Page 7 of 23 FirstFirst ... 5678917 ... LastLast
Results 127 to 147 of 467

Thread: Diverse 2017

  1. #127
    sport legend cristina.t's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    751
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lory View Post
    Destul de bine. Cata e pregatita pt Cluj. Mai trebuie un pic de lucrat la siguranta si are sanse mari pt medalii.
    Acum sa vedem daca Iordache este capabila sa-i dea o replica, asta daca nu se accidenteaza si de ciuda isi asmute fanii pe Catalina.
    Hai Cata!

  2. #128
    sport legend Gaia88's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Franta
    Posts
    698
    Reputatie
    1
    E foarte frumoasa legarea Onodi+saritura artistica+ Omeliatchkin.
    Intrebare : primește bonus dacă pe viitor leagă urcarea cu flicul și saltul întins? 😲

  3. #129
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Ce hater ești. Ce ar fi să nu ne mai incurajam doar o sportivă. Competiția e cu celelalte tari, remember?
    Eu sper ca celelalte 3 fete să îi dea o replică . Astfel toate vor avea șanse la medalii

  4. #130
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Nu prea a fost salt întins azi.

  5. #131
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gaia88 View Post
    Intrebare : primeČ™te bonus dacă pe viitor leagă urcarea cu flicul Č™i saltul întins? ��
    Primeste 0.2 bonus - 0.1 E+B si 0.1 legare de 3 elemente acrobatice

  6. #132
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Cate concursuri are Ana si cate Cata ... Nu nivelul Anei e problema ci lipsa de concurs . Poti face minuni in sala si daca nu le antrenezi si in concursuri nu fac o cceapa degerata.
    Tot maretul sistem romanesc duce lipsa de concursuri .
    1-2 pe an interne si cateva externe ptr cele de la lot mai norocoase.
    In US, la noi au in sezon, toamna-primăvara concursuri odata la la 1-2 săptămâni de calificare, apoi provinciale , naționale etc. Concursuri ptr toate categoriile de vârstă si pregătire. ASTA e secretul . Asta e solutia ... si apoi vor veni si talentele...

  7. #133
    sport legend Gaia88's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Franta
    Posts
    698
    Reputatie
    1
    Wow, cam dragut... presupun ca e si destul de greu sa le lege in cascada...

  8. #134
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Niagara64 cite idei.le-ai dat astora de la federatie pe.forum! Trebuiau sa te platesca.la greu)))

  9. #135
    sport legend cristina.t's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    751
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Ce hater ești. Ce ar fi să nu ne mai incurajam doar o sportivă. Competiția e cu celelalte tari, remember?
    Eu sper ca celelalte 3 fete să îi dea o replică . Astfel toate vor avea șanse la medalii
    Vorbesti romaneste sau ce limba folosesti?
    Nu cunosc notiunea dar stiu foarte bine faptele de anul trecut.
    Nu am niciun chef sa sustin pe nimeni atata timp cat este egoist si-si bate joc de alte colege.
    Sustin pe cine imi place indiferent de tara. Nu sufar de prea mult patriotism.

  10. #136
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Fair enough. Susține pe cine vrei, dar nu denigra pe altcineva.

  11. #137
    sport legend cristina.t's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    751
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Fair enough. Susține pe cine vrei, dar nu denigra pe altcineva.
    Doresti sa pun aici toate comentariile facute anul trecut pe seama Catalinei sa vedem cine este mai "hater" si denigreaza mai tare?
    Eu inteleg sa va indignati si sa aruncati cu piatra atunci cand sunteti curati ca lacrima.
    Tu stii ce inseama denigrare? Ce am spus eu e realitate nu denigrare.
    Dezgustator unde s-a putut ajunge cu tanara generatie din gimnastica.
    Incapabila sa formeze o echipa, rivalitate dusa la extrem, fara rezultate si consistenta.
    Noroc ca mai apare cate o veterana care sa mai spele rusinea si sa ne mai mentina cat de cat la suprafata.

  12. #138
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Si intre 2012 si 2016 unde a fost veterana? Nu zic ca nu e un fenomen în gimnastica, Dar hai să ne amintim cine a ținut gimnastica in elita în acești 4 ani. Urat ca uitam performantele Larisei, Dianei, Laurei, Andreei Munteanu si a celorlalte fete care au tras pt echipa cat au putut intr-un sistem bolnav.

  13. #139
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Si vreau sa închei aici. Nu vreau să îmi amintesc de Rio.

  14. #140
    sport legend Gaia88's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Franta
    Posts
    698
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristina.t View Post
    Doresti sa pun aici toate comentariile facute anul trecut pe seama Catalinei sa vedem cine este mai "hater" si denigreaza mai tare?
    Eu inteleg sa va indignati si sa aruncati cu piatra atunci cand sunteti curati ca lacrima.
    Tu stii ce inseama denigrare? Ce am spus eu e realitate nu denigrare.
    Dezgustator unde s-a putut ajunge cu tanara generatie din gimnastica.
    Incapabila sa formeze o echipa, rivalitate dusa la extrem, fara rezultate si consistenta.
    Noroc ca mai apare cate o veterana care sa mai spele rusinea si sa ne mai mentina cat de cat la suprafata.


    Serios? Ce dovezi concrete ai tu ca X si-a 'asmutit' fanii pe Y? Dar concret cu exemple, nu pe zvonuri, presa de scandal sau acces la informatii top-secret. Ca fix lipsa asta de transparenta si mancatoria interioara ferita de ochii lumii, ai presei si ai fanilor au casapit ultimele generatii. Cu contributia unor oameni care postau regulat pe forum, ocazie cu care tin sa ii felicit.

    Fanii s-au asmutit singuri dupa ce COSR a anuntat cine este port-drapelul si dupa ce Federatia de Gimnastica s-a pitit intr-un ungher si a aratat cu degetul spre boss-ul mai mare. Nu e nevoie de propaganda, daca ai un neuron iti dai seama ca a fost o manevra lasa si incorecta.

    P.S. ca sa fie clar, nu sunt nici fana Catalina, nici fana Larisa. Iubesc gimnastica si imi pare rau ca nici in ceasul al 12-lea nu renuntam la romanisme.

  15. #141
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Total de acord cu tine!👍

  16. 20th March 2017, 13:02

  17. #142
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristina.t View Post
    Doresti sa pun aici toate comentariile facute anul trecut pe seama Catalinei sa vedem cine este mai "hater" si denigreaza mai tare?
    Eu inteleg sa va indignati si sa aruncati cu piatra atunci cand sunteti curati ca lacrima.
    Tu stii ce inseama denigrare? Ce am spus eu e realitate nu denigrare.
    Dezgustator unde s-a putut ajunge cu tanara generatie din gimnastica.
    Incapabila sa formeze o echipa, rivalitate dusa la extrem, fara rezultate si consistenta.
    Noroc ca mai apare cate o veterana care sa mai spele rusinea si sa ne mai mentina cat de cat la suprafata.
    Las-o cum a cazut cu Cătălina ca habar nu ai cum e , si care e adevarul ... de ce dezgropi morti care nu sunt ai tai ?
    De ce asumi ca adevărul sta in ceea ce crezi tu ca știi?

  18. #143
    sport legend cristina.t's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    751
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by niagara64 View Post
    Las-o cum a cazut cu Cătălina ca habar nu ai cum e , si care e adevarul ... de ce dezgropi morti care nu sunt ai tai ?
    De ce asumi ca adevărul sta in ceea ce crezi tu ca știi?
    Parerea ta vis-a-vis de Catalina prea putin conteaza. Se stie ca ai ceva personal de impartit cu ea, iar in ceea ce ma priveste comentez ce-mi place, nu va place folositi cu success butonul "ignore" (care nu functioneaza de altfel).

  19. #144
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Nu am nimic de împărțit. Am peste 50 de ani si ar fi greu sa am ceva se impartit cu un copchil de 30 ( scuze regionalismul , deeh radacini partial moldovenești ).
    Dar am vazut de-a lungul anilor multe nefacute de ea asa ca sunt mai circumspecta in a lua de bune afirmatiile ei . Asa ca nu arunca cu noroi într-un om ( Larisa ) despre care nu se poate spune ca l-ai vazut mani****nd asa cum am văzut-o toti pe Catalina de-a lungul istoriei sale sportive .

    Nu m-a deranjat admirația ta pentru Cata , fiecare e liber sa admire pe cine vrea ci incercarea de a o denigra pe Larisa . Asta nu e fair . Nu e fair sa asumi ca sti caracterul acelei copile . Pentru ca fata de Catalina ea este o copila .

  20. #145
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by AntoniaA View Post
    Niagara64 cite idei.le-ai dat astora de la federatie pe.forum! Trebuiau sa te platesca.la greu)))
    Ca sa schimbe ceva ar fi nevoie sa inteleaga ceva . Am senzatia ca nici nu inteleg unde sunt problemele la ei in ograda . 😂😂😂😂

  21. #146
    sport legend Gaia88's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Franta
    Posts
    698
    Reputatie
    1
    Un lucru mai am de adaugat. Frecventam forumul pentru discutiile inteligente despre codul de punctaj, elemente, note, integrale si alte chestii tehnice care brusc au disparut din peisaj, odata cu disparitia echipei noastre si cu ratarea calificarii la Rio.
    Sa stiti ca exista gimnastica si fara Romania. Sau brusc daca ale noastre nu sunt, nu ne mai intereseaza?

    In afara de fumigene si preferinte nu vad nimic in ultima vreme. Chestii care erau pe forum si in vremurile de glorie, dar macar erau camuflate de discutii ceva mai inteligente. Ca sa fiu si mai clara, daca esti ruda cu vreo gimnasta, esti tata, sora, frate, var de gradul 1000, prieten sau mai stiu eu ce altceva si ai acces la nu stiu ce para-informatii, sunt doua variante. Ori nu te guduri pe un forum public absolut deloc, ori iti asumi si imparti si cu altii bucata ta de mamaliga.

    Eu personal sunt satula de hint-uri supide si nici nu sunt aici ca sa fac pe detectivul. Prin urmare o sa intervin doar la discutii de bun simt despre sportul asta, despre concursuri, despre exercitii concrete si clasamente.


  22. #147
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gaia88 View Post
    Un lucru mai am de adaugat. Frecventam forumul pentru discutiile inteligente despre codul de punctaj, elemente, note, integrale si alte chestii tehnice care brusc au disparut din peisaj, odata cu disparitia echipei noastre si cu ratarea calificarii la Rio.
    Sa stiti ca exista gimnastica si fara Romania. Sau brusc daca ale noastre nu sunt, nu ne mai intereseaza?

    In afara de fumigene si preferinte nu vad nimic in ultima vreme. Chestii care erau pe forum si in vremurile de glorie, dar macar erau camuflate de discutii ceva mai inteligente. Ca sa fiu si mai clara, daca esti ruda cu vreo gimnasta, esti tata, sora, frate, var de gradul 1000, prieten sau mai stiu eu ce altceva si ai acces la nu stiu ce para-informatii, sunt doua variante. Ori nu te guduri pe un forum public absolut deloc, ori iti asumi si imparti si cu altii bucata ta de mamaliga.

    Eu personal sunt satula de hint-uri supide si nici nu sunt aici ca sa fac pe detectivul. Prin urmare o sa intervin doar la discutii de bun simt despre sportul asta, despre concursuri, despre exercitii concrete si clasamente.

    I
    Din păcate pentru Romania exista intradevar gimnastica si dincolo de granite. Si inca una buna . Trebuie sa fi nebun sa incetezi sa mai iubești gimnastica doar pentru ca in Romania mai marii ei refuza sa treaca in secolul 20 .
    Nu sunt vinovate gimnastele de acolo pentru ca sunt acolo .
    Nu sunt vinovate ca nu sunt la înălțimea așteptărilor noastre . Asa au fost selectionate ...asta s-a vrut .
    Unele au limite fizice. Altele mentale . Nu le putem cere decat sa faca tot ceea ce pot mai bine . Federatia ar trebui sa contribuie la pregatirea lor de concurs in primul rand prin mai multe concursuri . Ceea ce NU face ...
    Personal voi iubi gimnastica dincolo de culorile drapelelor... pentru ca merita . Si o iubesc si dincolo de nivelul de dificultate .
    Merg cu placere si entuziasm si la un concurs pentru cele de 8-9 ani ca si la un mondial . Nu e nici o diferență pentru mine .

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •