi la 3-0.
    Benzar saracul a fost bulevard, Lato si Tosca trebuiau sa aduca siguranta in flancul stang dar de acolo a venit centrarea la primul 11 m.
    Chiriches e ferfelita la fiecare meci dar cu toate astea e titular si isi face norma de prostii.

    Pentru Andone tot respectul dar nu are cu cine...si nu pentru ca nu exista material in tara, dar preferam sa jucam la ciupeala.
    Sa fim seriosi, Polonia nu e cea mai buna echipa din lume, dar daca mergi la ei ca mielul la taiere, mai faci si ca un bou penalty la o faza oarecare....

    Asta e, noi trebuia sa batem Muntenegru si Danemarca acasa.


    Ne vedem marti, la Cluj

  3. #66
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Gataaaaaaaaaaaaaaaaa ! Poate data viitoare. Poate, daca se vor fave schimbari ADEVARATE la echipa ! In rest sa auzim de bine si mai ales sa nu-i credem pe ziaristi.
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  4. #67
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Nicio surpriza, o infrangere anticipata cam de toti si primita cu resemnarea mielului ce merge la taiere.

    Credeam ca Daum va veni cu acea impartialitate mult asteptata la nivel de selectie dar m-am inselat amarnic.
    Omul nu e decat o marioneta a romanilor ce fac jocurile prin spate.
    Nu era destul ca avem o generatie adormita...


    Nu inteleg ce cauta Grozav pe la nationala si pe ce criterii i-a luat fata lui Rotariu care ar fi putut dinamiza un pic jocul.
    Pe Hanca l-au bagat la misto, asta chiar putea sa strice jocurile daca era bagat mai devreme, lua naibii fatza vreunei nulitati ce e pe taraba pentru enshpe milioane.
    Pe Gardos l-au convocat pentru ca e de vanzare si are nevoie urgent de ceva in CV. Nedelcearu asa cum e, era o solutie mult mai buna decat asta. Ba era bun chiar de titular, e greu sa joace mai prost decat Chichires, Sapun si Tashca.

    Corect ce zice Capitanu. Acum ca s-a facut transferul la FCSB, vine si Budescu la nationala. Mafia asta becaliota inca paraziteaza si tine jos fotbalul romanesc.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  5. #68
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Serios Uti? Crezi ca merita sa joace Nedelcearu? Adica cel care a jucat meci de meci la echipa care a avut o singura infrangere in play-off? Nici vorba, avem titularul de drept de la Napoli acolo, plus Sapunaru, a avut un play-off perfect, nu degeaba a terminat Astra pe 6, avand cea mai proasta defensiva...
    Sau Filip in banda, revitalizat de Contra la Dinamo?

    Nu, echipa castigatoare de pana acum din preliminarii nu se schimba.

    Cine cauta scuze in faptul ca nu avem arie de selectie vorbeste doar ca sa se afle in treaba...avem jucatori decenti care pot forma o echipa care sa se bata cu polonezii dar cat timp sistemul corupt din dirijeaza totul se vor cauta scuze penibile in continuare

  6. #69
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Cu siguranta ca puteam alinia o echipa mai buna la nationala.
    Poate ca nu bateam Polonia dar macar jucam fotbal si erau adusi jucatori ce pot creste iar nu jucatori deja expirati si care nu pot sa faca mai mult decat stim.

    Since nici nu m-am uitat la meci, era clar ca pierdem si asta intr-un mod frustrant, aliniind o echipa anapoda.
    Am intuit primul 11 cu exceptia lui Andone. Cred ca l-au bagat stiind ca va fi izolat si ca nu va face mare lucru. Ca data viitoare sa aiba argumente sa bage din nou clienti lor favoriti, pe Keseru, poate chiar "sa-l reinventeze" pe Rusescu precum o fac cu Gardos si alte asemena decizii demente.
    in conditiile in care e un prim 11 prost asta arata clar cat de slabi sunt cei din staful nationalei.
    Si cat de vanduti unor interese par a fi din moment care se incapataneaza sa faca cota de piata unor jucatori in loc sa se preocupe sa reprezinte cat mai bine fotbalul romanesc.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  7. #70
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,948
    Reputatie
    0
    Daca nu te-ai uitat la meci de ce te dai cu parerea?
    Ce-ti veni prietene cu Rusescu ?

    Asta isi vine in conditii de presine sa iti dea una cu Muntenegru acasa,sa bati Kazahstanul la ei,presiune stii ce este asta?Sa dea gol in minutul 90 cand stai tu cu berea in fata.Sa iti dea singurul gol cu Danemarca din faza care a ratat Keseru,asta este Rusescu.

    Meciurile urmatoare sunt amicale,gata s-a terminat cum sa ti-l aduca pe Rusescu bati campii cand el nu joaca nici cu Alibec ?!
    Gardos ca a fost rezerva ia crescut cota ?!
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  8. #71
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Imi dau cu parerea pentru ca au facut o echipa previzibila de loseri si pentru ca m-au facut sa nu ma mai uit la meciurile nationalei.

    Mi-ai mai batut apropoul asta cu suporterul ce sta cu berea in fatza si comenteaza fara sa fi inteles vreodata fenomenul.
    Am jucat fotbal pana la nivel de juniori si am continuat sa joc de placere in diverse competitii ad-hoc.
    Am jucat si handbal o perioada.
    Deci sa zicem ca nu sunt chiar ca grasu' ala micu care nu dat niciodata cu picioru-n beshica. Si stiu cum e sa lucrezi sub presiune, nu numai din sport. De aia si comentez,stiu ca sub presiune trebuie sa lupti nu sa pishi ochii si sa ceri intelegere pentru asta. Ma rog, daca vrei sa reusesti.

    Dar ma bucur ca e unul precum Keseru care imi da gol cand stau cu berea-n fatza.
    Credeam ca ai inteles ca Rusescu era o ironie.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  9. #72
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,783
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Am jucat fotbal pana la nivel de juniori si am continuat sa joc de placere in diverse competitii ad-hoc.
    Incep sa cred ca am jucat impreuna. Eu insa joc foarte bine cu berea
    Da, sunt de acord cu tine
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #73
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Se mai discuta despre Romania la nivel de nationala!? De ce?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •