View Poll Results: Cine va castiga Fed Cup 2019?

Voters
6. You may not vote on this poll
  • Romania

    5 83.33%
  • Cehia

    0 0%
  • Germania

    0 0%
  • USA

    0 0%
  • Belgia

    0 0%
  • Australia

    0 0%
  • Belarus

    1 16.67%
  • Franta

    0 0%
Page 5 of 14 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 287

Thread: Fed Cup 2018 - 2020

  1. #85
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Am aruncat un pol pe Miky, in oferta e inca trecuta Siniakova.

    Eu zic ca e presiune si pe a noastra, nu mai bate pe nimeni de multisor.

  2. #86
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Jos palaria pt. Simona. Fantastic a luptat. S-a vazut cat de mult si-a dorit sa castige pentru tara. A spus-o din interviurile de dinainte ca-si doreste ca anul asta sa castigam Fed Cup. Le-a dat-o peste bot celora care o contestau ca niciodata nu ne-a calificat ea, ca uneori a refuzat sa vina sau nu a obtinut doua puncte, ca nu se omoara cu firea in Fed Cup etc.
    Si Pliskova m-a impresionat, a progresat mult la capitolul deplasare in teren la care era deficitara rau. Inainte mai mult de 5-6 schimburi nu rezista cu Simona. Acum a dus mult in raliuri. Si Simona si-a imbunatatit mult returul. Ce bine a putut returna. Pliskova nu a dat decat 5 asi in meci. A dat Simona 6. Mai mult decat ea. Asta spune multe.
    Acum dupa tot efortul asta ar fi pacat ca Miky sa nu aduca punctul urmator. Sa nu ajungem sa depindem de dublu, pt ca e greu, nu suntem favoriti acolo.

  3. #87
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Am aruncat un pol pe Miky, in oferta e inca trecuta Siniakova.

    Eu zic ca e presiune si pe a noastra, nu mai bate pe nimeni de multisor.
    Si aia pe cine-a batut?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #88
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu stau sa verific, probabil pe Marius Copil

  5. #89
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0



    Pera si Hozumi, atat a batut anu asta, in rest si-a luat-o-n mufa de la toate cu care a jucat, care au avut cat de cat o valoare, in ordinea asta: Bencic, Mertens, Bonaventure, Halep, Buzarnescu!


    Ai avut dreptate, Bonaventure - Marius Copil, tot una e!
    Last edited by Johnny D; 10th February 2019 at 18:19.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #90
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Anul asta nu au nicio victorie nici Buzarnescu, nici Siniakova. Deci pt. cine va castiga va fi premiera pe anul asta. Acum aveti raspunsul.

  7. #91
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    La Sydney le-a batut pe mucioramele alea doua, atata tot.

    Vine dupa 4 infrangeri la rand, urmeaza a 5-a!
    Last edited by Johnny D; 10th February 2019 at 18:26.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #92
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    La Sydney le-a batut pe mucioramele alea doua, atata tot.

    Vine dupa 4 infrangeri la rand, urmeaza a 5-a!
    Probabil in calificari. Pe tabloul principal nu are nicio victorie.

  9. #93
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Deci, daca castigam. vom juca cu Franta. Acum nu stiu unde vom juca, la ele sau la noi, pentru ca nu-mi amintesc cand am jucat ultima oara cu Franta. Cu Belgia stiu ca am jucat acum doi ani la noi si ar fi urmat acum la ele. Cu Franta nu mai stiu. Oricum ar fi am avea o sansa buna la finala, nici ele nu mai au cine stie ce jucatoare.

  10. #94
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Eh, e mare diferenta, daca jucam acasa castigam sigur, la ele suntem doar usor favoriti.


    Miki 3-0, cehoaica s-a kkt pe ea cu 2 duble pe final dupa ce Miki a reusit sa egaleze de fiecare data in game dupa 3 serve direct castigatoare a cehoaicei. O face mental, presiunea e prea mare pe cehoaica cum ziceam!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #95
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Din pacate Siniakova joaca apoi excelent iar Miki mai slab, 4 game-uri la rand pt cehoaica, are 4-3 si serva, nasolie! :|
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #96
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Muzarnescu se cacă, efectiv, pe munca Simonei. Zici ca e manechin, boită ca Ciociosan, da niste retururi cu doua maini ca un copil retardat care invata tenis de 3 zile.

  13. #97
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0
    Va stresați degeaba. Va fi 3-2 pentru Cehia.

  14. #98
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Daca ajungem la dublu, nu vad bine echipa Romaniei.
    El Pistolero, eu nu prea am comunicat cu tine pe forum, dar tot timpul tu esti in contradictoriu. Te intreb si eu de ce esti asa de negativ? Cand joaca Simona in fazele avansate ale unui turneu tu zici ca pierde. Chiar nu esti patriot deloc. Asa am senzatia. Esti Gica Contra tot timpul. Fii mai optimist, esti barbat ce naiba. Sau tu vrei sa bagi batul printre gard, sa ne intarati pe noi.

  15. #99
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Nu va grabiti, chiar daca a pierdut primu set de la 3-0 cu 4-6 si Siniakova joaca foarte bine, Miki e in forma buna in jocul de teren, nu e nimic decis pana la ultima minge.


    Mariane, aici are argumente bune Pistolashul. La dublu cica astea-s extraterestre. Dar eu stiu ce stiu de jocu de dublu feminin: e cel mai imprevizibil posibil, orice se poate intampla.


    Problema lu Miki azi dincolo de unele nefortate in momente cheie, e returul.
    Dupa ce-l pune la joc, ataca bine, joaca agresiv, sa-l puna-n teren e greu.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #100
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Meciul asta poate fi unul de cumpana pentru cariera lui Buzarnescu, in cazul in care pierde si apoi pierdem si la dublu. Va ramane marcata pentru faptul ca i-a naruit munca Simonei si speranta Romaniei. Daca castiga va fi impulsionata bine la moral.

  17. #101
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0
    Eu as vrea sa câștigăm, dar nu vad de unde sa mai luam un punct. Poate intra Halep la dublu, dar și asa tot nu vad sa câștigăm. Asta nu înseamnă că îmi doresc sa pierdem.

  18. #102
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Da, ar trebui sa intre Halep la dublu. Alaturi de cine? Tot Miki ca e mai buna din spate si decat Blegu, si decat Niculeasa ce nu stie lovi cu dreapta deloc.


    Eu tot mai cred in Miki, chiar aici de la 4-6 1-2 0-30 cu 2 retururi in spatiu cosmic!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #103
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Incredibil cum a jucat game-ul asta Miki dupa 2 retururi ratate pe prime serve grele de tot ale cehoaicei, ar trebui sa faca rebreak!


    Incredibil fraiera este, cand sa concretizeze rateaza! Numa nu vrea sa faca punctele importante desi le are-n mana!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #104
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ia-o, ba, unu' de nevasta pe Miky, nu vedeti ca striga prin toti porii: sunt fierbinte, vreau sa te simt inauntrul meu? Si n-o mai aducr la tenis, frate, tine-o acasa.

  21. #105
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Azi nu iese treaba, spurcaciunea aia blonda scoate tot pana la eroarea lu Miki, insa la dublu jocu asta a lu Miki ar fi excelent, ca la dublu nu te poti apara cu slice, doar cu lob, cu slice daca dai, imediat te rupe cel de la fileu!

    Ar fi bine daca ar intra Miki si Halep dar... idiotul ala nu le va baga, e prea kaakanar, morcovist si fara tupeu sa-ncerce sa bage jucatoarele care stiu tenis cel mai mult si au cele mai mari sanse chiar daca n-au automatisme pentru meciul de dublu!

    Ceva-n gen Stan Wawrinka/Federer sau chiar Stepanek/Berdych ce jucara doar Davis Cup dar pt ca-s excelenti cu bombe din serva si bombe din retur - jucau excelent pentru tara lor si castigau! Dar nu-i pica fisa si chiar daca i-ar pica, e prea morcovist, sunt sigur!
    Last edited by Johnny D; 10th February 2019 at 19:35.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •