Results 1 to 17 of 17

Thread: CE 2017 - proba masculina

  1. #1
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1

    CE 2017 - proba masculina

    Ostrava / Cehia

    Programul competitiei masculine la ora locala (pentru Romania se adauga 1 ora):

    - Programul Scurt (SP): vineri 27.01.2017 ora 11:15

    - Programul liber (FS): sambata 28.01.2017 ora 17:50

    Participanti: link
    Last edited by Tracoromana; 24th January 2017 at 22:37.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  2. #2
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Programul scurt

    Ordinea de start si rezultate-live: link

    Rezultate finale: link

    Pentru etapa urmatoare se califica primii 24 patinatori.

    Transmisiuni si livestreams:

    - Online: se transmite deja
    Match Arena: link1, link2, link3
    British Eurosport 2: link1, link2
    Raisport 1 si 2: link1, link2

    - Se transmite live la TV Eurosport 2, Vineri 27 ian 15:30
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  3. #3
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Am vazut si eu cateva programe in reluare si m-a impresionat Kovtun, ce program, ce muzica si ce atitudine Cred ca e prima data in actualul sezon cand ii vad SP dar imi place !
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  4. #4
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Programul liber

    Ordinea de start si rezultate-live: link

    Rezultate finale: link


    Transmisiuni si livestreams:

    - De la ora 18:50 - Online - aceleasi streamuri de mai sus.

    - De la 20:30 se transmite live la TV Eurosport 1 azi.


    Inafara de titlu si medalii se premiaza primele 8 locuri:

    1st place US$ 20,000
    2nd place US$ 13,000
    3rd place US$ 8,000
    4th place US$ 6,500
    5th place US$ 5,000
    6th place US$ 4,000
    7th place US$ 3,500
    8th place US$ 3,000
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  5. #5
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  6. #6
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    Numai mie mi se pare Bychenko la fel de interesant precum vopseau in timp ce se usuca ?
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  7. #7
    sport legend corina_mee's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    bucuresti
    Posts
    582
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by irinaidu View Post
    Numai mie mi se pare Bychenko la fel de interesant precum vopseau in timp ce se usuca ?

    Nici nu puteai sa il caracterizezi mai bine ) Dar trebuie sa recunosc ca tehnic este destul de constant sezonul asta.
    [I]Friendship brings a smile where love left a tear.[/I]

  8. #8
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by corina_mee View Post
    Nici nu puteai sa il caracterizezi mai bine ) Dar trebuie sa recunosc ca tehnic este destul de constant sezonul asta.
    Si anul trecut a avut momente bune la tehnic. Dar daca nu i-ar scrie numele pe ecran as uita de la o competitie la alta cine este.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  9. #9
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    Am reusit si eu sa ma uit la LP.
    Paul Fentz - daca il rade cineva si ii face un program interesant, cred ca ar putea avea potential.
    Oare de ce insista Brezina sa mai patineze. Daca lui ii trebuie un mental coach ca sa patineze, si mie imi trebuie un mental coach ca sa ma uit la el in timp ce patineaza - de ce nu ne cruta pe toti si se apuca de altceva?
    Deniss V este un patinator care imi place si care cred ca ar putea mai mult. Dar LP-ul asta, mai ales muzica, nu i se potrivesc. Let the kid be a kid !
    Kolyada - meah rau de tot.
    Jorik - aproape ca nu m-am putut concentra la ce patina din cauza ca imi distragea atentia codita aia imbecila. Serios, ar trebui interzisa prin lege. In rest el arata frumos pe gheata, este elegant, dar ma plictiseste proramul asta de mor.
    Javier - ca regula, nu imi plac programele in care muzica este facuta din bucati muzicale taiate si lipite fara logica. Coregrafia insa imi place. Sper sa am ocazia sa vad programul asta patinat curat la mondiale.
    Maxim K - un program frumos, el arata elegant pe gheata, insa mi se pare ca programul este mai mare decat el. As vrea sa vad programul asta fara sa am impresia ca moare la final.
    Bychenko - fabulos de plictisitor......consider ca este o realizare sa poti sa fii atat de plenar de plictisitor.....

    PS: De ce nu tace Yvonne ? De ce? De ce?
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  10. #10
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Las-o pe Yvonne! Sa urmaresti ski jumping in comentariul lui Ion Viorel(parca asa il cheama) e groaznic! Dupa multe greseli(recunoscute si corectare dupa ceva timp) mi-a pus ieri nervii pe bigudiuri spunand tot timpul ca Sakai e un saritor foarte varstnic si sare foarte bine, ca a fost cel mai bun saritor din echipa Japoniei, si a tot repetat numele asta de cateva ori fara sa isi dea seama de greseala! Pana la urma pe saritor il cheama Noriaki Kasai!
    Sa revin la patinaj: podiumul baietilor mi-a placut si mi s-a parut cel mai corect dintre toate!
    Abia astept sa vad cum vor evolua lucrurile la Mondiale! Se anunta o concurenta pe cinste! Nathan Chen, Yuzuru, Shona, Javi! Sper ca Maxim sa evolueze macar la fel si in Finlanda! Chiar mi-a placut programul sau!
    Mie imi pare rau de Brezina, era un patinator procurator, dar s-a pierdut undeva pe drum!
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  11. #11
    sport legend corina_mee's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    bucuresti
    Posts
    582
    Reputatie
    1
    Mda..proba baietilor a fost clar cea mai slaba din concurs. Javi cu o clasa peste toti ceilalti, chiar daca nu a mers perfect. Nu sunt mare fana a programului lung, in schimb ador Malaguena.
    In rest mi-au mai placut Denis si Jorik, amandoi interpreteaza extrem de frumos, pacat ca nu au pachetul tehnic la fel de bun. Denis daca are avea cvatrupla si un triplu axel mai stabil ar fi cu siguranta pe podium, cel putin la europene. Oricum m-am bucurat mult sa il vad pe Lambiel, chiar daca doar ca antrenor
    Kovtun a reusit cel mai bun program al lui din sezonul asta si ma bucur ca incearca sa revina in top. Dar programul lung extrem extrem de plictisitor si la sfarsit parea asa lipsit de energie. Oricum macar partea tehnica i-a iesit si a meritat arginul tinand cont de cum au mers ceilalti.
    Kolyada e simpatic si spre deosebire de Kovtun are un potential artistic mult mai mare, dar pacat de greselile de la tehnic. Sa speram ca se mobilizeaza si vine in forma la modiale.
    [I]Friendship brings a smile where love left a tear.[/I]

  12. #12
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Last edited by whisper; 29th January 2017 at 22:43.
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  13. #13
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    M-am uitat la Competitii la nr de vizitatori pentru cele 4 probe si proba masculina a prezentat cel mai mic interes dintre toate. Nu stiu ce s-a intamplat, altadata era proba preferata. I-adevarat, concurenta a fost mult mai slaba decat la perechi, de ex., care s-a bucurat de cel mai mare interes.

    Quote Originally Posted by whisper View Post
    Sa revin la patinaj: podiumul baietilor mi-a placut si mi s-a parut cel mai corect dintre toate!


    Quote Originally Posted by corina_mee View Post
    Mda..proba baietilor a fost clar cea mai slaba din concurs. Javi cu o clasa peste toti ceilalti, chiar daca nu a mers perfect. Nu sunt mare fana a programului lung, in schimb ador Malaguena.
    In rest mi-au mai placut Denis si Jorik, amandoi interpreteaza extrem de frumos, pacat ca nu au pachetul tehnic la fel de bun. Denis daca are avea cvatrupla si un triplu axel mai stabil ar fi cu siguranta pe podium, cel putin la europene. Oricum m-am bucurat mult sa il vad pe Lambiel, chiar daca doar ca antrenor
    Kovtun a reusit cel mai bun program al lui din sezonul asta si ma bucur ca incearca sa revina in top. Dar programul lung extrem extrem de plictisitor si la sfarsit parea asa lipsit de energie. Oricum macar partea tehnica i-a iesit si a meritat arginul tinand cont de cum au mers ceilalti.
    Kolyada e simpatic si spre deosebire de Kovtun are un potential artistic mult mai mare, dar pacat de greselile de la tehnic. Sa speram ca se mobilizeaza si vine in forma la modiale.


    Quote Originally Posted by irinaidu View Post
    Am reusit si eu sa ma uit la LP.
    Paul Fentz - daca il rade cineva si ii face un program interesant, cred ca ar putea avea potential.
    Jorik - aproape ca nu m-am putut concentra la ce patina din cauza ca imi distragea atentia codita aia imbecila. Serios, ar trebui interzisa prin lege. In rest el arata frumos pe gheata, este elegant, dar ma plictiseste proramul asta de mor.
    Maxim K - un program frumos, el arata elegant pe gheata, insa mi se pare ca programul este mai mare decat el. As vrea sa vad programul asta fara sa am impresia ca moare la final.
    Bychenko - fabulos de plictisitor......consider ca este o realizare sa poti sa fii atat de plenar de plictisitor.....



    Ma bucur pentru Koliada ca a facut primul pas spre medaliile internationale, chiar daca eu speram mai mult; are un potential foarte bun, ii trebuie mai multa incredere in sine si cred ca un coregraf mai bun. Kovtun nu mi-a placut niciodata, dar imi pare bine ca s-a produs acel declic in mintea lui care sa- faca sa nu mai rateze.
    Sper ca Jorik sa-si continue ascensiunea. E foarte ambitios si talentat si el si sora lui Lorena, care la primul ei European nu numai ca s-a calificat, dar s-a clasat pe locul 7. Deniss e micut, la sfarsitul pubertatii; isi schimba infatisarea de la un concurs la altul dar poate ca trece usor . Lambiel se ocupa foarte mult de el si cred ca-l mai duce sa faca si showuri sa mai castige un ban. Quadrupla vine ea cu timpul.
    Paul Fenz de care spunea Irina n-a avut in viata lui un punctaj peste 200 si iata ca a facut aici 225p , dupa ce Fed germana l-a preferat pe el pentru Europene si nu pe Peter Liebers care e campionul national. Acum are sanse sa mearga si la Mondiale .
    Last edited by Tracoromana; 30th January 2017 at 09:43.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  14. #14
    sport legend florik2000's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    791
    Reputatie
    1
    Pe mine proba masculina nu ma mai pasioneaza de mult. Preferam epoca Plusenko, Lambiel, Jouber, Buttle, Weir. Cvadruplele lui Chen oricat ar fi ele de impresionante tot dau senzatie ca lipseste ceva. Singurul patinator cu personalitate, Fernandez se complace in ultima vreme cu cateva programe la limita de jos a actului artistic (exceptia fiind SP care il are deja de 2 ani)

  15. #15
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by florik2000 View Post
    Pe mine proba masculina nu ma mai pasioneaza de mult. Preferam epoca Plusenko, Lambiel, Jouber, Buttle, Weir. Cvadruplele lui Chen oricat ar fi ele de impresionante tot dau senzatie ca lipseste ceva. Singurul patinator cu personalitate, Fernandez se complace in ultima vreme cu cateva programe la limita de jos a actului artistic (exceptia fiind SP care il are deja de 2 ani)
    Plus ca in era oarecum recent terminata a patinajului masculin puteai sa gasesti baieti cu personalitate, si programe faine, chiar daca tehnic nu erau de podium.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  16. #16
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Impresii tarzii dupa proba masculina
    -FP lui Javier din acest sezon nu e preferatul meu, insa mi-au placut muzica si interpretarea,la tehnic stiu ca poate mai mult ( la CM tb sa fie pregatit caci vin lupii tineri cei cu multe cavadruple ) iar el e un simpatic ( vb voastra printre putinii patinatori cu personalitate care au mai ramas) si ca de obicei ma frapeaza asemanarea lui aproape iesita din comun cu Marian Dragulescu
    -Kovtun a fost cred ca cel mai bun la tehnic din intreaga competitie dar muzica si conceptia programului in general e o palarie mai mare decat poate duce, insa de data asta il iert caci are un SP super
    -Kolyada mi-a placut mai mult ca anul trecut, mai plin de viata si energie
    -Jorik mi-a si placut dar m-a si plictisit in acelasi timp, si groaznica tunsoarea
    -Bychenko nu ma plictiseste asa de tare dar nici nu are programe care sa ma faca sa le revad
    -Deniss V. e un baiat f talentat, cu reale calitati interpretative dar uneori imi aminteste prea mult de Stephane si pana la urma Lambiel a fost si ramane unul singur , dar Deniss e la inceput de drum si are tot timpul sa-si formeze propriul stil
    -mamei i-a placut mult si un francez, tb sa caut sa vad despre cine e vorba ( dar cu siguranta nu e cine as fi vrut eu )
    -per total cred in multi ani a fost cea mai slaba si interesanta proba de la un CE , in comparatie cu celelalte probe mai refer, de departe proba de perechi mi-a placut cel mai mult
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  17. #17
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •