Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 23 of 23

Thread: CE 2017 - proba de dans

  1. #22
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    :
    Quote Originally Posted by Tracoromana View Post
    Ma bucur ca i-au placut mamei dansul francezilor, suntem pe aceeasi lungime de unda. O salutam pe mama!!!!
    Si ea va saluta pe voi, intotdeauna cand putem ne uitam impreuna la patinaj


    Quote Originally Posted by Cromatic View Post
    Dar revenind la competitie. Atat cat ma pricep, Papadakis/Cizeron au meritat sa castige insa consider ca Bobrova/Soloviev trebuiau sa ocupe locul doi, cat se poate de clar. N-am fost niciodata o fana B/S, insa azi mi-au facut o impresie excelenta si mi-a placut si programul. Dupa parerea mea, Cornel Gheorghe a fost absolut subiectiv cand a spus ca italienii au fost net superiori rusilor la interpretare. B/S au avut un program abstract care se preteaza la alt gen de exprimare decat Charlie Chaplin. Cappellini/Lanotte patineaza "mic" si daca nici in dans nu se mai apreciaza calitatea muchiilor si acoperirea ghetii, acest sport merge pe un drum gresit. Sigur, este doar parerea mea.
    De acord cu tot ce ai spus, Ekaterina/Dmitri cu siguranta tb sa fie locul doi( un program solid si f bine pus in scena), au skill-uri, acoperire a ghetii, muchii si o interpretare net superioare italienilor, care pt mine sunt vb Irinei sunt plictisitori si neinteresanti ca apa de la robinet ( insa binenteles ca sunt subiectiva si rautacioasa asa ca nu ma bagati in seama)
    Francezii au o conexiune si un unison extraordinar, parca sunt unul atunci cand patineaza, anul asta mi-au placut mai mult asa ca pb sunt sunt pe drumul cel bun
    -de Giuinard/Fabri mi-a parut rau mai ales ca au FD interesant
    -pe israelieni nu i-am vazut dar nu cred ca am pierdut nimic , de ea nu-mi placea nici atunci cand concura pt Lituania
    -Stepanova/Bukin mi s-au parut groaznic de subnotati, unde la COC obtineau 105 pct iar aici 98 pt acelasi program, e totusi o diferenta
    FD lor a fost preferatul meu din intreaga competitie, au patinat cu sufletul, un tango plin de de pasiune si emotie "vibe and fire"
    Mie imi place mult de ei, sper sa persevereze si sunt sigura ca vor fi pe podium la marile competitii caci au tot ce le tb
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  2. #23
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •