Page 51 of 122 FirstFirst ... 41495051525361101 ... LastLast
Results 1,051 to 1,071 of 2543

Thread: WTA Masters: Madrid

  1. #1051
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,871
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Julio_Zane View Post
    Atentie , offopic > Johnny, mi-a fost dor enorm de tine!!! Vezi ca vin la Cluj 22/25 august, anul asta pentru gimnastica ritmica, is invitat. pe 23, pentru o zi sunt la Zalau, sa-mi dai mesaje sa ne vedem.
    It's a date!
    Last edited by Johnny D; 8th January 2019 at 13:40.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #1052
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,871
    Reputatie
    0
    A pierdut Simonica, nici macar n-a fost favorita apropos de ghinion la tragerea la sorti pt primul meci din an.
    Barty avea nu doar sprijinul publicului ci si vreo 10 zile de tenis solid in spate, a venit in mare forma aici si fara presiune, ca-i turneu mic.
    N-a jucat rau Simonica, insa n-a jucat bine punctele acelea importante la avantaje, a lovit afara sau in fileu de putin.

    Alea-s punctele care fac diferenta in meciurile dificile! In continuare are probleme cu dreapta lung de linie dar avand in vedere ca e lovitura ei cea mai dificil de executat, in general n-a jucat rau cu ea, doar din cand in cand a ratat, in acest meci a fost sa fie exact in momentele cele mai importante, la egalitati si mingi de break/game.

    Insa sa luam ce e pozitiv:
    1. Pt un prim meci din an, forma a fost buna.
    2. E bine ca n-a ajuns departe in turneu de kk-maka, sa-nceapa s-o doara spatele prin sferturi la AO sau mai stiu io ce.
    3. Are destul timp sa mai stea pe teren 2-3 ore pe zi, sa se antreneze pana peste vreo 5 zile cand va juca la AO.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #1053
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Pana una alta Begu este in sferturi la Hobart. Urmeaza maine meciul cu AK Schmiedlova.

  4. #1054
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,871
    Reputatie
    0
    Mai greseste si ea din cand in cand.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #1055
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Monica Niculescu joaca azi in primul tur la turneul de la Hua-Hin cu Su Wei Hsieh. Sa vezi aici ce batalie. Care este mai tare in slice-uri. Razboi ce mai.

  6. #1056
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,871
    Reputatie
    0
    Am pus deja suta pe Hsieh si alte 6 meciuri care deocamdata sunt bune, nu mai e cale de-ntoarcere.
    Hsieh e mai tehnica si lopateaza mingea bine de pe ambele aripi, de-aia.
    Faza tare e ca nu s-au mai intalnit vreodata, va fi foarte interesant!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #1057
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,871
    Reputatie
    0
    A batut scrofoshneatza noastra, doar pt ca Hsieh cand a fost aproape de set, a zis flop de fiecare data cu niste nefortate de-o sperie si pe nr. 1 mondial! Primu set: 4-3 40-0, 4-6, setul 2 a avut 3 minigi de set si de 6-4 si Niculescu nu prea le poate salva, ti le da tie sa le dai de fileu sau afara! N-au mai jucat cele 2 impreuna insa este binecunoscut stilul Monicai de-as face adversarii sa joace prost de tot, n-am crezut c-o sa-i iasa si cu Hsieh si uite ca i-a iesit. N-am crezut c-o s-o vad pe asiatica dand cu racheta de pamant, iata c-am vazut, vreo 40 de nefortate pt ea in 2 seturi, asa ceva...


    Sharapova le mananca pe toate aici, ghinion pt tampon commercial Kasa cat China, pana-n China si inapoi o trimite pe Daria Masha de la primul ei meci din turneu!


    Avem un meci interesant maine Azarenka - Gasparyan, Gasparyan joaca acasa ca e rusoaica si a batut-o pe alta rusoaica cica mai promitatoare, Kudermetova cu 6-1 6-0, practic a distrus-o. Plangocitul Vikai sa primeasca o extindere?
    Last edited by Johnny D; 28th January 2019 at 20:44.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #1058
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    In avanpremiera scria ca e meciul dintre cele mai ciudate jucatoare din top 100... a castigat a noastra. Ii prevad Monicai un sfert cu Zhang, dar Irina cred ca iese in T2 cu Zheng.
    Ce Sharapova bre Johnny? Tine minte 4 silabe pentru castigatoarea St. Petersburg: Sa-Ba-Len-Ka.

  9. #1059
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,871
    Reputatie
    0
    Aia care pierde cu Anisimove in 2 seturi scurte? Neah...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #1060
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,871
    Reputatie
    0
    Kasatkina joaca direct in sferturi primul meci, poftim, dreptate in tenis.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #1061
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    In avanpremiera scria ca e meciul dintre cele mai ciudate jucatoare din top 100... a castigat a noastra. Ii prevad Monicai un sfert cu Zhang.
    Mda, in loc sa profite de accidentarea lu Zhang, Monica a pierdut in T2 cu Lineata.

  12. #1062
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Irina si Monica au castigat la dublu la HuaHin.
    La simplu a castigat fata pe care a facut-o Serena sa planga la AO - Dayana Yastremska. A revenit de la 2-5 in decisiv.

  13. #1063
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,871
    Reputatie
    0
    Eu am tinut cu cealalta, are de 25 de ani si avea 3 din 3 finale pierdute, acu are 4 din 4.
    Si a fost de departea cea mai buna sansa a ei, nu doar dupa scor, ci si dupa adversar.
    Cand mai castiga si biata Aila un titlu in viata ei acum? In veci, amin. Benneteau feminin.


    Bertens e un monstru de la acea finala cu Halep incoace.
    A facut un monstru din ea Simonica ca n-a batut-o!
    Last edited by Johnny D; 3rd February 2019 at 17:34.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #1064
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Eu am tinut cu Vekic si Tomljanovic si au pierdut ambele
    Dar cred ca vor avea si victorii mari ambele

  15. #1065
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Azi mai avem si Buzarnescu-Ostapenko. Simt ca asta va fi prima victorie a lui Miky din luna august incoace. Cred ca asta va fi restartul ei.

  16. #1066
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,871
    Reputatie
    0
    N-a fost sa fie nici de data asta, 9 la rand, urmeaza 10?


    Daca mai continua tot asa, atinge recordul intangibil a lui Mladenovic care s-a intors in ITF!


    Macar la Miki a fost strans, Siniakova iar si-a furat-o fara drept de apel. Norocul ei c-a jucat cu Miki in Fed Cup si are o victorie! Ce-i drept, tot fara folos, la dublu si-a facut sorocul cehoaica!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #1067
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Poate ar fi mai bine sa mearga cap de serie la Budapesta saptamana viitoare in loc sa piarda iar in primul tur in Dubai. (nu stiu insa daca are voie?)

  18. #1068
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Nu mai are cum, inscrierile pentru saptamana viitoare s-au terminat de mult, de pe 6 ianuarie.
    Insa asa cred si eu, ar trebui sa mearga la un turneu mai mic, poate chiar un itf de categorie mai marisoara si sa obtina acolo niste victorii care i-ar da incredere si apoi sa revina la turneele puternice WTA.
    Nu stiu ce are, decand a avut nenorocita aia de accidentare cu Svitolina in august nu-si mai poate reveni. Si ce forma avea inainte.
    Interesant era la turneul asta ca daca ar fi invins-o pe Ostapenko, ar fi jucat in turul doi cu Svitolina. Ma gandeam ca ar fi putut fi continuarea acelei partide blestemate pentru ea si revenirea la forma de dinainte.

  19. #1069
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,871
    Reputatie
    0
    Dumnezeule ce-o-ncarca Simo pe Tsurenko! Tenis de vis pe hard, Tsurenko cand joaca bine e greu de batut, azi a jucat dar degeaba. Simona a dat cu ea de pamant, zici c-a fost Djokovic feminin azi, a inceput cu 5 game-uri la rand si tot asa a si terminat!

    Si Djoko feminin nu se lasa mult asteptata sa faca ceea ce ziceam, s-o evite pe Osaka pana-n finala la orice turneu, altfel spus, sa revina pe locu 2 WTA! Unde-i e locul, doar pe 1 si 2!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #1070
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Urmeaza Julia Goerges. Apoi invingatoarea dintre Svitolina si Muchova.

  21. #1071

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •