Results 1 to 3 of 3

Thread: Mihai Balasa

  1. #1
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,452
    Reputatie
    0

    Mihai Balasa

    balasa-interior.jpeg

    Mihai Alexandru Balasa este un fundas nascut pe 14 ianuarie 1995, care a inceput fotbalul la Academia Gheorghe Hagi. In 2012 a debutat pentru FC Viitorul, pentru care a evoluat, pana in iulie 2013, in 23 de partide si a inscris o data. A fost transferat, in vara lui 2013, de catre AS Roma, club pentru care a activat la echipa de tineret (26 de meciuri si 3 goluri) si care l-a imprumutat, in 2014, la FC Crotone, club pentru care a adunat 55 de partide si doua goluri si alaturi de care a reusit promovarea in
    Serie A in 2016. In vara trecuta a fost imprumutat la Trapani Calcio, pentru care a jucat in 10 partide oficiale. A reprezentat Romania la toate categoriile de varsta ale echipelor nationale, cu exceptia selectionatei de seniori.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #2
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,452
    Reputatie
    0
    "Sunt foarte fericit ca, desi am asteptat ceva, transferul meu la Steaua a fost rezolvat. Mi-am dorit foarte mult sa ajung aici si sper sa nu dezamagesc. Vreau sa joc cat mai bine, sa imi ajut echipa si sa ne indeplinim obiectivul de a castiga titlul si de a ne califica in UEFA Champions League" - Mihai Balasa, in exclusivitate pentru www.steauafc.com


    Bine ai venit la Steaua si mult succes in tricoul ros-albastru!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  3. #3
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,452
    Reputatie
    0
    La Multi Ani, Mihai!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •