View Poll Results: pronostic

Voters
11. You may not vote on this poll
  • victorie Romania

    3 27.27%
  • egal

    1 9.09%
  • victorie Polonia

    7 63.64%
Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 73

Thread: Polonia - Romania 3-1

  1. #22
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,036
    Reputatie
    0
    Trebuie sa fii foarte bun antrenor sa bati Polonia.
    Tin cu Romania si voi privi meciul doar pentru a sunt roman, sunt constient ca aceasta selectie a inceput prost de la inceptul campaniei,eu nu am mari asteptari.

    Budescu si Alibec aduceau 2-5 puncte in plus puneai multe probleme in atac,nu ii cunosteai in septembrie 2016 dar in decembrie Astra era calificata in primavara europeana,un test test mai bun nu exista,in februiarie nimic asta este a pierduit trenul.

    Sumudica daca antrena nationala in paralel eram langa Polonia,grupa este foarte usoara probabil Danemarca se va califica de pe 2,eu nu cred in Muntenegru.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  2. #23
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Se pare ca super ziaristii nostri nu mai au access la datele tactice. Inainte erau fisuri mari in vestiar, dar acum, cu 48 de ore inaintea meciului nu stim ce si cum...
    Singura modalitate prin care putem bate in Polonia este sa tinem de mingem cat de mult si sa-i fortam pe fundasii lor s-o comita, mai ales ca Glik este suspendat Pentru asta trebuie experienta, tehnica, disponibilitate la efort. La capitolul experienta nu avem cum sa compensam, dar prezentele lui Sapunaru, Pintilii, Stancu ar mai compensa din acest punct de vedere. Disponibilitate la efort, clar: Chipciu, Hanca, Stancu, Andone. La capitolul tehnica stam bine, chiar mai bine decat polonezii. Trebuie sa ne folosim de tehnica ca sa tinem de minge, sa obtinem faze fixe, sa le scoatem oamenii din joc. Apararea e cat de cat clara: Tata - Benzar, Sapunaru, Chiriches, Latovlevici. Avand in vedere ca Blaszczykowski si-a revenit dupa accidentare, aparatorii laterali au nevoie de sustinere, iar atat Chipciu cat si Hanca fac foarte bine si faza defensiva. In atac, Andone nu cred ca are pretendenti, iar Stancu nu cred ca ar trebui sa lipseasca. La mijloc e greu tare: se poate juca Pintilii - Gardos daca vrei recuperare si talie; se poate juca Pintilii - Bicfalvi daca vrei tehnica si talie; se poate juca Pintilii - Stanciu daca vrei tehnica si ruleta ruseasca ; se poate juca Bicfalvi - Gardos daca vrei sa rupi jocul si sa incerci sa capitalizezi la fazele fixe. Il scot pe Marin din ecuatie pentru ca cred ca-n acest gen de meci nu ar aduce niciun plus. Eu zic ca Marin ar fi urmasul lui Pintilii, dar in aceasi echipa se cam anuleaza unul pe celalalt. In plus, Zielinski, Linetty, Krychowiak trebuie scuturati din primele minute si Marin nu e deloc genul asta de jucator.
    Tatarusanu - Benzar, Sapunaru Chiriches, Lato - Pintilii, Gardos - Hanca, Stancu, Chipciu - Andone; cand nu mai pot: Lato out Tosca in, Pintilii out Marin in, Stancu out Stanciu / Bicfalvi in, in functie de rezultat.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  3. #24
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ronaldinho View Post
    Tatarusanu - Benzar, Sapunaru Chiriches, Lato - Pintilii, Gardos - Hanca, Stancu, Chipciu - Andone; cand nu mai pot: Lato out Tosca in, Pintilii out Marin in, Stancu out Stanciu / Bicfalvi in, in functie de rezultat.
    as zice ca va incepe cu:
    Tatarusanu - Benzar, Sapunaru Chiriches, Tosca - Pintilii -Rotariu/Marin, Stanciu, Chipciu - Stancu

    Andone, Hanca si Bicfalvi nu cred ca vor fi titulari. Pe Andone nu-l prea plac nici antrenorii si nici coechipierii, Bicfalvi e cam lent pentru meciul asta iar Hanca e debutant la nationala iar antrenorii sunt conservatori si nu risca.
    Nici Gardos nu mi se pare o solutie de titular.
    Cred ca Tosca va fi preferat lui Lato pentru ca joaca intr-un campionat mai bun. Dar amandoi sunt cam la fel de slabi in acest moment.
    Cred ca Rotariu va fi preferat pe motiv de mai mare experienta la nationala, dar e posibil sa fie si Marin ca a mai jucat pe dreapta (insa de acrod ca nu prea se potriveste). Eu l-as folosi pe Rotariu pentru ca nu a mers rau in playofful belgian cat timp Marin nu prea a facut mare branza.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  4. #25
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    benzar-chiriches- fuck knows who-lato / pintilii-marin / chipciu-stanciu-stancu/ andone.
    singura schimbare pe care pot s-o vad e un chipciu in stanga cu hanca in dreapta, maxim un rotariu in stanga.
    retired.

  5. #26
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    as zice ca va incepe cu:
    Tatarusanu - Benzar, Sapunaru Chiriches, Tosca - Pintilii -Rotariu/Marin, Stanciu, Chipciu - Stancu

    Andone, Hanca si Bicfalvi nu cred ca vor fi titulari. Pe Andone nu-l prea plac nici antrenorii si nici coechipierii, Bicfalvi e cam lent pentru meciul asta iar Hanca e debutant la nationala iar antrenorii sunt conservatori si nu risca.
    Nici Gardos nu mi se pare o solutie de titular.
    Cred ca Tosca va fi preferat lui Lato pentru ca joaca intr-un campionat mai bun. Dar amandoi sunt cam la fel de slabi in acest moment.
    Cred ca Rotariu va fi preferat pe motiv de mai mare experienta la nationala, dar e posibil sa fie si Marin ca a mai jucat pe dreapta (insa de acrod ca nu prea se potriveste). Eu l-as folosi pe Rotariu pentru ca nu a mers rau in playofful belgian cat timp Marin nu prea a facut mare branza.
    Gardos e valoros; a avut el ghinionul cu accidentarile, dar e peste ce avem noi in lot si ca DM si ca CD. Ar putea juca si 3-5-2, cum a jucat cu Danemarca. Tata - Chiri, Sapunaru, Gardos - Benzar, Marin, Stanciu, Pintilii, Chipciu - Stancu, Andone. Asta-i cam tot ce avem noi mai valoros, la ora actuala.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  6. #27
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Zice Andone ca exemplu ca si noi putem bate pe Polonia ca echipa lui Deportivo a batut pe Barcelona si nimeni nu se astepta.
    Da, dar asta pentru c-a jucat fara el, cum a revenit el, cum echipa n-a mai batut pe nimeni, daca am juca si noi fara el, poate am castiga!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #28
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,036
    Reputatie
    0
    Cu ce jucatori treci centrul terenului?
    Probabil ne vom apara.Pintili,Lato,Sapunaru termina benzina prin minutul 70 chiar sunt curios ce echipa va alinia Daum.

    Singurii jucatori ar fi Baluta si Alibec care au forta de patrundere si curaj,nu il cred pe Daum asa de inspirat.

    Marin juca in partea stanga la Viitoru,in fine cu Polonia primul gol de la el a venit foarte moale,nu pot sa uit a incercat o deposedare si s-a oprit si privea impasibil
    Last edited by iulian_1976; 9th June 2017 at 01:05.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  8. #29
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    alibec e rupt si baluta prin natura sa, prin adn ul lui, prin structura lui genetica nu poate juca fotbal la echipa nationala intr-un meci oficial. daca se intampla asta nu ar fi doar o anomalie a fotbalului, ar fi o anomalie genetica. practic sansele sa te c.aci pe gura sunt la fel de mari ca alea a lu baluta de a juca fotbal serios. si mi-e tare teama ca daca-s pus sa fac alegerea asta nu-mi ajunge apa de gura din casa.
    retired.

  9. #30
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ronaldinho View Post
    Gardos e valoros; a avut el ghinionul cu accidentarile, dar e peste ce avem noi in lot si ca DM si ca CD. Ar putea juca si 3-5-2, cum a jucat cu Danemarca. Tata - Chiri, Sapunaru, Gardos - Benzar, Marin, Stanciu, Pintilii, Chipciu - Stancu, Andone. Asta-i cam tot ce avem noi mai valoros, la ora actuala.
    Gardos era valoros. Acum vreo 3 ani. De atunci a fost accidentat si a jucat cateva meciuri pe an, la U23 in principal, si nici alea toate integral. E risc maxim sa bagi astfel de jucator la un meci decisiv cu nationala, din punctul meu de vedere e aiurea ca l-au convocat.
    Dupa o accidentare complicata la genunchi mai toti jucatorii reintra cu frica si sunt foarte prudenti in joc. mai ales pe la 28 de ani cat are Gardos. De aia nu prea e recomandabil sa-l arunci direct intr-un meci tare si decisiv. Sper sa ma insel eu si sa fie o supriza placut daca e sa intre, sper ca antrenorii sa stie ceva mai mult.

    Daca joaca 3-5-2 cu Polonia in deplasare ne sparg aia pe flancuri, e miros puternic de cadravru.

    Eu nici pe Stanciu nu l-as baga titular, la Anderlecht nu a jucat prea mult titular in playoff si cu cateva exceptii notabile e ca o gaina fara cap pe teren.
    Si cred ca ar intra si el mai motivat si mai atent daca ar intra din postura de rezerva.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  10. #31
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Nici eu nu as juca cu Stanciu din start. Important e ca avem solutii pe faza de atac. Trebuie sa stam bine pe picioare in primele 20 de minute, indiferent de formula.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  11. #32
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,036
    Reputatie
    0
    Polonia va domina Romania practic nu ai cu cine trece mijlocul terenului.
    Alibec accidentat,la mijloc cu exceptia lui Baluta toti paseaza in lateral sau in spate

    Budescu,Deac vor privi meciul cu o bere in fata
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  12. #33
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Mare minune de scapam cu egalu, doar prin bunavointa polonezilor. Mai slaba echipa ca asta doar cu Danemarca am trimis in teren.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #34
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    le dam cu terenu-n cap. muje la lesi.
    asta e declaratie de suporter.
    retired.

  14. #35
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Am votat pentru victorie Romania, pentru ca asta doresc, dar nu cred in victoria echipei Romaniei. Nu s-a schimbat nimic sau doar ca in bancul cu puscaria : doua vesti, una buna si alta proasta. Vestea buna : azi se schimba lenjeria. Vestea proasta : se schimba intre puscariasi. Cam asa s-au facut scimbarile si la lotul nostru care cica formeaza "lotul national". Ma tem ca rezultatele vor fi pe masura schimbarilor.

    Mai putin si vedem ce-o fi.
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  15. #36
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Probabilitatea de a castiga in Polonia este mai mica decat aceea de a muri cazand din pat. Adica cam 0.00002%.

  16. #37
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,913
    Reputatie
    1
    Polonia:
    Szczesny - Piszczek, Cionek, Pazdan, Jedrzejczyk - Blaszczykowski, Maczynski, Linetty, Grosicki - Zielinski, Lewandowski.

    Romania:
    Tatarusanu - Chiriches, Sapunaru, Tosca - Benzar, Pintilii, Marin, Latovlevici - Chicpiu, Andone, Stancu.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  17. #38
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,036
    Reputatie
    0
    Kasahstananemarca 0-2 acolo unde Romania nu a reusit,probabil Danemarca se va califica de pe locul 2.

    O echipa fara mijloc o sa avem probleme la constructie in fata nelipsitul Stancu il stiu pe baiatul asta de pe vremea lui Lucescu jr m-am plictisit
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  18. #39
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    sa nu aud ca asteptati o victorie.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  19. #40
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,036
    Reputatie
    0
    Strategia era 0:0 Sapunaru a anulat visul lui Daum,minutul 31 primul sut pe poarta a nationalei
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  20. #41
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,518
    Reputatie
    0
    o fi sambata neagra ? Halep pierde , nationala Romaniei e condusa in Polonia, Tatarusanu chiar a limitat proportiile scorului
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  21. #42
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,913
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    sa nu aud ca asteptati o victorie.
    De ce nu? Speranta moare ultima.
    Oricum daca ma plictisesc ma duc la rugby Argentina - Anglia
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •