Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 25

Thread: CE 2017 - proba de perechi

  1. #1
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1

    CE 2017 - proba de perechi

    Ostrava / Cehia

    Programul competitiei de perechi la ora locala (pentru Romania se adauga 1 ora):

    - Programul scurt (SP): miercuri 25.01.2017 ora 18:45

    - Programul liber (FS): joi 26.01.2017 ora 19:00

    Participanti: http://www.isuresults.com/results/se...7/CAT003EN.HTM
    Last edited by Tracoromana; 24th January 2017 at 23:48.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  2. #2
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Programul scurt

    Ordinea de start si rezultate-live: link

    Rezultate finale: link

    Pentru etapa urmatoare se califica primele 16 perechi.

    Transmisiuni si livestreams:
    Se transmite live la TV Eurosport1 miercuri 25 ian la 19:45.

    Online:
    Match Arena: link1, link2, link3
    British Eurosport 2: link1, link2
    Raisport 1 si 2: link1, link2
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  3. #3
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Inaintea ultimelor patru perechi Aliona si Bruno conduc in clasamentul programului scurt.
    PS: Yvonne nu se dezminte! Tocmai ce a pronuntat prenumele lui Brezina ca in engleza!
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  4. #4
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    Nu ma dau in vant pt proba de perechi, insa ma bucur ca m-am uitat pana la final pt ca sp-ul francezilor James/Cipres a fost superb. Am vrut si eu sa dansez cu ei!!! Yeyyy pt John Zimmerman !!! Imi dau seama ca la LP perechile mai de anvergura isi vor reveni, dar sunt chiar curioasa acum ce LP au francezii, pt ca nu le-am dat atentie pana acum. Plus ei doi par a fi tare simpatici !
    De altfel si Morozov/Tarasova mi-au placut
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  5. #5
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Da, nici eu nu is mare fana a probei! Am cateva perechi preferate, dar majoritatea s-au retras!
    Da foarte bun francezii in ultimul timp!
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  6. #6
    sport legend lady_k's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    my crazy piece of world
    Posts
    5,653
    Reputatie
    1
    Si mie mi-au placut francezii. Nu ma asteptam la asa program de la ei.
    Puiule de om, tu când visezi
    Lumea ne-o rearanjezi
    Stârnești, de vrei, păsări de foc și zmei
    Și zâmbetul tău, curat și el
    Are paradis în el.

  7. #7
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Ce ma bucur ca va aud Irina, Ade, Claudia ! Era o liniste pe aici ....

    Mie imi place proba de perechi; n-am vazut proba in direct, dar este inregistrata pe ISU Channel si am vazut-o astrazi link. Tarasova/Morozov nu sunt printre preferatii mei, dar au fost foarte buni. Singura pereche pe care am vazut-o aseara au fost ei, dar fara muzica si am putut sa fiu atenta la elemente; au fost fara cusur, scorul e pe deplin meritat. Francezii au fost de asemenea superbi. Eu sper sa ramana pe podium, altfel vor fi foarte dezamagiti, caci sunt foarte ambitiosi. Lupta va fi apriga pentru ca 4 din 5 perechi au punctaj foarte apropiat, intre 72,... si 74,... Si esta astazi seara .
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  8. #8
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Ma bucur ca si voua v-au placut francezii, sunt preferatii mei de vreo 2-3 sezoane, ma asteptam la un punctaj mare dar nu sa fie pe locul 2, dovada ca nici nu se asteptau: https://media.giphy.com/media/ajTNP5J9ISYKY/giphy.gif, azi sper din tot sufletul la o medalie
    Sa stiti ca si la LP au un program f frumos si interesant, la "Trophee de France" au castigat bronzul :https://www.youtube.com/watch?v=7zZZNI2HMRY
    Mi-au mai placut Evgenia/Vladimiri, sezonul asta parca s-au reinventat, au fost cei mai buni sper ca si azi sa mearga la fel si sa castige aurul
    Ksenia/Feodor mi s-au parut un pic obositi si parca nici muzica nu i-a avantajat
    Pe Aliona/Bruno nu-i vreau sub nici o forma pe podium, nu-mi plac si pace
    Un program frumos in stilul clasic au avut si Zabiiako/Enbert, mi-au mai placut Valentina/Ondrej, sunt molipsitoare bucuria si veselia cu care patineaza
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  9. #9
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Programul liber

    Ordinea de start si rezultate-live: link

    Rezultate finale: link


    Transmisiuni si livestreams:

    Online - aceleasi streamuri de mai sus.

    Se transmite live la TV Eurosport 1 azi la ora 20:00.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  10. #10
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Premii in bani

    1st place US$ 30,000
    2nd place US$ 19,500
    3rd place US$ 12,000
    4th place US$ 9,750
    5th place US$ 7,500
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  11. #11
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Tocmai voiam sa ma plang ca nu-mi merge link-ul cu rezultate live,apoi am vazut ca era cel de la programul scurt
    Francezii inchid din nou concursul,sper sa le mearga bine si sa ia medalie,mi-au placut mult.
    Yvonne e singura la comentariu

  12. #12
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miafangina View Post
    Yvonne e singura la comentariu
    Doamna Ghita iarasi a vorbit fara intrerupere, iar comentariile dansei au mustit de platitudini, ca de obicei.

    De cate ori trebuie sa spuna fanii patinajului ca sa-i auda cine trebuie ca Tarasova/Morozov merita programe mai bune? N-am retinut nici macar un moment coregrafic din programul lor liber. Dar felicitari pentru victorie.

  13. #13
    sport legend corina_mee's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    bucuresti
    Posts
    582
    Reputatie
    1
    Wow! Ce program au reusit francezii! <3 In sfarsit au reusit sa ia prima lor medalie! Pentru mine a fost cel mai frumos program al serii.
    Desi sezonul trecut nu mi-au placut deloc Aliona si Bruno, recunosc ca anul asta mi-am schimbat parerea. Programul lung e o bijuterie, desi mereu ma gandesc cum ar fi aratat cu Robin in loc de Bruno. Oricum e admirabil cat de bine a evoluat Aliona abia revenita dupa accidentare.
    Tatiana si Vladimir au cel mai neinspirat si plictisitor program lung Si o spun asta desi imi sunt tare dragi. Au meritat sa castige, au mers perfect in ambele zile, dar cam atat. Sper ca macar anul viitor sa primeasca niste programe mai bune, cu care chiar sa aiba sansa la o medalie olimpica.
    Ksenia si Fedor nu m-au impresionat ca alte dati si nu ma refer numai la greseala de la aruncare.
    Oricum per total a fost o ultima grupa extraordinar de buna, de mult nu am mai vazut asa concurs in proba de perechi. Asta da lupta pentru medalii!
    Si mai am o mentiune speciala pentru Ana Dushkova si Martin Bidar. Locul 7 in debutul lor la seniori este de apreciat si ii vad urcand in clasamente in anii viitori.
    [I]Friendship brings a smile where love left a tear.[/I]

  14. #14
    sport legend lady_k's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    my crazy piece of world
    Posts
    5,653
    Reputatie
    1
    Stiu ca din punct de vedere tehnic nu au fost de aur, dar eu le-as fi dat medalia de aur francezilor. Bravo lor! Si bravo lui John!

    Numai mie mi se pare ca toti baietii fac un efort supraomenesc ca sa-si ridice partenerele?! Mi-am tinut respiratia la toate ridicarile, aveam impresia ca din clipa in clipa se impiedica sau le scapa.
    Puiule de om, tu când visezi
    Lumea ne-o rearanjezi
    Stârnești, de vrei, păsări de foc și zmei
    Și zâmbetul tău, curat și el
    Are paradis în el.

  15. #15
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Pai alea au vreo 43 de kg, cu tot cu cercei. Ce-i drept, in viteza acea greutate creste in valoare datorita fortelor centrifuge/centripete la care trebuie sa te opui in momentul in care faci priza, nu doar la forta gravitationala. Insa daca le scapa, nu pentru ei are sa-ti para rau pe urma.
    (Face-iced on youtube! And the whole internet goes: AWOOOOOOOOOUUUUUUU... Never gonna give my daughter to icescating now, DAMN!)...()
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #16
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Vanessa/ Morgan, de mult nu m-am mai entuziasmat si bucurat asa, au patinat cu determinare, energie si bucurie, au dat tot ce au avut mai bun Insa dupa parerea mea si se pare ca si a multor altora ar fi meritat sa castige argintul
    Aliona/Bruno ca si continut tehnic au avut un program f bun dar 75 de pct la PCS???
    Evgenia/Vladimir au fost cei mai buni, si-au stapanit emotiile si au patinat pt aur ( noroc cu avantajul de la SP ca altfel cine stie aveam parte de vreo surpriza), iar mie mi-au placut si din pct de vedere coregrafic, au interpretat f bine muzica aleasa. In sezonul olimpic astept si mai mult de la ei, un loc pe podium dar si mai repede anul acesta la mondiale
    De acord cu voi in ceea ce-i priveste pe Ksenia/Feodor, n-au reusit sa impresioneze, cumva sunt total schimbati si nu in bine
    Mi-au mai placut mult Anna Duskova/Martin Bidar, tineri, frumosi si talentati, o pereche de urmarit
    Si per total a fost o proba frumoasa, cu multe programe frumoase si interesante, cu un inalt continut tehnic, si ce ma bucura cel mai mult ca au revenit emotiile, pasiunea de alta data de a urmari patinajul

    Cateva poze cu medaliatii:
    https://scontent.fsbz1-1.fna.fbcdn.n...5c&oe=59194A99
    https://www.facebook.com/photo.php?f...6794306&type=3
    https://scontent.fsbz1-1.fna.fbcdn.n...05&oe=5900F3DE
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  17. #17
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  18. #18
    sport legend lady_k's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    my crazy piece of world
    Posts
    5,653
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Pai alea au vreo 43 de kg, cu tot cu cercei. Ce-i drept, in viteza acea greutate creste in valoare datorita fortelor centrifuge/centripete la care trebuie sa te opui in momentul in care faci priza, nu doar la forta gravitationala. Insa daca le scapa, nu pentru ei are sa-ti para rau pe urma.
    (Face-iced on youtube! And the whole internet goes: AWOOOOOOOOOUUUUUUU... Never gonna give my daughter to icescating now, DAMN!)...()
    Ma uit la patinaj de vreo 24 de ani daca nu mai bine. Stiu teoria. Probabil acum cativa ani erau baietii mai ... "bine facuti".
    Puiule de om, tu când visezi
    Lumea ne-o rearanjezi
    Stârnești, de vrei, păsări de foc și zmei
    Și zâmbetul tău, curat și el
    Are paradis în el.

  19. #19
    sport legend florik2000's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    791
    Reputatie
    1
    Pur si simplu ingrozitor programul lung al T/M. E adevarat ca meritau sa castige, dar parca nici nu ma pot bucura intru totul pentru ei. Nu inteleg si pace de unde notele alea de la PCS pentru Aliona& partener. Oricum, sunt convinsa ca orice ar face nu va castiga medalia de aur la JO. Daca asta este motivul pentru care a ramas trebuia sa se fi intors in Rusia si altfel ar fi stat lucrurile. Despre S/K nu pot spune decat...ce risipa de talent!

  20. #20
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Sa zic si eu despre perechi. A fost un concurs puternic, cum de mult n-a mai fost la Europene si uneori chiar la mondiale.

    M-am bucurat pentru Vanessa/Morgan, au programe foarte frumoase, s-au concentrat si au reusit. Dintre programele scurte cel mai frumos a fost a lor. Bravo lor, bravo John Zimmerman si Silvia Fontana care am inteles ca a facut coregrafia!

    Mie nu prea mi-a placut Aliona in general desi recunosc ca are o cariera fabuloasa. Am ramas totusi cu cateva programe Aliona/Robin de la inceputurile lor care mi-au placut. De ex L'Oiseau (din Cirque du Soleil) de prin 2008.
    Acum insa programul liber Aliona/Bruno mi-a placut cel mai mult din tot concursul si candideaza la locul 1 in preferintele mele din acest sezon. L-am revazut azi si am avut aceeasi parere.

    Despre Tarasova/Morozov nu pot sa spun nimic decat ca sunt draguti, ca sunt ca niste masini bine-unse de executat elemente si ca ca au castigat. (Ei totusi am spus cate ceva.) Dar nu simt nevoia sa revad vreun program.

    Intr-adevar, Stolbova/Klimov n-au stralucit dar vin dupa o accidentare a Xeniei si cred ca s-au concentrat prea mult sa nu greseasca. Mi-a parut rau pentru ei.



    A propos de revazut, pe ISU channel sunt inregistrate toate concursurile: http://www.eurovisionsports.tv/isu/s...ing-ice-dance/
    Last edited by Tracoromana; 27th January 2017 at 19:20.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  21. #21
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tracoromana View Post
    Sa zic si eu despre perechi. A fost un concurs puternic, cum de mult n-a mai fost la Europene si uneori chiar la mondiale.

    M-am bucurat pentru Vanessa/Morgan, au programe foarte frumoase, s-au concentrat si au reusit. Dintre programele scurte cel mai frumos a fost a lor. Bravo lor, bravo John Zimmerman si Silvia Fontana care am inteles ca a facut coregrafia!
    Si John Kerr a contribuit la coregrafie superb programul in comentariul celor de la British Eurosport:


    Iar John Zimmerman a ramas la fel de sexy
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •