Page 3 of 23 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 467

Thread: Diverse 2017

  1. #43
    junior
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    depinde ce concurenta e,sa asteptam sa apara listele si poate abia atunci sa ne facem sperante la medali,fetele de la Deva nu cred ca sint mai pregatite ca cele de acum 2 ani ..

  2. #44
    junior
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ela_diana View Post
    Un articol vag despre pregatirea fetelor. Dar macar e ceva http://www.wogymnast.com/2017/02/rom...for-euros.html
    da pentru ca antrenamentele la Deva sint ferite de ochii curiosilor inclusiv al parintilor

  3. #45
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1

  4. #46
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    As vrea sa vad cum ar functiona asta in afara unde fiecare sala , cat de mica are area view ptr parinti ...

  5. #47
    sport legend maria_alexandra's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    373
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by niagara64 View Post
    Aveti idee cat de active sunt forumurile de gimnatica din Canada in perspectiva mondialelor ? Ca probabil voluntarii deja au fost verificati si acceptati pe cand in Ro inca ii cauta ?
    http://www.clujeurogym2017.ro/se-cauta-voluntari/
    Cred ca sunteti singurul forum de gimnastica .ro si totul e cazut in plasa de paianjeni . ...
    E normal ca inca se cauta voluntarii pentru Cluj.

    Din experienta stiu ca voluntarii pentru mondiale sunt recrutati cu aproape un an inainte, iar cei pentru euro cu doar cateva luni.

  6. #48
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by maria_alexandra View Post
    E normal ca inca se cauta voluntarii pentru Cluj.

    Din experienta stiu ca voluntarii pentru mondiale sunt recrutati cu aproape un an inainte, iar cei pentru euro cu doar cateva luni.
    😄😄😄😄 mai sunt nici 2 luni ....

  7. #49
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Forminte a declarat că Larisa, Cătălina, Ana sunt cele 3 fete sigure si lupta pt a 4 a între cimpian, Crișan si ghiciuc.. ciudat că Laura nu e menționată

  8. 24th February 2017, 23:13

  9. #50
    sport legend Cristyniku's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,405
    Reputatie
    1

  10. #51
    junior
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Forminte a declarat că Larisa, Cătălina, Ana sunt cele 3 fete sigure si lupta pt a 4 a între cimpian, CriČ™an si ghiciuc.. ciudat că Laura nu e menČ›ionată
    Laura a luat putin in greutate si a avut si unele tentative de retragere pacat ca s-au pierdut atitea gimnaste care promitea.Am auzit ca Iridon a inceput sa se recupereze sint curios sa vedem daca o sa mai fiie primita in lot daca isi revine ,am inteles din surse ca dupa test event oricum era exclusa din lot .

  11. #52
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Doamne sorin.. ce vesti triste. Îmi plăceau așa mult Stefania Stanila, Andreea Munteanu Andreea Iridon, Laura Jurca. Mă gândesc la medalii a sărituri la stefi, la bârnă la andree si la o gimnastă completa pe care ne-am bazat - Laura..
    Sper sa revină macar andreea Iridon si Laura să își revină/gaseasca motivația!!! Stefi si Andreea par decise să nu.

  12. #53
    sport legend cristina.t's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    751
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Forminte a declarat că Larisa, Cătălina, Ana sunt cele 3 fete sigure si lupta pt a 4 a între cimpian, Crișan si ghiciuc.. ciudat că Laura nu e menționată
    Sa intelegem ca lucrurile revin la normal si nu mai functioneaza "pilutele"? Ar fi cazul daca doresc sa mentina bunul renume al gimnasticii romanesti.

  13. #54
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,415
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Doamne sorin.. ce vesti triste. Îmi plăceau aČ™a mult Stefania Stanila, Andreea Munteanu Andreea Iridon, Laura Jurca. Mă gândesc la medalii a sărituri la stefi, la bârnă la andree si la o gimnastă completa pe care ne-am bazat - Laura..
    Sper sa revină macar andreea Iridon si Laura să îČ™i revină/gaseasca motivaČ›ia!!! Stefi si Andreea par decise să nu.
    Stanila a postat pe instagram poze si videouri recente in care se antreneaza.

    Munteanu nu.

  14. #55
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Stefi si Andreea Munteanu si Andreea Iridon nu sunt în lot. A fost postata componenta lotului de federatie.

  15. #56
    junior
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Stefi si Andreea Munteanu si Andreea Iridon nu sunt în lot. A fost postata componenta lotului de federatie.
    nici Bulimar sau Butuc. Legat de Laura, daca e adevarat ca a vrut sa se lase, eu sper sa se adune si sa fie sanatoasa, poate sa aduca un plus mare echipei. https://www.youtube.com/watch?v=HtqPSjijsmI Aici este un exercitiu, prin Germania cred
    In rest... ar fi un lucru deosebit, iesit din comun ca macar una din cele care s-au retras sa revina la un nivel competitiv, sa vedem...

  16. #57
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Cred că butuc, tudorache si Diana își revin după accidentari. Le văd motivate să revină. Să sperăm că o vor face!!!

  17. #58
    junior
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Stefi si Andreea Munteanu si Andreea Iridon nu sunt în lot. A fost postata componenta lotului de federatie.
    Stefi e la Cluj studenta Munteanu nu mai face gimnastica merge cu Adelina la aerobic IRIDON din cite stiu se antreneaza la club si cred ca ,cu domnisoara Adela , Am inteles ca Iridon a suferit o interventie la cot in toamna dar sa speram ca o sa revina ,

  18. #59
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Sper ca Andreea Iridon să revină ! Am văzut o poza cu ea recent, e f frumoasa si a crescut!

  19. #60
    manager Catalin_Nick's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    251
    Reputatie
    1
    Carmen Ghiciuc a concurat in serie A in Italia pentru clubul GAL Lissone la paralele 11.600 si barna 12.400.
    https://thegymter.net/2017/02/26/201...rie-a-results/
    Sun-Tzu - "Nu-ti fie teama daca inaintezi prea incet. Teme-te daca te opresti!"

  20. #61
    sport legend cristina.t's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    751
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Catalin_Nick View Post
    Carmen Ghiciuc a concurat in serie A in Italia pentru clubul GAL Lissone la paralele 11.600 si barna 12.400.
    https://thegymter.net/2017/02/26/201...rie-a-results/
    Slabe rezultate. Prevad un adevarat fiasco al acestor europene atat ca organizare cat si ca rezultate. Nu cred ca Romania va mai avea capacitatea de a ajunge in topul mondial al gimnasticii. Fetitele nu se mai indreapta spre acest sport, si e de inteles, dat fiind mizeria din sistem iar sistemul nu se lasa deloc reformat.

  21. #62
    junior
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Catalin_Nick View Post
    Carmen Ghiciuc a concurat in serie A in Italia pentru clubul GAL Lissone la paralele 11.600 si barna 12.400.
    https://thegymter.net/2017/02/26/201...rie-a-results/
    Faptul ca Ghiciuc a concurat in Italia sau Jurca in Germania arata ca fetele simt nevoia unor competitii. Dar daca noi o tinem pe-a noastra atunci asta e... Eu tot ma incapatanez sa sper ca lotul va avea macar o competitie inainte de Europene, intr-o forma sau alta.

  22. #63
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Eu am speranța că va fi bine la europene. Cred că Larisa, Cata si Ana pot lua medalii. Sper ca Laurica si celelalte să găsească motivația din nou. Iar noile senioare să fie ca un val de prospețime!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •