Page 60 of 121 FirstFirst ... 1050585960616270110 ... LastLast
Results 1,240 to 1,260 of 2540

Thread: WTA Tour: Stuttgart, Rouen

  1. #1240
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Sa vedeti acu clacaj mental la Muguruza!


    Din pacate a fost exact pe dos, Muguruza a jucat mai bine, Monica parca a gestionat mai prost momentele importante, de la 2-0 40-15 pt Niculescu, Muguruza intoarce si face 6-4. Set in oglinda oarecum fata de primul. Decisivul va fi foarte interesant, greu de anticipat.
    Last edited by Johnny D; 22nd March 2019 at 22:18.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #1241
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Si vine in fine clacaju Muguruzei, 4-1 cu dublu break in decisiv Monica.


    Inca o data se dovedeste ca Muguruza nu stie juca decisiele. Mental slab.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #1242
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Gata Muguruza, urmeaza Wozniacki in T3.

  4. #1243
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,060
    Reputatie
    0
    Eu inca am ramas sub influienta finalei acele mingi taiate la fileu ale lui Andreescu in set decisiv, ce tupeu, mie imi miroase a mare campioana.
    Sa mai spun de acele atacuri la fileu?
    Bate ca la fasole.
    Eu care nu priveam tenisul uite ca Adreescu m-a cucerit

    Niculescu asa ca amator imi pare fara forta, parca joaca tenis de masa toata taiate si alearga mult
    Last edited by iulian_1976; 23rd March 2019 at 00:28.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  5. #1244
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Lina Lina!

    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Gata Muguruza, urmeaza Wozniacki in T3.
    Caro o bate p-unde o prinde ca nu greseste nefortat, de-aia n-a pierdut niciodata cu Niculeasa. Prost match-up.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #1245
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Andreescu continua sa bata la ele, cu mana in pioneze, cu spatele inchis... oricum ar fi, da-n ele ca-n troaca din spatele casei. Imi place ca nu-si gaseste scuze ca altele sa piarda, nu exista scuza in vocabularul ei, doar dorinta de victorie, indiferent de pret.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #1246
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,060
    Reputatie
    0
    'Neata.
    Mi-am urmarit favorita cred ca ne aflam in fata unei campioane
    Ca sa aflu aseara ca este ruda cu nevasta mea din Vaideeni...

    A batut Bianca ca la fasole la Kerber, tot stafful lui Kerber mai avea putin si plangea, nu intelegeau ce se intampla, a doua oara nu mai este o intamplare
    O spun foarte rar este stilul de sportiv care imi place, joc variat, psihic bun si pe final te rupe.

    Nu mai vorbesc ce scurte da, pe mine m-a lasat gura casca.
    Nu vreau sa ma hazardez sa fac o comparatie cu Halep la stilul ei de joc nu cunosc profund tenisul insa la psihic clar peste Halep.
    Last edited by iulian_1976; 24th March 2019 at 07:59.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  8. #1247
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Nu stiu daca la psihic dar e mai inteligenta la acoperirea terenului din mingi joase, grele la care nu ajunge in timp util sa le atace! Halep le da-n cap si alora si le da de fileu sau afara, FALS. Mingile grele pe final de raliu greu trebuie manageriate inteligent, si anume cu mult top spin si fara forta in zona libera de teren! Cel mai bun exemplu e lovitura de drepta pe minge joasa in lung de linie, Andreescu stie ca nu poate izbi asa ceva, si o intoarce doar din incheietura peste fileu in teren liber lung de linie, ori cross uneori dar aici si Halep o da bine, e vorba doar de lungul de linie. Halep in schimb ii da-n cap si-o fute de banda fileului. E vorba de inteligenta de joc, Andreescu are o inteligenta crescuta la mingile astea dificile si stie cand trebuie sa le mai inalte nitel.

    Insa daca o iei per general, pe profilul jucatorului nu doar pe o lovitura, Halep e jucatoare de raliu pur sange, pe schimb de anduranta e mai buna. Insa Andreescu are talent mai bun pe faza ofensiva, stie sa atace unghiurile in forta mai bine fara sa greseasca, mai ales pe final de meci de unde deducem ca are mental mai bun. Halep a pierdut infinit de multe meciuri ca pe final o dadea in fileu si afara pe atac, la Andreescu nu e cazu dar ea e tanara, deocamdata n-am vazut destule meciuri incat sa ne dam seama daca poate face asta an dupa an, mai ales in GS-uri unde conteaza. Deomcadata in GS-uri e inexistenta.

    Mai sunt jucatoare care joaca bine in turneele astea mai mici si cand da de GS-uri, nu-i mai intra loviturile. Osaka de exemplu a luat USO si AO una dupa alta, ea e fix pe dos. In turneele mici o bat toti! Conteaza ce faci in GS cel mai mult, restu e doar pt bani la buzujeb si impresia de moment, GS-ul e cel ce te baga sau te scoate din istorie.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #1248
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Din pacate pt Andreescu, forma asta a venit dupa AO cand nu mai ai GS in care s-o demonstrezi. Vine zgura si iarba care au cu totul alte coordonate, iar pe cand se va ajunge in circuitul american de USO, cine stie daca mai esti la nivelul asta de acum.

    Apropo, stii de ce e nevoie ca sa avem 2 romani in a 2-a saptamana la un turneu mare?

    Sa joace Halep si la simplu, si la dublu!
    Last edited by Johnny D; 24th March 2019 at 08:04.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #1249
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,060
    Reputatie
    0
    Halep alearga mai bine decat Andreescu asta este clar.

    Halep joaca doar pe fund, foarte pasiv acum sunt constient ca nu inteleg cum se poate sa castigi sa stai doar pe fund in tenis, pe de alta parte intuiesc cat a muncit ca sa poata juca asa pentru ca este un handicap.

    Andreescu o inteleg pentru ca se aseamana mult din mentalitatea mea, pe final trebuie sa ai ceva sa rupi ritmul si ea are o scurta taiata nu inteleg cum ii iese asa bine in conditii de presiune si un forhend parca se cheama, acolo bate ca la fasole

    Am urmarit finala de la Indian si mi-am spus poate o fi o intamplare ce gandesc, mi-am spus hai sa o vad si la Miami tot cu Kerber deci ideal si nu, nu m-am inselat la cat sport cunosc as spune ca intruneste calitatile unei mare campioane.
    Last edited by iulian_1976; 24th March 2019 at 08:28.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  11. #1250
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    In tenis nu merge cu o saptamana si pe urma in urmatoarea saptamana a confirmat. Aici se merge pe ani de zile, daca 2-3 ani face la fel si confirma in cel putin 2 GS-uri atunci da.

    E vorba de potential, potential are imens, de-aia i-a si dat 6-0 6-1 Muguruzei, dar de aici pana la a fi confirmat mai e cale lunga, vor fi meciuri in faze finale de GS pe care o Stephens sau Osaka le-a gestionat f bine, o Svitolina le-a umplut de sange. Va fi interesant de vazut o Andreescu ce va face in asemenea conditii.

    Svitolina si Monfils fac pereche f buna, ambii au faze finale de turnee mici jucate exceptional dar clacaje perpetue in a 2-a saptamana la GS-uri!
    Desi pe Monfils il inteleg, cand vezi ce te-asteapta: Nadal, Djokovic, Federer, Murray, Wawrinka ce la 80% din forma dau cu tine de pamanat, e de-nteles, dar Svitolina n-are scuza asta, pur si simplu nu are capacitatea mentala pt GS.

    Si aici ajungem si la Andreescu, daca se aduna anii ca la Svitolina si nu joci finale de GS, oricat ai fi de bun, tot te-ncearca o bariera mentala greu de depasit! Totul e ca Andreescu pana la 21 de ani, adica in urmatorii 3 ani sa joace macar o finala de GS, macar ca Pliskova altfel poate deveni o Svitolina nr. 2 cu frica de victorie in fazele finale de GS.
    Last edited by Johnny D; 24th March 2019 at 08:31.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #1251
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    Iar a pierdut Osaka deși avea break în setul 2 și 3. Praful se alege de ea. Serena s-a retras iar. Deci ar fi o șansã bunã pentru Halep aici sa câștige.

  13. #1252
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Mi-as dori ca Simo sa joace cu Bianca.

  14. #1253
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,060
    Reputatie
    0
    ...si eu
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Si aici ajungem si la Andreescu, daca se aduna anii ca la Svitolina si nu joci finale de GS, oricat ai fi de bun, tot te-ncearca o bariera mentala greu de depasit! Totul e ca Andreescu pana la 21 de ani, adica in urmatorii 3 ani sa joace macar o finala de GS, macar ca Pliskova altfel poate deveni o Svitolina nr. 2 cu frica de victorie in fazele finale de GS.
    Nu stiu cat de veridic este clasamentul WTA ce stiu sigur foarte greu Kerber nr 4 mondial sa o mai bata vreodata indiferent de turneu.

    In privinta psihicului stiu despre ce vorbesc este peste Halep, ce nu cunosc nu ma pot hazarda in tehnica si tactica tenisului sunt un amator si nu cunosc ce joaca primele 10 mondial.

    Ce stiu este ca Kerber nr 4 mondial, cel putin cu aceleasi zile de odihna, experienta, staff-ul si nu a putut bate pe Adreescu care in practica daca nu participa la turneu nu ar fi mirat pe nimeni.
    Last edited by iulian_1976; 24th March 2019 at 17:09.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  15. #1254
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Simona trece greu de Hercog si da de Venus in optimi. Care Venus a facut instructie cu Kasatkina. Sa vedem, la AO a batut-o lejer.

  16. #1255
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,060
    Reputatie
    0
    Halep este maraton, consuma multa energie pentru un punct pe de alta parte demoralizeaza adversarele.
    Senzatia mea ca a cazut fizic Hercog nu mai putea, se saturase da atata haituiala, nu se mai termina meciul, Halep mai juca lejer inca 2 ore.

    Cum spunea Ion am observat si eu, da multe in fileu comparativ cu Andreescu.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  17. #1256
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Nu-nteleg cum dracu poti sa-i dai cota mai mica cu Harciog care e jucatoare foarte periculoasa decat cu grasa aia de Trimisa in Oras! Absolut imbecilic! Ii da 1.17 cu Townsend cu care a jucat prost si-a invins lejer si 1.10 cu Harciog cu care a jucat binisor si-a batut extrem de greu, au umplut-o de sange bookmakerii aici!

    Ma rog, bine c-a batut. Harciogul a prins meciul vietii cred, am mai vazut-o jucand bine dar rar atat de bine. Chiar si cu un tur inainte, antrenorul grasei negrese a zis ca face cel mai bun din ultimele 4 meciuri. Cumva stilul Simonei le face sa joace bine pe adversarele ei, undeva la polul opus de cel al Niculesei ce le face de multe ori sa joace mai prost, in afara de pe Wozniacki binenteles care stie s-o joace doar pe dreapta cand se apara, si la fel si cand ataca la fileu si n-are cum pierde.
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Halep este maraton, consuma multa energie pentru un punct pe de alta parte demoralizeaza adversarele.
    Ei bine.... acuma Halep s-a apucat si de dublu, sa mor de-nteleg! Ii place sa-si futa spatele de-amwpla in meciuri fara relevanta chiar inainte de cele mai solicitante 3 luni din orice an si de departe cele mai importante 3 luni pentru ea - sezonul de zgura!?
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Nu stiu cat de veridic este clasamentul WTA ce stiu sigur foarte greu Kerber nr 4 mondial sa o mai bata vreodata indiferent de turneu.
    Ar putea pe iarba, acolo se schimba cu totul coordonatele, si stilul lui Kerber se potriveste bine ierbii, a lu Andreescu e inca o enigma.
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Cum spunea Ion am observat si eu, da multe in fileu comparativ cu Andreescu.
    Se grabeste din pozitii grele si da razant lunguri de linie, mai ales cu dreapta, in loc daca macar e teren liber, sa puna top spin chiar daca nu loveste tare, si mai mult de castigat ar avea, mult mai mult. Practic asta ar avea de-nvatat de la Andreescu, sau de la un antrenor cat de cat priceput. Insa toti antrenorii sunt idioti imi pare, chiar si ieri a dat un drive vole in fileu, altul l-a dat la mana adversarei care i-a dat lob si a pierdut punctul, iar cand a lasat mingea sa cada, a dat usor in terenul liber, puternic, sigur = punct pe tabela! Sa mor de-nteleg de ce-s asa handicapati antrenorii sa nu le interizca drive-voleul la 90% din jucatoare ce clar sunt mai bune fara el, in frunte cu Halep!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #1257
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Jocul Simonei nu a aratat grozav. Insa ss ajunga la nivelul bun pentru zgura, victoriile astea sunt foarte bune. No pressure la ea, asta se vede. Joaca de placere. Ceea ce va insemna mult pentru ridicarea altor mari trofee.

  19. #1258
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,060
    Reputatie
    0
    Andreescu:Kontaveit, joaca Kotaveit doar returul serviciului si primele 2 retururi insa rupe in rapiditate si executie
    Parca joaca la loto este 1:4.
    A abandonat favorita mea, nu mai ducea fizic rupea Kotaveit...

    Halep castiga in doua seturi cu Venus, perfect si usor nu a fost, presa doar umfla subiectul.
    Last edited by iulian_1976; 26th March 2019 at 02:01.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  20. #1259
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Noroc ca mai vine un Venus din cand in cand sa-ti dea un respiro de la meciuri din astea cu hârciogi, grele de tot!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #1260
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Kontaveit, la prima semifinala de Mandatory din cariera... Cred ca o urmeaza Barty la noapte si scoate prima ei victorie cu Kvitova.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •