Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910
Results 190 to 205 of 205

Thread: FA Cup 2016-2017

  1. #190
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Prostul satului, sper sa scăpăm de el vara asta. E de departe cel mai slab jucător din lotul actual.

  2. #191
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Lesina astia pe teren
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #192
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Cool, am luat cupa loserilor

    Trebuie sa recunosc ca am gresit cu Merte. A fost senzational azi. Dar cu siguranta nu ne mai putem baza pe el decat in situatii de urgenta.

  4. #193
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Pana la urma jos palaria Wenger. Impresionant palmares ca antrenor la Arsenal
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #194
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Pana la urma jos palaria Wenger. Impresionant palmares ca antrenor la Arsenal
    Da, a mai luat un trofeu fara valoare. Putem sa uitam pentru inca un an ca nu ne duce nicaieri cu el

  6. #195
    sport legend
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,319
    Reputatie
    1
    Si cine se supara?

  7. #196
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Cum fara valoare? FA Cup este prima competitie din istoria fotbalului
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #197
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Nu, doar au castigat campionatul la pas Par destul de slabi
    Poftim? Ti-am zis ca spurcatii astia au castigat pt ca n-au jucat in Europa, daca ar fi jucat cred ca l-ar fi luat Spurs!

    Cum v-am zis si tie si lu Eko ieri care sunteti suporteri Arsenal dar nu la fel de cunoscatori ai echipei ca mine: ne pisham pe eventul lor si pe retragerea lu Terry, si asa a fost!

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Cum fara valoare? FA Cup este prima competitie din istoria fotbalului
    Aici suntem noi sefi! 3 finale jucate in ultimii 4 ani, toate castigate!
    Arogantii astia bateau daca jucau cu Willian dar au fost aroganti si-au bagat o carpa in locu lui si i-am pedepsit!

    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    evident ca titlul conteaza de 1000 de ori mai mult...dar nu strica nici cupa ptr Arsenal...

    la fel ca man utd anul trecut...locul 5 si FA Cup-ul...apoi trebuie sa castigati EL.
    Pare rau sa te informez dar noua ne trebuie EL dar din alte motive decat voua. Luam lejer top 4 la anu, nu ne trebuie ca voua pentru CL!
    Doar un an suntem afara din top 4, se-ntampla o data la 20 de ani nu ca voua de 2 ori la rand!
    Noua ne trebuie EL ca n-avem trofeu european, doar de aia. Anu viitor doar 4 echipe vor merge in CL din Anglia, chiar daca noi castigam EL, asta sa va fie clar.
    Dar nu va fi usor s-o castigam, nu vom avea bulanul de traseu a lu MU, asa ceva mai rar.



    In minutu 25 am avut cota 2.10 la victorie, pe fata! Normal c-am jucat la 1-0!




    Mi-a placut Hazzard de care mereu imi tot primite Eko ca tot face meciuri mari, si cand imi promite, e cel mai slab om de pe teren!
    Last edited by Johnny D; 27th May 2017 at 23:20.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #198
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    ceee ?? castigatoarea EL nu mai merge in UCL ?

    sau ce ? daca castigatoarea EL ex Arsenal termina pe 5, merge in UCL, nu se mai duce locul 4 ? whaaat ? nu cred...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  10. #199
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Arsenal termina 1-3 anu viitor, EL devine irelevanta in atare caz pentru Anglia. Din perspectiva CL, cum ziceam.
    Pe noi ne intereseaza pt ca n-avem trofeu european, dar o sa jucam relax dupa atatea sezoane in CL, n-o sa ne stresam, tocmai de aia avem ceva sanse s-o castigam.



    Sa notam ca Wenger a descoperit Oul lui Columb fortat de imprejurari: jocul cu 3 fundasi! Ce-l descoperise si Chelsea dupa ce i-am cotonogit urat de tot pe Emirates in tur.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #200
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    chelsea in 2013 a castigat EL
    liverpool in 2016 a facut finala
    man utd in 2017 a castigat EL

    sunteti obligati sa faceti macar finala.

    de asemenea, nu stiu pe ce te bazezi cand zici ca veti termina pe 1-3

    chelsea e chelsea...cel mai bun lot
    city va ataca cu aguero, jesus, sane, de bruyne, david silva, bernardo silva, gundogan and so on
    liverpool sub klopp va deveni din ce in ce mai buna
    man utd va cumpara si in atac vara asta puternic
    tottenhan are trupa solida, omogena si deja obisnuita cu top 3.

    mie sincer arsenal imi pare ca are sansa a 6-a la titlul...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  12. #201
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Prost sa fii noroc sa ai.

  13. #202
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Doar noi 2 stiam ca nu veti bate rau, nu degeaba suntem pariori! Ati platit ca n-a jucat Willian ti-am zis, ala e jucatorul vostru nr. 1 nu Hazzard. Ala mereu joaca excelent, antrenorul vostru si voi toti ati platit ca l-ati bagat doar in minutu 70 in locu nulitatii aleia care a dat la 3m peste poarta de la 2-3 metrii de careu, de era Willian acolo era probabil gol si 1-1. Si de-acolo ne era greu cu gol luat chiar inainte de pauza si 11 vs. 11. Asa, inca un FA Cup pt noi si sperante noi pentru sezonul viitor, daca luam 2 mijlocasi de mare valoare si Ramsey nu mai intra pe teren sau macar intra Wilshere in locul lui ca titular meci de meci, ne batem la titlu!
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    chelsea in 2013 a castigat EL
    de asemenea, nu stiu pe ce te bazezi cand zici ca veti termina pe 1-3
    Prin faptul ca jucam doar de jumate in Europa, adica pentru prima data ne vom putea concentra aproape exclusiv pe PL.
    De nu jucam nicaieri, eram lejer 1-2.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #203
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Prost sa fii noroc sa ai.
    Putea sa fie 4-0 in min 19. Cahill a scos de doua ori de pe linia portii, apoi Welbeck a dat si bara, mingea a sarit la Ramsey cu poarta goala dar nu a putut sa puna capu acolo.

    Chelsea probabil a fost prea deconectata pentru ca nu a avut nicio sansa ieri.

    Mi-a placut mult arbitru, cand a incercat acolo Moses sa triseze si a fost executat. Sper sa vedem mai des faze de genul.

    Merte a jucat 30 minute de fotbal in ultimile 13 luni, a zis saptamana asta ca nu a jucat in viata lui intr-un sistem cu 3 fundasi central...apoi a intrat si s-a pisat pe Costa pana la punctu in care omul elefant a facut crize de nervi pe teren, frumos.
    Holding a costat 2 milioane de euro .

    Cand Ozil joaca asa cum a jucat Hazard ieri(si se intampla des in meciurile mari cu amandoi) e ars pe rug in toata presa...cand o face Hazard e liniste. Auzi, la nivelul lui Neymar , are loc la Real. Sa stea el aici in PL, mai bine. Super jucator nu zic, dar nu o sa treaca niciodata la nivelul Neymar, Ronaldo, Messi etc.

    Pentru noi, un sezon ratat salvat putin de un trofeu. Sa vedem ce se intampla saptamana viitoare cu Wenger.

  15. #204
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Eu as vrea sa ramana, a inceput moshu sa castige toate finalele jucate 3/3 cupe, 2/2 supercupe.

    Holding e bun dar era sa ne coste trofeul la faza aia cu Costa din prima repriza cand avea prim planul dar l-a scapat. Insa e de viitor, linistit poate juca titular.

    Mai zi-mi ca ne rupe Hazzard, ca-mi place. Mereu e carpa cand zici asta.

    Ei au fost aroganti ca l-au tinut pe omu lor nr. 1 afara Willian pana cand a fost prea tarziu ca erau deja in inferioritate numerica.

    Mertezacher are nevoie de pauza, de aia apare greoi pe teren ca joaca prea mult, tre sa joace 2 meciuri si 2 pauza si atunci va fi zeu.

    Comentatorii Jiji Scrot TV sunt niste habarnisti, nu ne trebuie nici un fundas, avem destui si buni, mijlocasi eventual ne trebuie, poate si-o extrema ca Walcott e deja praf.

    Suntem stapanii cupei, cum am promis!

    Admiti ca m-am stiut?





    PS: Ne-am pisat pe eventul lor si pe retragerea lu Terry. Moaca lui de la final e mai pretioasa decat trofeul, in ochii lui se putea citi nemarginirea!
    Adio cu o bataitza la fundushtetz intr-o finala de la Arsenal, cand te-ntreaba nepotii cum ti-a fost meciul de retragere sa poti sa le-o dai in detalii!
    Last edited by Johnny D; 28th May 2017 at 15:38.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #205
    sport legend cr7luci's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1,835
    Reputatie
    1
    Cate frustrari ai Ioaneeee...o sa intri in Guiness Book.
    MANCHESTER UNITED RULZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •