Results 1 to 6 of 6

Thread: Eddy Gnohere

  1. #1
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0

    Eddy Gnohere

    gnohere-interior.jpg

    Eddy Harlem Gnohere este un atacant francez, nascut pe 21 februarie 1988, la Paris. Acesta a inceput fotbalul ca junior la AS Cannes si Troyes AC, iar in sezonul 2007/2008 a fost cedat in Elvetia, la FC La Tour. Dupa trei sezoane in Elvetia, acolo unde a mai evoluat pentru FC Bulle si FC UGS Geneva, a ajuns in Belgia, la Excelsior Virton, fiind transferat, dupa inca un sezon, la Charleroi, echipa pentru care a evoluat timp de un an si jumatate. Incepand cu ianuarie 2013, a fost imprumutat cate sase luni la KVC Westerlo si Royal Excel Mouscron, iar in vara lui 2014 a fost achizitionat de catre RAEC Mons. Dupa un sezon in tricoul ultimei echipe, cel supranumit "Bizonul" a semnat, in iulie 2015, un contract pe doi ani cu Dinamo, echipa pentru care a evoluat in 59 de partide oficiale, a inscris 24 de goluri si a oferit 8 pase de gol. Pe 6 ianuarie 2017 a semnat un contract valabil pe doi ani si jumatate cu Steaua, devenind al zecelea jucator transferat direct de la marea rivala in istoria celor doua cluburi.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #2
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    Sunt foarte fericit pentru ca am ajuns la Steaua, alaturi de care imi doresc foarte mult sa obtin trofee in anii pe care ii voi petrece aici. Cea mai mare dorinta a mea este sa ajut echipa sa castige titlul si sa jucam in UEFA Champions League, acesta din urma fiind un obiectiv maret pentru orice fotbalist din lume - Eddy Gnohere, in exclusivitate pentru www.steauafc.com

    Bine ai venit, Eddy!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  3. #3
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Asadar, singurul patron adevarat din fotbalul romanesc i-a umilit inca o data pe militienii pocaiti.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  4. #4
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    Bine ai revenit, STELISTULE!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  5. #5
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Bine ai venit in Belgravistan, unde avem bani cat restul echipelor la un loc.

  6. #6
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    La La Multi Ani, Harlem Gnohere!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •