Page 39 of 122 FirstFirst ... 2937383940414989 ... LastLast
Results 799 to 819 of 2543

Thread: WTA Masters: Madrid

  1. #799
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Nu ma refeream la cineva anume cand am scris comentariu.
    Eu m-as felicita daca as fi Simona si m-as ruga sa reusesc sa imi setez obiective majore cu adevarat de acum incolo..
    O admir pe Muguruza.. desi lumea o critica, mie imi place cum abordeaza turneele de Grand Slam.

    Cat despre a-ti fi rusine cu un sportiv, cred ca nu e cazul sa comentez
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  2. #800
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,847
    Reputatie
    0
    De-acord, e necomentabil, necomestibil, nedigerabil. Ignorabil cat incape.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #801
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,847
    Reputatie
    0
    Ce o domina mental Mihaela pe Lina Lina, devine bestia nera pentru ucraineanca!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #802
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Bă, eu n-as chema-o pe Buzarnescu la nationala. Nu pt ca nu merită -e clar ca e racheta 2, ci pt ca as vrea sa joace in primul rand pt ea, sa faca banuti, puncte, sa aiba o viata linistita, nu asta de caine itf, ca pana acum. Cat va mai putea juca? Un an, doi? Hai s-o lasam, ca ne-a durut in pla de ea pana acum, un wild card nu i-au dat javrele alea de la federatie. Sa joace Jaklin, Pizdin, Vagin, Buzarin, alea sunt fetele de aur ale federatiei.

  5. #803
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,872
    Reputatie
    0
    senzationala Buzarnescu...cosmarul Svitolinei...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  6. #804
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,847
    Reputatie
    0
    Ei lasa Capitane ca nu exista Fed Cup in timp ce se joaca GS-uri si turnee Premier. Din alea se fac banii!
    Face ea bani acu de nu-i poate cheltui in 2 vieti!
    Plus ca la femei se joaca doar 2/3 peste tot, poate juca inca 4 ani lejer la nivel maxim, si asta si din cauza acelor accidentari care n-au consumat-o cu extenuari fizice, uzuri ale incheieturilor, articulatiilor, genunchilor, etc. cariera ei va fi mai lunga din aceasta cauza. Uite si un aspect pozitiv al accidentarilor.


    PS: Anu viitor intra in top 10 alaturi de Halep in preajma sezonului de zgura, una pe 1, cealalta pe 1+!
    Last edited by Johnny D; 22nd June 2018 at 20:36.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #805
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Iar are cu Kvitova greu de tot.
    Asta ii ierbivora 100% .
    A castigat si in Cehia in finala pe zgura.
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  8. #806
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,847
    Reputatie
    0
    Da, dar nu imposibil. Mihaela n-a castigat vreo finala si de-aia nu poate da maxim intr-o finala cum a fost in Cehia mai ales ca fu la vita(mancatoare de iarba) acasa, in schimb in semifinala s-ar putea sa-i fie mai usor sa joace asa cum a jucat de fiecare data cu Svitolina. Si daca o va face, are si ea sansa ei.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #807
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,847
    Reputatie
    0
    Ironic Miki pierde cu acelasi scor la kVITOva cu care a batut-o ieri pe Svitolina! N-a jucat chiar ca ieri dar a facut un meci bun, insa VITA asta cum ii zice si numele, mananca iarba = e prea buna pe suprafata asta.


    Kvitova si ea cu outfit-ul lui Halep de la RG dupa Svitolina. Tatiana Maria de joaca acum cu Kenin la Mallorca pe iarba tot la fel, acelasi outfit poarta Kenin. Cum ziceam, multe iau modelul ei acum parca.
    Last edited by Johnny D; 23rd June 2018 at 18:50.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #808
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Mihaela Buzarnescu a atins un nou etalon. A ajuns pe locul 28 WTA. Practic intr-un an de zile i-a atins borna Monicai Niculescu. Tot pozitia 28 o are si Monica ca etalon al carierei. Urmeaza sa le depaseasca pe Dulgheru (26 wta), Begu (22) si Sorana (21).
    Incet si sigur Mihaela isi face loc intre cele mai bune 20 de jucatoare ale lumii.
    Cred ca un parcurs mai lung la Wimbledon este necesar pentru a accede in top 20.
    Pana la sfarsitul anului are de aparat doar vreo 250 de puncte. Are toate sansele de top 20. Va depasi toate asteptarile noastre. Bafta multa Mihaela.
    Last edited by marian buzoian; 25th June 2018 at 22:10.

  11. #809
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,847
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by marian buzoian View Post
    Cred ca un parcurs mai lung la Wimbledon este necesar pentru a accede in top 20.
    Am si zis p-aici ca anul viitor intram in sezonul de zgura cu Halep 1, Mihaela 1+! Deci intre 10 si 19!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #810
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Saptamana viitoare incepe turneul nostru de la Bucuresti. Sunt curios sa vedem catre cine vor merge cele 4 WC-uri. In mod normal doua trebuie sa mearga catre Alexandra Dulgheru si Gabriela Ruse. Probabil unul la Irina Bara. Ultimul incotro? Sa fie Jacqueline Cristian? Sau Andreea Rosca. Eu asi inclina catre Andreea Rosca. Este o tanara speranta, are 19 ani si a castigat cateva turnee futures in ultima perioada. Lui Jacqueline i-au mai fost acordate cateva WC-uri si nu a confirmat. Cam bate pasul pe loc. Ar trebui in mod normal sa il acorde Andreei Rosca.
    Sper sa nu vad ca acorda vreun WC la nu stiu ce jucatoare straina de prin top 30, eliminata devreme la Wimbledon, si care nu s-a inscris la momentul potrivit la turneu. Se mai practica asa ceva. Sa le dam la ale noastre, sa le incurajam, ca nici noua nu ne dau strainii WC cand vrem noi. Cine a vrut sa participe s-a inscris la momentul potrivit. Nu sa se trezeasca acum si sa irosim noi WC. Avem noi jucatoarele noastre valoroase, nu are rost sa mai dam WC la nu stiu care de pe locul 20, de exemplu. Doar daca cumva ar veni vreuna din top 10, dar este exclus asa ceva. Sau Simona, daca cumva s-a razgandit, dar nu cred.

  13. #811
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,847
    Reputatie
    0
    Lu Halep! Sa-si mai toceasca bataturile alea obtinute cu greu la Roma si RG!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #812
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by marian buzoian View Post
    Sper sa nu vad ca acorda vreun WC la nu stiu ce jucatoare straina de prin top 30, eliminata devreme la Wimbledon, si care nu s-a inscris la momentul potrivit la turneu. Se mai practica asa ceva. Sa le dam la ale noastre, sa le incurajam, ca nici noua nu ne dau strainii WC cand vrem noi. Cine a vrut sa participe s-a inscris la momentul potrivit. Nu sa se trezeasca acum si sa irosim noi WC. Avem noi jucatoarele noastre valoroase, nu are rost sa mai dam WC la nu stiu care de pe locul 20, de exemplu.
    Serena ajunge cam pe locul 20 daca ia finala... Daca dintr-o data se trezesc sambata seara cu un mail de la Serena, pun pariu ca le trimit la plimbare si pe Rosca, si pe Dulgheru din secunda doi.

  15. #813
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Asa cum am anticipat Ruse si cu Rosca au primit cate un WC. Ceea ce ma mira, e faptul ca Dulgheru nu a primit si a fost preferata Miriam Bulgaru. Saraca Alexandra, inseamna ca deja au bagat-o astia la categoria de ''batrana''. La fel ca pe Buzarnescu anul trecut.
    Si ea nici macar in calificari nu s-a inscris, era sigura ca va primi WC.
    Lipsa de respect din nou din partea organizatorilor. Ea ne-a reprezentat atatia ani in Fed Cup, are multe meciuri castigate pentru țară. Ar trebui sa se tina cont si de aspectul asta.

  16. #814
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,847
    Reputatie
    0
    A fost si gresala ei, daca vrei sa participi la un turneu, te inscrii la el macar! Pacat, ea ar fi fost una din favoritele noastre, e zgurista, singurele ei titluri WTA sunt pe zgura. Cat despre organizatori, sa-i fut in gurita de handicapati! Nu stiu cine sunt celelalte, dar Ruse sunt absolut convins ca n-are treaba cu zgura, niciodata nu i-as fi dat WC inaintea lu Dulgheru, daca Alexandra ar fi vrut sa joace!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #815
    incepator
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    Dulgheru participa. A fost ultima acceptata direct.

  18. #816
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,847
    Reputatie
    0
    Asa da! Bravo Radu pt info! Marian m-a cam speriat! Pe langa Buzarnescu pe care o consider favorita daca a venit, pe Alexandra o consider favorita 2 din partea Romaniei! Asta pt ca de la Blegu nu stii la ce sa te astepti, e prea emotiva - too moody cum ar zice engluju.



    Ar fi timplu ca Mihaela sa-si ia primul titlu WTA, daca ma-ntrebi pe mine!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #817
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Cand am verificat lista jucatoarelor ieri, ea inca nu figura. Si mai erau inca vreo doua-trei inaintea ei care puteau sa intre. Probabil s-au mai retras cateva in ultimul moment, inainte de tragerea tabloului, si asa a prins si ea ultimul tren.
    Si eu ma bucur mult ca participa. O simpatizez mult, este o jucatoare modesta, care a avut ghinion cu accidentarile, altfel probabil ar fi ajuns in top 20 demult. A fost nr.26 WTA acum cativa ani.
    Dintre jucatoarele tinere care au primit WC, de urmarit sunt Ruse si Rosca. Rosca tocmai a castigat un ITF la Torino, fara sa piarda set. Va urca in jurul locului 230 WTA, cel mai inalt al carierei. Si a terminat anul trecut cam pe 750. A urcat anul asta vreo 500 de locuri, a castigat vreo 8 itf-uri pana acum. Ascensiunea ei este similara cu a lui Buzarnescu, deosebirea fiind ca Buzarnescu a avut-o la 30 de ani, iar Rosca la 19 ani. Tot viitorul inainte pentru Andreea.
    Interesant, primul titlu ITF pe care la castigat, a fost in decembrie anul trecut. Se intampla la Cairo. Dupa finala a aflat ca mama ei tocmai murise. Si ea avea 18 ani. Ce impact poate avea asupra unui copil o asemenea veste?
    Altceva, Andreea s-a nascut cu malformatie la ambele picioare, medicii i-au spus mamei ei ca nu va putea merge vreodata. A facut multe recuperari si a reusit sa treaca peste.
    In primavara lui 2016 a avut o ruptura a tendonului lui Ahile, pe cand patrunsese in top 400. Avea 17 ani atunci. Vroia sa se lase de tenis, dar incurajata de mama sa, a luat-o de la capat anul trecut, si uite ca acum se apropie de top 200. Multi spun ca ea va fi noua Simona Halep. Sa speram ca asa va fi. Este de urmarit parcursul ei viitor. Vad ca in primul tur are cu o jucatoare din calificari. Deci primul tur este abordabil pentru ea.

  20. #818
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,353
    Reputatie
    0
    O urmăresc și eu, fantastic an pentru ea. A rupt tot în ITF-uri, e cazul sa treacă la alt nivel.

  21. #819
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,847
    Reputatie
    0
    Pai cum a murit, asa din senin? Nasolie.
    Primul titlu e mai greu, pe urma altele vin mult mai usor. Case in point.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •