Page 6 of 23 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast
Results 106 to 126 of 467

Thread: Diverse 2017

  1. #106
    junior
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    http://www.agf.az/articles.php?sec_i...ection=results e greu de spus daca a mai ramas timp sa se mai faca ceva... nu ramane decat sa speram pana in ultimul moment

  2. #107
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Ana a avut la.paralele o nota.de.plecare de 3.400 si executie de 6.5.
    Infiorator, din rau in mai rau chiar si cu cazaturi presupunind. S- a punctuat jos dar totusi verificati lista!

  3. #108
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    A căzut la shaposhnikova si apoi la desprinderea tkacev si pierderi de forma si coborâre eșuată

  4. #109

  5. #110
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    10.833 Ana la sol. NU e pregatita pentru Cluj.
    Da se poate spune ca solul era alunecos iar la prima diagonala a alunecat dar la a patra a aterizat foarte jos, pare ca nu poate.
    Stie cineva daca Olivia sau Ioana vor fi trimise la verificari pina in Europene?
    Catalina a avut o birna decenta, un exercitiu schimbat. Nu a fost rau sigur mai are timp sa il perfectioneze.

  6. #111
    sport legend ela_diana's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    ibiza, spain
    Posts
    715
    Reputatie
    1
    Ocolisan se antreneaza cu Moldovanii sau e la Deva? Nu e pregatita deloc. E cam infiorator ce vedem. Catalina a fost ok dar Ana nu o vad pregatita pt europene. Cu cat timp a mai ramas nu se mai poate face mare lucru.
    Catalina cat a luat la barna stie cineva?
    Last edited by ela_diana; 17th March 2017 at 16:20.

  7. #112
    senior sandagym's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ineu, Arad
    Posts
    227
    Reputatie
    1
    Catalina la barna a luat 14.200 cu dificultate din 6.00.

  8. #113
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Ana pare ca lucreaza cu multa teama , fara concursuri multe poate ... zicea Forminte ca ea e a treia opțiune pentru echipa ?! Cum arata celelalte atunci ? Nici Ponor nu e varf de forma dar la cata experienta are poate masca orice... nu si câștiga dar se poate prezenta decent .
    De ce nu or fi trimis o pe Denisa Golgota la Gymnix... era un concurs bun ptr ea ...

  9. #114
    junior
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    Prestatia lui Ocolisan este absolut socanta... nu am ochiul unui profesionist dar cred ca nu a aratat niciodata tot ceea ce poate intr-un concurs important, iar notele obtinute aici mi se par injositoare pentru potentialul acestei sportive. Declaratiile lui Forminte din ultima perioada au fost pe masura asteptarilor pe care le aveam din partea lui si totusi... chiar ma asteptam la mult mai mult de la o sportiva inclusa SIGUR pe lista pentru Cluj. De fapt, se pare ca pentru loturile nationale, Europenele de la Cluj nu sutn o prioritate. Nici baietii nu au prins NICIO FINALA.

  10. #115
    sport legend Gaia88's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Franta
    Posts
    698
    Reputatie
    1
    Asta voiam si eu sa zic. Clar tinta lotului nu este campionatul european... no comment.

  11. #116
    junior
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by axel rom View Post
    Prestatia lui Ocolisan este absolut socanta... nu am ochiul unui profesionist dar cred ca nu a aratat niciodata tot ceea ce poate intr-un concurs important, iar notele obtinute aici mi se par injositoare pentru potentialul acestei sportive. Declaratiile lui Forminte din ultima perioada au fost pe masura asteptarilor pe care le aveam din partea lui si totusi... chiar ma asteptam la mult mai mult de la o sportiva inclusa SIGUR pe lista pentru Cluj. De fapt, se pare ca pentru loturile nationale, Europenele de la Cluj nu sutn o prioritate. Nici baietii nu au prins NICIO FINALA.
    Nu am reusit sa gasesc optiunea de editare nici imediat dupa ce am postat. De fiecare data cand tara asta ne mai prezinta vreo nefacuta ma exprim destul dur. Imi inchipui ca si Ana si ceilalti sportivi sunt teribil de dezamagiti. Probabil ca acesta e riscul de a performa intr-un domeniu atat de deschis opiniei publice, riscul de a fi in permanenta observat, evaluat, criticat... iar in asemenea momente ale sportului ramnesc cu atat mai mult

  12. #117
    junior
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by AntoniaA View Post
    10.833 Ana la sol. NU e pregatita pentru Cluj.
    Da se poate spune ca solul era alunecos iar la prima diagonala a alunecat dar la a patra a aterizat foarte jos, pare ca nu poate.
    Stie cineva daca Olivia sau Ioana vor fi trimise la verificari pina in Europene?
    Catalina a avut o birna decenta, un exercitiu schimbat. Nu a fost rau sigur mai are timp sa il perfectioneze.
    crisan merge joi in Franta Cimpean la Dorh stati linistiti nici una nu straluceste

  13. #118
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sandagym View Post
    Catalina la barna a luat 14.200 cu dificultate din 6.00.
    Dificultate 6 in conditiile in care pe noul cod Cerintele obligatorii au scazut de la 2.5 p la 2 p. Dificultate f buna pt Cata!

    https://www.youtube.com/watch?v=MSQ1OMh04MI

  14. #119
    sport legend Gaia88's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Franta
    Posts
    698
    Reputatie
    1
    Macar Catalina s-a calificat de pe prima pozitie si la barna si la sol. Sunt curioasa cum arata solul. Presupun ca nimic nou totusi.
    Imi pare rau de dezastrul Anei... sper sa isi revina... si mai sper Larisa sa fie ok cu pregatirea. Dupa ce se retrag fetele astea doua, oficial s-a dus gimnastica romaneasca. N-o sa ne mai calificam nici la cupe mondiale, d-apoi la campionate europene, mondiale sau olimpiade.

  15. #120
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Doar Larisa ne poate salva. Si sper si Laura

  16. #121
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Trist dar adevărat

  17. #122
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Cineva a postat o declaratie a Dl Forminte (pe pagina de FB a lotului) in care spunea ca Laura lucreaza la un nivel de dificultate redus pentru ca nu are incredere deplina in piciorul accidentat. Nu vor sa o forteze.
    Laura intotdeauna a parut ca se bucura de concursuri tocmai de aceea m-am mirat auzind ca ar fi avut ganduri de retragere asa de devreme.
    Probabil inca lucreaza cu dureri la acel picior si asteptarea asta lunga a descurajat-o putin. Sper sa gaseasca taria sa depaseasca aceasta perioada.

    Acum referitor la nivelul prezentat de Ana, principala vina este a antrenorilor. Nu neaparat pentru ca au trimis-o nepregatita la Baku ci pentru ca declara ca Ana este a treia optiune. Daca nu sint in stare de mai mult sa lase locul altora. Au fete noi la lot nu se poate sa fie chiar toate nemotivate, netalentate sau cum vor domniile lor. Daca sint nepregatite sint tot din cauza programelor prost facute tot de antrenori.

  18. #123
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    Cata a castigat ambele finale de la Baku
    BB: http://www.agf.az/uploads/files/WAG%...nce%20beam.pdf
    FX: http://www.agf.az/uploads/files/WAG%...0-%20Floor.pdf

    La sol a reintrodus 900 inapoi+ salt intis si i-a iesit ca in vremurile bune, dar a zbarcit o la ultima diagonala la dublu echer, nu mult i-a lipsit sa puna mana jos
    La BB nu a mai legat nimic dupa danilova si de acolo -0.4 la D + aterizare urata la coborare
    Trebuie slefuite executiile pana la Europene, cu dificultatea sta bine

  19. 19th March 2017, 13:50

  20. #124
    sport legend Gaia88's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Franta
    Posts
    698
    Reputatie
    1
    Deci la sol ce a avut pe diagonale? DLO, Tzuka, 900+ salt întins (aici avea 1080 de obicei) și dublu echer?
    Felicitări pt performante, și ei și antrenorului.

  21. #125
    sport legend lory's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    502
    Reputatie
    1
    Where there's a will, there is a way !

  22. #126
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Ce se intampla cu postarile ? De ce le dispar continutul ?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •