Page 40 of 121 FirstFirst ... 3038394041425090 ... LastLast
Results 820 to 840 of 2540

Thread: WTA Tour: Stuttgart, Rouen

  1. #820
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Cota zilei mi se pare Polona Hercog cu Ruse romanca ierbista. Are 1.60 chiar 1.65 eu il vad sigur cat casa!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #821
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Voi va uitati la partida Andreei Rosca cu Claire Liu? Ce frumos joaca. A luat primul set cu 6-4. Claire Liu e singura care i-a luat set lui Kerber la Wimbledon. Chiar vroiam sa o vad pe Andreea. Ii urmarisem doar rezultatele de prin turneele ITF. Acum inteleg ascensiunea ei fulminanta. Chiar joaca bine fata. Imi place atitudinea ei, e pozitiva, se incurajeaza tot timpul. Are lovituri bune pentru varsta ei. Chiar poate ajunge departe in cariera.

  3. #822
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Ca tot se comenta pe aici de WC. La Bucuresti le-au primit trei tinere sperante romane, din care doua au iesit deja din primul tur.
    La Gstaad le-au primit o tanara speranta elvetiana (finalista la juniori la Wimbledon) dar si Schiavone si Schnyder. Cine credeti ca aduna mai multi spectatori, Patty si Francesca sau niste tinere de care, totusi, n-a auzit nimeni pana acum?

  4. #823
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Candva, nici de Patty si Francesca nu auzisera nimeni. Ca doar nu s-au nascut vedete. Cine stie, peste ani, poate si tinerele noastre vor ajunge ca ele. Comparatia nu mi se pare chiar corecta. Noi trebuie sa incurajam tinerele noastre sperante, nu sa irosim WC-uri pe babaciuni. Daca venea cineva din TOP 10 mai ziceam, dar asa sunt WC-uri irosite dupa parerea mea. Tinerele noastre chiar daca pierd, le ajuta la incredere pe mai departe, vad si ele cum este nivelul unor jocuri cu jucatoare de top 100.
    Last edited by marian buzoian; 17th July 2018 at 20:12.

  5. #824
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Pacat ca Miky a facut un prim set jalnic cu Martic in semifinale iar in setul 2 Martic dublata de scor a jucat prea bine, mai ales cu primul serviciu, dar in final ma bucur pt Sevastova. A suferit mult saraca aici la Bucuresti incercand sa castige o data in ultimii ani, chiar acel dublu 6-0 luat de la Halep acu 2 ani. A meritat sa ia si ea un titlu aici, bravo ei!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #825
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Ce penibilitate de turneu in rusia: finala WTA intre 2 jucatoare de 17 ani, una WC rusoaica, cealalta LL sarboaica! Halep si daca juca doar cu mana stanga, ar fi luat turneul asta la pas!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #826
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    Doua jucătoare de viitor. Mi-a plăcut mult Danilovic. O sa mai auzim de ea.

  8. #827
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    Gata vacanța, începe de azi circuitul nord-american, cu turnee foarte bune. La Washington avem două jucătoare din primele 3, Wozniacki și Stephens, iar la San Jose, avem Muguruza, Azarenka, și surorile Williams. Halep are un program absolut cretin, cu patru turnee consecutive, Rogers Cup, Cincinnati, New Haven si Us Open.

  9. #828
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Si Miky participa la San Jose. Pe ea de ce nu o nominalizezi?
    Cat despre programul lui Halep, cam aglomerat, asa este. S-a cam incurcat cu New Haven, cu o saptamana inaintea la Us Open. Dar acolo mai mult de un meci nu cred ca joaca. Iese repede. Plus daca ajunge departe la Cincinnati, nici nu cred ca mai participa. Acolo cred ca se duce doar daca iese repede de la Cincinnati.
    Last edited by marian buzoian; 31st July 2018 at 08:10.

  10. #829
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Ce mecla de negrotel de plantatie are Vikery asta! Just a stepping stone for Miky Dynamite!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #830
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    Serena tocmai și-a luat cea mai drastica înfrângere din cariera. Absolut șocant!

  12. #831
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    E varza. Iarba i-a mai ascuns din probleme ca s-a scos cu serva, insa aici...
    De-aia am zis eu ca sper sa pice in primele tururi cu Halep la RG, i-ar fi tras Simonica o mana de bataie...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #832
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    ce si-a luat-o femeia-barbat.
    hai cu retragerea.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  14. #833
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    La banii ei se poate retrage in ce rezervatie vrea ea. Sa aiba o batranete linistita. Sa se legene toata ziua pe liane si sa manance banane zemoase si moi
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  15. #834
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    Wozniacki și Muguruza le-au dat țeapă organizatorilor. S-au retras fără să joace un meci.

  16. #835
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    1.72 azi Miki Dynamite cu panarama aia de rusoaica ce se crede in acte americanca! Di She? Pajitura!


    Si cum am facut-o panarama, cum a inceput sa joace excelent!
    Dar cum dracu poti sa-i spui americanca la una care striga "Davai" sa se incurajeze, esti cumva retard!?
    Last edited by Johnny D; 2nd August 2018 at 21:22.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #836
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Meci ciudat 3-5 primu set, pe urma 7-5 2-0 6 game-uri la rand Miki, pe urma 2-6, 6 game-uri la rand rusoaica cu pretentii de americanca. Si avem decisiv. 16 ani are scroafa, jumate cat Buzarnescu si joaca bine!


    3-0 cu dublu break in decisiv pt Miki cu joc excelent de data asta, gata, i-a facut finishu!
    Si-n setu 2 se apropiase de 3-0 cu dublu break dar avuse ceva nefortata si de-acolo a scapat meciul din mana, nu mai repeta figura a 2-a oara Miki! Castiga meciul a 2-a oara si de data asta pe bune!


    6-1 decisiv. Urmeaza revansa cu Keys! Acuma nu va mai fi complexata de faza avansata in turneu de GS!
    Last edited by Johnny D; 2nd August 2018 at 22:57.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #837
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    De fapt Keys s-a retras, va juca cu Tomljanovic, alta cota f buna de speculat, catre 1.70!



    LE: Ce o-ncarca Miki pe aia, primele 3 game-uri a jucat de vis, daca joci asa nu te bate nimeni!



    Inainte de 2018 cica avea doar 3 meciuri castigate in WTA! Hai cu primul titlu si top 20 WTA!
    Last edited by Johnny D; 3rd August 2018 at 22:20.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #838
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Voi chiar nu ati observat, sau va faceti ca nu observati. Miki se apropie de performanta carierei. Turneu Premier castigat si top 20. Nimeni nu a zis nimic dupa victoria cu Mertens.

  20. #839
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Pai eu am scris vreo 10 randuri, tu doua, si eu sunt cel care nu observa. In plus:
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Inainte de 2018 cica avea doar 3 meciuri castigate in WTA! Hai cu primul titlu si top 20 WTA!


    E adevarat ca e la prima finala de turneu Premier, ar fi si ideal sa fie acesta primul turneu WTA luat!
    Si e si o sansa unica, e rar sa joci c-o panarama mai mare o finala de Premier (a 3-a finala a carierei) decat grecoaica aia.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #840
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    In fine o finala usoara pt Miki. Precedentele doua au fost impotriva unor jucatoare in forma, cu multe titluri WTA!
    Shakkari e la prima ei finala, normal ca nu poate juca la maxim cum i s-a intamplat lu Miki in precedentele doua!
    3-0 pt Miki usor de tot in debut de meci, n-are cum rata! Va fi primul ei titlu WTA si ce titlu: Premier!


    Bravo, si odata cu titlul asta marisor ia si titlul de nr. 2 incontestabil al Romaniei!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •