Page 17 of 23 FirstFirst ... 71516171819 ... LastLast
Results 337 to 357 of 467

Thread: Diverse 2017

  1. #337
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Nici eu nu am vazut barna ei astazi dar una peste alta a iesit bine pentru primul ei concurs AA pe 2017.
    Larisa are destula experienta sa stie ce are de facut pentru a-si pune la punct evolutiile pina la nationale si mondiale.

  2. #338
    sport legend lory's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    502
    Reputatie
    1
    La barna a ratat la primul salt cu 360. La paralele se pare ca au fost ceva probleme dar nu am vazut inca exercitiile. Se gasesc inregistrarile pe livestream.com

  3. #339
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Xtreem22 View Post
    Lari pe 5 la UB, bronz la BB si aur la FX..cred ca iar a ratat barna :|
    Da azi a ratat la saltul care se vrea intins. Nu l-a primit intins. 3 barne toate ratate si elementul de doua ori declasat...eu zic ca e clar.
    La sol a inlocuit dublu echer cu un surub dublu...poate ca sa se menajeze...

  4. #340
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Trei zile consecutive cu executii pe toate aparatele .... e mult . E ca si cum ai face 3 zile consecutiv AA . Nu s-a descurcat rau . S-a maturizat . A reusit sa invete sa treaca peste multe . Sa schimbe , sa improvizeze .
    Nu e rau deloc .

  5. #341
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    Probabil vreo chinezoaica si Catalina sa se apropie de D 6.5 la BB la mondiale, nu se merita sa pastreze ambele salturi e risc extrem
    Ei ii iese f bine si ronda salt intins, cred ca si cu ala s-ar afla pe la un 6.3 ceea ce pt BB este f bine, nu mai zic pt AA
    Sa sol daca isi recupereaza silivasul ii este mai mult dekt suficient

  6. #342
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    Rezultate Cupa Rusiei https://thegymter.net/2017/08/24/201...n-cup-results/
    Filmulete pe youtube, Eremina e WOW; adversar puternic pt Lari la CM

  7. #343
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    " Având în vedere contribuČ›ia deosebită la dezvoltarea gimnasticii româneČ™ti Č™i internaČ›ionale, precum Č™i activitatea desfăČ™urată timp de peste 4 decenii în organismele naČ›ionale Č™i internaČ›ionale, dlui ADRIAN STOICA i-a fost acordat titlul de PreČ™edinte de Onoare al FRG." LOOOOOLLLLL d
    Acum despre gimnastica...da Eremina are tot pachetul..sper sa fie urmatorul star al Rusiei.
    Nu-s de accord ca Larisei ii iesea bine saltul intins. Era dat exemplu la ASA NU pe contul de you tube al FIG. Nu...daca ar fi sa compar Danilova spre inainte cu un flic basic pe care le face as spune ca mai bine sa-si bage elemente spre inainte : salt grupat, Danilova pe doua picioare, legari, nu stiu altceva numai 'intins' si spre inapoi nu.

  8. #344
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Ok admini ! Ati ignorat Universiada ... Ok. Dar veti ignora si propriile naționale? Am inteles ca tvr a pus naționalul la ignor . Noroc ca federatia se vrea Update si se pare ca vor transmite pe pagina de facebook live . Bv . Poate extind inițiativa și la nivel de junioare in viitor . Ar fi un stimulent ptr cele mici sa se știe importante .
    Deci ? Deschideți un thread ptr naționale?

  9. #345
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by niagara64 View Post
    Deci ? Deschideți un thread ptr naționale?
    nu.

  10. #346
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    CN de Gimnastica se transmit live pe Digi Sport 2

  11. #347
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Da , a fost solutia din ultimile 2 zile ... sunt curioasa de ce nu s-a mai implicat tvr ...

  12. #348
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    In sfarsit Cata leaga indirect saltul inainte grupat de dublu echer la sol....ar fi trebuit sa faca asta inca de la CE
    2 ratari pt ea la BB insa, clar nu a fost in apele ei azi

    Lari se incapataneaza sa faca ambele salturi cu 360 la BB..de data asta i-a iesit, nu stiu la CM ce o sa fie
    Din urma insa pare sa nu vina nimic, asta e cel mai trist

  13. #349
    sport legend florik2000's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    791
    Reputatie
    1
    Larisa a facut un concurs foarte bun. Cu ceva dificultate in plus la sol, ea singura se poate da jos de pe prima treapta a podiumului la individual. Si ce saritura a tras astazi...Mie mi-au placut mult doua fetite pe care le-am vazut astazi: Daniela Trica si Liza Marghidanu (sper sa nu le fi stalcit numele). Fetele de la Deva sunt sub orice nivel de asteptari. Dezastru complet. Si ne mai miram de ce a preferat Olivia C. sa plece in Ungaria?

  14. #350
    manager titus64's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    cetate deva locul 1
    Last edited by titus64; 2nd September 2017 at 19:23.

  15. #351
    sport legend stere78's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,193
    Reputatie
    1
    Larisa mi se pare in mod cert in crestere de forma, nu pot decit sa sper ca va ramine sanatoasa si ca nu va forta inutil. Toate aparatele arata deja mai curat, dar progresul cel mai evident mi se pare la birna (https://www.youtube.com/watch?v=KRFG...e_gdata_player), chiar daca saltul intins cu 360 nu cred ca-l va primi drept intins vreodata. Saritura a fost minunata, la paralel parc-am observat o gigantica "in gol", inaintea Jaeger-ului. In rest, sunt perfect de acord ca cine poate evada de la Deva ar trebui s-o faca.

    UB: https://www.youtube.com/watch?v=X6V1gU6ipMo
    VT: https://www.youtube.com/watch?v=WylFo29g7qg
    FX: nu l-am gasit inca .

  16. #352
    sport legend stere78's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,193
    Reputatie
    1
    I-am dat de urma si solului: https://www.youtube.com/watch?v=gwcDZBeZSos .

  17. #353
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Larisa e singura gimnasta din Romania care la ora asta poate emite pretentii la medalii. Catalina a fost off complet in ziua 1. M-am bucurati sa vad ca Laura incearca sa revina. Maria Holbura a facut un concurs slab la fel tot locul Deva.
    Din urma nu vine nimic. Da sint citeva fetite De 12-14 ani asa cum erau odata Andrea Munteanu si restul foster din generatia 2012-2016 dar sint prea mici pentru o echipa inchegata.

  18. #354
    sport legend lory's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    502
    Reputatie
    1
    Unde vedeti Digisport 2 online?

  19. #355
    sport legend stere78's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,193
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lory View Post
    Unde vedeti Digisport 2 online?
    http://www.digisport.ro/Pages/TV/DigiSport+2

  20. #356
    sport legend lory's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    502
    Reputatie
    1
    e doar pentru abonati RDS

  21. #357
    sport legend stere78's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,193
    Reputatie
    1
    Imi pare rau :-), habar n-aveam.

    Pe de alta parte, sa-mi dau si eu cu presupusul, ca e gratis:

    Larisa confirma cresterea de forma (birna a fost mai agitata, in rest s-a tinut foarte bine), Ponor probabil ca a lucrat si de data asta pe durere. Andreea Raducan a confirmat - nu ca era cine stie ce surpriza - ca ele doua sunt sigure de deplasarea la Montreal, ramine de vazut cine le insoteste. Aproape oricine ar fi, cred ca va merge acolo doar pentru experienta. Ioana Crisan a fost all over the place, cred ca s-a dat jos de pe birna de vreo trei ori numai astazi. As zice ca sindromul Forminte strikes again, dar poate ca ma grabesc eu sa trag concluzii - gimnaste tematoare, timorate, coplesite de "importanta" unui concurs la care le-au intrecut chiar si unele junioare. Cu exceptia Denisei Golgota (un sol foarte frumos, sarituri sub potential, nu i-am vazut birna si paralelul), nu m-a impresionat nimic de pe filiera Deva. In mod cert, insa, potentialul nu e exploatat: din ce ratiuni, ramine de stabilit. Inteleg, dintr-un interviu luat Andreei imediat dupa ce s-au terminat Nationalele, ca Denisa insasi ar avea unele probleme la spinare si ca ar urma sa treaca pe la doctori. Sper sa se intimple URGENT lucrul asta, in primul rind pentru binele ei, abia apoi pentru "binele natiunii". Copila asta e prea buna pentru a fi neglijata, asa cum s-a intimplat cu prea multe generatii intregi in ultimii ani.

    Laura Jurca a aratat OK pentru prima ei competitie propriu-zisa dupa accidentare, e clar ca mai are mult de lucru si sunt sigur ca o sa incerce. Nu pricep ce se intimpla cu Ioana Crisan si e in continuare incert statutul Oliviei Cimpian. Vreo citeva dintre fetele mici dau semne c-ar putea si si-ar dori mai mult, important e sa aiba si cine sa le ajute. Dac-am inteles bine, urmeaza si o evaluare a ANTRENORILOR. M-am bucurat s-o aud pe Andreea spunind, cit se poate de clar, ca problema nu e la gimnaste: fie si numai ca schimbare a retoricii si tot e un lucru de admirat. Pentru prima data dupa o gramada de ani, cineva NU MAI DA VINA pe niste copile care fac doar ceea ce li se spune. Ce-o iesi o sa vedem, din cite-am dedus Andreea intra in concediu prenatal de luni, iar Federatia va fi condusa de doamna Marcela Fumea.

    M-a nelinistit (dar nu e decit impresia mea) prezenta in spatiul de concurs a Ancai Grigoras, pe care eu, cel putin, o consider la fel de responsabila pentru dezastrele din ultimii ani pe cit a fost "presedintele de onoare" Stoica. Presupun ca daca as pune intrebari si despre statutul actual in Federatie al cuplului Bellu-Bitang (oficial sau ba) ar insemna ca fluier nitel in biserica, dar poate c-ar trebui lamurita si treaba asta. Over and out.

    P.S.: "felicitari" celor de la Digi, care-au taiat interviul cu Andreea Raducan brusc si fara un anunt prealabil, pentru reclame+Formula 1. Dupa cum observa si comentatoarea, in 2017 continuam sa tinem scorurile pe tablite operate manual. Mai nimeni nu stie ce note s-au dat (afisaj pe ecran? Get outta here!), iar Doru Dinu Glavan trebuie c-a descoperit masina timpului - oficiile sale de announcer te aduc direct inapoi in anii '70.
    Last edited by stere78; 3rd September 2017 at 15:04.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •