Page 5 of 23 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 467

Thread: Diverse 2017

  1. #85
    junior
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Nivel slăbuČ› la american cup anul asta. Se vede si scăderea D ului la sărituri. Tare sunt curioasă de nivelul alor noČ™tri parcă era si Baku pe lista?!
    da eu cred ca acest cod a echilibrat notele de plecare era prea mare diferenta intre aparate,da la Baku din cite stiu merge Ocolisan si Jurca

  2. #86
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Foarte bine ca au echilibrat. Sper sa aibă concursuri bune Ana si Laura. Vreau sa le vad cu medalii, pentru că merită, au bagaj tehnic hun, dty uri etc

  3. #87
    junior
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    conform FIG, participa Ponor si Ocolisan la Baku. ambele sol, barna, Ponor sarituri, Ocolisan paralele

  4. #88
    sport legend Gaia88's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Franta
    Posts
    698
    Reputatie
    1
    In sfrsit. Macar asa o sa vedem si noi relativ cam care e nivelul, care e structura exercitiilor pe noul Cop... poate ne surprinde ceva, poate nu, etc...

  5. #89
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Buna tuturor! Incep prin a spune ca si mie imi lipseste forumul aglomerat de altadata. Cred ca va fi aglomerat in momentul cand gimnastica noastra va reinvia... trist, dar foarte probabil!!!!
    ba baete, cum au ajuns ei la vorbele mele. habar n-aveti cit de bine e sa ai dreptate. cind eu am spus asta acu vreo cinci ani mi-ati sarit in circa si m-ati indesat cu injurii. tolo vorba macilor.

  6. #90
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by myrab3la_19 View Post
    La Cluj va fi un concurs slab...ca dupa orice olimpiada.
    bineinteles ca de partea ailalta sade intrebarea: daca nici la un concurs slab nu luam medalii cit de jos trebuie sa ne tirim sa fim observati?

  7. #91
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sorin2782 View Post
    .,, Ma intreb ce a putut face Andreea de a deranjat atat de rau incat sa fie exclusa din lot...''acum nu o sa va spun chiar nu vreau sa ii fac mai mult rau
    o sa aflam la timpu potrivit
    daca mai aveati nevoie de confirmare o aveti aici: INCAPSULARE PERFECTA A SOCIETATII ROMANACE in doar o fraza.

    multumiri maestre.

  8. #92
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gaia88 View Post
    Chiar nimeni nu gandeste pe termen lung? Foarte bine ca Larisa si Catalina nu stau in cantonament la Deva, dar cat credeti ca o sa mai ramana si ele in activitate? Si mai ales ce credeti ca o sa urmeze dupa? O sa i se permita unei gimnaste care vrea si poate sa se antreneze de ex la Constanta si sa se duca doar la teste la Deva, facand in continuare parte din lotul national? Eu pot sa bag mana in foc ca nu. Acum se vede cum a mers gimnastica la noi in ultimii ani, la terapie intensiva, cu perfuzii si cu electrosocuri pentru a o pastra inca in viata.
    Nu stiu sincer B&B cum au reusit sa incropeasca o echipa si sa adune niste medalii la Europene si la Olimpiada in 2012. E un mister..
    ei mister pe naiba. se stie sigur: CU PUMNI SI PALME.

  9. #93
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gaia88 View Post
    Ne trezim in pom si cu un campionat european fix la noi acasa. Chiar o sa fie cumplit.
    Bai frate, imi copie astia cuvintele unul dupa altul. te pomenesti ca oi fi avut dreptate !!!!!!!!!! oare chiar asa de dastept sa fi fost?

  10. #94
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Dascalescule! Pe unde te-ai ascuns? Mi-ai lipsit!
    London no longer nr. 1? We're hiding in a new town?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #95
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Laura e si ea in carti pt europene. A declarat forminte. Se plânge de ghinioanele avute cu accidentări la mai toate fetele. Lotul va fi Larisa, Cătălina, Ana sigur ( să fie sănătoase) si a 4 a între Olivia, Laura si Olivia.

  12. #96
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Deci pina la urma Laura lupta sa revina. O veste imbucuratoare.

  13. #97
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Bineînțeles și Ioana

  14. #98
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Maine începe Baku ... inteleg ca o sa concureze Ana la paralel si Cătălina bârnă și sol ...nu era vorba sa incerce sarituri la europene?

  15. #99
    junior
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    da cata era si la sarituri iar ana paralel birna si sol chiar nu mai inteleg nimic

  16. #100
    sport legend lory's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    502
    Reputatie
    1
    pe 24 martie e tragerea la sorti a ordinii intrarii in concurs. presupun ca se refera la calificari, aflam in care subdiviziune vom fi?
    Where there's a will, there is a way !

  17. #101
    manager
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    294
    Reputatie
    1
    http://lead.ro/dupa-un-an-complicat-...ne-de-la-cluj/

    Puteti comenta acolo, oamenii sunt foarte deschisi, sunt convinsa ca s-ar bucura sa auda pareri, sa isi formeze si ei o imagine mai apropiata dee realitatea gimnasticii romanesti.

    Ca sa va conving de bunele lor intentii, cititi si asta: http://lead.ro/gimnastica-e-un-sport...erea-romaniei/
    Last edited by coluta; 16th March 2017 at 02:58.

  18. #102
    sport legend cristina.t's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    751
    Reputatie
    1
    Bine punctata intoarcerea la acelasi sistem mucegait cu o echipa de tehnicieni formata din "elemente" fara nicio pregatire pedagogica, lipsite total de empatie si mai ales de creier si viziune.
    In viziunea noii si reformate echipei tehnice gimnastele sunt doar asa niste "elemente", animale de tortura, obiecte zburatoare in sala care neaparat trebuie sa vina cu medalii pentru a mai gadila un pic orgoliul unora.

  19. #103
    junior
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    da foarte multa mizerie in interiorul federatiei si al lotului (chiar ma uitam intimplator pe pagina de fb a lotului si am observat cu stupoare ,si acceasta la ce ma refeream referitor la excluderea lui Iridon din lot ,ca ea a fost stearsa atit din poza de coperta cit si din lista de gimnaste desi unele nici ele nu mai sint in lot)

  20. #104
    sport legend Gaia88's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Franta
    Posts
    698
    Reputatie
    1
    Eu sincer nu vad nimic iesit din comun. Am citit articolul, sunt niste observatii obiective, nicidecum o luare de pozitie sau o critica.
    Chestiile astea le stiam cu totii. Nu vad ce informatii aduce in plus, in afara de faptul ca la baieti o sa lipseasca Muntean si ca e si Jurca in batalia pt locul 4 in echipa.

  21. #105
    junior
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    ocolisan 9,900 pararele

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •