Page 73 of 122 FirstFirst ... 2363717273747583 ... LastLast
Results 1,513 to 1,533 of 2543

Thread: WTA Masters: Madrid

  1. #1513
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Eu unul ma bucur ca a castigat a noastra. Mai e mult pana departe, dar e un inceput bun.

  2. #1514
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Stiu si eu sah Si daca asa esti tu mai subtil cu prietenii de aici, its all good cu mine. Nicio problema. Subiect inchis.

    Legat de alte comentarii ale fanilor Biancai, gusturile nu se discuta, asa ca hai sa nu mai facem comparatii inutile
    Ce ramane pana acum este Halep-Andreescu 1-0.

  3. #1515
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,075
    Reputatie
    0
    Corect, un meci castigat greu de Halep cu istericalele ei obisnuite

    Turneul continua nu s-a incheiat atentie
    Last edited by iulian_1976; 28th October 2019 at 20:27.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  4. #1516
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Daca ai fi un tip corect nu ai copia un titlu de pe digisport, asta inseamna sa fii "chibit" probabil sa fii cu "turma".

    Sa castigi 6:3 si apoi sa te duca in decisiv in setul doi in tie-break ce lectie?

    Incercati sa ganditi singuri si nu ce titluri pompoase se pun in media

    O sa vedem daca m-am inselat in privinta lui Andreescu, eu nu imi exprim parerea citind presa desigur asta face un "chibit" insa vai de voi daca mai si jucati la pariuri.


    Ca vrei sa crezi sau nu, pana la ora asta nu am rasfoit digi. Multam pt informatie.

  5. #1517
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,978
    Reputatie
    1
    Este prima oara cand urmaresc un meci intreg si cu atentie al Biancai.
    Mai multi factori cred ca au influentat derularea si scorul final. In primul rand suprafata de joc o avantajeaza pe canadianca si nu prea ii convine lui Halep, nu e de mirare ca una a castigat US si cealalta se tot chinuie sa treaca cateva tururi acolo. Apoi am impresia ca nu se misca foarte bine Bianca, in orice caz e perfectibila la capitolul asta. Sta cam pe calcaie. Mai are si deseuri tehnice in special pe rever unde o tot trimite in sus, nu stiu de ce, si iese afara. Dar toate astea se pot corecta cu timpul deoarece are potential si explozie.

    Nu cred ca o va depasi pe Halep pe zgura sau pe iarba. Apoi fiind mult mai tanara e clar ca peste cativa ani va fi peste.
    Last edited by delaparis; 28th October 2019 at 21:24.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #1518
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,852
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by milanezu View Post
    eu primesc warning dar el ca face oamenii bulangii aia nu vezi?
    sau regulile nu sunt pentru toata lumea?
    Bulangii pt Capitan e ca si cum ti-ar zice un prieten ca te iubeste! Evident nu-l cunosti.

    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Ma intreb daca stii ceva tenis sau te gandesti doar la scenarii din alta sfera?!
    Nu vreau sa intru in polemica.
    Stai linistita, Capitanu' insusi este o polemica, si de vrei, si de nu vrei! Mai ales de nu vrei!

    Quote Originally Posted by Hopshio View Post
    Ce bine ca a castigat a noastra cat de mult imi displace Andreescu m am logat numa sa scriu asta
    Salut Aline, cmf? Sper ca esti bine!
    Te ateptam mai des pe la noi!

    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Halep a jucat 180%,Toni Iuruc si Darren au adus plusurile de care avea nevoie.
    Nu e vina ta, erau cateva considerente de niºã pt amicii mei virtuali. Ei au inteles, asta era si ideea
    Pai Simonica aproape mereu joaca de la 145% in sus!
    Cand joaca doar la 120% e deja grav! Gladiatorica noastra!
    Last edited by Johnny D; 28th October 2019 at 21:19.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #1519
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,075
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Pai Simonica aproape mereu joaca de la 145% in sus! Cand joaca doar la 120% e deja grav! Gladiatorica noastra!


    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Este prima oara cand urmaresc un meci intreg si cu atentie al Biancai.
    Mai multi factori cred ca au influentat derularea si scorul final. In primul rand suprafata de joc o avantajeaza pe canadianca si nu prea ii convine lui Halep, nu e de mirare ca una a castigat US si cealalta se tot chinuie sa treaca cateva tururi acolo. Apoi am impresia ca nu se misca foarte bine Bianca, in orice caz e perfectibila la capitolul asta. Sta cam pe calcaie Mai are si deseuri tehnice in special pe rever unde o tot trimite in sus, nu stiu de ce, si iese afara. Dar toate astea se pot corecta cu timpul deoarece are potential si explozie.

    Nu cred ca o va depasi pe Halep pe zgura sau pe iarba. Apoi fiind mult mai tanara e clar ca peste cativa ani va fi peste.
    Sa iti raspund la dilemele tale:

    1.US Open se castiga intai impotriva publicului american apoi ca joc, acolo castiga doar jucatoarea cea mai tare de psihic sau o americanca care sa fie in top,
    Halep nu poate castiga niciodata impotriva acestui gen de public care este execrabil, ea fiind si usor irascibila cu toane.

    2.Principala problema este cand trebuia executata Halep fie a dat fie mai slab, fie destul de aproape si asta a permis o revenirea lui
    Helep pe alte lungi, este 90% meciul contra lui Osaka identic.


    Nu stiu ce va fi, stiu pana in prezent ca a pierdut contra lui Osaka si Halep in conditii la milimetru Andreescu a avut set de meci 6:3, 6:5 despre ce discutam?
    Daca ieri erau 2 necunoscute una s-a rezolvat, mai ramane Barty sa stim, cine este peste Andreescu in acest moment

    Shenzen este oarecum neutru, nu ai adversitati, atentie nu este terenul de hard de la USOpen asa cum crede dlp@ este un teren diferit deci coeficient de frecare diferit
    asa sa o dam in lucruri tehnice "anti-chibiti", nu este nici hard nici zgura este altceva mingea sare altfel.
    Last edited by iulian_1976; 28th October 2019 at 22:07.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  8. #1520
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,978
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Nu stiu ce va fi, stiu pana in prezent ca a pierdut contra lui Osaka si Halep in conditii la milimetru Andreescu a avut set de meci 6:3, 6:5 despre ce discutam?
    Pai discutam tenis. Nu poti aduce argumente de milimetru acolo cand vorbesti de o singura jucatoare. Si Halep a pierdut mingi la milimetru ceea ce a permis lui Andreescu sa aiba avantaj si sa serveasca pt meci.
    Si cate sute de meciuri in istoria acestui sport au fost disputate la milimetru, au creat campioni exceptionali...

    Eu analizez si trag linie azi. Cam astea sunt valorile dupa mine. Halep e inca peste in medie dar asta nu inseamna ca Bianca nu o va bate data viitoare. Sau invers iar ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #1521
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,075
    Reputatie
    0
    Aici nu sunt de acord nu sunt egale ca situatie.
    Halep trebuia sa demonstreze ceva, a jucat disperat, isterica cu coach-ul, vrea sa castige neaparat, mingi la limita a castigat.

    Dincolo Andreescu castiga din elan primul set, al doilea il trateaza neatent, cu mingi usoare date la siguranta sa nu iasa din teren desi avea 2-3 metri marja, o da inspre Halep
    si Halep castiga.In timp ce una joaca la siguranta cealalta joaca ca meciul vietii, eu asa am vazut meciul asta.

    Aici nu au jucat 2 jucatoare de aceeasi talie, una foarte rutinata si una care din primavara a bagat spaima in top 10.
    Last edited by iulian_1976; 28th October 2019 at 23:05.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  10. #1522
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,978
    Reputatie
    1
    Ce sa demonstreze Halep? Ca are deja doua GS si e in top dpdv tehnic si in apogeu cariera?
    Joaca la disperare?
    Nu.
    Halep isi joaca tenisul asa cum stie mai bine, asa cum poate mai bine. Daca vrei sa spui ca isi forteaza talentul pur, sunt de acord. Are talent destul sa munceasca mult si sa castige atat cat poate prin energie. Altele se descurca cu mai putin efort.
    Andreescu, nu stiu inca. Nu o vad super talent oricum. Are calitati fizice superioare lui Halep dar pe medie. Psihic e inca virgina deoarece la 19 ani tot ce zboara se mananca. O sa ia lectii dure in cariera, una dintre ele chiar azi, si care va conta
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #1523
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    Ba iulian termina cu Andreeasca ta. Stim, e de la tine din sat, ceva ruda de gradul 4. Zici ca esti cumpanasu care incearca sa profite de moartea nepoatei sale. Zici ca tu ai susținut-o financiar pana acuma. Halep a fost mai buna azi, Bianca a încercat iara drame cu accidentari ceea ce e penibil. Avea dreptate Kerber.

  12. #1524
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,075
    Reputatie
    0
    Las-o pe "ba iulian"...in primavara nu castigase nimic cand va semnalam, asa ca somn usor.

    Quote Originally Posted by Hopshio View Post
    Ce bine ca a castigat a noastra cat de mult imi displace Andreescu m am logat numa sa scriu asta
    ...o iei si pe aratura, esti extremist cu Halep, spui lucruri pe care eu nu le-am spus niciodata.

    Apreciez jocul lui Andreescu este adevarat, nu sunt fanul nimanui de pe pamatul asta.
    Last edited by iulian_1976; 29th October 2019 at 01:36.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  13. #1525
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,852
    Reputatie
    0
    Reverul ala lung de linie de unde era semidepasita de minge la un moment dat, prinzand-o pe Andreescu pe contre-pied, ala a intors meciul! Andreescu n-a mai jucat cu nimeni capabil sa faca asa ceva si-a fost surprinsa cvasi-total uneori! Inclusiv la reverul in cross lung de tot din pozitii grele ale Simonei! Maine va fi si mai greu cu lidera grupei si fosta castigatoare aici, deci adversara cu mici emotii la meci.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #1526
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Si eu cred ca au surprins-o loviturile Simonei din pozitii incomode.
    Anyway, one down, a few more to go. Meci mai greu cu Svitolina maine, nu e match-up bun. Mai ales dupa maratonul de ieri. Dar increderea cred ca e sus.

  15. #1527
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,354
    Reputatie
    0
    S-a retras Osaka. Ceva probleme la umãr. Intra Bertens. Cat noroc pe olandezã, și anul trecut a intrat din câte știu, dupã ce s-a retras Halep.

  16. #1528
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,075
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Si eu cred ca au surprins-o loviturile Simonei din pozitii incomode.
    Anyway, one down, a few more to go. Meci mai greu cu Svitolina maine, nu e match-up bun. Mai ales dupa maratonul de ieri. Dar increderea cred ca e sus.
    Da a surprins-o cand a avut set de meci

    Halep joaca o loterie uneori iese alteori nu, aici sunt de acord cu Ion, odata ce a picat pic fizic poate pierde cu orcine, oricand numai ea stie cat mai poate duce.

    Osaka era favorita pentru mine, daca duce fizic Halep poate, poate desi la cat de disperata era " Nu stiu ce sa fac" cum sa duci un turneu din asta pana la capat?

    Pentru mine ar fi o surpriza sa castige Halep turneul, in primul rand ptr ca isi pierde controlul si nu poate tot timpul coach-ul sa o scoata din palarie minunea, sa presupunem

    ca fizic duce, ptr ca asta este buba consum resurse/rezultate este dezechilibrat.
    Last edited by iulian_1976; 29th October 2019 at 10:25.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  17. #1529
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Deci Barty se califica daca o bate azi pe Bertens. Pacat de Naomi.

  18. #1530
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Avand in vedere ca abia a revenit dupa o pauza lunga, mi se pare ca Halep s-a descurcat mult peste asteptari in primul meci.
    Normal ca a trecut prin momente dificile, jucand direct cu proaspata castigatoare de la US Open, ba chiar prima intalnire intre cele doua.

    Cred ca ambele romance au destule resurse fizice, nu au jucat prea mult in ultima vreme.
    Sper sa nu fie accidentata Bianca.

  19. #1531
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,075
    Reputatie
    0
    Singura care nu cred ca se va accidenta prea des este Bencic are fizic de sportiva nativ, restul nu sunt facute 100% pentru sport.
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Deci Barty se califica daca o bate azi pe Bertens. Pacat de Naomi.
    Osaka le batea probabil pe toate, ar fi Barty, Halep, Svitolina favorite...

    La Halep si Andreescu am vazut lucruri faine insa si deseuri tehnice, in schimb la Osaka greu am vazut o minge peste linie, sau in fileu, nu stiu cum nu este nr1
    Last edited by iulian_1976; 29th October 2019 at 15:32.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  20. #1532
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,075
    Reputatie
    0
    Bencic:Kvitova 6:3, 1:6:6:4 castiga Bencic pentru prima data, pentru mine este cea mai buna atleta, sigur face cu mine 10 km sprint
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  21. #1533
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    Mai Iulian, in tenis ca si in fotbal, suntem chibiti, suporteri, fani, ultrasi, bagatori de seama etc. Am spus si repet, a primit o lectie, SIMONA A INVINS o trisoare nesimtita.
    Si ca sa intelegi mai bine ca nu sunt gica_contra de dragul discutiei iti spun ca domnisorica asta mi-a fost draga dar atitudinea ei fata de Simona a demonstrat ca nu are caracter. Cu scuzele de rigoare pentru cei din "diaspora", dar asta ne e natia, ajunsi peste mari si tari ne credem buricul pamantului, ne dam rusi, canadieni, bulgari.
    fii atent si la asta.

    conditia asta are un nume ce nu-mi vine in cap acuma. ceva de membru al unei tarisoare pe care nu o ia nimeni in seama si care o data la o suta de ani vede pe cineva cu nume romanesc in elita vreunui domeniu si face ejaculatioprecoce : aoleu, un romanac de-al meu, ca sa fie absolut dezamagit in secunda in care isi da seama ca de fapt nu-I roman/ca. dupa aia in loc sa dea din umeri, se apuca domne si da cu ura si cu rapciuga si cu ura din nou pina lesina. Isi zice:

    CUM DRACU MI-AU RAPIT ASTIA O VALOARE ROMANEASCA? NE AU FURAT BAAAA VALORILE

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •