Results 1 to 2 of 2

Thread: Racheta tenis

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    Cool Racheta tenis

    Buna ziua,

    Am si eu anumite neclaritati, care sper ca se vor eradica odata cu postarea pe acest site. Eu am o racheta de tenis Head Youtek Speed S. Racheta o am de la cineva si nu stiu exact ce marime de grip este. Inscriptia din capul manerului rachetei s-a sters si nu pot afla aceasta informatie uitandu-ma la racheta. Cum as putea afla raspunsul la aceasta intrebare in aceste conditii?
    Un alt aspect ce as vrea sa-l elucidez cu ajutorul vostru este legat de trecerea de la un anumit tip de racheta la altul. Asa cum am precizat mai sus, am o racheta de tenis Head Youtek Graphene Speed S, ce prezinta urmatoarele caracteristici:
    Head Size:
    100 sq. in. / 645.16 sq. cm.

    Length:
    27in / 68.58cm

    UnStrung Weight:
    10.1oz / 285g

    Balance:
    330mm / 1/2''HL

    Swingweight:
    324

    Stiffness:[/B]
    66

    Beam Width:
    22mm
    Composition:
    Graphene

    Power Level:
    Low-Medium

    Stroke Style:
    Medium-Full

    Swing Speed:
    Medium-Fast

    Racquet Colors:
    Black/ White

    Grip Type:
    Hydrosorb Pro



    String Pattern:
    16 Mains / 19 Crosses

    String Tension:
    48-57 pounds. Sunt multumit de racheta, dar mi-as dori totusi sa trec la o racheta putin mai greuta, dar care sa aiba acelasi headsize, ce mi-ati recomanda si ce parere aveti de ideea de a trece la o racheta putin mai greuta? Care ar fi greutatea ptr a nu fi trecerea prea brusca? Multumesc pentru eventualul ajutor!!!

  2. #2
    incepator
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    I like you choice, here are recomendations from me, I am currently out of stock but my most fav racquet is Wilson Pro Staff RF97. You should try this one too.

    Yonex VCORE Pro 100
    Head Graphene 360+ Gravity Pro
    Prince Textreme Tour 100P
    Prince Phantom Pro 100

    source: https://gotennisracquets.com

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •