Page 74 of 122 FirstFirst ... 2464727374757684 ... LastLast
Results 1,534 to 1,554 of 2549

Thread: WTA Masters: Madrid

  1. #1534
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,100
    Reputatie
    0
    Asta mai usor inteleg cei care au facut sport in Romania, statul roman nu a oferit nimic, eu stiu pe ce terenuri jucam dupa revolutie, cu ce mingi si nu jucam la tara, sa fii titular trebuiau tarii vodca de calitate etc, motorina pentru autocar etc la antrenor, buletine confiscate de antrenor si contracte fictive, sa mai continui ?

    Ce putea sa le dea spaga un viitor student de ASE domnului Zoly dumnezeu sa-l ierte.
    http://www.ziare.com/otelul-galati/g...otelul-1597924

    Atunci era generatia de aur, cand nici unul dintre ei nu veneau la juniori sa vada dezastrul si acum se plang toti.

    Ce credeti o sa-mi dau copilul sa evolueze pentru Romania daca ar fi sa fie de performanta?

    Marea majoritate din tenisul feminin nu au sablon de sportive au fost impinse de la spate si plusat bani multi, le recunosc usor dupa cum alearga.

    Spuneam de Bencic am aflat mai tarziu ca tac'su este antrenor de tenis asta este o poveste fericita, destul de rar nu toti au parinti antrenori de tenis si sa mai fie si nativ
    fizic de sportiva.
    Last edited by iulian_1976; 29th October 2019 at 20:00.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  2. #1535
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,906
    Reputatie
    0
    In grupa rosie avem:
    Bencic-Bertens, invingatoarea se califica in semifinale
    Barty-Kvitova, invingatoarea se califica in semifinale cu o exceptie. Barty se poate califica in locul Kvitovei si daca pierde in trei seturi, cu maxim doua game-uri in minus, daca si Bencic pierde tot in trei seturi.

  3. #1536
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,906
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Spuneam de Bencic am aflat mai tarziu ca tac'su este antrenor de tenis asta este o poveste fericita, destul de rar nu toti au parinti antrenori de tenis si sa mai fie si nativ
    fizic de sportiva.
    Tatal ei a jucat hochei de performanta in Elvetia si e de fapt si de drept antrenor de hochei. Nu e antrenor de tenis, e antrenorul Belindei. Iar Belinda a invatat tenis de mica la scoala Melaniei Molitor (mama Martinei Hingis).

  4. #1537
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,100
    Reputatie
    0
    Din moment ce este coachul ei banuiesc ca stie si tenis nu stiu ce sa spun , fizic este ceea ce trebuie in tenis.

    Surpriza astazi Kiki a jucat doar venind la fileu dupa setul 1 cu Barty si in final a cedat nr 1 mondial...

    Dupa retragerea lui Osaka nu-mi dau seama care poate castiga.

    Am citit mai multe acum despre Bencic o antreneaza taica'su si preparator fizic, prietenul ei un fost fotbalist slovac.
    Last edited by iulian_1976; 29th October 2019 at 23:57.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  5. #1538
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Slab Halep pana acum. "Nadal mode" nu se activeaza in fiecare zi. E buna la reveniri, totusi sper.
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  6. #1539
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,100
    Reputatie
    0
    Nu am vazut meciul, cred ca este epuizata atata tot, a picat cu Andreescu primul joc este normal, nu a fost un avantaj nici pentru Halep si nici pentru Andreescu ca au jucat impreuna primul meci.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  7. #1540
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,999
    Reputatie
    1
    Si Svitolina a avut meci complicat in prima zi
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #1541
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,100
    Reputatie
    0
    Da 7:6, 6:4 parca este o mica diferenta doar privind scorul, fara sa analizam ce s-a jucat efectiv.

    Abandon Andreescu si asa o sa fie un meci pe cinste Halepliskova...?!
    Last edited by iulian_1976; 30th October 2019 at 15:32.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  9. #1542
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,100
    Reputatie
    0
    Am privit un pic in reluare meciul lui Halep, ce efect a prins mingea din paleta Svitolinei, impresionant
    Last edited by iulian_1976; 30th October 2019 at 18:34.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  10. #1543
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    S-a retras Osaka.
    S-a retras si Andreescu, si cam atat cu favoritele dupa nici 2 etape.

    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Am privit un pic in reluare meciul lui Halep, ce efect a prins mingea din paleta Svitolinei, impresionant
    A invatat-o porcul de Monfils printre pozitii de sau pe langa pat, si figuri cu racheta.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #1544
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,100
    Reputatie
    0
    Svitolina este o simpatica Sa dai asa nu este suficient sa...mai trebuie ceva in plus.

    Pe Svitolina si Pliscova le batuse Andreescu anul asta pe amandoua, posibil Halep sa o bata pe Pliscova depinde cum sta cu psihicul dupa infrangerea asta, Halep nu se duce la fileu o sa fie greu de pe fund.

    TC este turneu de forcing, nu seamana cu celelalte turnee, se joaca in interior, mingea sare diferit nu-mi dau seama daca mai repede sau mai lent, parca mai lent, la tv nu poti sa stii, conteaza mult forma fizica, as merge pe Bencic din punctul asta de vedere
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  12. #1545
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,362
    Reputatie
    0
    Mda, s-au retras principalele 2 favorite. Mã rog, Bianca a zis cã urmeazã sã facã niște analize, încã nu e sigur cã nu va juca ultimul meci, dar nu mai are șanse de calificare. Cine câștigã dintre Halep și Pliskova merge în semifinale.

  13. #1546
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,906
    Reputatie
    0
    In mod normal Simona ar trebui sa bata si sa se califice, Pliskova e clienta ei favorita.

  14. #1547
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,999
    Reputatie
    1
    Pe ce suprafata de joc?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  15. #1548
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #1549
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,100
    Reputatie
    0
    Inca un abandon rezerva Kiki cedeaza la Bencic si Bencic calificata nu m-am asteptat forma fizica sa fie asa de importanta...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  17. #1550
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,906
    Reputatie
    0
    Castiga Belinda turneul? La fel ca Cibulkova acum trei ani, la prima aparitie, ultima calificata, locul doi in grupa..

  18. #1551
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Daca o bate pe Lina Lina...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #1552
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,100
    Reputatie
    0
    Kiki Bertens nu prea se stie de ce s-a retras, o forma de ameteala din ce s-a spus, nu a avut probleme fizice, in interior banuiesc ca se creeaza o stare de sufocare,
    TC este un turneu mai aparte...

    Svitolina stie mai mult tenis, poate va conta si forma fizica, cine stie poate se accidenteaza toate pe traseul lui Bencic
    Last edited by iulian_1976; 1st November 2019 at 01:42.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  20. #1553
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Kiki Bertens nu prea se stie de ce s-a retras, o forma de ameteala din ce s-a spus, nu a avut probleme fizice, in interior banuiesc ca se creeaza o stare de sufocare,
    TC este un turneu mai aparte...
    Ca sa-mi tufa mie cota de 1.85 pe The Ben-Cic! Si de ciuda c-a pierdut meciul dupa primul set de la 5-3 la 5-7!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #1554
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    0-5 bine-a inceput.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •