Page 42 of 122 FirstFirst ... 3240414243445292 ... LastLast
Results 862 to 882 of 2543

Thread: WTA Masters: Madrid

  1. #862
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,355
    Reputatie
    0
    E irelevant clasamentul ala. Venus de ex e un monstru, o jucătoare legendara și a stat doar câteva săptămâni, iar Safina, JJ sau Ivanovic au stat mai mult.

  2. #863
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,854
    Reputatie
    0
    Eu zic ca nu e irelevant. Sau e pe-atat de irelevant pe cat e sa fii nr. 1 comparativ cu castigatoare de GS!
    E mai important sa castigi GS-uri, dar conteaza si daca esti nr. 1. Una arata cat de bine poti juca sub presiune maxima - GS-urile, alalalt arata cat de bine poti juca in general, ambele clasamente au valoare chiar daca cel de GS e superior, dar nu e singur relevant.


    Venus e de kkt tocmai pt ca nu e constanta, astfel de jucatori ma dezgusta, cu tot cu monstrul lor la Wimbledon cu tot sau o data la 2 ani in alt turneu de GS. Halep daca mai mai vreo 3 GS-uri d.p. meu d.v. e peste Venus tocmai de aia, pt ca ea joaca tenis mereu, nu doar cand i se scoala, sau al 40 de ani cat are babaciunea aia. Tenisul bun conteaza atat ca moment de impact cat si ca durata de impact. In plus, Halep mai stie lovi si din incheietura mai nou, nu doar brutalizeaza mingea ca Venus si cand ajunge la fileu daca tre sa dea finut zici ca e un elefant pierdut in spatiu, are uneori niste executii de zici ca n-a jucat tenis in viata ei daca trebuie sa loveasca improvizat nu doar exersat de mii de ori, lufturi de-a dreptul, dezgustator.
    Last edited by Johnny D; 11th August 2018 at 17:33.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #864
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,854
    Reputatie
    0
    Pana una alta Stephens ii cam da cu terenu-n cap, 3-0 cu dublu break!
    Pt Simo Stephens e mai buna, are H2H extrem de bun cu ea.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #865
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,355
    Reputatie
    0
    Stephens mai face un turneu bun. Foarte bun tenis jucat în ultimul an. Revanșa de la RG.

  5. #866
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Eu nu inteleg de ce esti asa impotriva Simonei. Nu iti place tenisul ei? Mereu tu vrei sa castige adversara ei

  6. #867
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,355
    Reputatie
    0
    Neah, îmi place Simona. Doar cobesc.

  7. #868
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Ah.. Inteleg bun si asa

  8. #869
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,854
    Reputatie
    0
    Si-i iese. Nu-i rau.


    Singurul punct slab la Simona e dreapta lung de linie, lovitura aia nu-mi prea place. Ar trebui sa renunte s-o mai loveasca in forta si sa dea doar top spin, asa cred, sa fie full defensiva! In rest e beton. Asta in joc, la serviciu e cand are procentaj slab de intrare al primei mingi, iarasi nu inteleg de ce. Adica are meciuri pe care le-ncepe parca incapatanat aiurea cu prima serva, cand din ce stiu eu in tenis prima intra cand esti relaxat, respectiv pe inceput de meci mai bine decat pe final, la ea e invers!


    Reverul ala al ei e beton, mai bun decat a lu Wozniacki sau oricare alteia, cel mai bun rever din lume.
    Daca ar pune putin mai mult lift pe dreapta, sa nu greseasca cu ea, cred c-ar fi si mai buna.
    Last edited by Johnny D; 12th August 2018 at 17:29.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #870
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,355
    Reputatie
    0
    Holy shit cum a fost setul asta. Ireal frate.

  10. #871
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,854
    Reputatie
    0
    Daca ar mai lucra un pic la serviciul ala nenorocit, ar fi aproape imbatabila Simonica!


    Totusi, ce set... Halep conduce 4-1, Stephens revine si conduce 5-6. In tiebreak Simona condusa 1-5 multumita si celor 2 duble, revine si castiga 8-6! Din pacate in setul 2 Stephens a jucat chiar mai bine si l-a castigat 6-3 clar. Decisiv!


    Mi-a placut acolo in tiebreak unu care a strigat dupa ce Simona a facut 3-5 de la 1-5 "Hai ca nu mai poate!" si n-a mai putut, insa uite ca s-a reincarcat a dracului negrotea pt setu 2!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #872
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,854
    Reputatie
    0
    Cum a fost game-ul asta 2 din decisiv, scurta aia cand a pus-o am zis "Nuuuu!", nu pot sa cred c-a trecut si-a luat game-ul cu ea, confirmand break-ul! Cum dealtfel nici negrotela nu putu crede, dar totusi face rapid 2-1, acu da cat poate-n tot ce misca, se joaca inca meciul!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #873
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Ioane, sa ne ciufulesti Alibecu!
    Joaca Steaua si tu stai pe tenis?!
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  13. #874
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Simona iar nu joaca ce trebuie, se ia “la tranta” cu o jucatoare cu lovituri mult mai puternice decat ea. Ar trebui sa incerce altceva, aici nu e zgura. Slice, scurte, sa o surprinda. Probabil va pierde azi, afro-americanca joaca mai bine si pare mai proaspata fizic.

  14. #875
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,854
    Reputatie
    0
    Din pacate la 30= Simona joaca la linie, nu intra si-si pierde avantajul, ba chiar negrotela merge in fata, da cat poate in serviciu si apoi in orice minge si face 2-3 de la 2-0 rapid. Acum meciul e greu, dar se poate intampla orice!


    Chiar ca orice! Era 2-2 0-40, 3 puncte jucate cu bastarca la serviciu urmat de ciocan cu dreapta, tzac-pac, tzac-pac, tzac-pac si NU E 2-3 cum era cat se poate de clar dupa 3 puncte brutalizate in mai putin de un minut de negrotela, dar Simonica gladiatorica noastra nu fu de acord, face pe dracu-n patru si se scoate de sub ciocan cu 5 puncte la rand si nu scapa meciul din mana! 3-2 pt Halep defapt! Incredibil!


    4-2 superb Simo, un game excelent de serviciu cu 3 serve direct castigatoare dintre care 2 Asi, un 1-2 a la negrotelo-bastarco, deci 4 puncte castigate cu mare ajutor de la prima serva! Si game luat la avantaje, negrotelo jucase excelent! Acum urmeaza un game vital pt negrotelo, daca Simo face break-ul, este decisiv, este si titlu! Si negrotelo da cat poate in toate, dar Simo razbate si scoate tot 0-15!


    Nu mai poate negrotelo, 15-40! 2 MP! Mai scoate Simo o minge, Negrotelo fuge cu falca cazuta la beton spre fileu si-o bate de baza acestuia! Titlul e ca al ei la 5-2 cu dublu break! Ramane sa ne bucuram cand il va termina pe teren si ridica pe podium!
    Last edited by Johnny D; 12th August 2018 at 23:06.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #876
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Bun, Stephens se bate singura

  16. #877
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,854
    Reputatie
    0
    Dupa ce-a pierdut acele 2 game-uri in care a jucat bine de tot la 2-2 si 2-3 mai ales, unul de la 0-40 la serva, ma asteptam sa nu mai poata da acelasi randament si la 2-4, de aia am zis ca daca Simo face break cum dealtfel a facut fara sa dea maxim = meci, mental mereu Simona are ceva in fata lu Stephens si asta va fi pentru istorie, azi se face 7-2 la directe, iarasi o finala!
    Last edited by Johnny D; 12th August 2018 at 23:11.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #878
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Sa vedem, Simona face si ea destule prostii.

  18. #879
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,854
    Reputatie
    0
    Mda, acele mingi de meci n-au fost jucate chiar excelent dar nici negrotela nu s-a pierdut!
    Insa nu cred ca nu va inchide acuma la 5-4, sa vedem! Acum e momentul!


    15-0 numaram! 15= cam usor cedat punctul.
    30-15 ce dreapta in cross! Nu mai face concesii Simonica!
    40-15 e gata cum ziceam, nu credeam sa nu inchida si acu va inchide!


    AS! Meci! Turneu! Titlu! Campionat! Cum ziceam!
    Last edited by Johnny D; 12th August 2018 at 23:22.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #880
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Foarte slab jucate primile mingi de meci de Simona, in special tactic. Stephens e undeva mult in spatele liniei de fund si Simona trimite mingea tare dar in apropierea ei. Nu cred ca mai ajungea aia o scurta, de exemplu.

    Totusi isi tine firea, serveste impecabil si inchide meciul fara emotii excesive.

  20. #881
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Felicitari pt romanca noastra bataioasa!

  21. #882
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Buna finala cu Stephens, bun turneu

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •